Į pagalbą – kraują gerinantis preparatas

Nors pavasarį, rodos, tereikia gėrėtis bundančia gamta ir vis šiltesne saulute, tačiau neretai džiaugtis vienu gražiausių metų laiku trukdo nuolatinis nuovargis, jėgų trūkumas. Tokiu atveju dažnai būna kalta mažakraujystė, ypač dabar, kai organizmas dar neatsigavęs po žiemos. Kad kraujas gerai atliktų savo darbą, turime gauti pakankamai reikalingų maistingųjų medžiagų. Deja, neretai tam vien tinkamo maisto nepakanka.
 

Ką reikia žinoti
Mažakraujystė pavojinga tuo, kad dėl atsiradusio deguonies trūkumo kenčia organizmo audiniai ir svarbiausi gyvybiniai organai – smegenys, širdis. Taip atsitinka todėl, kad kraujyje sumažėja specialaus baltymo hemoglobino, kuris yra sudedamoji eritrocitų dalis, o eritrocitų funkcija ir yra deguonies pernešimas iš plaučių po visą organizmą ir anglies dvideginio pernešimas iš audinių į plaučius.
Eritrocitams gamintis kaulų čiulpuose reikia įvairių medžiagų, tarp jų vitaminų B12 ir C, folio rūgšties, tačiau ypač svarbi yra geležis. Kasdien šio mikroelemento netenkama prakaituojant, šlapinantis, tuštinantis. Kadangi su maistu gaunamos geležies dažnai yra per mažai, ilgainiui ima vystytis geležies stokos mažakraujystė.
Nors tai dažniausia mažakraujystės rūšis, apie pusę sergančiųjų to net nežino. Tad reikia atkreipti dėmesį, jei dažnai jaučiamas nuovargis, silpnumas, mieguistumas, galvos svaigimas, nes tai gali būti signalai, kad pritrūko kraujui gaminti reikalingų maistingųjų medžiagų. Taip pat gali atsirasti odos ir gleivinių blyškumas, pradėti lūžinėti nagai, slinkti plaukai, sausėti oda. Sunkesniais atvejais padažnėja pulsas, ligoniai gali pradėti alpti, nes smegenys nepakankamai aprūpinamos deguonimi.
Kam pavojingiausia?
Geležį pasisavinti gali būti sunkiau sergantiesiems skrandžio ir žarnyno ligomis, pakitus skrandžio sulčių rūgštingumui, sutrikus žarnyno mikroflorai, taip pat vegetarams. Ypač svarbu geležies atsargas papildyti pavasarį, kai žiemą dažniau sirgome infekcinėmis ar peršalimo ligomis.
Kaip pastebi „Aušros“ medicinos centro šeimos ligų gydytoja Renida Liutkuvienė, geležies stokos mažakraujystė dažnai pasireiškia moterims reprodukciniu laikotarpiu, kai geležies poreikis ypač padidėja, taip pat dažnai ji išsivysto premenopauzės periodu dėl dažnų gausių aciklinių kraujavimų.
Svarbu pakankamai geležies gauti ir nėštumo metu. Kai būsimosios mamos organizme geležies trūksta, kenčia ir vaisius – jis pradeda naudoti savo minimalias geležies atsargas, o, jas išeikvojęs, patiria deguonies stygių.


„Dėl greito augimo geležies trūkumas sparčiai vystosi vaikystėje ir paauglystėje, ypač dažna ji neracionaliai besimaitinantiems paaugliams“, – priduria gydytoja R. Liutkuvienė.
Tyrimais įrodytas efektyvumas
Nustačius mažakraujystės priežastį, paprastai pradedama gydyti geriamaisiais geležies preparatais. Vienas tokių – „Vitabiotics Ltd.“ preparatas Feroglobin B12. Kaip ir kiti šios net du kartus prestižinį Karalienės apdovanojimą gavusios Jungtinės Karalystės maisto papildų gamybos kompanijos preparatai, Feroglobin B12 atitinka aukščiausius farmacinės kokybės standartus. Klinikinio tyrimo, kuriame dalyvavo 2–5 metų vaikai, metu, 4 mėnesius vartojant Feroglobin B 12, labai pagerėjo hemoglobinas, svoris, ūgis, apetitas.
Feroglobin B12 yra tik gerai organizmo pasisavinama dvivalentė geležis (geležies fumaratas) – taip išvengiama nepageidaujamo poveikio virškinamajai sistemai. Jame yra visų kraujodarai reikalingų medžiagų – B grupės vitaminų, cinko, vario, ir kitų mineralų. Be to, jo sudėtyje esantis kalcio glicerofosfatas neslopina geležies pasisavinimo. Kadangi veikliosios medžiagos išsiskiria lėtai, tai padeda saugiau ir geriau pasisavinti preparatą.
Preparatas išleidžiamas kapsulių ir sirupo pavidalu. Sirupas ypač tinka vaikams, kadangi yra malonaus apelsinų skonio, praturtintas medumi, salyklu, vitaminu C ir mineralais.
Feroglobin B12 galima vartoti ilgą laiką ir tinka jis bet kokio amžiaus žmonėms.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai