Krūtinės šonkaulinis stuburo skausmas (M 77.8) R 52.0; R 52.1

Etiopatogenezė. Krūtinės šonkaulinis stuburo skausmas, kostovertebralgija, – tai krūtinės stuburo šonkaulinių jungčių raumeninė, raištinė-sąnarinė ir kaulinė distrofija. Jos kilmė dažniausiai siejama su degeneracine stuburo ir vietine sąnarių, raiščių patologija. Patologinė impulsacija, atėjusi iš pažeistų audinių, sukelia refleksines jungtis ribojančių raumenų, raiščių reakcijas ir lokalų skausmą bei riboja judesius.

Klinika. Ligonį vargina bukas, giluminis įvairių krūtinės ląstos vietų skausmas, būna pakitusi krūtinės judesių apimtis, palpuojant skausmingos pirmiau nurodytos jungtys, juntamas dirginimas atitinkamame sklerotome, nustatomas kvadrantinis autonominis iritacinis sindromas. Būdingas simptomas – šonkaulio „įkritimas“ įkvepiant.

Diagnostika. Ji remiasi klinikiniais požymiais, taip pat diagnostikos metodais nustatomais degeneraciniais stuburo ir kitų audinių pažeidimais.

Gydymas. Skausmui malšinti skiriama nesteroidinių vaistų nuo uždegimo kartu su miorelaksantais, kurių efekto paprastai užtenka. Paveiki speciali manualinė terapija. Refleksinėms raumenų ir raiščių reakcijoms slopinti galimos injekcijos su anestetikais į trigerinius taškus. Trumpalaikį efektą gali duoti TENS.

 

Klinikinė neurologija. Antrasis pataisytas ir papildytas leidimas/ Budrys V. – Vilnius: UAB „Vaistų žinios“, 2009. - 990 p.

Skaitomiausi straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai