Švarios rankos - infekcijų priešas

Aplinkos tarša ir infekcinės ligos vis dažniau verčia žmones, kurie rūpinasi savo sveikata, ieškoti būdų, kaip šių ligų išvengti. O bakterijų, sukeliančių infekcines ligas, apstu visur - visuomeniniame transporte, darbovietėse, namuose. Beje, galime užsikrėsti net poliklinikose ar ligoninėse - juk visi žinome vadinamąsias hospitalines infekcijas, kurias sukelia mikroorganizmai, nuo infekuotų pacientų rankų patekę ant darbuotojų rankų ir net instrumentų. Įvairių autorių duomenimis, tokių hospitalinių infekcijų išsivystymas 50 proc. priklauso nuo ligonio organizmo, 35 proc. - nuo personalo rankų higienos, 10 proc. - nuo instrumentų higienos ir 5 proc. - nuo aplinkos oro, t.y. perduodamos oro lašeliniu keliu.
Aplinkos švara mūsų šalyje imta rūpintis nuo seno. Dar 16 a. karaliaus Žygimanto potvarkiu Lietuvoje buvo įsteigta medicinos policija. Ji buvo atsakinga už prieglaudų gyventojų švarą, gatvių valymą bei vandens telkinių priežiūrą. Gana vėlai, 19 a. pradžioje, Lietuvoje atsirado ir muilas. (Beje, nors muilą naudojo jau senovės babiloniečiai, Europoje pramoniniu būdu jis pradėtas gaminti tik 15 a.). Vėliau, 1877 metais, netgi buvo išrinkta Vilniaus miesto valdybos Vykdomoji sanitarijos komisija, kuri buvo atsakinga už miesto aplinkos švarą ir dezinfekciją. Taigi, kaip matome, aplinkos švaros ir higienos reikšmė mūsų krašte buvo žinoma jau seniai.
Neutralizuojant infekcijos kelius bene svarbiausią vaidmenį vaidina rankų higiena. Visi tėvai ir mamos moko vaikus plautis rankas prieš kiekvieną valgį, pažaidus su kamuoliu ar smėlio dėžėje, paglosčius savo mylimą naminį gyvūnėlį, tuoj pat nuplauti ir dezinfekuoti žaizdelę, jei netyčia susižeidė. Tačiau ar visada mes patys, suaugusieji, pakankamai rūpinamės rankų švara? Tiesa, gal ne visada šalia yra vandens ir muilo, tačiau yra ir kitų labai tinkamų tokiu atveju priemonių, ir viena iš jų - naujasis šlapių rankšluostėlių prietaisas Hi-Friend.
 

Į pagalbą -Hi-Friend


Hi-Friend - tai elektrinis šlapių rankšluostėlių prietaisas. Jis yra nedidelis (sveria tik 14 kg), todėl jam galima lengvai surasti vietos. Kuo gi šis prietaisas patogesnis ir pranašesnis už kitus?
Pirmiausia, o tai ypač svarbu, jo naudojami rankšluosčiai Towellette, kitaip nei daugelyje kitų tokio pobūdžio prietaisų, yra pagaminti iš natūralių pluoštų medžiagos taikant naujausias gamybos technologijas. Todėl tai tikrai higieniški, aplinkos neteršiantys rankšluosčiai, suteikiantys gaivos ir kvepiantys švara.
Tai labai ekonomiška, laiką taupanti priemonė - pirmasis rankšluostis pagaminamas per 3 sek., o kiti, jei gaminami be pertraukos, - per 2 sek.
Be to, Hi-Friend patogesnis tuo, kad šalto arba karšto vandens kiekį galime nusistatyti patys - tam tereikia pasukti vandens reguliavimo svirtelę. Tai ne tik patogu, bet ir naudinga, nes prietaise rankšluosčiai yra sausi iki tol, kol pasirenkame norimą vandens kiekį (kaip žinome, drėgmė yra esminis faktorius, lemiantis bakterijų atsiradimą ir dauginimąsi). O 90 laipsnių karščio vandens srovė puikiausiai dezinfekuoja natūralaus pluošto medžiagą, iš kurios rankšluosčiai pagaminti. Tai reiškia, kad rankšluosčiai visą laiką išlieka higieniški, ir taip užkertamas kelias bakterijoms daugintis. Be to, tikrai nepriekaištingą higieną užtikrina ir tai, kad vandens talpos vidus yra pagamintas iš antibakterinės medžiagos, o viduje įmontuoti ultravioletiniai spinduliai sugeba užmušti bakterijas, kai rankšluostis yra gaminamas. Dar vienas prietaiso privalumas - jį labai patogu naudoti. Be to, kad galime pasirinkti norimą vandens kiekį, tuomet, kai rankšluostis jau paruoštas, užsidega įspėjamoji lemputė ir pasigirsta skambutis.
Hi-Friend ne tik dezinfekuoja, bet ir suteikia gaivą, todėl tinka ir karštą vasaros dieną. Galima pasirinkti norimą aromatą - akacijų, lazdyno riešutų, kavos, citrinos, pušies, muskato ir kt.
Kaip matome, šis puikiomis savybėmis pasižymintis prietaisas galėtų praversti tiek viešosiose vietose, tiek įstaigose ar poliklinikose, tiek ir namuose.
Jei jau nusprendėte pasirinkti Hi-Friend, turėtumėte jam parinkti tinkamą vietą, kad jis stovėtų stabiliai ir nenukristų. Be to, reikia žinoti, kad jį būtina laikyti toliau nuo ugnies, nes natūralaus pluošto medžiaga yra degi. Taip pat elektrinio prietaiso negalima liesti šlapiomis rankomis ir reikia saugoti nuo vaikų.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai