Tirpsta galūnės – ką tai gali reikšti?

Galūnių tirpimas – ne taip jau ir retai pasitaikantis sveikatos skundas. Jis gali atsirasti dėl pačių įvairiausių priežasčių. Tai gali būti nepatogi miegojimo poza ar darbo pobūdis, kai visą dieną dirbama kompiuteriu, tai gali būti ir stuburo ligos ar net išsėtinė sklerozė. Nieko tokio, jei galūnių tirpimas kamuoja keletą dienų ir po to išnyksta. Tačiau jei jis vargina ilgiau, geriau nedelsti ir išsiaiškinti, kokia tokio negalavimo priežastis.

 

Dėl kokių dažniausių priežasčių tirpsta rankos?

 

Viena dažnesnių šios dienos rankų tirpimo priežasčių – riešo kanalo sindromas. Jis paprastai vargina tuos, kuriems tenka dirbti kompiuteriu, ilgą laiką valdyti pelę ir spausdinti ant kietų paviršių. Riešo kanalo (tunelio) sindromas dažniau diagnozuojamas vyresniems asmenims, tačiau pastebima, kad jam būdingais simptomais skundžiasi vis jaunesni pacientai. Gali kamuoti ne tik rankų tirpimas, bet ir riešo, rankos bei delno skausmai ir sumažėjusi plaštakos jėga. Taip pat gali patinti kuris nors pirštas. Jei riešo kanalo sindromui būdingi simptomai pasireiškia ir kairėje, ir dešinėje rankoje, tuomet tai gali būti reumatoidinio artrito ar autoimuninės kilmės sąnarių ligos ženklas. 

Jei tirpsta kurios nors vienos rankos pirštai, labai tikėtina, kad toks simptomas atsiranda dėl stuburo ligų, pavyzdžiui, stuburo osteochondrozės.

Rankų tirpimas, taip pat nuovargis, silpnumas, apatija, plaukų slinkimas, dusulys, koordinacijos sutrikimai, šaltos rankos ir kojos bei kiti nemalonūs simptomai gali pranešti apie vitamino B12 trūkumą maiste. Rankos tirpti gali ir tuomet, kai asmeniui trūksta kitų B grupės vitaminų, vitamino D ar magnio.

Rankų tirpimas gali pranešti apie širdies ir kraujagyslių problemas. Kai kuriais atvejais tai būna vienas pirmųjų insulto ar miokardo infarkto požymių. Ypatingai susirūpinti reikėtų tuomet, jei tirpimas labai intensyvus ir kartu su juo pasireiškia stiprus, į kitas vietas plintantis skausmas.

Rankos gali tirpti dėl patirtos traumos, per didelio sportinio krūvio ar netinkamos miego pozos. Vis dėlto toks rankų tirpimas turėtų po kurio laiko praeiti ir didesnės žalos nepadaryti.

Rankų tirpimas gali būti susijęs ir su kitomis būklėmis bei ligomis, pavyzdžiui, alkoholine neuropatija, išsėtine skleroze, Reino ir Laimo ligomis, kai kuriais autoimuniniais sindromais ir kt. Jei rankų tirpimas tęsiasi ir stiprėja, būtina kreiptis į sveikatos priežiūros specialistus.

 

Dėl kokių dažniausių priežasčių tirpsta kojos?

 

Pėdų tirpimas gali būti vienas iš periferinės neuropatijos požymių. Ji būdingiausia ilgus metus antro tipo cukriniu diabetu sergantiems pacientams, alkoholiu, nikotinu ir kai kuriais vaistais piktnaudžiaujantiems asmenims.

Kojų tirpimas ir dilgčiojimas gali būti susijęs su lėtiniu venų kraujotakos nepakankamumu ir viena dažniausių jo išraiškų – venų varikoze. Taip pat tai gali būti arterijų užsikimšimo ar kitų kraujotakos problemų požymis.

Kojos gali tirpti dėl nervų pažeidimo ir užspaudimo, įvairių jų uždegiminių ligų. Daug įtakos normaliai apatinių galūnių funkcijai turi ir stuburo ligos.

Kojos gali tirpti ir dėl reumatoidinio artrito, ir dėl paveldimų ligų, ir net dėl migrenos. Kojų tirpimas gali būti susijęs su polineuropatija, kuri atsiranda dėl įvairių ligų – ir vėžio, ir žmogaus imunodeficito viruso, ir kitų virusinių ar bakterinių ligų. Priežasčių labai daug, todėl geriau nespėlioti ir dėl stipraus ir (arba) ilgai trunkančio kojų tirpimo pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu.

 

Kaip sau padėti?

 

Stebėkite savo sveikatą ir išmėginkite keletą pagalbos sau būdų:

 • Venkite alkoholio ir nikotino – geriausia jų iš viso atsisakykite;
 • Ribokite kofeino kiekį;
 • Pasirūpinkite, kad Jūsų kasdienybėje būtų pakankamai sporto. Jei manote, kad sportuojate per daug, leiskite sau kurį laiką atsikvėpti;
 • Stenkitės, kad Jūsų mityba būtų pilnavertė ir reguliari. Valgykite turtingos maistinės vertės maistą ir atsisakykite menkaverčių ir greitai pagaminamų patiekalų, nes jie skatina uždegimines reakcijas;
 • Jei propaguojate vegetarinę mitybą, būtinai įsitikinkite, ar Jums netrūksta B grupės vitaminų, geležies ir kitų svarbių medžiagų;
 • Pasidomėkite savo šeimos ligos istorija. Gal būt turite didesnę tikimybę susirgti cukriniu diabetu ar venų varikoze? Reguliariai tikrinkitės sveikatą, nes galūnių tirpimas bus valdomas tik tuomet, kai bus sėkmingai valdoma pagrindinė tokio simptomo priežastis;
 • Išmėginkite kineziterapiją, masažus, šiltas vonias su jūros druska ir eteriniais aliejais, kontrastinį dušą.

 

Lioton – veiksminga pagalba venų varikozės simptomus kenčiantiems asmenims

 

Jei kamuoja kojų sunkumas, skausmas, tinimas, tirpimas, į skruzdėlyčių bėgiojimą panašus pojūtis ir kojų nuovargis, tai gali būti ženklai, kad apatinėse galūnėse vystosi lėtinis kojų venų nepakankamumas. Lioton veiklioji medžiaga yra heparinas (heparino natrio druska). Jis paruoštas gelio pavidalu, tinkamu tepti odą. Vartojant pažeistoje vietoje heparinas apsaugo nuo kraujo krešulių susidarymo paviršinėse venose, gerina vietinę mikrocirkuliaciją (kraujotaką smulkiosiose kraujagyslėse) ir mažina patinimą bei kitus su kojų venų varikoze susijusius nemalonius simptomus. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

 

Parengė vaistininkė Rūtelė Foktienė

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Lucas
2021-09-29 05:31
Aš laikiau savo žmoną savaime suprantamu dalyku, kol jos nebeliko, labai norėjau ją susigrąžinti, švaistau tiek daug laiko ir pinigų bandydamas susigrąžinti žmoną, išbandžiau beveik visas galimybes ją susigrąžinti ir niekas nepadėjo. Aš tapau vieniša. Trumpai tariant, radau burtų ratuką, daktare Ilekhojie. Pamačiau gerus atsiliepimus apie jo nuostabų darbą ir perskaičiusi atsiliepimus nusprendžiau, kad turiu paskutinį kartą pabandyti ir po burtų įvyko stebuklas, žmona grįžo namo. Buvo puiku, visi, kuriems reikia pagalbos, turėtų su juo susisiekti: El. Paštas: gethelp05@gmail.com WhatsApp / Skambinkite jam telefonu +2348147400259

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai