Su pušų eteriniu aliejum – pojūtis, tarsi būtum sename miške

Miško kvapas – tai kažkas stebuklingo, ar ne? Daugeliui jis tikrai labai patinka, nes primena tikrąją žmogaus prigimtį, be to, jis atgaivina, ramina, atpalaiduoja. Taigi kuo ypatingas gaiviu vasaros mišku kvepiantis paprastosios pušies eterinis aliejus? Kaip jį naudoti?

 

Paprastoji pušis – vienas populiariausių pasaulio medžių

Paprastoji pušis (lot. Pinus sylvestris) – pušinių šeimai, pušų genčiai priklausantis spygliuotis, žaliuojantis ištisus metus. Tai vienas dažniausiai pasaulyje sutinkamų spygliuočių (teigiama, kad labiau paplitęs tik kadagys). Žinoma, kad pušis savaime paplitusi beveik visoje Europoje ir kitose pasaulio vietose. Vien Lietuvoje pušynai užima 30-40 procentų visų miškų ploto, tad Lietuvoje paprastoji pušis yra bene vienas svarbiausių medžių. Ne be reikalo pušų kvapas mums toks artimas ir mielas.

 

Paprastoji pušis panaudojama ir pramonėje, ir medicinoje: puošia sodybas, teikia medieną ir vaistines augalines žaliavas

Paprastoji pušis plinta savaime. Ji taip pat labai aktyviai sodinama įvairiuose parkuose, sodybose, pakelėse, poilsio vietoje, pajūryje ir kt. Tai svarbus medienos šaltinis. Mediena naudojama ne tik statyboms, bet ir baldų, popieriaus gamybai ir kitais tikslais. Iš sakų gaminamas terpentinas – vienas svarbiausių tirpiklių ir gydomųjų savybių turinčių medžiagų. Tarkime, sanatorijoje labai populiarios terpentino vonios, stipriai suaktyvinančios kraujotaką ir medžiagų apykaitos procesus. Pušų spygliai ir kankorėžiai – svarbus maistas įvairiems miško gyviams. Vasario - kovo mėnesiais renkami pušų pumpurai. Iš 2 kg pušų pumpurų gaunama apie 1 kg sausos vaistinės augalinės žaliavos. Taip pat gaminamas plačiai naudojamas pušų eterinis aliejus, kuriam būdingas gaivus miško kvapas, raminantis ir atpalaiduojantis poveikis.

 

Su pušų eteriniu aliejum – pojūtis, tarsi būtum sename miške

Pušų eterinis aliejus  laikomas viena švelniausių ir saugiausių aromaterapinių priemonių. Tai raminantis, poilsiui nuteikiantis, atpalaiduojantis ir gaiva alsuojantis kvapas. Dauguma asmenų pušyne jaučiasi gerai, todėl harmoninga miško aplinka malšina nuovargį, mažina nervinę įtampą, grąžina jėgas, suteikia malonumo jausmą. Pušų eterinis aliejus rekomenduojamas daug dirbantiems, įtemptai besimokantiems, sportuojantiems, nuolat skubantiems ir stresą patiriantiems asmenims. Jis tinkamas kaip organizmą tonizuojanti aromaterapinė priemonė, padedanti gerinti nuotaiką ir padėti organizmui apsisaugoti nuo peršalimo ligų, o susirgus – greičiau pasveikti. Pušų eterinis aliejus padeda gaivinant ir gryninant patalpų orą. Jis labai tinkamas vonioms ir pėdų vonelėms. Teigiama, kad eterinis aliejus (kaip aromaterapinė priemonė) saugus kūdikiams, maitinančioms ir besilaukiančioms moterims bei lėtinėmis ligomis sergantiems asmenims, nes jo sudėtis gana švelni ir neagresyvi. Vis dėlto visuomet reikėtų pasitikrinti dėl individualaus jautrumo. Išoriškai naudojamas aliejus stabdo odos senėjimą ir suteikia jai stangrumo. Teigiama, kad jis padeda mažinti odos raukšles, šalinti paakių pabrinkimą. Jis naudingas ir plaukams – stabdo jų slinkimą, stiprina plaukų šaknis, padeda atkurti pažeistus plaukus. Negalima naudoti gryno pušų eterinio aliejaus – juo tik papildoma kosmetika, pavyzdžiui, veido kremas arba jis maišomas su baziniu aliejumi.

 

Trumpai apie pušų eterinio aliejaus panaudojimo būdus

 • Patalpų oro valymas ir gryninimas. Būtinas grynas ir natūralus pušų eterinis aliejus bei specialios žvakidės ar oro drėkintuvai su aromaterapine funkcija. Beje, keletą lašų eterinio aliejaus galima įlašinti į vandenį, skirtą grindų valymui.
 • Pirtis su „pušinėmis“ vantomis. Keletą lašų eterinio pušų aliejaus galima įlašinti į vandenį, kuriame mirkoma pirties vanta.
 • Pušų gaiva alsuojantis masažas. Į 15-20 ml kokybiško augalo aliejaus įlašinus 5-6 lašus pušų eterinio aliejaus gaunamas nuostabus masažo mišinys.
 • Aromatinė pušų vonia. 4-5 lašai pušų eterinio aliejaus užlašinami ant 200 gramų vonios druskos, kuri supilama į paruoštą vonios vandenį.

 

Parengė vaistininkė Rūtelė Foktienė

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Tricia Snir
2021-09-08 20:49
Ar tikrai norite taikos savo gyvenime ar namuose, ar esate pavargę išgyventi savo gyvenimo traumas, daktaras Egwali yra čia, kad padėtų į jūsų gyvenimą sugrąžinti taiką ir laimę, viskas priklauso nuo jūsų pozityvumo lygio ir jūsų ryžto kad viskas veiktų. Šiandien pasikalbėkite su patikimu rašybos gydytoju ir būkite tikri, kad viskas bus gerai. „WhatsApp“, telegrama arba „viber“ +2348122948392
RANDA ROSE
2021-08-02 05:10
HOW I GOT MY EX HUSBAND BACK WITH THE HELP OF REAL AND EFFECTIVE SPELL FROM DR Owo. I never thought I will smile again, My husband left me with two kids for 5 year, All effort to bring him back failed I thought I’m not going to see him again not until I met a lady called Lisa who told me about a spell caster called Dr Owo , She gave me his contact: drowoherbs@gmail.com I contacted him and he assured me that within 48hours my husband will come back to me, In less than 48hours my husband came back started begging for forgiveness saying it is the devils work, so I’m still surprise till now about this miracle, i couldn’t conceive but as soon as the priest pray for me, i became pregnant and gave birth to my third child, My heart is filled up of happiness to share my life marriage and relationship story with you over here. If you need any assistance from him you can contact him via: drowoherbs@gmail.com
ANGELA KROSS
2021-07-29 12:19
Sveiki draugai, štai, aš žinau, kad jūs galite apčiuopiamai aptarti asmenines diskusijas ir pertvarkyti savo meilės gyvenimą. Tas žmogus yra visada patikimas daktaras Egwali, kerėtojas, kuris savo kerais pakeitė daugelio šiandien pažįstamų gyvenimą. Jūs tiesiog vadinate tai meilės užkeikimu, karjeros siekimu, bet kokiu atveju sveikatos problemos išvalo, kad laikas rūpintis jumis nedvejojant. Mano atvejis buvo gana blogas, kol nesutikau jo, o visa kita buvo istorija. Su juo galite susisiekti bet kuria iš šių priemonių
„WhatsApp / Viber“ +2348122948392
Paštas: dregwalispellbinder@gmail.com
Surenkite su juo privačią sesiją ir vėl būkite laimingi.
Linkiu tau geriausio!!

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai