Kūdikių pilvo diegliai – tema, kuri tarp jaunų tėvų nagrinėjama bene plačiausiai

Kai susitinka dvi šeimos, turinčios mažus kūdikius, vienas iš vaikelio tėvų būtinai paklaus: „Ar Jūsų mažylį kamuoja pilvo diegliai“? Tai vienas dažniausių skundų, kurį neseniai kūdikio susilaukę tėveliai įvardija savo vaikelio gydytojui. Tad ši tema tikrai aktuali. Ką reikėtų žinoti apie kūdikio pilvo dieglius arba kolikas?

 

Vienas dažniausiai pasitaikančių mažylių negalavimų, kuris gali būti įvardijamas kaip normali kūdikio fizinės raidos dalis

 

Kūdikių pilvo diegliai arba kolikos – vieni dažniausiai pasitaikančių pirmųjų gyvenimo mėnesių negalavimų. Pagrindinis jų simptomas – stiprus, intensyvus, keliais tonais garsesnis, nenumaldomas verkimas, kurio, kaip žinia, numalšinti nepadeda jokie įprasti būdai.

Kolikos arba pilvo diegliai dažniausiai pasireiškia antroje dienos pusėje, ypač vakarais. Jiems būdingas pasikartojamumas ir pasireiškimas panašiu paros metu, pavyzdžiui, 7-9 valandą vakaro, kai mažylis ištisai nenumaldomai verkia. Su pilvo diegliais susijęs kūdikių verkimas paprastai yra labai intensyvus, garsus ir kamuojantis praktiškai be pertraukų – dažnai jis apibūdinamas kaip rėkimas, klyksmas, kai kūdikio tiesiog neįmanoma nuraminti bent porą valandų.

Pilvo diegliai gali būti įtariami tuomet, kai verkimo priepuolis be jokių kitų simptomų trunka apie 2-3 valandas; toks priepuolis kartojasi bent 3-4 kartus per savaitę ir toks priepuolių pasikartojamumas trunka bent 3-4 savaites. Natūralu, kad toks periodas gali būti nelengvas, todėl daugelis tėvų savarankiškai ieško pagalbos ir (arba) kreipiasi į vaikelio gydytoją. Jei priepuoliai kurį laiką kartojasi, labai naudinga užsirašyti, kada ir kiek kartų jie pasireiškė, kas vaikelį bent kažkiek nuramino, kiek laiko truko priepuoliai ir kt. – tokia informacija labai naudinga anamnezės surinkimui ir pirminės diagnozės patvirtinimui.

 

Keletas sunkesnių mėnesių dėl pilvo dieglių – maždaug dvidešimčiai procentų mažylių

 

Kūdikių kolikos arba pilvo diegliai pasireiškia maždaug kas penktam kūdikiui arba 20 procentų visų mažylių. Nėra visiškai aišku, kodėl mažylius kamuoja pilvo diegliai. Manoma, kad taip gali nutikti dėl nebrandaus virškinimo trakto, didelio nervinės sistemos stimuliavimo, persitvarkančių virškinimo procesų ir t.t.

Įtakos daro ir vaikelio mitybos režimas bei technika. Pavyzdžiui, išalkęs mažylis gali nuryti daug oro, nes skuba pasisotinti iš krūties, o netinkami ir nekokybiški žindukai gali padidinti oro nurijimo tikimybę tarp tų mažylių, kurie maitinami iš buteliuko. Manoma, kad kažkiek įtakos gali turėti ir maitinančios motinos mityba – jei ji valgys aštrų, riebų, keptą ir kitokį virškinimo traktą dirginantį maistą, labai tikėtina, kad ir mažylis taip pat jausis ne kaip. Dėl šios priežasties verta stebėti ir koreguoti savo mitybą.

Ryškiausiai ir dažniausiai pilvo diegliai pasireiškia kūdikiams, kurių amžius yra nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių. Kartais pilvo diegliai kamuoja ir ilgiau. Vis dėlto tai nėra pavojinga ar kokias nors didesnes rizikas sukelianti būklė, tačiau kasdien pasireiškiantys pilvo diegliai gali sukelti daug klausimų ir streso mažylio tėvams. Yra gerų žinių – dažniausiai pilvo diegliai praeina dar iki pusės metų sukakties ir tai tampa tik blankiu atsiminimu. Gerai ir tai, kad sunkumai greitai pamirštami, o atmintyje išlieka tik pačios džiugiausios akimirkos.

 

Į pagalbą – simetikonas

 

Espumisan L geriamosios emulsijos sudėtyje yra simetikono - stabilaus, paviršių veikiančio polidimetilsiloksano. Jis keičia dujų burbuliukų, esančių maiste ir virškinimo trakto gleivinėje, paviršiaus įtampą, dėl to jie subliūkšta. Atpalaiduotos dujos gali būti rezorbuojamos pro žarnų sieneles ir prasidėjus žarnų peristaltikai, pašalinamos. Simetikonas veikia tik savo fizinėmis savybėmis, jis nedalyvauja cheminėse reakcijose ir yra farmakologiškai ir fiziologiškai inertiškas, todėl jo gali vartoti ne tik kūdikiai nuo savo pirmosios gyvenimo dienos, bet ir nėščios bei žindančios motinos. Žinoma, dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

 

Parengė vaistininkė Rūtelė Foktienė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai