Natūralūs augaliniai preparatai – tinkamas pasirinkimas

Vaistinius augalus žmogus savo sveikatai stiprinti ir ligoms gydyti naudoja jau tūkstančius metų. Ilgus amžius žyniai, o vėliau ir gydytojai tobulino ir plėtė žinių apie įvairiausių augalų poveikius lobyną ir taip sukaupė neįkainojamą patirtį. Mūsų laikais natūralūs preparatai vaistinių lentynose stovi šalia cheminių. Daugeliu atvejų sveikatai sustiprinti ir negalavimams įveikti kokybiški augaliniai produktai – tinkamiausias pasirinkimas.
 

Džiugina teigiamos tendencijos – vis daugiau žmonių prieš pradėdami gydytis pagalvoja du kartus ir, rūpindamiesi savo sveikata, susirgę pirmiausia renkasi augalinius preparatus. Mokslo įrodyta, kad natūralūs su specialistų žiniomis paruošti produktai gali padėti daug dažniau ir efektyviau, nei manyta iki šiol. Augaluose esančios veikliosios medžiagos turi nuostabų gydomąjį poveikį, o, turint pakankamai žinių ir patirties, išgryninus tą poveikį, galima pasiekti puikių rezultatų.
Gamtos chemija
Įdomu tai, kad nors cheminiais vaistais vadiname dirbtinai sukurtas medžiagas, augalų veikliosios medžiagos taip pat yra cheminiai junginiai, tik natūralūs.
Alkaloidai, glikozidai, vitaminai, mineralinės medžiagos – mokslininkai po ilgamečių tyrimų ir eksperimentų juos išmoko panaudoti kiek įmanoma efektyviau. Gaminant preparatus naudojamos tos augalo dalys, kuriose daugiausia šių naudingųjų medžiagų: lapai, žiedai, šaknys, sėklos ir t.t.
Taip pat svarbu ir tai, kad paruoštoje vaistinėje žaliavoje biologiškai veiklių medžiagų išliktų kuo daugiau. Dėl to didelis dėmesys skiriamas vaisingųjų augalų surinkimui ir ruošimui – juk tinkamai paruošoje žaliavoje veikliųjų medžiagų išlieka daugiausia.
Akivaizdu, kad, norint iš gamtos gauti kuo daugiau, reikia įdėti ir daug darbo, o, įdėjus daug darbo, pasiekiami ir norimi rezultatai.
Apžvelkime, kokie yra augalinių preparatų pranašumai.
Veikliųjų medžiagų gausa
Turbūt daugelis, bent kartą į rankas paėmęs augalinio preparato pakuotę ir perskaitęs joje sudėtį, pastebėjo, kiek daug joje įvairiausių medžiagų. Tikra tiesa – augalinių preparatų sudėtyje dažniausiai būna daugiau nei viena ar dvi veikliosios medžiagos. Štai Bionorica produktų sudėtyje galima rasti nuo kelių iki keliolikos svarbių veiksmingųjų medžiagų! Specialistų sukurti augalų mišiniai įvairius sutrikimus ir gydo geriau nei tik vienas augalas. Kartu dažnai pasiekiamas daugialypis poveikis. Paprasčiau kalbant – vienu šūviu nušaunama daugiau zuikių ir išgydoma keletas žmogų kamuojančių negalavimų.
Be pavojaus
Vaistinių augalų preparatai turi didelį privalumą, palyginti su dauguma cheminių – žmonės paprastai juos puikiai toleruoja. Be to, augaliniai preparatai daug rečiau sukelia nepageidaujamų poveikių. Žinoma, nesisaugant, jų gali atsirasti, tačiau net ir tais atvejais poveikiai būna daug švelnesni ir lengviau suvaldomi nei cheminių receptinių vaistų.


Būtina paminėti ir tai, kad augaliniai preparatai, gaminami tokių patikimų kompanijų, kaip Bionorica, yra tiriami ir tikrinami ne mažiau nei visi kiti vaistai. Taigi, jei laikysitės visų nurodymų ant pakuotės, pavojaus dėl šalutinių poveikių galite nesibaiminti.
Galiausiai, jei suaugusiųjų organizmas dažnai būna atsparesnis, užsigrūdinęs, tai vaikams vartoti cheminius vaistus yra rekomenduojama tik ypatingais ir būtinais atvejais. Šiais atvejais augaliniai preparatai ne tik lengviau pasisavinami, todėl itin veiksmingi, o nepageidaujamų poveikių rizika itin maža. Taigi, tiek vaikai, tiek tėvai gali būti ramūs.
Lėtinės ligos ir profilaktika
Dėl to, kad yra ypač saugūs ir beveik niekada nesukelia nepageidaujamų poveikių, augaliniai preparatai yra daug patikimesni gydant lėtines ligas ir vartojant juos įvairių negalavimų profilaktikai. Todėl jų vartojimas sulaukia vis daugiau dėmesio: augaliniai preparatai veikia švelniau, yra ne tokie agresyvūs, todėl, net ir vartojami ilgą laiką, nesukelia jokio pavojaus. Nors ir veikia kiek lėčiau nei stiprūs cheminiai vaistai, augaliniai preparatai leidžia atsipalaiduoti ir nustoti nerimavus, ar kasdien geriamos tabletės neturės nepageidaujamo poveikio.
Galiausiai, nors ūminėms ir sunkioms ligoms gydyti paprastai skiriami cheminiai vaistai, augaliniai preparatai dažnai atlieka pagalbinį, tačiau svarbų vaidmenį. Jie parenkami siekiant sustiprinti pagrindinio vaisto poveikį, taip pat ir sušvelninti jo nepageidaujamus poveikius.
Platus poveikis
Augaliniai preparatai, sukurti sujungus geriausią, ką siūlo gamta ir mokslines žinias, virsta ypatinga ir veiksminga pagalba susirgus. Kompanija Bionorica visą savo veiklą paskyrė tam, kad sustiprintų žmonių pasitikėjimą vaistiniais augalais ir jų galiomis. Talentingų ir išsilavinusių mokslininkų dėka šis tikslas pasiektas – sukurta daug patikimų ir veiksmingų įvairiausius negalavimus gydančių preparatų.
„Išspaudus“ visas veikliąsias medžiagas iš mums visiems puikiai pažįstamo čiobrelio, gautas preparatas Bronchipret, skiriamas kosuliui gydyti ir atsikosėjimui gerinti.
Ąžuolo žievės ir asiūklio žolės gydomosios savybės sujungtos preparate Tonsilgon, kuris susirgus angina ar dėl kitų priežasčių skaudant gerklei yra puikus pasirinkimas.
Verbenos ir juodojo šeivamedžio gydomosios savybės bendrai veikia Sinupret preparate, skirtame sergantiesiems sloga ir rinosinusitu.
Virškinamąją sistemą gerinančiame preparate Iberogast yra vaistinės ramunėlės, ugniažolės, pipirmėtės ir saldymedžių šaknies veikliųjų medžiagų.
Moterys, ieškančios, kaip nuslopinti priešmenstruacinio sindromo simptomus, sureguliuoti menstruacijų ciklą, pagalbą ras vartodamos preparatą Agnucaston su skaistminių vaisių sausuoju ekstraktu arba Mastodynon, kurio sudėtyje yra ignacijos ir vilkdalgio.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai