Mama Rock‘n‘roll: nusprendusios lieknėti, pasitarkite su gydytojais

Po kelių mėnesių prasidės moterų masinė psichozė „Jau pavasaris? Reikia lieknėti!” Norėdami paskatinti teisingą požiūrį į savo kūno formas, pakalbinome Laimą Tamulytę, geriau žinomą Mama Rock‘n‘roll vardu. Atlikėjai pavyko numesti nemažai svorio. Ji įsitikinusi, kad svorį būtina mesti konsultuojantis su profesionaliais medikais. Visi savarankiški jos bandymai kovoti su antsvoriu buvo nevaisingi, svoris šiek tiek nukrisdavo ir vėl grįždavo.
 

Teko rinktis


Dainininkė Mama Rock‘n‘roll šiuo metu yra TV3 laidos „Nerealieji“ vedėja. Kūno linijų neslepiantys rūbai leidžia įvertinti pasikeitusią Laimos figūrą. Dar prieš pustrečių metų Mama Rock‘n‘roll atrodė kitaip. Laima dabar perka net trimis dydžiais mažesnius rūbus. Laimai teko rinktis: būti ir toliau rubuiliuke ar, numetus svorio, turėti galimybę susilaukti vaikų. Medikų perspėjimai paveikė atlikėją, ir ji per dvejus metus numetė 60 kg.
„Pamenu, per metus kelis kartus teko patirti ginekologines operacijas. Medikai pasakė, kad turiu policistinių kiaušidžių sindromą ir, jei nenumesiu svorio, man bus sunku pastoti. Patys suvokiate, kad tokia perspektyva moteriai yra labai gąsdinanti. Tai buvo labai stiprus motyvas pradėti galvoti apie svorio mažinimą. Juolab kad sveikatos sutrikimų netrūko – plėtėsi kojų venos, sąnarius paskaudėdavo... Kai viską objektyviai įvertinau, suvokiau, kad privalau atsikratyti antsvorio,“ – prisimena Laima.

 

Lieknėti nebuvo lengva


Laima atvira – svorio metimo pradžia buvo sunki: slinko plaukai, lūžinėjo nagai, suprastėjo odos išvaizda ir net ėmė kankinti nemiga.
Pirmaisiais mėnesiais svoris krisdavo po septynis aštuonis kilogramus per mėnesį, vėliau netekdavo trijų keturių kilogramų. Lieknėjimo procese Laimai teko patirti ir nusivylimų – svoris kartais lyg užstrigdavo, nei pirmyn, nei atgal. Dainininkei nesustoti padėti vidinis ryžtas. Moteris nemažai dirbo ir su savimi. Pamena vieną kartą žaidė „pliusus ir minusus“, t.y. sąžiningai sudėliojo į grafas: ką nori turėti ir ko neturi, ką praranda ir ką atranda.


„Pamenu vieną eksperimentą, kurį man teko atlikti dietologės prašymu. Dar tik pradėjau bendrauti su gydytoja ir mano mityba nebuvo pakoreguota. Tad dietologė paprašė kasdien rašyti, ką įprastai suvalgau. Praėjus savaitei, turėjau sudaryti visų suvalgytų produktų sąrašą ir juos nusipirkti. Žinot, tas prekybos centro stumiamas krepšelis, prikrautas iki viršaus, man padarė didelį įspūdį. Suvokiau, kokius didelius maisto kiekius suvartoju vos per savaitę. Tokie eksperimentai drastiški, bet labai veiksmingi. Siūlau ir jums pabandyti,“ – šypsosi dainininkė.
 

Ko teko atsisakyti?


Mama Rock‘n‘roll sako, kad tapo reiklesnė maistui – mėgsta kinų virtuvę, kur netrūksta daržovių ir lengvų patiekalų. Ji išmoko skaičiuoti kalorijas ir į maistą žiūri kitaip. Beje, Laima sportuoja kelis kartus per savaitę.
„Niekada nemėgau cepelinų, tad tokio maisto atsisakymas man nebuvo praradimas. Iš savo raciono pašalinau visus riebius padažus iš majonezo ir grietinės. Nevalgau tiek mėsos. Gyvenu užmiestyje, tad turiu daržovių. Tėvai gyvena kaime, irgi aprūpina šviežiais, pačių užaugintais produktais. Dabar iš tiesų valgau labai daug daržovių. Ir turiu pasakyti, kad nejaučiu alkio. Dažnai manoma, kad lieknėjant kamuos alkio jausmas. Bet juk jį suformuojame mes patys. Jei valgome daug ir dažnai, tai skrandis nuolat to ir reikalauja. Jei valgome normaliai, jis gana greitai pripranta prie normalių kiekių ir netgi būna bloga, jei suvalgoma daugiau,“ – sakė Mama Rock‘n‘roll.
 

Optimizmas niekur nedingo


Šešiasdešimt prarastų kilogramų sugrąžino dainininkei Mamai Rock‘n‘roll gerą savijautą, įkvėpė daugiau pasitikėjimo savimi. Ir, aišku, išmokė gyventi sveikiau. Ir svarbiausia, kova už gerą savijautą neatėmė iš Laimos geros nuotaikos ir puikaus humoro jausmo.
Ji sako, kad svarbu neprarasti budrumo. „Įvairios šventės labai išbalansuoja. Jau, žiūrėk, kilogramas kitas ir prisidėjo. Pasižiūri į savo mitybą ir pamatai, kad jau sulčių pradėjai daugiau gerti, į kavą vis cukrų beri... Atrodytų, tai smulkmenos, tačiau ilgainiui jos nulemia svorio augimą. Tad, mielosios, tiesiog stebėkite ką valgote. Valgydamos nežiūrėkite televizoriaus, žiūrėkite į lėkštę. Linkiu išmokti visoms valgyti sveikiau ir ne taip riebiai,“ – šypsodamasi palinkėjo Laima Tamulytė.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

gudrute
2011-05-07 20:02
sveikinu saunuole,tik sugebek paskui ji visa laika toki islaikyti -cia yra menas.
irmute
2009-07-03 18:02
laima irmute dieta liausi kie man numesti

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai