Bėgimas nuo senatvės – į jaunos moters glėbį

Vidutinio amžiaus krizė – problema, su kuria tam tikru amžiaus tarpsniu neišvengiamai susiduria kiekvienas vyras. Tačiau ne kiekvienas, pametęs šeimą, lekia į jaunesnės moters glėbį. Nuo ko priklauso šis pasirinkimas ir apskritai, ar valia tokius vyrus teisti, klausiame Kauno medicinos universiteto klinikų psichologės-psichoterapeutės dr. Viktorijos GRIGALIŪNIENĖS.
 

[klausimas]Vidutinio amžiaus krizė. Kada ir kodėl ji prasideda?[/klausimas]
Šios problemos pasireiškimas priklauso nuo vyro jautrumo, asmenybės tipo, charakterio, nuo to, kaip jis reaguoja į aplinkos ir į savo organizmo pokyčius. Turime daug pavyzdžių, kai, būdami nors ir 60 metų, užuot ieškoję jaunos draugės, vyrai pasineria į kūrybą, atranda savo talentą neišbandytoje srityje.
Vidutinio amžiaus krizė vyrams prasideda maždaug apie 45–50-uosius gyvenimo metus.
Tokio amžiaus vyrai dažniausiai jau yra padarę karjerą – turi gerą darbo vietą, pragyvenimo šaltinį, todėl daugiau pradeda galvoti apie save bei kreipti dėmesį į tokias gyvenimo vertybes, kaip šeima, dvasingumas. Ir ne todėl, kad anksčiau tokių dalykų nereikėjo – tiesiog kuriantis jaunai šeimai teko daug dirbti ir galvoti apie šeimos aprūpinimą.
O tuo metu žmonos, turėjusios iki tol gimdyti ir auginti mažus vaikus, tik pradeda kopti karjeros laiptais, ieško darbo, išeina į visuomenę ir nori save realizuoti ne tik šeimoje. Taigi šeimose įvyksta poreikių nesuderinamumas – žmonai tarsi išeinant iš namų, vyras į juos grįžta.
Tokiomis aplinkybėmis vyras ima jausti nepasitenkinimą, netgi mano, kad yra nepakankamai mylimas – juk dienomis žmona užsivertusi darbais, o vakarais daugiausiai dėmesio skiria bendravimui su vaikais. Todėl vyrą kartais aplanko vienišumo jausmas. O, jį pajautęs, visų pirma ima galvoti apie savo amžių – galbūt jau sensta ir nebėra patrauklus bei įdomus?
[klausimas]Bet kodėl reikalinga kita moteris?[/klausimas]
Norėdamas įsitikinti, kad klysta, vyras ir ima atsakymo ieškoti iš išorės. Kitų moterų dėmesys – geriausias sprendimas. Taigi, taip įvyksta visai ne dėl išblėsusios meilės savo žmonai ir net ne dėl staigių hormonų pokyčių ar kitų fiziologinių veiksnių. Vyras daugiausia galvoja ne apie skyrybas, šeimos ardymą – juk jam kaip tik reikia šilumos, įvertinimo, kurį, kai žmona būna daugiau užsiėmusi savimi, gali gauti iš kitos moters.


Tokiais atvejais ir atsiranda nauja moteris, kuri neišvengiamai kreipia daug dėmesio į vyro pasiekimus, be to, tokio vyro jau būna susiformavusios vertybės, charakteris, todėl jis išties gali nesunkiai ją sužavėti.
O jei kalbėtume apie dar vyresnius vyriškius...
Šiek tiek kitokia situacija – 60–65- erių metų vyrai, susirandantys į dukras ar anūkes tinkančias partneres.
Šiuo atveju jau išties yra svarbesni fiziologiniai dalykai – tokio amžiaus vyrui silpnėja potencinės galimybės, tačiau nereikia galvoti, kad jos visiškai pranyksta. Vis dėlto vyrai tai išgyvena labai skaudžiai, lygina save, kokie buvo prieš 10 ar 20 metų ir kokie yra dabar, nors tas skirtumas yra neišvengiamas ir natūralus reiškinys. Baiminantis tų pokyčių, ir atsiranda jaunesnė moteris.
[klausimas]Kodėl būtinai jaunesnė?[/klausimas]
Juk vyresnio amžiaus moterys taip pat išgyvena sunkų laikotarpį, nes prasideda klimakteriniai simptomai, susilpnėja lytinės funkcijos. O jauna moteris jį „uždega“, šalia tokios vyras turi pasitempti. Taigi tai galime pavadinti bėgimu nuo senatvės. Taip sukuriama jaunystės iliuzija – moteris yra tarsi paties vyro atspindys, todėl šalia jaunos moters vyras ir pats pasijunta jaunesnis.
Psichologų požiūriu, tai tikrai nėra tinkama išeitis. Juk išardoma šeima.
[klausimas]Kalti išblėsę jausmai?[/klausimas]
Žinoma, prie šeimos irimo prisideda ir išsisėmę sutuoktinių
santykiai. Be to, jei visą gyvenimą tarp sutuoktinių nebuvo nieko bendro ir jie gyveno dėl vaikų, šiems užaugus ir išėjus iš namų, žmona ir vyras lieka akistatoj vienas su kitu. Ir, jei tarp jų nėra ryšio, tuomet šeimą išsaugoti išties sunku.
[klausimas]Kaip išvengti šeimos iširimo?[/klausimas]
Nuo pat šeimos susikūrimo pradžios reikia puoselėti normalius santykius ir kalbėti apie įvairias gyvenimo krizes, nebijoti atsiradusių problemų išsakyti, jei reikia, pasikonsultuoti su specialistais.
[klausimas]O gal jaunesnė draugė yra bėgimas nuo pabodusios rutinos?[/klausimas]
Tada drįsiu paklausti, o ką patys vyrai padarė, kad nebūtų
tos rutinos? Į savo šeimą kiekvienas šeimos narys ką nors atneša. Iš tikrųjų dažnas skundžiasi, kad jo žmona neįdomi, tačiau, labiau įsigilinus, paaiškėja, kad vyras lygiai taip pat niekuo nesidomi ir laukia iniciatyvos iš žmonos, užuot pats ją rodęs.
[klausimas]Ir kaip vyrams sekasi su jaunesnėmis draugėmis?[/klausimas]
Iš savo asmeninės darbo praktikos galiu pasakyti, kad vyras, susiradęs jaunesne moterį, taip pat susiduria su daugybe problemų – palikta šeima jį tarsi atstumia, tampa sunku bendrauti su vaikais, juk galbūt tėvas atsiveda jaunesnę draugę nei jo sūnus ar dukra. Būna ir tokių atvejų, kai vyras susipažįsta ir pradeda bendrauti su dukros drauge. Be to, skyrybos ir turto dalybos jį ypač išmuša iš vėžių, nes vyras yra gana pasimetęs, jis nežino, ar elgiasi tinkamai, ar nepadarys klaidos palikęs šeimą.
[klausimas]O kodėl jaunos moterys ieško vyresnių gyvenimo draugų?[/klausimas]
Kadangi, iškilus šeimos problemoms ir vyrui kreipiantis į psichoterapeutą, visada kviečiama ir antroji pusė, galiu patvirtinti, kad 80 proc. tokių moterų pagrindine bendravimo su vyru priežastimi laiko kokią nors naudą. Žinoma, tiesiogiai niekada nepasakoma, kad tai yra pinigai ar prestižas. Šios moterys svarbiausia buvimo kartu priežastimi laiko saugumo jausmą, o, kai vyras yra gerokai vyresnis, jis neišvengiamai atlieka tėvo vaidmenį, užtikrina ateitį, padeda auginti ir aprūpinti vaikus, savo ryšiais padeda kopti karjeros laiptais.
Žinoma, nereikia pamiršti ir jausmų. Jie privalo būti bet kokioje šeimoje, nes kitu atveju tai bus labai juntama. Dažna mergina, tiesiai paklausta, ar myli savo gyvenimo draugą, ilgai pagalvojusi atsako „Aš jį gerbiu“. Ir tai taip pat yra labai svarbus jausmas, su kuriuo kurį laiką galima gyventi.
[klausimas]O ar dažnai, pabuvę su jaunesnėmis moterimis, vyrai galiausiai palieka ir jas?[/klausimas]
Pagal užsienio statistiką, dauguma vyrų, susiradę jaunas drauges, po kiek laiko galiausiai vis tiek grįžta į savo senąsias šeimas. Juk vyras, pragyvenęs daugybę metų šeimoje, turi susikūręs tam tikras savo tradicijas, nusistovėjusį gyvenimo būdą, ir, būnant brandaus amžiaus, reikia labai daug pastangų visa tai pakeisti.
Sukūręs šeimą su jauna moterimi, vyras iš pradžių stengiasi
pateisinti jos lūkesčius, visada būna pasitempęs, tačiau galiausiai pavargsta nuo to ir pradeda nebepatenkinti žmonos poreikių. Juk jauna žmona nori visur eiti, dalyvauti vakarėliuose, o brandaus amžiaus vyras galiausiai supranta, kad nebepajėgia kartu su visur suspėti. Jam reikia daugiau ramybės.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

irute
2012-02-18 15:57
dabar kaip tik tokioj situacijoj, laukiu kol sugrys.45 m dieduj susirades 24 metu barakuda, bet jei reikia peszengt si siauba, reikia ji ir isgyvent. vistik dvidesimt metu kartu buvom
edela
2011-11-04 11:37
straipsnis labai geras. susidurusi su sia vyro problema, likau ant skirybu ribos tai baisu po po 25 gyvenimo metu. 47 metu vyras susirado 24 metu barakuda. pinigai, daigtai ir pats vyras pradejo eiti is namu. paveluotai supratau. nezinau kada tas baigsis
tatat
2011-04-16 22:44
Labai džaiugiuosi, kad perskaičiau šį straipsnį, nes pakliuvau į meilužės situaciją ir tikrai nenoriu ten būti. Šeimos ardyti tikrai nenoriu, bet atrodo, kad jį myliu. Bet pagalvojau, kad nėra jokių jausmų ir viskas. Jei čia JO krizė, tai nematau prasmės savęs skaudinti.
Ela
2009-10-06 10:56
Labai geras straipsnis,viskas kas parasyta gryna tiesa. Labai gaila , kad anksciau jo nepamaciau, nes pati susiduriau su tuo - o pagalbos is salies jiokios.Internete paieskos - neistikimybe ir panasus paieskos zodziai, nedave to - ka perskaiciau cia, siame straipsnyje.
Tas straipsnis , dar daugiau inese aiskumo i musu seimos santykius, as dar daugiau supratau ,kas vyksta musu gyvenime.
Rutele
2009-06-19 09:00
Ka pasakyti, nezinau, jei ir gydytojai ta problema ivardija, tai gal ir ne viskas taip paprasta. Pati su tuo susiduriau. Bendravau su inteligentisku, laisvu zmogumi, kuriam 47-eri, o man 36-eri, tai,baisus dalykas. apie mergaites 18-20 metu kalbejo, nes dave suprasti, kad esu per sena, tai isvaziavau net neatsiveikinusi, atostogu neuzbaigusi kartu.
Tikrai ne visi vyrai tokie. Gydytojai dar nekalba apie kita dalyka - prota, zmogiskuma ir meile. Jeigu tai vyras tures, niekada nesitycios nei is bendraamzes zmonos, nei drauges. O gyvenima perkainuojam visi - ir vyrai, ir moterys, bet tai nesuteikia mums teises niekinti bendraamziu zmoniu.
....
2009-01-31 21:45
po tokios krizės , jei vyras lieka šeimoje, jau niekada nebebūna meilės, nes lieka nuoskauda, išdavystės skausmas, net neapykanta, panieka , ypač, jei vyras viskuo kaltina žmoną -negraži, apsileidusi, atsibodusi...o savęs nemato...o jei dar ligų parneša, ir nevisada tai tokios baisios, ir pradedi sirgti nuo svetimos k... parneštomis cistitais, vaginitais, ir t.t. o kur dar atstumtos naktys, kai grįžta nuo panelės...bet juk šalia irgi gyvas žmogus, o palikti jos nenori, juk čia ramu, pažįstama, vaikai, giminės...negi visa paliksi, tad palaksto ir grįžta , bet į sudegusį lizdą...ir baigia gyventi kartu, nekęsdami vienas kito...
sxxx
2006-12-10 21:19
na bet jaunas kunas toks patrauklus, o ko daugiau vyrui reikia - naujo stimulo
xzmona
2006-11-15 16:23
na palaksto jie palaksto ir vistiek grizta, gi bijo kad tos jaunikles seniu nepavadintu. gal laikinai ir tiki kad nuo jaunesnes ir patys pasidarys jaunesni, bet po kiek laiko supranta, kad tai tik laikina apgaule, jaunoms tik pinigai rupi!!!!!!
Senelis X
2006-10-09 16:17
Rasa,labai teisingai viską išsakėte,bet gyvenimas yra sudėtigas ir ne viską taip paprastai gali išspresti.Jeigu tu esi našlis
ir jau vaikai ir anukai gyvena savo gyvenimą, o tave susažavi jauna moteris, ką tada daryti?
Begti nuo jos ir galbut savo laimės,ar pasiduoti jos siulomai meilės ir jausmų pagundai.Aš sutikau
20 metų jaunesne draugę ir jau 8 metus su ja gyvenu ir esu jei ir vyras,ir tėvas ir geras draugas.Ji buvo vedusi ir išsiskirusi,ir man
kartais sako,kodėl mano vyras nedavė man to, ką duodi tu.Toks jau tas gyvenimas,Rasa.
Rasa
2006-08-31 23:40
Vyrai,nereikia begti į jaunesnės glėbį,ieškoti stangresnio kūno tam,kad save apgautumėte.Viskam savas laikas,nebijokite senatvės.Kiekvienas amžiaus tarpsnis turi savo žavesio,o suardyti šeimą,gyvenimą,kuris buvo kurtas ne vieną dešimtmetį,galima labai greitai,tik ar verta?Jūs esat mylimi,žavūs ir pajėgūs savo mylinčios žmonos glėbyje.Nėra nieko baisesnio,kaip palikti be pastogės,be namų,niekam nereikalingam,kai tavo saule jau eina vakarop.Pažiūrėkit į savo žmonas,kokios jos žavios ir be galo seksualios,tik norėkit tai pamatyti ir patirsite dar ne vieną medaus mėnesį.
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai