Natūralūs odos šveitikliai – veiksminga, greita, draugiška aplinkai ir pigu

Kūno odai vien kruopščios higienos ir kokybiškų kremų nepakanka. Tam, kad ji švytėtų ir įsisavintų visas naudingas kosmetikoje esančias medžiagas, būtina ją reguliariai šveisti. Švelniai pašalinant nebegyvas epidermio ląsteles oda „atsiveria“ maitinimui, yra lygesnė, gaivesnė ir turi gražesnį atspalvį. Vis nušveičiama oda yra stangresnė, geriau ir greičiau atsinaujinanti. Pilką spalvą jai suteikti gali minėtasis negyvas odos sluoksnis – jei jis nepašalinamas, odai tampa žymiai sunkiau kvėpuoti ir pasisavinti naudingas medžiagas bei atlikti kitas svarbias funkcijas. 

 

Odos šveitiklių pagrindą sudaro mažos kietos dalelytės ar granulės, padedančios pašalinti šias negyvas odos ląsteles. Kitos sudėtinės šios kosmetikos priemonės dalys maitina, puoselėja ir švelnina odą ar mažina jos sudirginimą dėl patirto šiokio tokio šoko. Svarbu odą šveisti švelniais sukamaisiais judesiais. Jei oda pažeista uždegimų ir kitų odos ligų, tai prieš naudojant bet kokias kosmetikos priemones, būtina pasitarti su savo dermatologu. Pavyzdžiui, šveičiant aknės pažeistą odą, uždegiminius procesus galima tik dar labiau paskatinti ar padidinti jų apimtą plotą, todėl tokios odos šveitimui dažnai naudojamos specialios vaisių rūgštys ar kitos medžiagos. 

 

Natūralių šveitiklių galima nesunkiai pasigaminti namuose – jie draugiški gamtai, veiksmingi, greitai paruošiami bei pigūs. Kitą kartą, prieš išmesdami kavos tirščius, pagalvokite – galbūt jau metas atlikti malonią grožio procedūrą ir vėliau mėgautis švelnia, gaivia bei atsinaujinusia oda? Toliau pateiksime keletą naminių odos šveitiklių receptų – kviečiame susikurti sau mažą šventę ir juos išmėginti. Svarbus perspėjimas – nenaudokite šveitiklio, jei Jums būdingas jautrumas bet kuriai sudėtinei daliai. 

 

Odos šveitiklis „Medaus tortas“

Šiam šveitikliui reikės pusės stiklinės skystos konsistencijos medaus, pusės stiklinės rudojo cukraus ir kelių lašelių mėgstamo eterinio aliejaus, pavyzdžiui, levandų ar bergamočių. Eterinis aliejus turi būti natūralus. Viskas kruopščiai išsukama ir masažuojamaisiais judesiais tepama ant švarios odos. Vėliau nuplaunama šiltu vandeniu. Po šio šveitiklio odą gali šiek tiek tempti, tad ją rekomenduojama patepti mėgstamu kremu.

Žinoma, vietoje rudojo cukraus galima rinktis ir paprastą cukrų ar jūros druską. 

 

Odos šveitiklis „Braškinė vasara“

Sutrinkite didelę saują braškių arba kitokių mėgstamų uogų, įmaišykite 3-4 šaukštus riebios grietinėlės. Įberkite saują smulkesnių avižinių dribsnių ir viską labai gerai išmaišykite. Trinkite odą masažuojamaisiais judesiais, vėliau nuplaukite vandeniu (geriausia drungnu ar šiltu). Jei jaučiate poreikį, patepkite ją mėgstamu maitinamuoju kremu.

Vietoje grietinėlės galima naudoti medų. 

 

Odos šveitiklis „Kavos ledai“

Šiam šveitikliui reikės tik dviejų sudėtinių dalių - pusės puodelio kavos tirščių ir pusės puodelio šviežios grietinėlės. Ingredientus kruopščiai išmaišykite ir tepkite ant odos neskubėdami, pasimėgaudami aromatu ir malonia konsistencija. Šį šveitiklį ant odos galima kurį laiką palaikyti tarsi kaukę – oda įsisavins naudingų jose esančių medžiagų. Vėliau mišinį kruopščiai nuplaukite šiltu vandeniu.

Vietoje grietinėlės galite naudoti medų. Riebi grietinėlė ir avižiniai dribsniai – taip pat puikus derinys. 

 

Odos šveitiklis „Persikinė svajonė“

Šiam maloniai kvepiančiam odos šveitikliui reikės dviejų produktų – išnokusio ir minkšto persiko (arba dviejų, jei vaisiai mažesni) ir pusės stiklinės rudojo cukraus. Persiką nulupkite, sutrinkite ir kruopščiai įmaišykite cukrų. Mėgaukitės šveitikliu ir vėliau nuplaukite jį drungnu vandeniu. Oda bus dar stangresnė, jei procedūrą užbaigsite kontrastiniu dušu.

Vietoje rudojo cukraus galima naudoti kavos tirščius arba jūros druską. 

 

Odos šveitiklis „Jūros gaiva“

Šiai natūraliai kosmetikos priemonei prireiks pusės stilinės jūros druskos, pusės stiklinės skysto medaus ir kelių lašelių gaivaus eterinio aliejaus, pavyzdžiui, eukaliptų. Odos šveitiklis atgaivins ir pamaitins odą. Nuplaukite jį šiltu vandeniu, po to kūno odą patepkite maitinamuoju kremu.

Vietoje jūros druskos galima naudoti rudąjį cukrų, kavos tirščius ar avižinius dribsnius. 

 

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai