Viens skylutė, du – skylutė, arba auskarų vėrimo ypatybės

Auskarai įvairiose kūno vietose – mados klausimas. Vienu metu jie tampa itin populiarūs, vėliau populiarumas kiek apslopsta ir vėlei laukia naujos bangos. Pasirinkimo galimybės, kur galima verti auskarus, kur kas platesnės nei mūsų močiučių jaunystėje. Šiandien neapsiribojama vien ausimis, nosimi, antakiais, bamba ir t.t.. Sąrašą, kur auskarų vėrimo meistrai ir gerbėjai gali sugalvoti vertis auskarus, be galo ilgas, verčiau sakyti – kur tik fantazija leidžia.
 

Auskaras ausyje, ar nepakenks?


Ko gero – tai pati populiariausia vieta. Daug tautų tikėjo, kad per ausį demonai gali įlįsti į žmogaus kūną. Kadangi metalas juos gali atbaidyti, – į ausis buvo veriami auskarai. Jūreiviai nešiodavo auskarus ausyse, kad pagerintų regėjimą, ir, jei nuskęstų, jų kūnus išplautų į krantą, auskaro vertė padengtų krikščioniškų laidotuvių išlaidas. Tikriausiai esate girdėję apie aktyvius taškus ausies kaušelyje, jų yra per 150. Teigiama, kad jų aktyvavimas turi įtakos visų vidaus organų veiklai. Saugumo sumetimais, auskarą galima verti tik šalia taško, bet ne per patį tašką. Jeigu žmogus jau turi kokių nors sveikatos problemų, rekomenduojama verti auskarus kuo toliau nuo veiklių taškų, atsakingų už to organo veiklą.
 

Auskaras liežuvyje, lūpoje?


Auskarų vėrimas į liežuvį buvo kaip ritualo forma senovės actekų, majų Centrinėje Amerikoje ir Haida, Kvakiutul bei Tlinglit genčių Amerikos šiaurės vakaruose. Liežuvis būdavo perduriamas, kad kraujas iš jo numalšintų dievus ir kad pakeistų sąmonės būvį, kad dvasininkas ar šamanas galėtų bendrauti su dievais. Šiandien auskaras liežuvyje nieko nestebina ir galėtų būti nebent tik maištingumo ženklas. Iš tikrųjų odontologai nepataria verti auskarų į liežuvį, nes didėja infekcijų komplikacijų rizika, pasunkėja burnos higiena, nulemianti didesnę ėduonies tikimybę, esant auskarui liežuvyje, dažniau nuskyla danties gabaliukai, didėja dantenų ligų tikimybė. Pradūrus liežuvį ar lūpas, gali pasikeisti dikcija, beje, ne į gerąją pusę. Kurį laiką (gijimas trunka 4-6 sav.) negalėsite valgyti nei karšto, nei šalto maisto, mityba bus dietinė ir t.t. Maža to, pradūrus lūpą, yra tikimybė, kad susiformuos fistulė (kanalas tarp lūpos ir burnos ertmės). Aišku, taip nutinka toli gražu ne visiems, bet ne itin patrauklu, jei jūsų seilės po truputį bėgs pro mažą skylutę į išorę.


 

Kur verti pavojingiausia?


Viena pavojingiausių veido vietų yra antakis. Per jį eina labai svarbus trišakis nervas, apimantis kaktą, akį, skruostą, apatinę veido dalį. Pažeidus šį nervą, blogiausiu atveju gali būti paralyžiuota dalis veido.
Pavojingos ir intymios vietos, kadangi lytiniuose organuose gera kraujotaka, yra kraujavimo pavojus, be to, lytinių santykių metu gali būti traumuojama gleivinė – didėja infekcinių ligų tikimybė, šioje srityje labiau linkę formuotis randai.
 

Kodėl negalima sukioti papuošalo žaizdai nesugijus?


Todėl, kad, nuolat judindami naujai įvertą auskarą, pažeidžiate ką tik susiformavusį dar plonytį audinį ir sudarote visas sąlygas uždegimui išsivystyti.
 

Kam auskarų verti nerekomenduojama?


• Sergantiesiems ūmine liga arba paūmėjus lėtinei ligai
• Esant sutrikusiam kraujo krešėjimui
• Karščiuojant
• Žmonėms, kurie alergiški metalams arba stebėjo alergines reakcijas papuošalams
• Paveiktiems alkoholio ar narkotinių medžiagų
• Nepilnamečiams asmenims be tėvų sutikimo auskarų verti negalima
 

Įsivėriau auskarą ir važiuoju prie jūros. Kaip elgtis?


Geriausia auskarus verti iš anksto, kad žaizda spėtų sugyti, jei vis dėlto to nepadarėte laiku, o kelionės prie jūros taip pat neketinate atsisakyti, į kelioninę vaistinėlę įsidėkite pleistro, antiseptinio purškalo arba tepalo (nebūtina imti briliantinės žalumos ar jodo, šiandien yra nedažančių priemonių). Kas kartą prieš maudynes žaizdelę apdorokite dezinfekuojamąja medžiaga, po maudynių patepkite, pvz., chlorheksidino tirpalu. Degindamiesi būtinai pridenkite žaizdelę arba užklijuokite pleistru, kadangi UV spinduliai gali slopinti žaizdos gijimą.
 

Blogi patarimai pernelyg protingiems


• Norite surizikuoti susirgti hepatitu ar užsikrėsti ŽIV? Tuomet verkite auskarus neoficialiose vietose, naudodamiesi daugkartiniais instrumentais arba pistoletu, kurio paprastai negalima sterilizuoti.
• Norite išmėginti savo sėkmę ir patirti, kas yra uždegimas, onkologinės ligos ir padidėjusi pigmentacija, – prasidūrę lūpą ar liežuvį, rūkykite dar žaizdai nesugijus.
• Norite sužinoti kaip būna esant uždegimui, kaip formuojasi randeliai – norimą vietą prasidurkite patys arba paprašykite draugės/draugo
• Norite susidurti su visomis aukščiau išvardintomis problemomis – eksperimentuokite užuot apsilankę pas specialistus.
 

Ar žinote, kad?..


Yra vadinamasis Princo Alberto auskarų vėrimas. Princas buvo karalienės Viktorijos vyras. Jis garsėjo tuo, kad prieš susituokiant su karaliene apie 1825 metus, įsivėrė auskarą, negalėdamas atsisakyti noro dėvėti tuomet itin madingas aptemptas kelnes. Kadangi kelnės buvo tokios aptemptos, vyriškasis organas turėjo būti laikomas vienoje ar kitoje pusėje, kad nesudarytų negražaus išsipūtimo. Kad tai išspręstų, vyrai prasiverdavo varpas, kad jas prilaikytų kabliukas, esantis kelnių viduje. Tuomet tai buvo vadinama tiesiog „apsirengimo žiedu“, nes siuvėjai klausdavo, ar džentelmenas apsirengęs į kairę ar į dešinę, ir atitinkamai pagal atsakymą pasiūdavo kelnes.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Gerda gerdutė
2016-12-16 16:08
Labai norėčiau isiverti auskara i liezuvi... :P
Nuo kiek metu galima?
Man 11
Kaip ikalbėti tėvus, kad man jie leistu?(think)....
Gerda gerdutė
2016-12-16 16:07
Labai norėčiau isiverti auskara i liezuvi... :P
Nuo kiek metu galima?
Man 11
Kaip ikalbėti tėvus, kad man jie leistu?(think)....
Bella
2015-01-22 19:02
krc man daba 12 auskarus veru nuo 8 ir man visada nuo auskaru melinuoja ausys. Wtf ? :D
Skaistė
2015-01-13 17:10
sveiki, turiu auskra lupoje,man 14 metu...Turiu dar 6 auskarus.... Ir siandien ji paraudo ir ji labai skauda nors jis pas mane jau 4 diena, ka daryti?
Greta
2014-09-22 10:17
Betkur veriantis auskarą, rizika visuomet yra. Klaidas daro ir specialistai. Veriantis auskarus visada reikia turėt vaistukų dezinfekacijai. Aš vėriausi auskarą į liežuvį. užšaldė, bet visvien jutau kaip man jį duria, vos vos skaudėjo, bet pakenčiama. Dabar jau trečia diena kaip jį turiu, liežuvis toks ištinęs, kad panašu į kaladę. Labai laukiu kol praeis skausmas ir ištinimas, nes pavargau laikytis šitos priverstinės dietos. Skauda ryti seiles, o ką jau kalbėti apie maistą. Tačiau žinant kaip smagu paskui išgijus nešiot auskarą, tikrai ketinu tai ištverti :)
vika
2014-06-23 09:26
o kaip tik norejau vertis į antakį, kol neperskaišiau :(
ele
2014-06-21 17:05
aš dar neturiu auskarų bet noriu prsiverti ausites, mama sutinka. gal žinot kur Vilniuje geriausia vertis:)
rimante:)
2014-05-15 14:38
aš noriu vertis i antaki bet biski bijau....(weird):)
Mantile
2014-03-31 17:05
(ok) aš noriu pati vertis i apatine lupa auskara ka patarsit ???(think)
ugne :D
2014-03-10 20:56
ar galima vertis auskara 11 metu vaikams? (think)
Diana
2013-10-10 18:49
Man 13 metu ir turiu auskara bemboje, liezuvyje, drauge ivere :):):)
Renata
2013-05-04 19:39
Man labai gražu, ir patinka kai auskaras įvertas į lūpą, kai sueis 18 metų žadu ir pati įsiverti auskarą į apatinę lųpą.. :)(super)
ugne
2013-03-25 21:51
ar galima vertis auskara i lupa 10 metu vaikui(think)
ass
2012-09-03 22:33
as esu isiverusi i antaki pas gera specialiste,ir visai normaliai jauciuosi,jokio skausmo nebuvo ir nera.
Migliackas
2012-07-25 15:02
va vakar i antaki man drauge vere auskara ,seip nelabai skaudejo bet kai paskaiciau tai nu naa... seip kai vere kraujo nebuvo ,gal gerai ,nezinau bet vistiek baime yra .nezinau net ka daryt ir labai bijau ,bet ir noriu auskara turet
Vika
2011-12-18 22:43
Auskaras liezuvyje yra grazu. :) pati noriu, bet tewai... ;D
SeiberX
2011-12-12 20:00
Neapsimoka wert!y antaky!mano du draugai apake nu jų,o wera augštos klasės salonuos.pfu!
Romas
2011-08-20 23:56
As isiweriau i ausi viena 2 auskarus ir i antaky auskara ir pakolkas jauciuosi gerai,jokiu komplikaciju:) Bet verta susirupinti,nes nezinai kuriam gali atsitikti nelaime ir uzsikresi aids.Va tada sakys kad sitas straipsnis geras...O istikruju gerai kad apraso auskaru verimo rizika.
saldzioji
2011-08-07 00:37
jau senai turiu auskara liezuvije. po kokiu metu nesiojimo susidare guzelis maniau gal sugis todel nekreipiau demesio taciau dar po metu jis nedingo tad nutariau issiimti auskara jau praejo 3men bet guzelis nemazeja ejau i salona kur veriausi sake turi sugyti... kur kreiptis?
Agne
2011-08-03 14:29
Siandien isiveriau auskara i liezuvi,visai neskaudejo,nes uzsalde ;]
Simse
2011-07-29 06:19
as noriu vertis pati auskara i lupa ,bet bijau pazesisti nervus,o pinigu nelabai norisi moketi,ka daryti?????????????
Agata
2011-07-23 13:01
po iverimo i lupa,su kuo reikia burna skalauti?
perioksida nauduoju pavirsiuje..
aistute
2011-06-21 19:42
as sendien isiveriau auskara i ausi 2 eile ir nk neskaudejo veriau su adata kraujo biski bego bet viskas ok
maja
2011-04-12 17:51
manau jog man drauge i lupos sona pardure aukara per zemai? nezinau ka daryiti
?
Gabii
2011-01-01 19:10
Prieš tris savaites į liežuvį įsivėriau. Nieko baisaus. Tikrai užšaldo. Bet tos kančios nepavydėtinos po to, kai negali valgyt ko nori arba kai švepluoji. Bet viskas praeina:)
Sadness
2010-12-12 11:53
Wakar isiweriau i lupa pats, nu lyg ir gywas, tj wa...laukiu kol patinimas dings
Zzuika
2010-08-04 20:07
Neperseniausiai ysiduriai auskariuka y bamba. Neužšaldė. Ir tikrai neskaudėjo.
Man sakė, jei užšaldo tai daug ilgiau gyja.
dovilyte ;p
2010-07-28 14:39
turiu 12 auskaru ir kai visus vere nieko net neskaudejo ;p net du liezuvi turiu viena veriau salone, o kita drauge su adata pervere ir neskaudejo net,nors ir be uzsaldymo net neskauda ;p su kosmetologe kalbejau,salone saldo del to kad klientai paprasho, sio
Enricca
2010-06-05 16:23
UZSALDO VISADA !!!!!!!!!!!!!!!!!
Taigi jeigu neuzsaldytu , skausmas butu nepakenciamas.
Rasa
2010-06-03 15:28
Lil, nenusišnekėk, niekas ten nepakietėja *juokiasi*
Esu įsivėrus lūpoj, greit keturi mėnesiukai jau bus. Auskaras mažas, į akis nekrinta, o ir tinka prie veido. Kai vėrė, šiek tiek sugėlė, nors ir buvo užšaldyta.
O šiaip, džiaugiuos, kad prasivėriau : )
Lill.....
2010-05-06 20:22
neuzsaldo nes td oda paketeja, sunkiau pravert.. cia kiek zinau ;D bet matyt ir su uzsaldimu veria
rasyte
2010-04-20 13:39
as turiu auskariukus bamboje,virs lupuos ir liezuvyje. galiu tik tiek pasakyti,kad i bamba verimas buvo pats nemaloniausias,bet kenteti galima. be to,pries veriant visada uzsaldo,na bent jau kvalifikuotose salonose tikrai uzsaldo,skausmo jokio,baime daug didesne uz skausma:)))
mhm
2010-03-21 12:40
kad salonuose kur veria, tai tas pats kas ir paciam vertis, tik kad ten uzsideda pirstines ;PP
mobilka
2010-03-18 22:11
na visai temoje sis straipsnis, zinau viena panike kuri po auskaro iverimo i antaki apako, na negali sakyti niekada, nors ir pati turiu daug kur auskaru i tato , tfu taip dar nebuvo, na ir atejus metams ir noras praejo dar vertis bet nera ir noro visko issiverti,,, na zodziu...
Karolina
2010-01-15 18:59
Turiu auskara bamboje ir labai patenkinta :P
Deima
2010-01-07 21:33
Sjp as pati turiu auskara liezuvy,lupoj ir antaky:D
ir visaj grj yr:D
ir nereik sakyt kad pavojinga:D
Roberta
2009-10-13 15:38
Aš labai noriu auskaro į lupą ir man dabar yra 15m. tevai sutinka ir pritare, bet at tai nera pavojinga jeigu aš versiuosi auskarą auskarų vėrimo salone.?
laurytea
2009-09-12 20:14
man kai vere auskara y liezuvy tai usalde ir visai nieko nejauciau
Pi-ka-CHU
2009-07-30 16:49
turiu dafiga auskaru dafiga wietu ir kol kas da nemiriau!xD
ma draugaj daug auskaru were, pati weriu auskarus ir tajp pat da njiekas nemire!
jetaus, shitas strajpsnis idiotishkas!
ligis
2009-07-27 10:46
juokinat xD
mana draugas i ausi 3auskarus isove pats i da viena i kita...
buva pats prasidures lupa, bet db auskara nenesioj ir neseniai liezuvi pats prasidure ir jam nieka nenutiko.. ir mana draugas pvz.. vere lb idialiai... saka net geriau neku aukstos klases salonose, nes isvis be skausmo
Živilė
2009-06-06 20:45
neužšaldo?’’;D man užšaldė
blizge...
2009-04-25 19:08
norejau paklaust kuris metalas gresnis werent i lupa , medicininis ar titaniumo ? nes maceu kitur rase kad medicinins alergizuoja , ten rase kad titaniumo metalas gereuses . taj kjp yra istiktuju ?
to noriu...;D
2009-04-08 21:20
joa. kiek girdejau neuzsaldo veriant nes kazkodel turi jausti, bet nezinau tiksliai kodel.:D
noriu...;D
2009-02-25 14:49
labai noreciau isivert i liezuvi bet truputeli bijau..:D bet ar tiesa kad neuzsaldo kai veriesi??
skull_me
2008-08-18 15:16
keliu metu patariate vertis auskara i lupa?
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai