Kasos uždegimas: gydymas ir mityba

32 metų žurnalo skaitytojai Ramunei jau treti metai pavasariais ima stipriai skaudėti pilvą ties bamba. Gydytojai konstatavo kasos uždegimą. Skaitytojai rūpi sužinoti, ar ši liga išgydoma, kaip reikia gydytis, kokia turėtų būti mityba.
 

Kasos uždegimas yra vadinamas pankreatitu, jis pasitaiko gana dažnai. Kasa yra viena aktyviausių žmogaus organizmo virškinimo liaukų. Tarp kasos liaukinių ląstelių, išskiriančių kasos sultis su stipriausiais virškinimo fermentais, yra įsiterpusios endokrininių liaukų ląstelių, padedančių išskirti kasos hormonus tiesiog į kraują, salelės. Virškinimui reikalingi kasos fermentai išteka pro atskirus latakėlius į dvylikapirštę žarną. Iš skrandžio čionai suteka ir skrandžio sultys, turinčios druskos rūgšties (HCl). Į dvylikapirštę žarną sutekėjusios sultys yra šarminės reakcijos, o skrandžio sultys yra rūgščios reakcijos, nes jose daug druskos rūgšties. Netvarkingai, ypač gausiai valgant, skrandžio rūgščios sultys skatina kasos sulčių išsiskyrimą, o padidėjus sfinkterio susitraukimams, pablogėja virškinimas, gali atsirasti net stiprių spazmų. Kartais iš dvylikapirštės žarnos šarminis turinys sugrįžta atgal į skrandį (vadinamasis duodenogastrinis refliuksas). Tada skrandyje aptinkama ir gelsvai rusvos tulžies, kurios teisingai maitinantis nebūna. Taip ir prasideda pankreatitas (kasos uždegimas), ypač kai tulžies pūslėje atsiranda kristalų arba tulžies akmenukų, trukdančių tulžiai nutekėti latakėliais į dvylikapirštę žarną.
1982 metais su med. dr. Petru Juodvalkiu tyrinėjome refliuksų atsiradimą ir nustatėme, kad rūkymas ir alkoholiniai gėrimai labai sutrikdo šios virškinimo organų dalies veiklą, skatina kasos uždegimą. Jei valgoma netvarkingai, riebiai, dar užgeriant svaigalais, kasos uždegimui - tiesiausias kelias. Įsidėmėkite, pati kasa nedidelė, sveria tiktai 60-90 gramų, o išskiria sulčių daug daugiau negu kepenys, sveriančios apie pusantro kilogramo. Be to, kasos sultyse yra įvairių fermentinių medžiagų, virškinančių riebalus (tam būtinai reikalinga tulžis), baltymus ir angliavandenius. Kai sutrinka kasos sulčių ištekėjimas, ypač akmenukams užkimšus latakėlius, pradedami virškinti kasos audiniai. Tai nepaprastai pavojinga, nes uždegimas staigiai išplinta, prasideda pilvaplėvės uždegimas (peritonitas) ir mirtis tada gali ištikti labai greitai - kartais po kelių valandų.


Prisimenu vieną gydytoją, kuri grįžusi po dienos savo seserį rado jau mirusią, nors prieš jai išvažiuojant ligonei buvo diagnozuotas tiktai tulžies pūslės uždegimas ir jokių kasos uždegimo požymių nebuvo. Kasa yra šalia tulžies pūslės, todėl esant tulžies pūslės uždegimui (joje dažnai būna ir tulžies akmenų), iš pradžių nejaučiama skausmo ar priepuolių, tik paskui, ypač sočiai maitinantis, ūmiai prisideda pankreatitas, galintis sukelti komplikacijų ar net mirtį.
Norint pankreatito arba jo komplikacijų išvengti, reiktų visada saikingai ir apgalvotai maitintis, daug neprisivalgyti, vengti svaigalų ir riebaus maisto, ypač keptų mėsos patiekalų. Prisimenu vieną pacientą. Jis nebuvo nutukęs, bet sirgo tulžies akmenlige ir lėtiniu pankreatitu. Jaunas gydytojas klaidingai papasakojo, jog liga aiški, be rizikos faktorių. Ligonis pusryčiams surūkydavo vieną kitą cigaretę, išgerdavo kavos, dienos metu taip pat valgydavo netvarkingai, nevengdavo riebių patiekalų, vos ne kasdien “saikingai” išgerdavo po taurelę, t.y., jo žodžiais, gyveno normaliai. Paminėti riziką didinantys veiksniai po įprastinio pasivaišinimo privertė jį gultis į chirurgijos skyrių.
Teko sutikti vieną gydytoją iš Tolimųjų Rytų. Pasirodo, Tolimuosiuose Rytuose žmonės labai daug valgo augalinio maisto, tačiau taip pat serga akmenlige, tik akmenų sudėtis kitokia - kaip ir kasoje atsirandančių akmenų, yra daugiau kalcio karbonatų. Apie tai man teko kalbėti Kinijoje vykusiame pasauliniame kongrese, į kurį buvau pakviestas pasidalyti patirtimi.
Kai kurios Amerikos indėnų gentys labai dažnai serga tulžies akmenlige, kadangi valgo daug pupelių.
Kaip gi reikia gydyti kasos uždegimą? Šių dienų medicina gerokai patobulėjo ir būtina konsultuotis su specialistais - jie, remdamiesi tyrimais, patars, kokių vaistų vartoti ir kaip maitintis. Gamta išimčių nedaro. Nelaukime, kol sunyks, sumažės kasos audiniai, atsiras pavojingų komplikacijų (pūlinių arba cistų kasoje ir pan.). Išsigydyti pankreatitą tikrai galima, tik nepavėluokite. Kasos funkcija yra nepaprastai svarbi harmoningai organizmo veiklai. Todėl sykį susirgus, jau visą gyvenimą reikia saugotis netinkamo maisto ir svaigalų. Jei organizmui stinga fermentų, vartokime jų turinčių vaistų. Bet daug geriau tausokime kasą, dažniau pagalvokime apie jos uždegimą sukeliančias priežastis ir sveiką mitybą bei gyvenseną.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

gražina
2017-02-22 23:49
Airi, Jums gali būti nkstų arba šlapimo takų uždegimas arba net akmenligė. Patariu nueiti pas urologą, nefrologą ir dėl viso pikto dar pas venerologą, bet pas pastarąjį tik tada, jei nesilaikote celibato :-)
Lauryna
2015-12-17 11:01
Sveiki, mano liga [url=http://www.pasveik.lt/lt/ligos-ir-sindromai/pankreatitas/4347]ūminis[/url] kasos uždegimas. Taip pat turiu klausimų, kaip geriausiai maitintis, ko vengti, kaip pasigaminti?? Labai prašau, jau nebeišmanau kuo maitintis :(
Salvijus
2015-08-12 10:28
Labai norisi, kad visi būtų sveiki ir nesirgtų. Bet, deja, taip nėra ir ligotų žmonių daugėja, ypač negaliuojančių įvairiomis virškinimo organų ligomis. Galima apsaugoti save nuo susirgimų, o turintys jau chroniškus negalavimus, gali juos įveikti tik natūraliomis priemonėmis, Į pagalbą jums gali ateitį ne vieną tūkstantį metų žmonių sveikatinimo ir gydymo patirtį turinti Rytų medicina. salavijasp@gmail.com
Salvijus
2015-08-12 10:25
Labai norisi, kad visi būtų sveiki ir nesirgtų. Bet, deja, taip nėra ir ligotų žmonių daugėja, ypač negaliuojančių įvairiomis virškinimo organų ligomis. Galima apsaugoti save nuo susirgimų, o turintys jau chroniškus negalavimus, gali juos įveikti tik natūraliomis priemonėmis, Į pagalbą jums gali ateitį ne vieną tūkstantį metų žmonių sveikatinimo ir gydymo patirtį turinti Rytų medicina. salvijusp@gmail.com
liubove
2015-04-13 16:13
kaip noreciau kad kad nors man patartu kaip man parinkti meniu savo uosvine kuri turi po operacijos kasos cukralige busiu dekinga
airis
2014-12-20 15:47
Sweiki gal galiu patarimo visa papilve raizo pucia blogai slapinuosi ir tustinuosi reikia laiko kol suvirskina. ar labai blogai man ar cia jau vezys zarnyno as net isigandes :( laukiu atsakymo dekui
lina
2014-06-16 11:29
(ohoho( kaip jus sergat, sekmes jums sveikt ir gydytisd(hooray)hooray)(hooray)
Kasa
2014-03-19 14:41
Nuo kada galima sergant pankretitu, kai kasa irsta galima gerti svogunu sulciu????jei zalio svoguno valgyti negalima.cesnaka galima zalia valgyti, tik tuo met kai ji sutraiskius palieki apie 30min.pastoveti, kad isgaruotu.Tad ponia Virginija matyt jus ne kasa gydetes.neklaidinkite zmoniu, nes dar pavartoje tokiu receptu, kaip jusu sveikata gali susivaryti visiskai.galima tik plikinus, virtus svogunus valgyti.
virginija
2014-02-18 22:04
man kasai padėjo raudonieji svogūnai,pradėjau nuo mažo kavos šaukštelio sulčių 3 kartus dienoje prieš valgį 2-ą savaitę didinau doze arbatinį šaukštelį,3
valgomą šaukštą ir taip iki pusės stiklinės raudonų svogūnų sulčių,išspausta
svogūną dėdavau į sriubą .dažnai virdavau stumbrės sriubą su morkytėm,bulvyte,jokių pieno produktų,nebadavau(ok)
Ieva
2013-11-23 10:58
Sveiki, man pankreatitą iššaukė tulžies latake užtrigęs akmenukas, visa laimė, kad jis buvo sėkmingai pašalintas, tris dienas nei gert, nei valgyt nedavė, paskui dieną tik vandenį gėriau, tada sriubos pasrėbt leido,o šiandien jau ir košės šaukštą gavau. Skausmo nebejaučiu, jokių vaistų nuo skausmo išvis nevartojau. Dar kelios dienos ir keliausiu namo. Daktarai namuose neleido valgyti nieko kepto, riebaus ir sunkiai virškinamo. Tikiuosi greit šita bėda praeis ir nebesikartos :)
Vika
2013-11-09 10:50
Sveiki. Labai reikėtų Jūsų pagalbos.Šiuo metu rašau kursinį darbą apie kasos uždegimus ir mitybą.
Galbūt kurie sergate galėtumėte atsakyti į interviu klausimus apie tai? Būčiau labai dėkinga už pagalbą :)
Egidijus
2013-03-07 11:22
Labai prašau, gal kas žinote konkrečių maisto receptų, persirgus kasos uždegimu. Ąčiū.
aha
2013-02-06 19:39
koks asilas skaitytu toki teksta..(fool)
eimantas
2012-12-29 09:54
panasu mielieji kiekvieno atvejis iskirtinis.as pats turiu ta beda,mano manymu daugelio komentaru isvardinti mitybos ir dietos budai yra teisingi.otiems kuriu priepoliai kartoasi ir dazni patarciau pasidomet rimto specialisto pagalbos.nes kaip zinia daktaru yra yvairiu.linkiu visiems sekmes.
sweete
2012-11-08 15:38
Po operacijos laikausi Daktaro Mitybos Patarimu !
1.Valgyti daznai kas 2-3val.nedideliais kiekiais
2.Sumazinti riebalu kieki maiste - rinkites liesus maisto produktus.
3.vartoti daug vaisiu ir darzoviu.
4.salotas ruoskite naudodami nedaug (sauksta porcijai) aliejaus.
5.Atsisakykite riebaluose kepto bei rukyto maisto.
6.Venkite salto maisto,iskart is saldytuvo.Maistas turi buti kambario temperaturos.
7,Vartoti kuo maziau druskos.
8.Valgyti maciau cukraus,saldumynu.
9.Vartoti vitaminus A,D,E,K.
10.Ribokite alkoholi.
KRUOPOS,MILTAI,MAKARONAI!
Siuloma:juoda duona(su selenomis,saulegrazomis,skaldytais grudais),koses(avizu,selenu,grikiu,ryziu),makaronu patiekalai,javainiai.
Vengti:Mielines teslos,riebiu kepiniu,riboti balta duona,bandeles.
MESA PAUKSTIENA!
Valgomas 2-3 kartus per savaite.
Siuloma: Jautiena,laukiniu zveriu mesa,triusiena,paukstiena be odos,geriausiai virta arba troskinta.
Vengtis: keptu,riebiu patiekalu,taip pat rukytu,paniruotu paukstienos ir mesos gaminiu.
ZUVIS,JUROS PRODUKTAI!
valgoma 3-4kartus per savaite.
Siuloma:Zuvis paruosta garuose,vandenyje,kepta orkaiteje.Gaminant nepaniruoti,vengti riebalu.
Vengti:Riebaluose keptos zuvies.
KIAUSINIAI!
Siuloma:2-3vienetai per savaite,Patariama baltyminiai omletai.
Vengit:kiausinienes su lasiniais, kitu riebiu patiekalu.
PIENAS IR JOS PRODUKTAI!
siuloma:Pienas,rugpieni,kefyras 1%,liesa varske ir suris iki 15%,fermentiniai suriai iki 30%,grietne (1valgomas saukstas per diena), sviestas(1 arbatinis saukstelis per diena).
Vengti:Nenugriebto pieno,ir visu riebiu produktu.
DARZOVES,VAISIAI!
Siuloma:visos darzoves(400-500g per diena, 2/3 kiekio - sviezios)Visi vaisiai (300g per diena).
Vengti:Riboti darzoviu konservus,ir keptas gruzdintas bulves (t.y:Kroketai,bulviniai blynai,traskuciai).
SALDUMYNAI!
Siuloma:Zele,putesiai,saldainiai,medus.
Vengti:ledu,sokolado.
GERIMAI!
Siuloma:Vanduo,arbata(zalia,juoda),Vaistazuoliu arbata(raudonelis,ramuneles,liepziedziai),sultys.
Vengtis:Alkoholio,Kava(nedaugiau 2puodeliai per diena,Tik naturalia pupeliu,filtruota),Limonadai.
RIEBALAI!
Siuloma:Aliejus 2-3valgomieji saukstai per diena,dedamas i paruoshtus patiekalus ar salotas.
Vengti:Visu kitu riebalu (taukai,majonezas..)
PRIESKONIAI!
Siuloma:visi Zoliniai prieskoniai.
Vengti:Visu Aitriu prieskoniu.
KITI!
Siuloma:Migdolai,virti grybai,trintos sriubos,
Vengti:ridiku,salieru,rebaluose toskintu grybu.

Labiausiai nukenčia riebalų pasisavinimas organizme, tad suvalgius riebesnio maisto smarkiai viduriuojama. Ligoniui rekomenduojama visavertė mityba su sumažintu riebalų kiekiu.
sweete
2012-11-08 14:45
Po operacijos laikausi Daktaro Mitybos Patarimu !
1.Valgyti daznai kas 2-3val.nedideliais kiekiais
2.Sumazinti riebalu kieki maiste - rinkites liesus maisto produktus.
3.vartoti daug vaisiu ir darzoviu.
4.salotas ruoskite naudodami nedaug (sauksta porcijai) aliejaus.
5.Atsisakykite riebaluose kepto bei rukyto maisto.
6.Venkite salto maisto,iskart is saldytuvo.Maistas turi buti kambario tem,peraturos.
7,Vartoti kuo maziau druskos.
8.Valgyti maciau cukraus,saldumynu.
9.Vartoti vitaminus A,D,E,K.
10.Ribokite alkoholi.
KRUOPOS,MILTAI,MAKARINAI!
Siuloma:juoda duona(su selenomis,saulegrazomis,skaldytais grusais),koses(avizu,selenu,grikiu,ryziu),makaronu patiekalai,javainiai.
Vengti:Mielines teslos,riebiu kepiniu,riboti balta duona,bandeles.
MESA PAUKSTIENA!
Valgomas 2-3 kartus per savaite.
Siuloma: Jautiena,laukiniu zveriu mesa,triusiena,paukstiena be odos,geriausiai virta arba troskinta.
Vengtis: keptu,riebiu patiekalu,taip pat rukytu,paniruotu paukstienos ir mesos gaminiu.
ZUVIS,JUROS PRODUKTAI!
valgoma 3-4kartus per savaite.
Siuloma:Zuvis paruosta garuose,vandenyje,kepta orkaiteje.Gaminant nepaniruoti,vengti riebalu.
Vengti:Riebaluose keptos zuvies.
KIAUSINIAI!
Siuloma:2-3vienetai per savaite,Patariama baltyminiai omletai.
Vengit:kiausinienes su lasiniais, kitu riebiu patiekalu.
PIENAS IR JOS PRODUKTAI!
siuloma:Pienas,rugpieni,kefyras 1%,liesa varske ir suris iki 15%,fermentiniai suriai iki 30%,grietne (1valgomas saukstas per diena), sviestas(1 arbatinis saukstelis per diena).
Vengti:Nenugriebto pieno,ir visu riebiu produktu.
DARZOVES,VAISIAI!
Siuloma:visos darzoves(400-500g per diena, 2/3 kiekio - sviezios)Visi vaisiai (300g per diena).
Vengti:Riboti darzoviu konservus,ir keptas gruzdintas bulves (t.y:Kroketai,bulviniai blynai,traskuciai).
SALDUMYNAI!
Siuloma:Zele,putesiai,saldainiai,medus.
Vengti:ledu,sokolado.
GERIMAI!
Siuloma:Vanduo,arbata(zalia,juoda),Vaistazuoliu arbata(raudonelis,ramuneles,liepziedziai),sultys.
Vengtis:Alkoholio,Kava(nedaugiau 2puodeliai per diena,Tik naturalia pupeliu,filtruota),Limonadai.
RIEBALAI!
Siuloma:Aliejus 2-3valgomieji saukstai per diena,dedamas i paruoshtus patiekalus ar salotas.
Vengti:Visu kitu riebalu (taukai,majonezas..)
PRIESKONIAI!
Siuloma:visi Zoliniai prieskoniai.
Vengti:Visu Aitriu prieskoniu.
KITI!
Siuloma:Migdolai,virti grybai,trintos sriubos,
Vengti:ridiku,salieru,rebaluose toskintu grybu.

Labiausiai nukenčia riebalų pasisavinimas organizme, tad suvalgius riebesnio maisto smarkiai viduriuojama. Ligoniui rekomenduojama visavertė mityba su sumažintu riebalų kiekiu.
apAgvXIuskrTQz
2012-05-09 05:31
, these professionals sommtiees contradict one another, but as in any profession, opinions differ and all that can be done is to present the information and allow the reader to judge what is best for them.Having said that, there is bad with the good. There are an enourmous number of multi-page ads for supplements, often posing as articles. Some of these are of dubious benefit and often make outrageous claims. 90% of these are useless for the general user (I have no interest in spending outrageous amounts of money to build muscle while I sleep) though I imagine a professional would be interested in anything that might help them gain a slight competitive edge. In my opinion there are too many ads which tend to distract from genuine articles. There is also great emphasis on building mass and losing fat if you are thinking about subscribing to this magazine you should be far more concerned about the raumuo aspect than the fitness .Taip, in conclusion, there is some good and some bad. You may be better off just buying two or three of these magazines if you are only looking for ideas to add variety to your workouts. After a while the articles start to repeat themselves. Padėti kitiems klientams rasti labiausiai naudinga nuomonėsa0Šios peržiūros buvo jums naudinga?a0 | a0
ftsh
2011-10-24 18:28
Rita N. kaip galeciau su Jumis susisiekti? Mane tokia pati beda kamuoja..
Monika
2011-10-23 11:37
Man 13 metų. Ūminiu pankreatitu susirgau būdama 10 metų. Priepuoliai kartojosi jau 16 kartų. Per du mėnesius spėju atsigulti penkis kartus. Dabar net nežinau nuo ko buvo. Atrodo dietos laikausi, valgyti bijau, nes kasa gali sureguoti rimtai. Man ištikrųjų reikia tikslios dietos plano, nes gydytojai sako, kad valgyti neriebų, garintą maistą. bet tiksliai kokių produktų nenaudoti nepasako.
Rita. N
2011-08-06 09:06
Turiu pastovias problemas su pilvo skausmais, atlikau daugybę įvairių tyrimu įvairiose gydymo įstaigose, įskaitant net kapsulinę endoskopiją ir panašu kad likau be diagnozės. Kai dariausi daugybę tyrimų, buvau nusiūsta pas dietologę prestižinėje gydymo įstaigoje, kuri paėmė krūvą pinigų ir pasakė tik tai, ką kiekvienas išsilavinęs žmogus žino.Ir tai vadinasi "specialistas".
Jokie skiriami vaistai neduodavo žymios naudos. Perskaičiau apie lėtinį pankreatitą, visi požymiai, tai kodėl gydytojai niekada apie tai neužsiminė, nesuprantama. Tik va bėda, perskaičiau, kad pradinėje ligos stadijoje jį nustatyti beveik neįmanoma. Įdomu, kokius tyrimus jums atliko, kad nustatė šią ligą. Manau reikėtų įkurti net draugiją žmonių, sergančių šia liga arba nenustatyta diagnoze. Gyvenimo kokybė- iš 10 balų duočiau 3, ne daugiau. Beje nerūkau, ir alkoholį vartoju tik simboliškai, valgau labai atsargiai rinkdamąsi produktus.
Gerbiami likimo draugai, atsiliepkite ir rašykite viską, ką žinote, dalinkitės savo patirtimi, nes panašu, kad tik mums tai yra labai aktualu, nes tikrai niekur nėra išsamaus maitinimosi produktų sąrašo ar receptų,o tik tai kas negalima, o negalima beveik viskas.
Laukių Jūsų atsiliepimų.
Pagarbiai, Rita
JOLKIKI 23
2011-06-21 13:14
SVEIKI. SERGU LETINIU ,CHRONINIU PANKRETITU JAU NUO 19 METU.sirgau ir uminiu..MAN DABAR 23 METAI..............PER 4 METUS ISKENCIAU DAUG... NERA LENGVA,NES uzeina priepoliai ir laikantis dietos....priepoliai uzeina kazkur kas 2-3 menesiai..tikrai nera lengva..jau 3 metai isoperuota tulzies pusle pas mane...kai uzeina priepoliai zinau kaip reikia elgtis tokiais atvejais ..jei kas noresit suzinoti kaip maitintis turint tokias problemas kaip mano...ar jeigu kam reiks patarimu kaip elgtis ir kokiu vartoti vaistu istikus priepoliui ar ar dar del kokiu klausimu tada rasykit i mano emaila ...jolkiki@gmail.com
nata
2011-05-11 18:24
mano sesuo serga sia baisia liga pankteatitu pries 3 men prasidejo baisus priepuoliai ligoninej pasake kad yra cista ant kasos operuotis kolkas nereikia tik dieta vaistu taip pat jokiu nera tai kaip gyventi toliau pas ja labai staigiai krenta svoris ji dabar sveria tik 45 kg visa nusilpusi dirbti negali nejau jei sergi tokia liga zmones pamirstami ir ju niekas negydo ka daryti kaip toliau gyventi juk zmogus ant akiu gesta
andrius
2011-05-09 15:28
bet jūs irgi kvaili, pasiskaitykit aukščiau, davė žmonės nuorodų kur skaityti. Ten viskas aiškiai parašyta
jo jo jo
2011-04-17 17:16
nei rukau, nei geriu (l.retkarciais) o yra uzdegimas, bet teko ne del noro vartoti daug cheminiu vaistu, ir su tulzies pusle vis kazkas budavo blogai, bet niekas negyde, budavo pilnas skrandis tulzies, gal cia ir buvo priezastis, nestora ir su sportu draugavau, tai ka cia raso????? as tikiu, kad minietieji faktai yra rizikos veiksnys, ne tik i kasos uzdeg. bet ir i kitas ligas. Bet jei siu faktoriu mano gyvenime nera, ka pasakysit daktarai??????
lina
2011-02-25 15:47
mano drauge, serga sia liga, ir tikai ji negeria, nei ruko. jei viskas prasidejo nuo to, kad dietos kelias savaites pasilaike. rado ir akmenuku tulzyje. taigi nebutina but alkoholiku ir panasiai.
Sphinx
2011-01-23 19:12
Stai kur puslapiukas turetu padet daugeliui http://kasosuzdegimas.weebly.com/index.html
Birutė
2011-01-20 19:58
Man skauda kairiąjame šone po šonkauliu, nežinau nuo ko tas skausmas. kas tai galėtų būti?
Kristė
2011-01-20 09:32
O kaip jaustis kai kasos uždegima padaro gyditojai. Nuvažiavau išsiuoperuoti tulžies pūslės o po keturiu mėnesiu gryžau namo su puse kasos nes kita pusė su ’geru,gydimu supuvo. Bet kaltu nėra. Dabar jau gydytojai sako kad aš visai sveika,kažkaip taip nesijaučiu. Tad bukit atsargus net ligoninėj.
ausra
2010-05-02 18:03
kaip maitintis
elena
2010-03-23 11:09
Pritariu nuomonei,kad reiktų pripratinti kompensuoti išlaidas dėl neteisingo gydymo,atmestinos receptų rašymo/eksperimentujant,tiks ar netiks/praktikos-gal tada gydytojai žiūrės ne tik kas iškris iš pasiento delno į jo kišenę,bet pasidomės pasiento nusiskundimais-užsiims jo gydymu,o ne atbaidymu.
Vytautas
2010-02-17 21:01
receptai be vertimo, išsiversit patys:
Плодов укропа, листьев мяты по 3 части, плодов боярышника, цветков бессмертника по 2 части, цветков ромашки 1 часть.

5 г смеси заливают стаканом кипятка, нагревают на кипящей водяной бане 30 мин, настаивают 1 ч, отжимают, принимают по 50 мл 3 раза в день через 1 ч после еды.

Плодов аниса, кукурузных рылец, корней одуванчика, травы спорыша, зверобоя, фиалки трехцветной по 1 части.

5 г смеси заливают стаканом кипятка, нагревают на водяной бане 30 мин, настаивают 10 мин, отжимают, принимают по 200 мл 3 раза в день до еды.

Плодов тмина, листьев крапивы по 3 части, корней аира и валерианы, травы тысячелистника по 1 части.

Способ приготовления такой же. Принимают по 100 мл 3 раза в день через 1 ч после еды.

Листьев мяты и крапивы по 2 части, коры крушины 2 части, корней аира и валерианы по 1 части.

Способ приготовления такой же. Принимают по 50 мл 2 раза в день утром и вечером до еды. При запоре. Курс лечения 5–7 дней.

Коры крушины 2 части, листьев трифоля и мяты, корней одуванчика по 1 части.
Dagnė
2010-02-16 07:56
Vyras vemia vandeniu jau 2 dienos. Kiek išgeria tiek išvemia net daugiau. Jis turi kepenų problemų.Bet gal tai kasos uždegimo simptomas.
toora
2010-01-29 12:39
pagrindinis nuodas kasai alkoholis,o maistas cia neprieko.
xxx
2010-01-14 23:13
http://kasosuzdegimas.weebly.com/dieta.html

cia daug rasite
xxx
2010-01-14 23:12
http://kasosuzdegimas.weebly.com/dieta.html


sitame puslapyje rasite
asta
2010-01-04 14:05
kiek zinau negalima riebaus maisto ir tokio kuriam pagaminti reikalingi riebalai, kiauliena turetu buti tik jaunos kiaules, vistos, kalakuto skuros reikia atsisakyti.
kristina
2009-11-27 20:17
sveiki,gal galiu gauti pankretito dieta
Rasa 2009 10 11 i
2009-10-11 08:04
efektyviausia dieta yra vanduo
inga
2009-10-06 16:31
Norėčiau konkrečios dietos ,sąrašo maisto kurį galima valgyti kai turi lėtinį kasos uždegimą.Dabar ką besuvalgytum viskas blogai.
kasa
2009-10-03 13:59
nu uzknisa siu laiku gydytojai.jie tik apie babkes svajoja o zmones pamirso visai kaziolai.
as
2009-09-26 17:08
gerkite stipria kmynu arbata,labai stipria.pirmom dienom po pauemejimo du litrus per diena.man dar padedavo pankoliu vaisiu arbata
to jurka
2009-09-20 23:39
Ne, fermentai tik gerina virskinima, bet ligos nepagydo. dar aisku reiktu zinoti kokios priezastys,iskur atsirado liga.
Jurka
2009-09-17 14:52
Ar vartojant vaistus KREON 25000 U galima išgydyti kasos uždegimą
kasosuzdegimas
2009-04-15 13:54
http://kasosuzdegimas.weebly.com/index.html
rasite info apie letini, umini pankreatitus, dieta.
elvyra
2009-03-04 13:29
mityba su letiniu kasos uzdegimu
Daiva
2008-12-09 01:43
Mielieji paskaitykite Neumyvakino-Sveikatos ekologija.Tai tarytum sveikatos biblija.Taip pat Boriso Bolotovo knygos padetu iveikti daug problemu.Tektu daug veikti ,taciau ,tik taip issigelbesite.Rasite ten praktiskai visus atsakymus kaip gydyti beveik visas ligas.
jammin
2008-09-19 14:37
Susirgau uminiu kasos uzdegimu pries puse metu. (dabar man 23metai).alkoholiu nepiknaudziavau, taciau maitinausi nelabai teisingai. dabar turiu dvi cistas 5X7cm ir 5X6cm. pastoviai kamuoja ziaurus skausmai... atrodo ir laikausi visu nurodymu kaip maitintis, nevalgau riebiai,rukytu maisto pr.,nemegstu astriai,nevalgau jokiu keptu produktu,gazuotais gerimais nepiknaudziauju(buna kartai maza guksneli paragauju,bet ne daugiau) zodziu pagrindinis maistas-troskiniai ivairus, sriubos. numeciau 19kg svorio. sis straipsnis problemu turintiems zmonems visiskai nepades, visiskai nieko konkretaus nenurodyta,labai mazai realios info...
aura
2008-09-13 20:35
reikia daug informacijos, labai tuscia jos ir truksta. man kasos uzdegimas 2 metai, apgydo ir vel, valgau tik koses,geriu tik melisus arbata, niekada nevertojau svaigalu, tulzis verziasi litrais, skausmas begalinis nepakeliamas,gydytojai tik raminamus skiria, o kaip gyvent turint 24 metus.. kiti sako susitaikyk, nu joo..
mergaite
2008-08-22 13:30
po baliaus apsinuodijau valgiau daug visko ir geriau daug visko,2 dienas pykino zostkai,dar 2 dienas maude ir pute pilbva,ir ta 4 diena pradejo kasa skaudet,bijau:((((((((
Edita
2008-06-04 18:51
nežinau ką galima valgyti,ir ar jau niekada negalima bus valgyti keptų patiekalų?
Leja
2008-03-28 15:55
Ne, nu visiski netikeliai jus, nejau taip sunku inete susirasti konkreciu mitybos patarimu tokiam atvejui?

Sergant kasos uždegimu, rekomenduojama vartoti baltymingą, neriebų maistą, valgyti dažniau, nepersivalgyti. Griežtai draudžiama vartoti alkoholį! Geriau nevartoti riebios, rūkytos, keptos mėsos, majonezo, riebios žuvies, ankštinių daržovių, svogūnų, šokolado, gazuotų gėrimų, dažnai netoleruojamas šviežias pienas. Tinka liesos mėsos gaminiai,virtos bulvės, ryžiai, makaronai, rupių miltų duona, neriebi žuvis, vaisių ir daržovių sultys, žolelių arbatos, neriebūs pieno produktai, bananai, nulupti obuoliai ir kriaušės, liesi sultiniai ir kt. Susirgus ūminiu kasos uždegimu ar paūmėjus lėtiniam pirmomis dienomis skiriama bado dieta.
.
2008-03-27 20:11
eilinis straipsniukas ir nieko konkretaus. Vis minima apie sveiką mitybą, bet turbūt patys nežino kas tai yra ir kaip reikia maitintis kad išvengti pankreatito pasikartojimo.
Audrone
2008-03-01 14:11
Noreciau suzynoti tai kaip reikia maityntis su kasos problemu turintems zmonems ?
milzinas
2008-01-28 13:23
buvau vilniuje dare echoskopija kuri parode kad tulzija yra kristalu kasa demeta pdideja limfmazgei.gastroenterologas paaiskino, kad viskas tvarkoje ,kad nieko cia baisaus.po savaites prasidejo kairiojo sono skausmas saltkretys pilvo sritija.pasidariau endoskopija atrado pora zaizdeliu gidant lombaxsu ir kasos fermentais per2men.pagerejimo nebuvo.pasidariau kasos ir fermentu ir bilirubino kraujo tirimus parode kasos uzdegima.stai kuo pasibaige tas nieko baisaus.pasiulimas gal reiketu surinkti parasus ir valdziai duoti toki pasiulima kad pinigus uz konsultacijas jei jos buvo nekokibiskos pinigus reiketu grazinti.
elniukstis
2008-01-10 23:06
skaitau straipsnius bet nerandu konkretesniu maisto produktu kuriuos galima vartoti o ypac po umios ligos nuo bado dietos kaip ir su kuriais produktais pratinti organizma prie maisto vartojimo..........
dariuskk
2007-12-31 23:04
nezinau ka man konkreciai galima valgyt ir ko ne.
Edita
2007-11-27 13:41
Ce kazkas nekas reike man apie mitiba ir sweikata
palma dabuzinskiene
2007-11-23 19:07
prasau atsiusti isvardintus maisto produktus kuriuos galima valgyti. zinau tik tiek,kad bulvese yra krakmolo ir ju valgyti negalima, kepto maisto t.p. turiu atsisakyti. tai ir visos zinios.
romas
2007-11-09 10:18
visi praso patarimu apie mityba,bet niekur negalima rasti konkreciai .ka butent galima valgyti irkaip tie produktai turi buti paruosti.ir ko butent negalina visiskai vartoti?
romas
2007-11-09 10:18
visi praso patarimu apie mityba,bet niekur negalima rasti konkreciai .ka butent galima valgyti irkaip tie produktai turi buti paruosti.ir ko butent negalina visiskai vartoti?
milda
2007-11-06 10:45
kaskos apsurdas, daugiau nieko negeriu alhogolio nei laselio , o nustate kasos uzdegima , riebiai nevalgau esu lieso sudejimo, o kaip gydytis jokie daktarai nepataria, zodziu skestanciojo gelbejimosi reikalas , - pacio skestanciojo -reikalas
Asta
2007-04-27 14:48
Ar į tuos komentarus kas nors reaguoja. Jeigu ne, tai kam jie reikalingi. Aš, kaip ir visi čia parašiusieji norėčiau sužinoti ką galima valgyti sergant kasos uždegimu. Prašau........
tas, kuris su kasa
2007-03-19 19:55
ar pagaliau išgirsite - visi prašo patarti, kaip maitintis, prašo konkrečių patarimų. ką valgyti, gerti, pagaliau, kada bus paskelbti pankreatitikų patiekalų receptai? Kip gaminti pankreatitikui, kai iki šiol to nereikėjo - negi jis šimtą metų valgys košę iš vandens ir virtą mėsą be nieko? O ką gers? Viena gydytoja sako, kad sulčių negalima, braškių negalima, kita sako, kad reikia... Ką daryti?
Liocha
2006-12-22 21:53
Man riajkia prisikaciot
Aura
2006-11-08 13:59
Reikia informacios apie mitiba kaip maitintis sveikai reikia pagalbos
GEDIMINAS
2006-10-15 19:26
NORETUME GAUTI INFORMACIJOS APIE MITIBA.
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai