Apvaliojo nugręžiamojo raumens sindromas (Seyffrath sindromas) (G 56.1)

Apibrėžimas. Tai vidurinio nervo, n. medianus, išeminė- kompresinė neuropatija. Dilbio srityje n. medianus praeina pro fibrozinį-raumeninį tunelį, kuris yra viršutiniame dilbio trečdalyje tarp dviejų apvaliojo nugręžiamojo raumens, m. pronator teres, pluoštelių, o išeidamas iš šio raumens nervas palenda po lenkiamųjų pirštų raumenų arkada. N. medianus užspaudžiamas šiame kanale (tarp m. pronator teres ir lenkiamojo piršto raumens).

Etiopatogenezė. Šis sindromas atsiranda po apvaliojo nugręžiamojo raumens ir pirštų lenkiamųjų raumenų pertempimo – taip būna pianistams, žindyvėms (dilbio pronacija kartu su pirštų lenkiamųjų raumenų įtempimu).

Klinika ir diagnostika. Kliniškai nustatomos I–III pirštų, riešo stipininio kanalo, viršutinio dilbio trečdalio medialinės pusės parestezijos ir skausmas. Naktinės parestezijos ir dizestezijos nebūdingos. Retesnis II ir III pirštų distalinių pirštakaulių fleksijos silpnumas. Kartais būna thenar srities hipotrofija, n. medianus inervacijos srities hipestezija. Diagnostikos mėginys: apvalusis nugręžiamasis raumuo suspaudžiamas ar priešinamasi dilbio pronacijai ir atsiranda skausmas lokaliai taip pat inervacijos zonoje.

Gydymas – vietinio anestetiko ir gliukokortikoidų injekcijos į skausmingą tašką. Lokalus gydymas ir kineziterapija padeda sumažinti nervo kompresiją.

 

Klinikinė neurologija. Antrasis pataisytas ir papildytas leidimas/ Budrys V. – Vilnius: UAB „Vaistų žinios“, 2009. - 990 p.

Mūsų draugai