Laidos “sveikas žmogus” dienoraščiai

Vasario 21 d. laida


Ankstyvas trečiadienio rytas, įsukame į mokyklos kiemą. Kalbinsime direktorių - jis sėkmingai įveikė priklausomumą nuo alkoholio. Po interviu nusprendžiame užkąsti. Operatoriaus niekaip nepavyksta įtikinti, kad reikia pusryčiauti. Kol mes su pasimėgavimu kemšame pyragėlius su dešrelėmis, direktorius geria kavą ir užsimena, kad anksčiau galėdavo dešimtis tokių suvalgyti, dabar diabetas verčia sverti kiekvieną kąsnį. Su operatoriumi vėliau nusprendžiame, kad kiekviena priklausomybė iš žmogaus per daug atima. Tad ar verta pradėti?
 

Vasario 28 d. laida


Filmuodami rubriką “Vaistinėlė” visada žinome, kad kas nors turi nutikti. Juk sukeliame nemažai šurmulio: operatorius, lempos, režisierius, Lijana su gausybe lapų. Kai kurie žmonės tiesiog smalsaudami pasižiūri, kartais priėję paklausia, kada rodys laidą. Tačiau visuomet atsiranda labai jau savo rūpesčiuose paskendęs žmogus. Šį kartą vaistininkė Lijana visus nustebino. Pribėga prie jos moteriškė ir ima skųstis padidėjusiu skrandžio rūgštingumu. Lijana atsidūsta ir ima teirautis apie simptomus, siūlo čia vienų vaistų, čia kitų. Operatorius ir režisierius kuriam laikui sustingsta. Staiga operatorius paklausia: gal pafilmuojam? Nuskamba darnus visos kūrybinės grupės juokas, ir moteriškė apsižvalgiusi supranta, kad čia vyksta filmavimas. Ji taip pralinksmėja, kad išeina iš vaistinės nenusipirkusi vaistų - tikriausiai smagus juokas padeda išgydyti visus negalavimus.


 

Kovo 6 d. laida


Filmavimo diena. Iš tiesų filmavimo diena - daugiau nei “išprotėjusi”. Visi skubame, lekiame, prieš akis kaip kaleidoskope bėga įvairūs pašnekovai, problemos ir gausybė sudėtingų terminų. Būna akimirkų, kai negali likti nuošalyje ir galvoti apie kadruočių ilgį, geresnį rakursą ir panašius dalykus, esi priverstas būti tik šią akimirką. Lankėmės vaikų ligoninėje. Kaip visuomet operatorius sulaukė “gerbėjų” - du berniukai smalsaudami stebėjo kamerą ir klausinėjo, ar užeisime į kiekvieną palatą. Sužinoję, kad netrukus išvažiuosime, vyrukai pastebimai nuliūdo. Laidos vedėja Irena Pivoriūnienė pasidomėjo, ką tokie šaunūs vyrai veikia ligoninėje. Vieno atsakymas kuriam laikui sustabdė šypsenas mūsų veiduose - vaikui jau pusę metų nekrenta temperatūra ir niekaip nepavyksta diagnozuoti ligos. Irena mirktelėjo operatoriui, šiek tiek juos pakalbinome, pasiteiravome, ką jie daro, kai jiems skauda pilvus. Matėme, kad jie “po filmavimo” labai patenkinti - mojo rankomis ir ėjo į savo palatas. Tikrai nebuvo gaila tų kelių jiems skirtų minučių, nors ir pavėlavome į kitą filmavimo seansą.
Antroji filmavimo diena. Tą dieną teko patirti nepamirštamų emocijų - greitosios pagalbos mašina lėkėme Vilniaus senamiesčiu. Norėjome atlikti bandymą ir tuo pačiu priminti vairuotojams, kad būtų atidesni kelyje. Ne mažiau išbandymų teko patirti ir sėdintiesiems automobilyje, t.y. mums. Aš nepamiršau prisisegti, o štai Irena atsisėdo ant tokios kėdutės, prie kurios nebuvo saugos diržo. Nors ir buvau prisisegusi, tačiau vis tiek abiem rankomis laikiausi, kameros štatyvas laisvai lakstė iš vieno mašinos krašto į kitą. Mačiau, kad Irena labai susikaupusi. Vėliau ji prisipažino su nerimu žiūrėjusi į operatorių. Tik vėliau, žiūrėdama filmuotą medžiagą, supratau, kodėl ji nerimavo. Vairuotojas skubėjo kaip pas tikrą ligonį, tad sukosi gana staigiai. Mačiau, kaip per posūkius operatorius “prilimpa” prie durų.
 

Kovo 13 d. laida


Ketvirtadienio vakaras, tiksliau - toks laikas, kai visi jau guli lovose ir žiūri žinias. Vyksta įrašas. Visi tikrai pavargę ir mažiausias žodelis galėtų įžiebti konfliktą, tačiau vyrauja kažkokia isteriško juoko atmosfera. Jau paskutiniai dubliai, Irena turi pasakyti kito reportažo pristatomąjį tekstą. Reportažas bus apie hemorojų. Ji sako “dabar apie ligą, apie kurią nešnekama” ir tyliau priduria “hemorojų”. Nuskamba darnus visos kūrybinės komandos juokas, tai kartojasi kelis kartus, jai siūloma pašnibždėti paskutinį žodį, užrašyti jį ant lapo ir parodyti, galiausiai Irena neiškenčia ir pakeičia tekstą. Kai po vieno dublio niekas nesijuokia, režisierius nusprendžia, kad tekstas nuskambėjo pakankamai rimtai. Skirstomės namo. Rytoj - vėl darbas. Tačiau šypsenos veiduose lieka dar ilgai.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai