Kepenų apsauga

Kepenys vaidina itin svarbų vaidmenį kraujotakos, virškinimo sistemose, žodžiu jos yra neatsiejamos nuo organizmo gyvybinių funkcijų komplekso. Kepenų funkcijos organizme yra tokios svarbios, nuo jų priklauso žmogaus savijauta ir apskritai bendra gyvensena. Be kepenų žmogus išgyventi negalėtų...
 

Visų pirma, kepenys - tai kraujo filtras. Kepenys pastoviai gauna didelę apkrovą, ir žmogus apsunkina jų darbą. Faktoriai, kurie ardo kepenis yra: alkoholiniai gėrimai, dirbtiniai junginiai maisto produktuose (konservantai, antioksidantai), medicininiai preparatai, nesvarbu kokia forma vartojami (tabletės, žvakutės, lašalinė),cheminiai junginiai, kuriais pripildytas oras, patekusios į kraują, šios medžiagos pereina į kepenis.
Įsivaizduojate, kokia apkrova tenka kepenims, kad nukenksminti tokį kiekį nuodų?
Išeitis viena – neleisti toksinėms medžiagoms patekti į kraują ir savo ruožtu į kepenis. Bet tai, deja, neįmanoma. Tada mums lieka tik galimybė ateiti į pagalbą kepenims, užtikrinti jų funkcionavimo būseną, periodiškai stimuliuojant kepenų ląstelių aktyvumą.
Tokia pagalba suteikiama periodiškai valant kepenis, išlaisvinant jas nuo susikaupusių negyvų ląstelių, organizmo toksinių medžiagų ir pagerinant kraujotaką.


Ne mažiau svarbesnį vaidmenį vaidina kepenų ląstelių aktyvumo stimuliavimas. Žmonėms nuo seno žinomi liaudies medicinos receptai, gydomieji augalai, galintys teigiamai paveikti kepenų ir skrandžio darbą. Itin svarbios medžiagos yra adaptogenai, sustiprinantys vidinius apsaugos resursus.
Gintaro rūgštis yra viena iš tokių medžiagų. Priešuždegiminis gintaro rūgšties efektas buvo pastebėtas hepatito atveju ir net kepenų cirozės atveju. Dar daugiau, gintaras padeda sergant tulžies pūslės akmenlige, sustiprindamas druskų išsiskyrimą, skaldydamas akmenis ir padėdamas kepenų apsivalymui. Gintaro rūgšties poveikis radioaktyvioms medžiagoms tiriamas. Kol kas aišku, kad ji nežymiai ir prie tam tikrų sąlygų teigiamai veikia metabolinius ląstelių procesus. Vis tik bendras organizmo atsparumo padidėjimas gali prisidėti prie radio - apsauginio efekto.
 

Kepenų pažeidimai gydant tuberkuliozę


Svarbu paminėti, kokie kepenų pažeidimai atsiranda tuberkuliozės gydymo metu.
Tuberkuliozė reikalauja ilgo gydymo ir ypač stiprių preparatų. Tokios chemoterapijos atveju dažnai iškyla šalutinis poveikis, kol daugelis prieštuberkuliozinių preparatų tampa tiesiog neįmanomais vartoti. Tokia organizmo reakcija į vaistus dažniausia yra kepenų funkcijų pažeidimo priežastis. Daugelis eksperimentų, vykdomų įvairiose mokslinėse institucijose, pagrinde Maskvos centriniame tuberkuliozės institute, pateikė rezultatus, kad gintaro rūgštis tai efektyvi priemonė kepenims gydant tuberkuliozę.
Gintaro rūgštis, vartojama siekiant užtikrinti kepenų darbą, vaistų terapijos metu, padidina organizmo apsaugos resursus ir padeda gydymui. Pati gintaro rūgštis tuberkuliozės negydo, tačiau savo bendromis stiprinančiomis, antitoksinėmis savybėmis padeda tuberkuliozės gydymui ir ilgam išlaiko gautą efektą.
 

Gintaro rūgštis kovai prieš alkoholizmą


Plačiai paplitusi nuomonė, kad alkoholizmas tai tik kvailas įprotis, nuo kurio galima atsikratyti stiprios valios dėka. Tačiau iš tikrųjų tai baisi, progresuojanti liga, palaužianti sergantįjį tiek fiziškai, tiek psichologiškai.
Ypač pavojingas organizmo vidaus organų apsinuodijimas alkoholiu. Stipriausias smūgis šiuo atveju tenka kepenims. Gali išsivystyti chroninis alkoholinis hepatitas (kepenų uždegimas), kepenų cirozė (normalaus kepenų audinio pasikeitimas paprastu jungiamuoju audiniu), taip pat skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opos.
Labai dažnai alkoholizmo atveju nekenčia širdis. Negavus reikiamos alkoholio dozės prasideda psichiniai sutrikimai, nemiga ar košmariški sapnai, galvos skausmas, troškulys ir apetito parradimas, raumenų drebėjimas (klasikinis variantas – drebančios rankos). Sunkiais atvejais pasireiškia alkoholinis deliriumas (plačiau žinoma kaip baltoji karštinė) ir spazminiai traukuliai.
Tai, kad esant kokiai nors situacijai tenka išgerti, vienintelę pagalbą gali suteikti preparatų, turinčių adaptogeninį ir antioksidacinį poveikį vartojimas, kurie palaiko organizmą ir užkerta kelią toksinų veiklai. Be to, dabar egzistuoja daug įvairių priemonių, pašalinančių pagirių sindromą.
Bet tik gintaro rūgštis pasižymi tiesiog stebuklingu poveikiu. Ypač svarbu, kad ji gali palaikyti kepenų ląstelių gyvybingumą, nes juk būtent kepenims tenka atlaikyti stipriausią "alkoholio smūgį". O prasidėjęs kepenų irimas dažniausia yra ligos pradžia. Be to, gintaro rūgštis sumažina absistencijos sindromą, labiau žinomą kaip pagirios.
Gintaro rūgšties savybės padidina ląstelių kvėpavimo aktyvumą, skatina organizmo pasipriešinimą, leisdama jam su mažiausiais nuostoliais išeiti iš liguistos būsenos ir kovoti prieš apsinuodijimą alkoholiu. Gintaro rūgštis pakelia darbingumą, paspartina alkoholio „sudeginimo“ procesą, Greitai nuima pagirių sindromą. Tiesa, preparato dozė, efektyvi šiais atvejais, yra gerokai didesnė už profilaktinę.

 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai