boruze
Pranešimai: 3

2015-12-17 22:12

ar galima uzkresti kita kai uzsiimineji oraliniu,bei petingu..?

rita
Pranešimai: 239

2015-12-09 10:12

nezinau

rasa
Pranešimai: 295

2015-08-16 13:08

kauno klinikose. akiu ligu korpuse privaciai susitarus su gyd Navicku jis uzsiima chlamidiju gydymu.SEKMES

Neregistruotas
Pranešimai: 92177

2015-07-15 06:07

tu gali numanyti su kuo dulkinasi tavo drauguze, bet negali zinoti su
kuo dulkinasi jos partneris, todel ligu prognozes varijuoja nuo 4
dienu antibiotiku kurso, zmonijos nepratesimo iki grabo uzsisakymo..

Neregistruotas
Pranešimai: 92177

2015-05-25 09:05

aciu filologe uz toki aisku ir issamu chlamidiozes aprasyma. Internetas platus, bet jame pilna nieku, o cia informacija koncentruota ir aiskiai pateikta. aciu

Neregistruotas
Pranešimai: 92177

2015-05-06 17:05

kas ghjghj???

Neregistruotas
Pranešimai: 92177

2015-05-06 17:05

ghjghj

Neregistruotas
Pranešimai: 92177

2015-05-06 17:05

Beje, CHLAMIDIOZĖ rašoma be "j";)

Neregistruotas
Pranešimai: 92177

2015-05-06 17:05

na, chlamidija yra tokia bakterija, įvairių ligų sukelėja. Būna chlamidija pneumonia, ir chlamidia trachomatis. pirmoji sukelia plaučių ligas, o antra plinta lytiniu keliu. kreiptis, manau, kad reikia į šeimos gydytoją, terapeutą ar kaip jis tas bendras, turėtų duot siuntimą kur eiti toliau.
na, va, ką galima dar pasakyti:
Vieni iš dažniausių nemaloniųjų moterų ???palydovų” yra lytinių organų uždegimai. Paprastai jie gydomi antibakteriniais vaistais, tačiau ne visuomet jie būna veiksmingi dėl netikslaus jų parinkimo. Sparčiai tobulėjant laboratorinei diagnostikai, atrandami nauji ligų sukėlėjai, nustatoma susirgimų priežastis.
Chlamidija turbūt jau seniai sukelia ligas, tačiau anksčiau ji buvo tiesiog nesurandama. Pastaruoju metu jau žinomos keturios chlamidijų rūšys. Viena jų - Chlamydia trachomatis yra tik lytiškai plintantis mikroorganizmas. Savo prigimtimi ji panaši ir į virusus, ir į bakterijas, todėl jos negalima priskirti vieniems iš jų. Chlamidija gyvena ir dauginasi ląstelės viduje tam tikru, tik joms būdingu ciklu, kuris trunka 48-72 valandas. Antibiotikams yra daug sunkiau sunaikinti ląstelės viduje esantį mikroorganizmą, todėl chlamidinės infekcijos gydymas, palyginus su kitomis infekcijomis, trunka ilgiau.
Chlamidijos žūsta išorinėje aplinkoje, paveikus aukštai temperatūrai, įvairiems dezinfektantams.

Kokie yra šios infekcijos požymiai ?
Iki 60% tiek moterų, tiek vyrų, jaučiasi pakankamai gerai ir jokių infekcijos požymių paprastai nepastebi. Kitiems gi atsiranda įvairių negalavimų.
Kokie jie gali būti?

padažnėjęs šlapinimasis;

pagausėjusios dažniausiai gleivingos, ???slogos” pavidalo išskyros iš lytinių organų;

atsiradę skausmai pilvo apačioje;

atsiradęs panašus į grybelio sukeliamą deginimo jausmas išoriniuose lytiniuose organuose;

gali būti vangūs skausmai, plintantys į nugarą ir primenantys stuburo ar inkstų ligas.

Kada galima įtarti chlamidijozę?
Kai moteris kreipiasi į ginekologą dėl tam tikrų negalavimų, dažniausiai atliekamas paprastas tyrimas – imamas tepinėlis iš makšties ar gimdos kaklelio. Kartais tepinėlyje nerandama jokių žymesnių pakitimų, išskyrus didesnį leukocitų kiekį. Tokiais atvejais gydytojas gali įtarti chlamidijozę. Pasak gydytojų, ši infekcija nėra taip plačiai paplitusi, kaip kartais ji pateikiama. Atliktų tyrimų duomenimis, chlamidijos buvo rastos tik 20% atvejų, kai tyrimai buvo atlikti jau įtariant jų sukeltą uždegimą. Jeigu būtų tiriama visa populiacija, tai chlamidijų paplitimas, manoma, būtų dar mažesnis.

Kaip diagnozuojama chlamidijozė?
Yra keletas tyrimo metodų, leidžiančių diagnozuoti chlamidijozę. Tačiau pastaruoju metu pats tiksliausias ir tobuliausias tyrimas yra PCR (grandininė polimerazių reakcija). Tiriamoji medžiaga paimama vyrams iš uretros ir moterims iš uretros bei gimdos kaklelio.Tyrimo rezultatas labai priklauso nuo tiriamosios medžiagos teisingo paėmimo.
Anksčiau buvo taikomas imunofermentinis metodas. Daugelį metų jis buvo populiariausias, tačiau dabar naudojamas rečiau, nes šio tyrimo patikimumas yra apie 70%, t.y. 30% chlamidinės infekcijos atvejų lieka nenustatyti. Visi kiti tyrimai, pasak gydytojų, yra mažai patikimi.

Liga yra išgydoma
Paprastai gydymas trunka ne trumpiau kaip 2 savaites. Chlamidija yra pakankamai jautrus mikroorganizmas, ji ???nepripranta prie antibiotikų”. Yra tam tikros antibiotikų grupės, kurios ją puikiausiai veikia – dažniausiai tai tetraciklinų ir makrolidų grupės antimikrobiniai vaistai. Tačiau yra ir rezerviniai antibiotikai, kuriais gydomi alergiški minėtų grupių vaistams žmonės, nėščios moterys. Tai ofloksinas, ciprofloksacinas. Dėl pakartotinio užsikrėtimo pavojaus turi būti gydomi abu partneriai. Gydymo efektyvumui įvertinti, praėjus 4-6 savaitėms po gydymo, pakartojamas tepinėlis.

Kuo ši infekcija pavojinga?
Chlamidijos sukelia kiaušintakių uždegimus, kurie dažnai komplikuojasi sąaugomis. Dėl užakusių kiaušintakių moterys negali pastoti, o pastojus dažnai įvyksta persileidimai. Chlamidinė infekcija keičia vyrų spermatogenezę, todėl gresia nevaisingumas. Gimdymo metu naujagimis gali užsikrėsti chlamidijomis ir susirgti akių uždegimu.
Dėl tūnančios infekcijos pastoviai provokuojama imuninė sistema, vyksta autoimuninės reakcijos, sukeliančios sąnarių ligas. Pastaruoju metu pasirodė naujausių tyrimų duomenų, teigiančių, kad chlamidija sąlygoja aterosklerozės bei koronarinės širdies ligos atsiradimą.

Prevencija
Išvengti chlamidinės infekcijos, kaip ir visų kitų lytiškai plintančių ligų, galima turint saugius lytinius santykius (pvz.: vienas lytinis partneris, prezervatyvai).
Prieš planuojant kūdikį, dėl galimų komplikacijų rekomenduojama išsitirti dėl chlamidijų.
tikiuosi, kad jums tai padės.

sveikata
Pranešimai: 2

2015-05-06 16:05

Kas ka zinote apie liga ir jos gydyma? Kur kreiptis?

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 0 ir 0 svečių