Neregistruotas
Pranešimai: 92177

2015-11-10 22:11

Taip, fizika gydytojui tikrai labai reikalinga, tik visiskai ne ta ir ne taip destoma, kaip kad yra dabar. Jie neturi elementaraus suvokimo apie medicina, kaip disciplina. Kodel fizika ir chemija desto profesoriai fizikai ir chemikai? Ar todel kad jie geri specialistai? Bet jie specialistai savo srityje. Manau kad tokius dalykus medikams turetu destyti mediko issilavinima turintys destytojai, kurie puikiai suvokia ko studentui ir busimam gydytojui is tikruju reikia is tu formuliu ir teoremu. Visu pirma manau reiktu gerai pakartoti visurines mokyklos fizikos kursa... ten tikrai 80% reikalingos medikui informacijos, uzuot kimsus i galva ta sausa teorija. Juk klausydami kompaktini diska neprivalome zinoti lazerio veikimo principu..:)

Neregistruotas
Pranešimai: 92177

2015-09-07 21:09

Arūnui: Jūs nevisai supratote mano mintį. Aš tik akcentuoju faktą, kad palyginus su klinikiniais dalykais, kitiems (vadinkim "preklinikiniais") skiriama daugokai dėmesio. Nieko prieš, jeigu absolventas išmano gerai tiek fiziką, tiek chemiją, tiek matematiką etc., jeigu kartu jis gerai paruoštas ir klinikinėse disciplinose (terapija ir t.t.).
Juk ne vien medicinos sudijų problema, jog programos kuriamos ne tiek žiūrint rinkos poreikių ir šiuolaikinės visuomenės interesų, galų gale nelabai paisoma ir studentų nuomonės; o vadinamųjų socialinių partnerių visai nėra mūsų universitetuose, nėra nė jų įtakos;- kursai ir programos neretai kurpiamos pagal esančių profesorių užgaidas, mat jeigu kažkas buvo dėstoma 50 metų, na nevalia gi atsisakyti jokiu būdu, nors tokio pasenusio turinio disciplinos gal jau visai nereikalinga (neturiu čia omeny fizikos). Kurgi dėsis gerbiami šviesūs protai? (Gerbiu visada tuos, kurie ir be dėstymo sugeba atrasti veiklos nišą-pvz. rengia taip mums reikalingus vadovėlius ar žinynus).
O dėl formulių, kaip sakot "po ranka" - visiškai pritariu, kad reikalingi statistikos, informatikos ir pan. pagrindai ne tik medikui, o bet kurios specialybės žmogui, susiduriančiam su gausia informacija, duomenimis, pačiam kuriančiam ir platinančiam žinias. Gaila, kad sulig pirmo kurso (VU MF) fizika baigėsi statistinės žinios...Kodėl gi nėra
atitinkamos disciplinos bent 5 ar 6 kurse?
Bėda tik, kad dar nenorim suprasti, kad mokykla ne "kalti" turi mokyti, o svarbiausia - kaip panaudoti, kaip visų pirma rasti reikiamą informaciją toje galybėje duomenų, kuri supa dabar žmogų. Argi verta kalti formules, jeigu prireikus susirasti gali Internete ar žinyne? Ts pats ir dėl vaistų- vaistų žinynų dabar kiek nori, ir visą informaciją apie nežinomą ar naują vaistą - ir veikimo mechanizmą, ir dozavimą etc. nesunkiai pasiekiama, tereikia noro.
Dabar ne viduramžiai, kai mokyklos ir buvo skirtos pirmiausiai šviesti visą visuomenę tiesiog duodant jai žinias, nes kitų informacijos šaltinių ir nebuvo.

Neregistruotas
Pranešimai: 92177

2015-09-06 21:09

Andriau bpg, jei norite būti gydytojas - robotas, turintis tam tikrą programą ir nesigilinantis nei i vaistų veikimo mechanizmus, nei į nieką daugiau, tai apskritai tuos 6 metus mokėtės veltui. Manau, kad pasėdėjęs porą mėnesių pas BPG poliklinikoj, gana sėkmingai tai galėtumėt daryti. O turet kur nors sąsiuvinyje formulę apskaičiuoti patikimumui visai naudinga. Kaip bebūtų keista, net ir šiais laikais kartais tenka skaičius "primest ranka"

Neregistruotas
Pranešimai: 92177

2015-09-05 21:09

Kol turiu galumybe mokytis, turiu ismokti kuo daugiau, ir nieko nera nereikalingo jei tai yra destoma, be to tai destoma ir kitu saliu med.fakultetose, o kaip pasake viena docente ir mano destytoje, tai kad viska musu pasamone naudoja, net gi jei mes to nenaudojeme.

Neregistruotas
Pranešimai: 92177

2015-09-05 21:09

Jekaterinai: Iki fakulteto baigimo
irgi buvau kone idealistas stengiausi mokytis viską, per daug nesusimąstydamas, kada prireiks visko.
Bet kai ateini į rezidentūrą ir tenka spręsti realias ligonių problemas (o jų labai daug, žinant Lietuvos medicinos realybę-kvotos, amžinas pinigų trūkumas etc.), štai tada praregi ir pamatai, kiek silpnai esi paruoštas praktikai, ir imi galvoti, kam reikalingi tie net 6 studijų metai, o ypač visos fizikos, chemijos etc. pirmuose kursuose (nors aš ir linkęs prie tiksliųjų mokslų), kai tokias disciplinas dėstė rimtai, išsamiai, o štai tarkim terapijos mokymas buvo "pro pirštus", pvz. mūsų V kursui (gal eksperimento tvarka?) nebuvo jokių vidaus ligų paskaitų, netgi nebuvo pateikta nei programos, nei rekomendacijų dėl literatūros, tad visas "dėstymas" apsiribodavo trumpais pamokymais per pratybas, kurie buvo beveik nieko verti ruošiantis egzams. Kokio bieso man reikalinga kokio nors merkapto-purino formulė ar kokiais lygiais šokinėja elektronai lazeryje, jeigu dabar, praktiniame darbe, nors ir rezidento pareigose, kiekvieną dieną dirbu tik klinikinį darbą: diagnozuoju ligas, rašau receptus vaistus, aiškinu jų poveikį pacientams, darau "subtilius" įrašus istorijose etc. Pacientui tikrai nesvarbu, er aspirinas turi -SH ar -OH grupę, jam gi svarbu kaip, kada jį vartoti, ar nuo jo gali būti nepageidaujami reiškiniai ir t.t...
O štai ko trūko studijose, tai pvz. išsamesnio supažindinimo apie klinikinių, mokslinių tyrimų organizavimą, kas tikrai reikalinga jau studijuojant, pvz. darant SMD darbus, o ir vėliau, dirbant gydytoju, pvz. dalyvaujant rimtose tarptautinėse vaistų studijose.

Neregistruotas
Pranešimai: 92177

2015-09-05 21:09

Na man taip pat atrodo keista, kad moko apskaiciuoti tokius dalykus kaip paklaidas,o per laboratorinius darbus ijungia kompus ir liepa tik suvesti duomenis ir rezultatus gauname jau suvirskintus...

Neregistruotas
Pranešimai: 92177

2015-09-04 21:09

Gana nemažai yra bereikalingo balasto, tačiau, kaip nebūtų keista, tai, kas pirmame kurse atrodė visiškai niekur ir niekada praktiškai nepritaikoma, praktikoje būna labai reikalinga (ypač jei ne tik poliklinikoj receptukus išrašinėsi, o norėsi ir "mokslą padaryt")

Neregistruotas
Pranešimai: 92177

2015-09-04 21:09

O gal galima butu patikslinti, kam konreciai reikalingi tarkime integralai bei diferencialai praktikoje? Galbut paklaidom skaiciuoti? Ar jas apskaiciuoja prietaisai, tik turime tureti bendra supratima kas ir kaip?

Neregistruotas
Pranešimai: 92177

2015-09-03 21:09

Ar is tiesu taip svarbu medikui zinoti visas med fizikos smulkmenas ir galu gale moketi aukstaja matematika? Ar butina zinoti daugybe formuliu ir t.t. Galbut jos bus tik per egzamina o praktikoje niekada nepanaudosime?!

Neregistruotas
Pranešimai: 92177

2015-09-03 21:09

Ar is tiesu taip svarbu medikui zinoti visas med fizikos smulkmenas ir galu gale moketi aukstaja matematika? Ar butina zinoti daugybe formuliu ir t.t. Galbut jos bus tik per egzamina o praktikoje niekada nepanaudosime?!

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 0 ir 0 svečių