vi
Pranešimai: 188

2015-12-08 10:12

Ši informacija skirta tiems, kuriems buvo diagnozuotas II stadijos žarnyno vėžys. Po operacijos visame pasaulyje yra skiriama 5-FU chemoterapija. Tačiau ir gydytojas, ir pacientas šiuo atveju visada turi spręsti dilemą – daryti ar nedaryti chemoterapiją. Nes pagal studijų duomenis nėra įrodyta, jog 5-FU padidintų išgyvenimo trukmę – chemoterapijos nauda pastebėta tik 10-12% ligonių, t.y. ši nauda įtelpa į statistinės paklaidos ribas. Užtat chemoterapijos žala yra neabejotina.
Šiais metais pasirodė rezultatai pirmosios studijos, skirtos įvertinti ligonio atsparumą 5-FU. Ispanai atrado naują markerį MMR (mismatch repair), kurio buvimas ar nebuvimas kraujyje pasako, ar 5-FU taikymas bus efektyvus. Jei markeris randamas, 5-FU chemoterapija yra neefektyvi, jei ne – 5-FU išgyvenamumą padidina beveik 13%. Deja, tai dar tik studijos rezultatas, todėl iki šio metodo taikymo klinikinėje praktikoje teks nueiti nemažą kelią.
Gydytojų vietoje, tais atvejais, kai CEA prieš operaciją ir po jos yra aukšta, taikyčiau ne 5-FU, o ką nors stipresnio – preparatus turinčius platinos arba Avastiną. Pastaruosius dabar taiko tik vėlyvosiose stadijose. Kiek beklaidžiojau po internetą, neradau straipsnių apie skirtingų chemoterapijos schemų taikymo efektyvumą esant žarnyno vėžio II stadijai. Gal žmonės, tiesiog, nesutinka dalyvauti tokiose studijose? Juk žymiai bjauresnius vaistus nei 5-FU dar reikia atlaikyti gyvam. Ne kiekvienam tai pasiseka.
Aš saviškiui išsyk patariau reikalauti cis-platinos. Pareikalavo, bet gydytoja pasakė, jog ši bus per stipri tokiam atvejui. Dabar turim, ką turim...

Kristina
Pranešimai: 170

2015-11-29 08:11

Ačiū visiems padėjusiems patarimais ir palaikiusiems. Deja, mano mamytės nebėra... :(
Žinodama, kaip sunku artimiesiems ir pačiam ligoniui ieškoti vaistų, pagalbos ir palaikymo - palieku adresą, kur galite rašyti įvairias klausimais, jei tik galėsiu - stengsiuosi padėti bent jau patarimais.... Krikri@one.lt

vi
Pranešimai: 188

2015-11-09 19:11

Prieš „100 metų“ čia Vida klausė: „Kokie kolorektalinio vezio pozymiai?“ Gal, jei ne Vidai, bet kam nors kitam padėsiu laiku susigriebti. Taigi: jei iki šiol tuštindavotės rytais, o dabar pastebėjote, jog ši „procedūra“ persikėlė vakarop (ar atvirkščiai) – varykit, nieko nelaukę pas gydytoją! Jei prie viso šito atsiranda pilvo pūtimas, kartais raugėjimas, viduriavimus keičia užkietėjimai (ir atvirkščiai), išsituštinus išlieka „neužbaigto darbo“ pojūtis – varykit kiek kojos neša pas gydytoją! Ir nelaukite, kol prie išvardintų simptomų prisidurs skausmas – vėžys dažniausiai tik pirmose stadijose būna neskausmingas... Nesu gydytoja, tiesiog, dabar turiu gyvą (dar gyvą...) pavyzdį, ir negaliu sau atleisti, jog neieškojau infos apie aukščiau minėtus simptomus bent internete – jie klasikiniai, esant tiesiosios žarnos vėžiui. Dabar jau vėlu ką pakeisti...
Ir dar. Gaila ir keista, jog diskusija onkologinė tema sudomino tiek nedaug šios svetainės lankytojų. Juk tiek sergantiems šia liga, tiek jų artimiesiems turėtų būti aktualu pasidalinti patirtimi ir žiniomis apie šios ligos gydymą. Šiuo atveju man net pavydu kaimynams, susibūrusiems diskusijoje „Išsėtinė sklerozė“, – ten susiformavo virtuali bendrija, kurioje galima rasti realią pagalbą.

iren
Pranešimai: 9

2015-10-28 20:10

Kokių tik nėra "gudrių "žmonių,gaila......

s320
Pranešimai: 2

2015-10-16 19:10

youtu.be/nRE6LOidIB8 youtu.be/2FXS3vMOVxU

daivute
Pranešimai: 6

2015-10-06 11:10

Sutinku su jumis,kad pagrinde si liga atsiranda zmogui daug stresuojant,pergyvenant.Mano mama serga ir priezastis aiski.Tiek nervu sau susigadinusi del nenusisekusio ved.gyvenimo kazi kas tiek atlaikytu...o del maisto tai riebalai nera jau taip sveika,taciau viska galima valyti su saiku.Kitaip neatgausi jegu po operaciju.

as
Pranešimai: 571

2015-10-05 19:10

Siaip mano mamai Gyd.Juodzbaliene yra pasakiusiu galima valgyti viska,bet su saku, nereikia isskirti produktu.Ir pati literatura sau priestarauja ka galima valgyti,o ko ne sergantsia sia liga.Vienur sako medaus negalima,kitur jau galima.Vienur alijosiu gerti blogai-kitur jau gerai.Manau kiek lemta tiek ir gyvensi, o cia tik nepagrystos teorijos,svarbiausia yra NEPERSIVALGYTI siaip liga yra paveldima,tai nemanau,kad gera mityba galima ja sustabdyti,jei jau bus lemta tai jau bus.Paziurekite kiek zmoniu artimuju rate valgo riebia mesa?ir matote jokiu problemu kol kas nera pas juos,o jus ziurekite atsisakote to ar ano ir ne duok dieve jums si diagnoze?kas tada kaltas? manau Visos ligos tik nuo nervu,streso.Sekmes visiems.

Alex
Pranešimai: 9

2015-08-28 15:08

Kristina rašik zole1@yandex.ru

Kristina
Pranešimai: 170

2015-08-28 05:08

Sveiki,
nežinau kaip ir pradėti rašyti - serga mano mama (50 m.). Jai prieš pora mėnesių nustatė 4 stadijos vėžį - tiesiojoje žarnoje, o kepenyse rado daugybę metastazių - tiesiąją žarną išoperavo, išvedė stoma, pradėjo taikyti chemoterapiją - galvojo, kad galės operuoti ir kepenyse, bet...
Matyt, taip jau lemta, bet šiuo metu jai labai blogai - nustatytos metastazės ir limfmazgiuose ir t.t. Ji nieko nevalgo - tiesiog negali, akių baltymai gelsvi ir t.t. Mes tiesiog nežinome ką daryti. Į ką kreiptis. Kokios žolės, vaistai ir t.t. galėtų bent jau palengvinti jos skausmus ir likusias dienas - nes gydytojai jau nieko nebežada...

gabija
Pranešimai: 203

2015-08-23 08:08

Dėkoju už sveikinu, nors tai tik pusė pergalės.Tiesiog noriu visiems išgirduiems šią diagnozę galvoti, kad tai jau mirties nuosprendis.Gydymas tikrai nemalonus, tai dar priklauso nuo ligos rūšies ir chemijos rūšies.Pirmas chemijos etapas buvo baisus, o dabar 4 dienas skauda kojos, bet nereikia vemti, po to dvi savaitės atostogų be jokio skausmo,tik kad greit pavargsti.Tai lepinuosi su detektyvu ar kita lengvesne knyga.Liko savaitė iki chemijos tai pradėsiu truputį pratimus daryti guminį žiedą pamaigau, kad vėnos neišnyktų , lengvus svarelius pakilnoju, nugarai padarau pratimų net pilvo presui, nors jam prieš 2 metus buvo padarytas charakiri.
O dėl dvasios stiprumo tai geriu antidepresantus ir mygdomuosius.Jau du metai gyvenu įtampoje, o mano nervai tokie, kad stresas virškinamas 3 dienas, o čia stresas kasdieninis.Kol negėriau antidepresantų visai buvau praskydusi.Vienintelis mane stumiantis variklis tai gal pareigos jausmas ir sugebėjimas prisiversti.Jei jau reikia , tai reikia.Gyvenime buvo daug nemalonių situacijų, bet su tu reikia visada prisiversdavau.O šiai ligai nereikia gailesčio nei iš kitų , nei iš savęs.Kitaip nebus.

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 10 ir 0 svečių