Kaip pagerinti vyrų vaisingumą

Svarstant apie mažėjantį gimstamumą, gyventojų prieaugį, dažnai visai nesusimąstoma, kad tam didelę įtaką turi vyrų sveikata, jų vaisingumas. Šiuo metu visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, apie 16 proc. porų yra nevaisingos, o demografai ateityje – po 10–15 metų – prognozuoja dar labiau gąsdinančius skaičius. Manoma, kad nevaisingumo problemų daugės. Tam įtakos turi gyvenimo būdo pasikeitimai ir tokie veiksniai, kaip bendras neigiamas aplinkos fonas ir užterštumas.
 

Nevaisingų porų dėl moters organizme esančių priežasčių būna apie 50 proc., dėl vyrų – apie 40 proc. Kitais atvejais nevaisingi būna abu partneriai arba šiuolaikinė medicina neranda jokios priežasties.
 

Trumpai apie vyro spermą


Vyro seksualinė sveikata ir spermos kokybė yra bendros sveikatos žymuo. Sperma (sėkla) yra vyro lytinių organų veiklos produktas, išsiskiriantis ejakuliacijos metu. Spermą gamina sėklidės ir jų prielipai, prostata, sėklinės pūslelės, Kuperio liaukos. Sperma sudaryta iš spermatozoidų ir lytinių liaukų sekreto. 1mililitre spermos yra apie 100 milijonų spermatozoidų. Sperma yra silpnai šarminės terpės skystis, tai labai svarbu spermatozoidų judrumui. Spermatozoidas turi galvą, kaklą ir uodegą (primena buožgalvį). Galvoje yra branduolys su chromosomomis, o uodega padeda judėti 3–5 mm/min. greičiu.


 

Kodėl sėklidės yra kapšelyje


Spermatozoidai sėklidėse vystosi ir bręsta tam tikroje temperatūroje, kuri yra keliais laipsniais žemesnė nei kūno temperatūra. Būtent todėl sėklidė yra ne pilvo ertmėje, o išorėje – kapšelyje. Kapšelis saugo sėklidę nuo temperatūros svyravimo. Kai aplinkos temperatūra žema, susitraukia sėklidės, pakeliamasis raumuo, tuomet sėklidė pakeliama arčiau kūno, kur temperatūra didesnė (tuomet kapšelis susiraukšlėja labiau), kai šilta – sėklidė nusileidžia. Todėl vyrams patartina dėvėti orui laidžias natūralių medžiagų laisvas kelnaites, kuriose sėklidės laisvai kabo ir jose pats organizmas netrukdomai palaiko reikiamą temperatūrą spermatozoidams gaminti.
 

Kiekvieno vyro sperma skirtinga


Spermos kiekis ir išvaizda priklauso nuo vyro amžiaus ir sveikatos. Suaugusio vyro sperma paprastai yra lipnios – klampios konsistenciją, blyškios spalvos, turi charakteringą specifinį kaštonų kvapą ir skonį.
Tačiau kiekvieno vyro sperma skirtinga. Sperma dažnai turi kvapą to, kas suvalgyta ar išgerta. Nuolatinių alaus gėrikų sperma ir skystėja, ir keičia spalvą. Spermos pasikeitimas dažnai rodo, kad vyras serga kokia nors liga ir jam būtina pasitikrinti prostatą, kraujospūdį, taip pat išsitirti dėl tuberkuliozės, cukrinio diabeto, lytiškai plintančių infekcijų. Jeigu sperma nesigamina visai, kalta būna minėtų organų ir liaukų veikla ar genetinė liga.
Spermatozoidai nuo kraujo yra atskirti organizmo membranos barjero, kuris, esant normalioms gyvenimo sąlygoms, yra pakankamai tvirtas, tačiau jį lengvai pažeidžia alkoholis ir jame tirpstančios nuodingos medžiagos, kurių yra mus supančioje aplinkoje, maisto produktuose, vandenyje. Visa tai turi neigiamos įtakos spermatozoidų gyvybingumui, jų judrumui, dėl to sumažėja sugebėjimas apvaisinti.
 

Spermos kokybės pablogėjimo priežastys


Viena iš pagrindinių vyro nevaisingumo priežasčių yra spermos kokybės pablogėjimas ir sėklos išsiveržimo (ejakuliacijos) sutrikimai. Spermos kokybės pakitimai būna labai įvairūs; nuo visiško spermatozoidų nebuvimo (azospermija) iki nedidelių kokybinių spermatozoidų pakitimų.
Alkoholis, narkotikai, intensyvus rūkymas, ligos (maliarija, šiltinė ir kitos kai ilgą laiką padidėjusi temperatūra) turi tiesioginę įtaką vaisingumo mažėjimui. Rūkymas turi neigiamą poveikį spermos tankiui, bendrajam spermatozoidų skaičiui, judrumui ir bendrajam judrios spermos kiekiui. O marihuana priskiriama toms medžiagoms, kurių poveikis neapsiriboja tik vartojimo metu. Nutraukus marihuanos vartojimą, jos neigiamas poveikis spermatozoidų gamybai išlieka ilgai.
Spermos kokybę galima įvertinti tik atlikus laboratorinius tyrimus – spermogramą, kur nustatomas tikslus spermatozoidų skaičius, jų sugebėjimas judėti, forma ir gyvybiškumas. Be to, būtina nustatyti spermos lipnumą, uždegimo parametrus, spermos ph (rūgštingumą)
 

Cheminė spermos sudėtis


Spermą sudaro baltymai, citrinų rūgštis, cholesterolis, fruktozė, didelis kalio kiekis, cinkas, siera, varis, magnis, kalcis, vitaminai C ir B12. Taigi iš esmės sperma yra sukaupusi daugybę svarbių mikroelementų ir baltymų, be kurių neįmanoma žmogaus organizmo veikla.
Dėl įvairių gyvenimo būdo įpročių ir negatyvių gyvenimo stiliaus veiksnių labai greitai gali atsirasti šių medžiagų trūkumas, tačiau dažnai tie, kuriems taip nutinka, to nepastebi, kol neatsiranda nevaisingumo problemų. Todėl būtina reguliariai gauti pakankamą šių maistingų medžiagų kiekį.
 

Produktas, sukurtas vaisingumui gerinti


Kad optimizuotų esmines spermogenezės stadijas per minėtųjų medžiagų vienas kitą papildančius poveikius ir net pagerintų bendrą veiksmingumą, buvo sukurtas preparatas PROfertil.
Unikali vaisto formulė sukurta pagal mokslinių tyrimų ir bandymų rezultatus. Ypatinga preparato sudėtis taip pat jau buvo įrodyta klinikinių tyrimų metu. PROfertil – tai produktas, specialiai sukurtas spermos kokybei ir vyrų vaisingumui gerinti.
Vartoti reikia dvi kapsules per dieną valgio metu, užgeriant skysčiu. Kapsules vartoti bent tris mėnesius, norint pagerinti kiekvieną individualią spermatogenezės fazę. Tyrimų rezultatai parodė, kad veikliųjų medžiagų, įeinančių į preparato sudėtį, vartojimo poveikis pasireiškė nuo smarkaus spermos kokybės pagerėjimo iki visiškai normalių spermatogramų, nekeldamas jokios žinomos rizikos.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai