Nesklandi kalba ar mikčiojimas

Mikčiojimas dažniausiai pasireiškia antraisiais - penktaisiais gyvenimo metais, intensyviai vystantis vaiko kalbai. Dažniausi mikčiojimo požymiai yra garsų, skiemenų pakartojimai, garsų tęsimas, tylos pauzės, kai pasireiškia kalbos aparato fizinė įtampa. Daugelis vaikų, mokydamiesi kalbėti, sunkiai suranda tinkamų žodžių savo mintims išreikšti, pasakoja susijaudinę, skubėdami, todėl jų kalbos sklandumas sutrinka. Norint atskirti prasidedantį mikčiojimą nuo normaliam kalbos vystymuisi būdingų nesklandumų, svarbu išsamiai įvertinti vaiko kalbą esant įvairioms situacijoms. Logopedas vertina ir vaiko kalbą, ir tėvų pasakojimą. Apie 5 proc. vaikų per savo gyvenimą yra mikčioję keletą mėnesių ar ilgiau. Paprastai šis sutrikimas prasideda po truputį. Vaikas gali mikčioti tik retkarčiais, kalbėdamas su nepažįstamais žmonėmis, susijaudinęs ar pavargęs. Tačiau emocinė reakcija į kalbos sunkumus, kritinės aplinkinių pastabos, užsikirtimų baimė gali sustiprinti mikčiojimą, ir jis pradeda nuolat trukdyti vaikui bendrauti.
 

Kodėl mikčiojama?


Nepaisant ilgamečių mokslininkų pastangų atskleisti mikčiojimo priežastis, jos iki šios nėra aiškios. Manoma, kad vaikas gali turėti įgimtą polinkį į kalbos nesklandumus. Jei šeimoje yra kitų mikčiojančiųjų, tikimybė, kad vaiką gali varginti šis sutrikimas, yra net penkis kartus didesnė nei tuo atveju, kai nemikčioja nė vienas iš tėvų. Atlikti tyrimai rodo, kad mikčiojimą sukelia daugelio veiksnių (neurofiziologinių, psichologinių, genetinių ir socialinių) sąveika.
 

Gydyti ar laukti, kol “išaugs”?


Mikčiojimo stiprumas gali keistis, jis priklauso nuo situacijos ar dienos. Kartais užsikirtimų intensyvumas skiriasi net ir to paties pokalbio metu. Ikimokykliniame amžiuje šie svyravimai dažnai susiję su vaiko veikla. Kai vaikas kalba apie šalia esančius daiktus, atliekamus veiksmus, jo kalboje paprastai yra mažiau užsikirtimų nei pasakojant patirtus įspūdžius ar dialogo metu. Specialistai negali tiksliai paaiškinti mikčiojimo svyravimo priežasčių. Daugiau nei 60 proc. vaikų įveikia šį sutrikimą, tačiau nėra aiškių kriterijų atpažinti, kuris vaikas mikčiojimą “išaugs” be specialistų pagalbos. Mikčiojimo pradžioje didelę reikšmę vaiko kalbos raidai turi tėvų ir kitų artimųjų elgesys. Tėvai dažnai jaučiasi sutrikę, išsigandę ir bejėgiai, kai vaikas pradeda sunkiai mikčioti. Jie dažnai mėgina padėti užbaigdami vaiko pradėtą mintį, patardami “neskubėk”, “nesijaudink”, “pasakyk dar kartą”. Tokie patarimai atkreipia vaiko dėmesį į kalbos sunkumus ir dažnai, stengdamasis kalbėti sklandžiai, jis dar labiau įsitempia, o užsikirtimai sustiprėja.


 

Ką turėtų daryti tėvai, pastebėję, kad vaikas pradėjo mikčioti?


Labai svarbu laikytis nuoseklaus dienos režimo, kad vaikas nepavargtų, nebūtų dirglus ir suirzęs. Vienodos auklėjimo taisyklės ir pastovus poilsio laikas suteikia vaikui daugiau ramybės, tausojama jo nervų sistema. Bendraujat su mikčiojančiu vaiku labai svarbu sulėtinti savo kalbos tempą. Kai tėvai ramiai palaukia, kol vaikas užbaigs savo pasakojimą, jo nepertraukia, pokalbis tampa ramesnis. Jei visi šeimos nariai moka palaukti savo eilės pokalbio metu, kalba lėtai, vaikas pamažu pradeda imituoti tokį kalbėjimo būdą ir nejaučia “laiko spaudimo”. Jei vaikas jaudinasi dėl savo kalbos, reikia pasistengti suprasti jo jausmus, parodyti, kad juos suprantate, skatinti vaiko pasitikėjimą savo jėgomis. Pasistenkite surasti keletą minučių kasdien, kai niekas netrukdys jūsų ir vaiko pokalbio. Kartu pieškite, klijuokite, vaikščiokite gamtoje. Parodykite vaikui, kad priimate jį tokį, koks jis yra.
Pastebėjus, kad vaikas užsikerta kalbėdamas, reikėtų kreiptis į logopedą, konsultuotis su vaikų neurologu bei psichologu. Pagalba efektyvesnė, kai tėvai nedelsdami kreipiasi į specialistus, ir vaikas pradeda lankyti užsiėmimus.
Mikčiojimas yra sudėtinga, daugelio išorinių ir vidinių veiksnių pasekmė, kuriai įveikti reikia daugelio specialistų ir paties mikčiojančiojo pastangų. Mikčiojo Aristotelis, Niutonas, Čerčilis ir Merlin Monro. Šie žmonės neleido mikčiojimui jų sustabdyti ir tapo žinomi visame pasaulyje.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

janina V
2015-11-10 07:57
Gimiau su įgimta vilko gumulis,2 kartus buvo darita operacija.sunku buvo kalbeti.bet Ačiū giditojams:).blogai tik tai kad nesupranta manes zmones(weird)(weird)apsivardzjoias smeižia tičjosi. Man skaudu labai:(gerai kat pas mane vaikai gimes Sveiki. ACIU TAU DEVIA. :)(super)
endless
2015-03-16 13:53
Ieškau žmonių, kurie norėtų dalyvauti mikčiojančiųjų savitarpio pagalbos grupėje. Grupės tikslas - kalbėjimo praktiniai užsiėmimai. Kam tai yra aktualu, prašau susisiekti su manimi.
Kornelija
2014-07-18 20:43
As taip pat turiu ta pacia beda, mane taip pat visiskai uzknisa kai uzsikerti ir negali pasakyti, nervina klasioku patycios:(
Tomce
2014-05-18 10:41
Sveiki as jau 25 metus mikiukas(bad),pabodo taip,kad mirtis agrastuose(happy).Kartais noriu juokauti kaip visi,bet daznai uzsikertu,dazniausia sunku istarti raide D...kas per nesamone,anksciau buvo maziau,bet kuom didesnis tuoj dazniau pradedu:(,kartais galvoju kai busiu senesnis tai man isvis bus hajukai8|,va ka pastebejau kodel vaikinam buna tas,o merginom lafa(weird).patarkite ka dazniause reiketu dariti???(hooray)
valentas
2013-01-04 13:28
mikcioju stipriai,vargstu bet gywenu,turiu panele,kuri supranta mane,belieka iswykt i anglija ir susirast darba,, ir gywent susitaikit su tuom,kas nori pabendraut atsiwert parasykit man bendraminciai :)
justinas
2012-10-21 19:25
as irgi mikcioju , ir kas svarbiausia as negaliu istarti savo vardo, nes man labai sunku yra istarti J raide (weird) ir nezinau ka daryt tokiu atveju
pairis
2012-08-16 00:19
Jo suprantu ta jausma ir pats mykciojiu. Jau jei ustringa zoddis koks is karto sako man mama kas atsitiko? tik tie kas mikciuoja tai supras as nekaltas kad as mikciuoju ir jus visi kurie mikciuojate jus nekalti! tad nesiparinkite o jei saipysis piskit i snuki ir as bbd
valentas
2012-04-15 13:37
turiu as ir ta pati sutrikima,sunku susitikyti man su tuo mikcioju nuo 12 metu man dabar 22,anksciau mikciojimas netrugde,taciau dabar pradejo jis man trugdyt jauciuosi labai nejaukiai ir geda sneket,, kartais net su sawo draugais,ir mikciojimas iskarto sustipreja.. dabar isigijau speech easy,tikiuosi pades,esu isbandes breath maker, labai sunkus darbas reikia labai daug nusiteikimo deirbant su ja ... sekmes nepasiduokim mikciukai:)
miegalius
2010-07-26 01:02
HI ,turiu ta pacia beda 20 metu :) Kiek skaiciau apie tai ir seip is zmoniu kalbu susidariau tokia nuomone kad 70% zmoniu mano jog tai igimtas ar po traumos atsirades kalbos defektas. Kiti 30% galvoja kad reikia atsipalaiduoti ir pan... visa tai totali nesamone visi zmones nervuojasi ir patiria sioki toki stresa. Vieni maziau kiti daugiau. Dabar galiu paneikti ka sako visi zmones Juk kai kalbi su savimi :D:D:D nemykciji :) t.y baime kalbeti tau atrodo , kad ka tu kalbi yra visiska nesamones. kai kalbedamas pasizuri zmogui i akis-veida pamatai jo sypsena ir isakrt i galva pradeda lysti visokio plauko mintis,kad kazkas nera gerai jis galvoja, kad as kvailas ir t.y ZODZIU perndraudamas pajunti dideli nepilvanertiskumo, nepasitikejimo jausma, nors tai yra visiskas apsurdas. todel tavo oganizmas.. smegenys reguoja i tai ir savaime tave uzkerta t.y neduoda tau kalbeti
Jei nori atsikratyti mikciojimo turi SUPRASTI ! kad cia nera nekiek nesudetingesnis veiksmas negu pakelti ranka ar dar koke pieva pdaryti. Juk kai keli ranka negalvoji blemba, o jei man nepasiseks jos pakelti ar ranka nutirps kai as ja pakelsiu arba zmones pamatis mano pakelta ranka kas tada bus ! :D
Bandyk pac atsikratyti sitos baimes, nes niekas kitas to uz tave nepadaris. Del isgyjimo, isgyti nuo sito gali visi, kad ir kaip tu stipriai mikcioji. Realiai visai nesvarbu kaip tu mikcioji sipriai, ar ne :) Jei turi toke psihologine beda.. Gydimas nuo to nesikeicia ir nepalengveja. Manau cia kaip ismokti vaziuoti dviraciu karta ismokes niekada nebepamirsi :) O jei isvis uzmirsi, kad kazkada turejai sita beda.. bus SUPER :D todel su amziumi to sunkiau atsikratyti, nes su tuo susigyveni kas yra lb lb negerai ! :D Tame periode kai pradesi gyditis patarciau kuri laika vengti svetimu zmoniu, ypac kvailu:) kuriem atrodo, kad jiems gyvenimas nieko nedave ir lb pyksta ant viso pasaulio. kai pamato zmoniu su kazkokia beda.. pradeda keistai ziureti ir pan.. pac supranti apie ka kalbu :) ypac kai turi sita beda nes kaikurie nesupranta ir keistai ziuri i tai, nes ji yra lb reta. Pradzioj bendrauk tik su(mergina , vaikinu, tevais, lb lb artimais draugais) daryk tai ko niekad nebutum dares.. pvz.. apsikabink mama dar koke nesamone padaryk arba pajimk tevui uz peties ir pasakyk tet tu mldc ar seip kazka panasus. Svarbiausia kai sita sakysi, nesakyk to per prievarta :) daryk tai su lb lb dideliu noriu kazkam psakyti kazka gero :)

Sorry uz rasliava as ne nelabai rastingas :D p.s tikuosi supratot minti

Jei norit pasidalini mintimis rasykit simeliuksas@gmail.com

P.s cia mano pacio sugalvotas mikciojimo salinimo budas, galiu ir klysti

sekmes !
Andrius
2010-04-27 20:18
Mikčioju ir aš, kas tikrai labai nervina tiek mane, tiek turbūt aplinkinius. Atsibodo kai negali pasakyti normalaus sakinio, o reikia jį pasakyti per aplinkui ir gaunasi visiška nesamonė. Atsibodo tie visi aaa, nu ir visi kiti nereikalingi žodžiai sakinyje. Jauties kaip koks nevykelis ir nepilnavertis žmogus, bijai kažką suvelt, kad "nepagautų", kad mikčioji... Su anekdotais tas pats, visiem pritariu komentavusiems. Noriu tikėti, kad galbūt kažkada nebemikčiosiu, bet ar tai bus?
Laimis
2010-04-17 08:38
Sveiki visi. As pats mikčioju, nuo vaikystes Gal nuo 9-10 metu . Pradžioj tai buvo sunku , aplinkiniai ziurejo i mane keista , kartais net su pasaipa . Budavo dienu kai tikrai jausdavausi klaikiai , keikiau save kitus del savo kalbos . Bet stai man jau 19 metu , dar vis mikcioju , bet zinot ka tai man visai netrukdo gyventi , turiu galybe draugu , mylima mergina , vaidinu scenoje , dalyvauji viesose diskusijoje , tai yra kalbu žimiai daugiau nei sveikas žmogus. Atrodo kad tai neimanoma , bet istikruju reikia žinot tik kelis paprastus dalykus , tai nere joks metodas ar vaistas , tai yra tiesiog mano asmeninis pavyzdis , kuriuo as pasidalinsiu su jumis. Pirmiausiai mikciojantis pats turi susitaikyti kad jis mikcioja , daznai mes bandome nuslepti savo kalbos defekta , bet ar tai tave isgydys nuo to , tu visa laika jausi baime , baime buti demaskuotam . Todel butent baime ir yra pagrindine mikciojancio priese. Kiekvienas žmogus pats turi pastebeti kaDa jis mikcioja , asmeniskai as mikcioju kada mano pulsas smarkiai padideja , sirdis ima plakti žymiai greiciau , tada mano kalba tam su trugdžiais , dazniausiai taip buna kai skaitai ar kalbi pries daugybe žmoniu . Bet ta baime galima pasalint , tiesiog reikia daleles tavo pastangu. Riba tarp baimes yra iveikiama , tiesiog turi ja iveikt , pabandyk vienas garsiai namie perskaityti kazkoki teksta , pamatysi kad tu visai nemikciosi ar mikciojimas bus visai nezimus , taciau si procesa atlikes prie kokiu nors zmoniu tu mikciosi . Klausimas kodel?BAIME , baime veikia žmogu , tu ja turi nugalet , jei nebus baimes nebus ir mikciojimo . Turi save priverst atlikti tai kas tau yra baisiausia , ten kur tu labiausiai mikcioji , jai tai yra viesa kalba , tai kalbek viesai , jei tai skaitimas , tai skaityk , svarbiausiai nebijok , juk niekas taves uz tai neuzmus ,niekas taves nesmerks uz , svarbiausiai tai atlikti paciam , tik tu pats sugebedAmas save priversti kovoti , gali tapti nugaletoju . Pateiksiu kelis naudingus patarimus kaip iveikti ta baime:
1)Savo jausmu bei kalbos kontrole , tu turi buti visiskai atsipalaidaves , nejaust spaudimo , tiesiog pasijusk lyg butum vienas , lyg nieko aplink neegzistuotu.
2) Kalbos lavinimas skaitant garsiai , skaityk namie garsiai, tam nors skirk po valanda i diena . tai nenugales baimes , bet pades kartot žodzius tavo smegenis juos isimins , todel galesi laisviau reiksti žodzius
3)Vienas svarbiausiu dalyku , repetavimas ir mokymasis atmintinai . Be papildomo pasiruosimo tau bus sunku nemikcioti , jei taves laukia svarbi kalba ar projekto pristatimas , geriausias budas ja pasakyti yra mokimasis atmintinai , tada smegenis geriau fokuosuojasi ir lengviau kalbet , sumazeja baimes faktorius .

Yra dar daugybe budu kaip galima sumazinti baimes faktoriu , tu gali juos sugalvoti ir pats , tik turi jausti kad jie tau padeda.Susirask hobi , bendrauk , nebijok ir buk laimingas :)
Povilas
2010-01-07 01:26
Straipsnio autorius Romanas Snežko

Šaliname mikčiojimą lengvai.

„Mikčiojimas- kvailas mikčiotojo kalbėjimo įprotis, kalbėti su savo kalbos aparato stuporu. Kenksmingas įprotis negydomas! Jį, į normalų, keičia pats mikčiojantysis savarankiškomis, kryptingomis pastangomis.“ Snežko R. A.

Kiekvieno mikčiotojo gyvenime esminis klausimas: „Gydytis nuo mikčiojimo ar mokytis nuo mikčiojimo. . . mokytis kalbėti ar gydyti kalbėjimą?“
Atsakymas į šį klausymą, lems visą mikčiojančio žmogaus tolimesnį likimą. BUS jis NORMALIU ar niekada NEBUS NORMALIU. Mokytis ar gydytis nuo mikčiojimo? Aš padėsiu jums atsakyti į šį klausymą, kad jūs turėtumėte šansą pradėti naują, normalų pilnavertį gyvenimą. Kuris įmanomas, tik turint normalios pilnavertės kalbos pagrindą. Taigi, MOKYTIS AR GYDYTIS? BŪTI AR NEBŪTI NORMALIU ŽMOGUMI?
Spręskite patys ir paskui nieko nekaltinkite dėl savo likimo. Nes jūs patys pasirinkote!

Išmok kalbėti remiantis KALBOS ĮSTATYMAIS – tapk pilnaverčiu žmogumi! Trijų dienų kursai skirti savarankiškam mikčiojimo pašalinimui, logofobijos ir kitoms pilnaverčio bendravimo problemoms, vadovaujant Snežko R. A.
Aprašymas


Mokymo metodika elementarūs kalbos įgūdžiai besiremiantys natūraliai – gamtiniais kalbos įstatymais. Trumpiausiais terminais visiškai pašalina mikčiotojų įprotį kalbėti su savo kalbos aparato stuporu, absoliučiai, bet kuriam mikčiotojui. Sukurta 1998 metais Snežko R. A. Žmogus per nežinojimą, skubėjimą, neatidumą ar dėl kitų priežasčių pažeisdamas kalbos įstatymus, rezultate turi neišvengiamą ir akimirksniu atsirandantį kalbos aparato bloką- stuporą. Mikčiojantysis nuo vaikystės įpranta pats blokuoti savo kalbos aparatą, netinkamai elgdamasis su juo. Gamtos įstatymų pažeidimas, neatleidžia nuo atsakomybės prieš jį. Tai absoliutus know how žmogaus pažinimo srityje. Žmogaus kalbos ir mąstymo vystymosi ir tobulėjimo srityje. Tai ne stebuklas, tai naujojo tūkstantmečio mokslas. Metodas remiasi Snežko R. A. atrastais natūraliai – gamtiniais kalbos, atminties ir dėmesio dėsningumais. Kol kas nežinomų šiuolaikiniam mokslui. Šitie dėsningumai aiškiai parodo mikčiojimo priežastis ( logofobijos, kalbėjimo baimės). Ir daugelių kitų ligų: šizofrenijos, streso, nutukimo, trumparegystės. Laikytų neišgydomomis šiuolaikinės medicinos, psichologijos ir logopedijos. Šių negalių priežastis yra paslėpta žmogaus atminties, dėmesio ir mąstymo sutrikimuose. Melagingai užprogramuota, nemokšiškai mokantis šizo-kodais ( paklydimais), atmintis atveda žmogų į stuporą. Klaidingų įsitikinimų (šizo-įsitikinimų) pasekmėje turime netinkamą veiksmą (absurdišką, nemokšišką, neadekvatų), kuris savaime baigiasi kūno (kalbos aparato) stuporu- bloku. Jo paties nesąmoningai sukeltas stuporas, gąsdina žmogų. Ir kaip pasekmė, gimsta chroniškas stresas ir įvairios depresijos. Pasirodė, kad mikčiojimas ne liga. Ir niekada tokia nebuvo. Kalbėjimas – tai įgūdis, formuojamas ir vystomas nuo pat gimimo. Nei vienas kūdikis negimsta su nacionalinės kalbos įgūdžiu. Rusiškoje šeimoje auklėjamas kinas niekada nekalbės kinietiškai, kol nepraeis specializuotų kinų kalbos apmokymų. Todėl visos kalbos geno paieškos arba kalbos gydymo metodai- absoliutūs šiuolaikinių „mokslininkų“ kliedesiai. Įgūdis negydomas ir neperduodamas genais. Jis vystomas išimtinai SĄMONINGAI mokantis. Ir kuomet jis išvystytas klaidingai (arba staiga prarandamas), žmogus pradeda bijoti, labai bijoti kalbėti. Pradeda bijoti žodžių, kalbos dalių, bando pakeisti juos, bet kokia kaina, bandydamas jų išvengti savo kalboje. Bet tai, daugeliu atvejų šnekamojoje situacijoje absoliučiai neįmanoma. Šitas beprasmis žodžių vengimas tik dar sustiprina stuporą, ir su juo surištą baimę. Toliau baimė paliečia žmones ir situacijas, kuriose išvengti „sudėtingų žodžių ir garsų“ absoliučiai neįmanoma. Baimė auga ir didėja kaip sniego gumulas, nes mikčiojantysis nesupranta, kad priežastis yra elementariame nemokėjime kalbėti, kad kovoti su stuporu absoliučiai beprasmiška, tuo labiau jį gydyti. Jis įsitikinęs, kad priežastis glūdi pažeistose smegenyse ir genuose. Gydytojai ir logopedai tik pritaria, įtvirtina ir nuolat maitina mikčiojančiuose šį klaidingą įsitikinimą. Bet tikroji realybė yra absoliučiai kitokia. Kalba – tai įgūdis, o įgūdis negali sirgti arba būti paveldimu. Todėl įgūdį neįmanoma išgydyti JOKIOMIS GYDYMO PRIEMONĖMIS. Tuo labiau, jo nebūvimą, kuris ir sukelia stuporo fenomeną. Įsivaizduokit gydytojus ir žiniuonius gydančius lengvo ir paprasto įgūdžio pas žmogų nebūvimą. Pavyzdžiui, nemokėjimą važinėti dviračiu. Arba kitokį kasdienį įprotį: nemokėjimą vaikščioti, nemokėjimą groti muzikos instrumentu, nemokėjimą piešti. Kalbėjimas – tai ĮGŪDIS, kurį žmogus vysto ir sąmoningai tobulina visą gyvenimą. Niekas negimsta su kalba. Ir niekas pats nepradeda kalbėti. Tik palaipsniui kopijuodamas (atsimindamas) aplinkinių suaugusiųjų kalbą. Gyvūnų išaugintiems vaikams kalba neišsivystė. Tai moksliniai faktai. Kalbos mokomasi nuo gimimo ir nuolat tobuliname ją iki mirties. Jeigu, bet kurį eruditą, logopedą arba gydytoją pasodinti į lėktuvą ir nuskraidinti į Afriką. Ir ką? Jis akimirksniu taps nebyliu! Visi jo kalbos įgūdžiai taps beverčiu našta. Ir jam reikės iš naujo mokytis kalbos. Kaip kūdikiui nuo kūdikystės. Nejau kas nors, pradės jį gydyti nuo nemokėjimo šnekėti Afrikietiškai? Bet gydytojai ir logopedai, kažkodėl imasi gydyti kalbėjimą. Kalba – tai įgūdis. O įgūdis negali būti išgydytas jokiomis mokslui žinomomis priemonėmis: nei vaistais, nei operacija, nei fizioterapija, nei elektronika, nei įtaiga ar hipnoze, ir pan. Įgūdį galima vystyti tik praktiniais pratimais. Nuolatiniais, natūraliais ir paprastais. Mikčiojimas – tai įgūdžio kalbėti be užsikirtimų ir spazmų (stuporų) nebuvimas. O užsikirtimai ir stuporai – tai irgi įgūdis. Bet ne natūralus – patologiškas. Kuris nesąmoningai išsivystė, kažkokių gyvenimiškų situacijų veikiamas. Juk, nei pas vieną mikčiotoją gerklė netrūkčioja pati savaime. Be bandymo pradėti kalbėti. Tai yra, būtent pačio žmogaus valingos pastangos pradėti kalbėti garsiai ir sukelia stuporą. Faktiškai pats mikčiotojas savarankiškai sukelia gerklės trūkčiojimą. Ne gerklė trukčioja, mikčiojantysis trukčioja gerklę. Gydytojai ir logopedai mano, kad spazmai atsiranda savaime, nepriklausomai nuo mikčiotojo valios. Tai atviras mikčiojimo problemos nesupratimas. Todėl garantuoto rezultato nei viena gydymo metodika nedavė ir neduoda. Gydytojai ir logopedai iki šiol negali apsispręsti, kas konkrečiai sukelia mikčiojimą. Kokia jo pagrindinė priežastis. O priežastis paprasta – tai pats mikčiojantysis, jo nemokėjimas kalbėti. Būtent tas nemokėjimas ir sukelia tokį neįprastą fenomeną – nuosavos gerklės stuporą. Mikčiojantysis PATS SUKELIA SAVO GERKLĖS TRAUKULIUS. Šituos kalbos organų traukulius gydytojai ir pavadino mikčiojimu.
Gydytojai ir logopedai nesupranta, kad priežastis yra pačiame mikčiojančiame. Jo netaisyklingame ir nenatūraliame kalbėjimo įgūdyje. Jo nemokėjime elgtis su nuosavu kalbos aparatu. Todėl šneka apie kalbos gydymą, apie kalbos gydymo juridines garantijas. Tačiau kalba – įgūdis ir jis negali būti išgydytas. Tai absoliuti savaime akivaizdi tiesa, kurią gydytojai ir logopedai pražiopsojo. Todėl ir ieško mikčiojimo priežasties genuose, smegenyse, gimimo traumose ar strese. O reali priežastis paprasta, kaip pats paprastumas. Paprastas nemokėjimas kalbėti kaip visi. Nemokėjimas teisingai elgtis su savo kalbos aparatu – gamtiniu instrumentu. Panašiu į pučiamąją triūbą. Išmokti kalbėti ne sunkiau, nei išmokti groti trimitu. Netgi daug lengviau. Man reikia tik 3 dienų, kad išmokyčiau žmogų naudotis savo kalbos aparatu. Tai labai lengva, labai paprasta ir labai malonu. Geba kalbėti – tai geba teisingai ištarti sugalvotą garsą, garsų jungtis.
Aš, Snežko R.A., vienintelis pasaulyje kalbos mokytojas. Duodu šimtaprocentinę garantiją visam gyvenimui, bet kuriam mikčiojančiam pilną, galutinį ir visam likusiam gyvenimui kalbos normalizavimą. Gebą elgtis su savo paties kalbos aparatu. Galimybę juo be problemų naudotis, bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje. Taip pat gebą vystyti ir tobulinti savo kalbą. Kalbėti be užsikirtimų BET KURIA PASAULIO KALBA. KELIS KART GREIČIAU IR EFEKTYVIAU, netgi nei normalus žmogus, besimokantis šiuolaikiniuose mokymo įstaigose. Kalba – tai įgūdis išgauti garsą iš savo paties kalbos aparato. Gydyti įgūdį ar jo nebūvimą pas žmogų – absurdas. Išeina, kad visos dabar egzistuojančios kalbos įgūdžio problemų GYDYMO metodikos negali būti efektyvios. Geriausiu atveju jos medikamentiškai laikinai stabdo smegenis ir psichiką, sukuria normalizavimosi iliuziją. Tačiau, dažnai preparatais atvirai pabloginama nervinė sistemą. Ir kaip pasekmė, pablogėja visa žmogaus sveikata. Ypatingai vaikų. Jokia GYDOMOJI metodika NEDUOS ŠIMTAPROCENTINĖS garantijos visam gyvenimui, nei vienas netradicinis žiniuonis taip pat.
Aš garantuoju absoliučiai. Tik per 3 dienas. Jūs IŠMOKSITE kalbėti LENGVAI IR PAPRASTAI, PATOGIAI IR KOMFORTIŠKAI. VISUR IR VISADA. VIENAM PAŠNEKOVUI AR BET KURIAI AUDITORIJAI. Savarankiškai vystyti ir tobulinti savo KALBOS ĮGŪDĮ, bet kuria pasaulio kalba. Iki profesionalios komunikacijos lygio! Gaukite neribotas bendravimo ir kilimo karjeroje galimybes. Prestižiniame darbe BŪTINAI REIKIA MOKĖTI KALBĖTI IR BENDRAUTI aukštu lygiu. Su mano pagalba jūsų išvystytas kalbėjimo įgūdis NIEKADA NEPASIMIRŠ. Kaip neįmanoma atsimokyti vairuoti mašinos, kartą išmokus tai daryti profesionaliai. Šitas SAVARANKIŠKAS MIKČIOJIMO ATSIKRATYMO STEBUKLAS, realybe tapo dėka genialios ir PAPRASTOS metodikos. Prieinamos įvaldyti ir kūdikiui ir senam. Ir sergančiam epilepsija, ir žmogui turinčiam kaukolės/smegenų traumas. ABSOLIUČIAI BET KURIAM! Pakanka vien jūsų nuoširdaus noro IŠMOKTI KALBĖTI lengvai ir paprastai, patogiai ir komfortiškai.
Ieškodami pagalbos Internete, peržiūrėdami daugybę pasiūlymų siūlančių „GYDYTI MIKČIOJIMĄ“ PAGALVOKITE. Kaip siūlantys „kalbos gydymą“ išgydys jūsų kalbos įgūdį? Mikčiojimas – normalaus kalbėjimo įgūdžio nebuvimas. Jūsų nemokėjimas kalbėti be užsikirtimo ir pasikartojimo. Kaip jį galima išgydyti? Niekaip! Kalba – įgūdis, vystomas ir tobulinamas nuo gimimo. Tai akivaizdus faktas. Įgūdžio yra mokomasi, jis nėra gydomas. Ir įgijus įgūdį, toliau jis vystomas ir tobulinamas savarankiškai iki savo gyvenimo pabaigos. Aš padėsiu jums įgyti natūralų žmogiškosios kalbos įgūdį, lygiai tokiu patį, kokį turi visi normalūs žmonės. Tačiau mikčiojantysis jo neturi. Po to jūs iš tikro pajusite save pilnaverčiais ir normaliais žmonėmis. Niekuo neišsiskiriančiais kalboje nuo aplinkinių žmonių. Galėsite lygus su lygiu bendrauti sociume. Be jokių apribojimų.
Dėmesio! Iš anksto susipažinkite su pavyzdine apmokymo programa PAPRASTIEMS IR NATŪRALIEMS kalbos įgūdžiams. Ko jums teks išmokti, kad visam laikui pamirštumėte nepaklusnios gerklės problemas.

Mokymo programa


Čia įvardyti kokie konkrečiai įgūdžiai jums būtini įgyti, mokantis paprastų kalbėjimo įgūdžių Snežko R. A. metodu, kad visur ir visada kalbėtumėte lengvai ir paprastai, patogiai ir komfortiškai. Metodo autorius jums garantuoja pilną ir galutinį jūsų kalbėjimo trūkumų pašalinimą visam likusiam gyvenimui. Galimybę toliau savarankiškai tobulinti ir vystyti kalbą iki bet kokio profesionalios komunikacijos lygio aplinkiniame sociume. Taigi, jūs praktiškai įgysite šiuos kalbos įgūdžius:
0. Įgūdį teisingai perduoti informaciją pašnekovui, adekvataus kiekio ir jam patogiu greičiu.
1. Įgūdį vienareikšmiškai, lengvai tarti garsus. Jų aiškus žinojimas. Mokėjimas juos lengvai ir paprastai, patogiai ir komfortiškai tarti bet kuriuo metu, ir bet kurioje vietoje.
2. Įgūdį patogiai ir komfortiškai dalinti žodžius į skiemenis ir soringtonus. Aiškų vienareikšmį žinojimą, kas yra ringtonas, iš ko jis sudarytas. Kaip jį tarti akcentuojant balsį, be jokių fizinių pastangų vienu lupų judesiu. Gebėti skirti skiemenį nuo elementarių ringtonų (garsinių skiemenų).
3. Įgūdį lengvai ir komfortiškai iš klausos formuoti, bet kokius žodžius ringtonais.
4. Įgūdį tarti bet kurį „sunkų ir įtempiantį“ žodį lengvai ir paprastai, patogiai ir komfortiškai.
5. Įgūdį tarti žodžių junginius su bet kokiu „sunkiu žodžiu“ absoliučiai be pastangų ir baimės.
6. Įgūdį tarti sugalvotą žodį be keitimo ir paniško pakaitalo ieškojimo „sunkiai tariamiems ir nepatogiems“ žodžiams, kurie sukelia baimę ir paniką prieš tarimą.
7. Įgūdį apibūdinti daiktus. Minčių ir jausmų aiškus išreiškimas, konkrečiai, prieinamai aplinkinių klausytojų supratimui. Frazių ruošimas nuo pauzės iki pauzės ne daugiau kaip iš 2 – 5 žodžių.
8. Įgūdį mokėti suteikti pašnekovui informaciją korektiškai ir be nereikalingų pakartojimų, iš pirmo karto (prezidentinė kalba).
9. Įgūdį nuskaityti informacija iš teksto garsu (skaityti), ir iš paveikslų (vaizdų aprašymas) greitai, aiškiai ir raiškiai, maksimaliu fiziškai įmanomu greičių.
10. Įgūdį atidžiai priimti perskaitytą arba išgirstą iš pašnekovo informaciją, teisingai ją įsisavinti ir atsiminti.
11. Įgūdį atidžiai apdoroti informaciją (mąstymas), mokėti greitai iš atminties parinkti minčių vaizdiniui adekvačius žodžius ir formuoti iš jų aiškią, konkrečią ir vienareikšmišką frazę, skirtą pasakyti garsiai.
12. Įgūdį atidžiai išreikšti informaciją, paruoštą apdorojimo metu – kalbėti be blaškymosi ir pauzių nuo pirmo iki paskutinio garso.
13. Įgūdį savarankiškai papildyti žodžių kraitį, bet kuria pasaulio kalba, o būtent atsiminti informaciją pagal penkis atminties skirsnius ir gebėti šitą informaciją greitai paruoti išreikti garso forma (kalba).
14. Įgūdį mokėti kalbėti kaip girdisi, ir rašyti kaip matosi, tai yra nesukeliant atmintyje blokuojančio konflikto.
15. Įgūdį išskaidyti bet kurį žodį į sudedamuosius garsus ir mintyse surinkti jį atbuline tvarka. Mokėti iš klausos atskirti tik skiemenų sudedamąsias balses.
16. Įgūdį bendraujant su žmonėmis nelaikyti pauzės ilgiau nei 3-5 sekundes, keisti pauzę nukreipiančiuoju klausimu.
17. Įgūdį fokusuoti dėmesį. Bendrauti su bet kuriuo pašnekovu nekreipiant dėmesio į agresyvius išorinius ir vidinius faktorius (ignoruojant mintis, garsus, kitus erzinančius objektus iššaukiančius stuporą).
18. Įgūdį bendrauti su bet kokia auditorija, arba pasirodymą prieš bet kokią auditoriją, visiškai ignoruojant agresyvius dirgiklius.
19. Įgūdį buitinės, šabloniškos kalbos standartinėse, kasdieninėse socialinėse situacijose: pirkimas parduotuvėje, klausimai ir atsakymai atsitiktiniams praeiviams, taksi sustabdymas, pokalbis telefonu ir kita.
20. Įgūdį „komentatorius“, nepertraukiamai komentuoti realybę, tam kad žodžių atsargose aptikti informacines duobes, ir akimirksniu jas papildyti ir atnaujinti.
21. Įgūdį „kurčias“, mokėti ignoruoti bet kurį objektą atitraukiantį dėmesį nuo atliekamo veiksmo.
22. Įgūdį „papūga“, mokėti ignoruoti bet kurį blaškantį objektą informacijos priėmimo ir jos įdėjimo į ilgalaikę atmintį metu.
23. Susipažinimas su momentinės atminties ir ilgalaikės atminties fenomenu, ir jų skirtumais, įgūdį padidinti ir vystyti momentinę ir ilgalaikę atmintį.
24. Susipažinimas su gyvu ir mirusiu žodžiu, mokėti juos skirti ir nepriimti į savo atmintį negyvų žodžių.
25. Susipažinimas su atminties informacine duobe ir iškreiptos informacijos fenomenu, sukeliančiu visų tipų stuporus iki visiško amo netekimo.
26. Susipažinimas su stuporo fenomenu, aiškus įsisąmoninimas, kad stuporą sukelia pats mikčiojantysis. Savo valios pastangomis, kuo stipresnė valia ir jėga, tuo stipresnis stuporas. Bandydamas prievarta kalbėti neišlavintu, neišvystytu ir neadekvačiu kalbos įgūdžiu, įskiepytu vaikystėje, ar bandant gydyti nekvalifikuotam „specialistui“.
27. Susipažinimas su savo vidiniu valios centru ir asmenybės susicentravimu jame. Įgūdį visiškos vidinės vienybės ir vientisumo, asmeniniu pasitikėjimu ir neribota vidine jėga.
28. Susipažinimas su valios spindulio (dėmesio) fenomenu. Jo valdymo, remiantis asmenine valia ir ketinimu, įgūdžio lavinimas. Įgūdžio ignoruoti bet kurį agresorių, norinčio užspausti arba pakeisti jo kryptį. Norint iššaukti jumyse stuporą.
29. Principas tuo pačiu metu paskui audialinę atmintį sinchroniškai – kartoti garsu, momentinės kalbos savireguliacijos įgūdį. Sąmoninga automatizuota techninė kalba.
30. Įgūdį lūpas išstatyti pagal 5 ringtonus.
31. Įgūdį sąmoningos techninės kalbos, akcentuojant balsį (nepertraukiamas elementarių ringtonų eiliškumas), nepastebimai peraugančia į nesąmoningą automatizuotą kalbą- visiškai normalią greitakalbę.

Į šį sąrašą įtraukti kertiniai elementarūs kalbos įgūdžiai, įeinantys į bendrą kalbos mokymąsi.
Privalomi jos visiškam, savarankiškam normalizavimui visam gyvenimui.

Snežko R. A. kalbos tobulinimo metodikos privalumai ir ypatumai.
(Iš Snežko R. A. knygos „Kalbotyra“)


1. Metodika yra paprasta ir suprantama bet kuriam mokančiam skaityti žmogui. Autorius asmeniškai pateikia paprasta ir prieinama kalba. Be sudėtingų ir nesuprantamų medicininių terminų.
2. Metodas išlaisvina nuo absoliučiai bet kokio tipo logoneurozės (mikčiojimo). Be jokių išimčių. Kas perprato metodą, tas pasmerktas visą likusį gyvenimą turėti sveiką kalbą. Augant metodo esmės supratimui, kalba susiderina automatiškai. Praktiškai, ant akių, valandų bėgyje.
3. Metodikos autorius pats anksčiau mikčiojo. Žino apie mikčiojimą ir kalbos patologijas ne iš nuogirdų. O iš savo karčios patirties.
4. Metodika yra mokomoji, ne gydomoji. Todėl nesukelia recidyvų. Ji visiškai paneigia anksčiau egzistavusius „mikčiojimo gydymo“ metodus. Ji pavyzdžiais demonstruoja anksčiau egzistavusiu metodikų bevertiškumą, net jų atvirą žalą. Kurią jos atneša žmonių sveikatai ir kalbai, pradėjusiems gydyti kalbą.
5. Skaityti ir tyrinėti metodą, reikia visiškai atsisakant praeities žinių apie mikčiojimą, kaip kalbos ligą. Tai labai svarbu, normaliam metodikos supratimui! Jokiu būdu negalima mano metodo praktikuoti su kokiu nors gydomuoju metodu. Tai paprasčiausiai nerealu. Tai neatneš jokios naudos ir progreso kalboje, tik nusivylimą. Dėl gydomųjų metodikų įsikišimo. Yra žinoma, kad deguto šaukštas, visą statinę medaus sugadina.
6. Metodika lengvai įsisavinama ir nereikalauja kokių nors valingų pastangų iš mikčiotojo pusės. Bet kokia prievarta savo atžvilgiu, yra grubi klaida. Kovojimas su gerkle, parodo visišką metodo nesupratimą. Ir toliau savarankiškai jį praktikuoti beprasmiška.
7. Metodas duoda galimybę, paprastai, sėdint namuose savarankiškai atsikratyti mikčiojimo. Tyrinėjant jį atidžiai ir nuosekliai. Žingsnis po žingsnio praktiškai įsisąmoninant savo kalbą. Jūs galite savarankiškai atrasti ir ištaisyti savo kalbos klaidas. Vedančias į mikčiojimą (gerklės stuporą).
8. Metodas labai greitai sutvarko kalbą, tiesiog akimirksniu. Jeigu kalba netapo normalia čia ir dabar, reiškia neteisingai suprasta metodika. Tai labai svarbu suprasti. Metodas nežada, kad jūs pradėsite gerinti savo kalbą rytoj ar palaipsniui vėliau. Jis normalizuoja kalbą čia ir dabar. Ir jeigu ji nesusitvarko dabar, tai jūs kažką ne taip padarėte. Netesingai supratote. Ir beprasmiška laukti, kad ji taps geresnė rytoj ar kada nors ateityje. Todėl, jeigu jūs nepradėjote normaliai kalbėti iš karto, tai ne metodas kalta, o jūs jo nesupratote! Iš karto kreipkitės paaiškinimų į autorių. Kodėl kalba nesusitvarko akimirksniu. Kaip žadėjo autorius.
9. Jeigu savarankiškai jums nepavyko įsisąmoninti ir suprasti metodikos, tai nėra priežasčių nusivilti ar susikrimsti. Jūs visada galite atvažiuoti pas metodo autorių ir jis apmokys jus. Tik per 3 kalendorines dienas. Jūs pradėsite kalbėti kaip visi normalūs žmonės jau pirmąją dieną. Kitomis dienomis jūs tik įtvirtinate normalią kalbą. Ir laisvai bendraujate sociume. Kol jūsų pasitikėjimas kalba netaps absoliutus ir negrįžtamas.
10. Geriausias metodo įsisavinimo būdas – tai susitikimas asmeniškai su autoriumi. Tai 100 procentu garantuos jums normalią kalbą visam gyvenimui. Be recidyvų ir mikčiojimo sugrįžimo. Absoliučiai teisingą metodo supratimą. Ir smarkiai sutaupo jūsų laiką, pinigus (kelis kart pigiau, nei pas kitus žiniuonis) ir svarbiausia nervus (rezultatas jau pačią pirmą užsiėmimų dieną).
11. Metodas visiškai pašalina žiaurias kalbos gydymo gydomųjų metodikų pasekmes. Tokias kaip, kvėpavimo įtampą, spazmus ir skirtingų kūno dalių tikus (kalbos metu lupų, gerklės, rankų, pečių, diafragmos traukulius). Visam laikui išnyksta: dainuojamoji kalba, bandymai pakeisti sudėtingus garsus ir žodžius, baimė (prieš tam tikrus žmones ir situacijas gyvenime), įvairūs nepilnavertiškumo kompleksai, sunkios nesavalaikės mintys, įsitikinimas savo paties nepagydomume arba, kad jūsų mikčiojimas yra „ypatingai sunkus“ atvejis.
12. Metodas ne tik pagerina ir sutvarko kalbą iki normos ribų. Jis tobulina jūsų kalbą. Metodika leidžia per 4-5 mėnesius taip ištobulinti kalbą, kad ji nenusileis geriausių TV vedėjų kalbai. Taps profesionalia.
13. Pilna sąmoninga kalbos kontrolė garantuoja, kad mikčiojimo grįžimui nėra jokių galimybių. Jūs galite pašalinti ir „sugrąžinti“ mikčiojimą savo noru. Jūs turite unikalią galimybę daugiau nebebijoti stuporo. Nesibaiminti bendrauti su bet kuriais žmonėmis. Kopijuoti kalbą, derinti ją prie aplinkinių žmonių balso, pamėgdžioti juos be apribojimų. Žaisti savo kalba bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje. Vienu žodžiu, jūs tampate pilnu savo kalbos ponu visam laikui, per maksimaliai trumpą laiką.

Stuporas – neįvykdoma užduotis, tai ir yra „mikčiojimas“.


Šitas „mikčiojimo gydymo“ metodas remiasi 1998 metais mano atrastu pasauliniu ABSOLIUČIAI SĄMONINGU MATERIALIŲ ĮVYKIŲ EILIŠKUMO ĮSTATYMŲ. Įstatymas skelbia: bet kuris SĄMONINGAS veiksmas gali būti vykdomas tik paeiliui. Ir niekada tuo pačiu metu kartu su kitu sąmoningu veiksmu. Reikalaujančiu – nepertraukiamo dėmesio.

(Iš rusų kalbos vertė Povilas Kruvelis)
Laurynas
2009-03-18 16:03
Aš taip pat žinau BreathMaker, bet turbūt nebandysiu. Jų svetainėje galima pasiklausyti kaip kalba žmonės ”prieš” ir ”po” treniruočių (yra garso failai).
Amerikoje yra pardavinėjamas toks aparatėlis Speech Easy, tačiau jis labai brangus, ir jo efektas po kiek laiko dingsta, t.y. žmogus vėl ima mikčioti.
Dar yra kuriamas toks vaistas Pagoclone, iš kurio daug tikimasi, bet nežinia, kada jį ims gaminti ir pardavinėti.
Laurynas
2009-03-18 15:32
Aš taip pat mikčioju maždaug nuo 8-9 metų (dabar man netoli 30). Būna sunkesnių dienų, kai kliūvi ties kiekvienu žodžiu, būna ir gerų dienų, kai beveik nemikčioju, arba kai tiesiog nejaučiu, kad mikčioju:) Su nepažįstamais žmonėm visuomet sunkiau bendrauti, nes daugiau streso, ir tenka tiesiog priversti save kalbėti su jais. Vis dėlto, suaugę žmonės supranta, kad mikčioji ir palaukia, kol pasakysi, ką nori.

Su draugais ar kolegom taip pat reikia savęs per daug varžyti, jei ką galvoji,- sakyk, nesvarbu, kad sumikčiosi. Netgi ironiška, kad kalbėdamas sulauki daugiau dėmesio negu nemikčiojantys žmonės; ką gi, galima tuo pasinaudoti.

Šiaip yra ”triukų”, kaip kalbėti sklandžiau arba nuslėpti mikčiojimą, turbūt visi taip daro. Turiu omeny, daryti pauzes sakinyje, lėtinti tempą, kai artėji prie ”sunkaus” žodžio, įterpti papildomus žodželius (aaaa, eee, hm) arba sunkesnius pakeisti lengviau ištariamais.

Svarbiausia, nereikia leisti, kad mikčiojimas sutrukdytų siekti geresnio išsilavinimo arba karjeros. Profesiją reikia rinktis rūpestingai, įvertinus visus savo pomėgius, talentus ir stipriasias puses, kad būtų įdomu dirbti. Jokiu būdu nereikia savęs apriboti vien dėl mikčiojimo.
Tomas
2009-03-01 13:10
Skaičiau apie tokia programa breathmaker, kad tipo ten kaska smegenis privercia jaustis kitaip ir pns. kaskaip po menesio darbo ir pns. bet man kasko lb itartinai ten viskas atrode ta svetaine ir kitka :) http://www.homeopatijoscentras.lt
Sidabras353
2008-09-02 22:19
jo,jo ”vaike” man taip irgi buna,visiskai bjauru,kai tempi ta zodi ir kiti pasako ji uz tawe,bjauru.net nezinau kaip man ji gydyt,tevai visiskai i tai rimtai neziuri
vaikas
2008-08-05 22:27
As mikcioju ir tikrai buna labai nemalonu kai kanors bandai pasakyti ir tau neiseina, o tada kiti pradeda tave pertraukineti(pataisyti), spelioja ka bandau pasakyti... tada neretai pasijuntu nepilanavertis ir tik nervas ima... labai retai kada galiu papasakot kanors nekiek nesumikciojes, nekalbu apie anegdotus(kai juos pasakoju bijau sumikcioti ir bunu labai isitempes,o kai buni isitempes anekdoto papasakot neimanoma,tada kiti i tave tik keistai pasiziuri ir tiek...), kartais net nebaigiu, tada jauciuosi tikrai apgailetinai...
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai