Įveikime rinosinusitą, pasitelkę augalus

Rinosinusitu gali susirgti tiek suaugę, tiek vaikučiai. Neretai tai užsitęsusios ilgiau nei porą savaičių slogos komplikacija. Kas tai yra rinosinusitas ir kaip gydoma natūraliomis priemonėmis? Viena iš viršutinių kvėpavimo takų dalių yra sinusai (dar vadinami prienosiniais ančiais). Sinusų gleivinės uždegimas ir yra rinosinusitas. Dažniausiai jį sukelia kvėpavimo takų infekcijos, kartais – alergenai, kai kurios kitos ligos. Rinosinusito metu gali atsirasti nosies užgulimas, paburkimas, galvos skausmas, karščiavimas, iš nosies skirtis gleivingas pūlingas sekretas (kai sinusito forma katarinė – išskyrų iš nosies gali ir nebūti). Sinusito simptomai prasideda po truputį ir vis progresuoja. Visa tai blogina savijautą, mažina darbingumą.
 

Augalai, galintys padėti kovoti su rinosinusitu


Pavasarinė raktažolė (lot. Primula veris). Ją dar senovės graikai vartojo nuo kosulio. Raktažolių žieduose kaupiasi saponinai (jie skystina kvėpavimo takų sekretą), flavonoidai (pasižymi antibiotiniu poveikiu), karotinoidai (provitaminas A) ir vitaminas C bei kitos biologiškai aktyvios medžiagos. Taigi iš raktažolių žiedų paruošti vaistai padeda nuo sinusito, bronchito, tracheito ir kitų viršutinių kvėpavimo takų ligų.


Geltonasis gencijonas (lot. Gentiana lutea). Gencijonų šaknyse ir šakniastiebiuose kaupiasi eteriniai aliejai, pektinai, gleivės ir kartieji glikozidai. Svarbiausia gencijonų preparatų indikacija – virškinamo sutrikimai, apetito stoka. Taip pat šis augalas stiprina organizmą, aktyvina fermentų veiklą, skatina eritrocitų sintezę (gamybą), taigi itin tinka susirgus uždegiminėmis ligomis.
Juoduogis šeivamedis (lot. Sambucus nigra). Tai nedidelis daugiametis medelis, savo žieduose kaupiantis daugybę biologiškai veiklių junginių: flavonoidus, eterinį aliejų, glikozidus, organines rūgštis, vitaminą C ir kitus. Vaistai iš šeivamedžių žiedų gydo uždegimus, skatina prakaitavimą, mažina karščiavimą, didina organizmo atsparumą, lengvina atsikosėjimą ir vartojami sergant rinosinusitu, bronchitu, gripu, šlapimo pūslės ir inkstų ligomis, podagra.
Vaistinė verbena (lot. Verbena officinalis). Senovės romėnai ir egiptiečiai šį augalą labai vertino ir net manė, jog jis turi stebuklingų galių. Ši vaistažolė stimuliuoja imuninę sistemą (taigi itin tinka peršalus), mažina karščiavimą (nes skatina prakaitavimą), slopina uždegimą.
Įvairių šalių liaudies medicina įrodė, kad rinosinusitą galima sėkmingai įveikti gydant natūraliais vaistais. Vaistažolės skatina sinusų gleivinės gijimą, mažina jų paburkimą, skystina sekretą, šalina galvos skausmus.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai