Nepatvirtinta, bet ir nepaneigta.Mėnulio fazės ir sveikata

Mėnulis – arčiausiai Žemės esantis dangaus kūnas. Jo dydis, masė, tankis, skriejimo orbita, vidutinis nuotolis nuo Žemės bei kitos fizikinės charakteristikos mus ne taip domina, kaip domina tai, ar Mėnulis daro įtaką žmogaus fizinei ir psichologinei sveikatai. Mėnulio judėjimo cikliškumas reiškiasi tuo, kad jis periodiškai sukasi apie Žemės ir Mėnulio baricentrą ir, judėdamas savo trajektorija, keičia savo regimąjį pavidalą. Regimasis Mėnulio pavidalas yra vadinamas faze. Skiriamos keturios pagrindinės Mėnulio fazės: jaunatis, priešpilnis, pilnatis ir delčia. Ar tai tik prietarai ir įsitikinimai, kad kiekviena Mėnulio fazė turi skirtingą įtaką žmogaus sveikatai? O gal verta nuolat sekti mėnulio kalendorių, pagal jį laikytis dietos, sveikatingumo programų, pasikliauti rekomendacijomis?
 

Jaunatis – I fazė


Teigiama, kad tai ypatinga fazė, kurios metu Saulė, Mėnulis ir Žemė sudaro vieną liniją ir Mėnulis tampa nematomas. Saulės ir Mėnulio trauka sumuojasi ir veikia viena kryptimi, todėl tuo metu Žemėje pastebimi didžiausi potvyniai ir atoslūgiai. Manoma, kad Mėnulio gravitacijos lauko veikiamas tokius pat potvynius ir atoslūgius patiria ir žmogaus organizmas. Mokslinėje literatūroje akcentuojama, jog šioje fazėje stimuliuojama žmogaus viršutinė kūno dalis, ir, jei šiose organizmo dalyse žmogus turi atvirą ar paslėptą patologiją, atitinkamu fazės periodu jos poveikis gali sustiprėti.
Daugelyje straipsnių pažymima, kad ši Mėnulio fazė – palankus metas pradėti sveikatingumo ciklus, atsikratyti žalingų įpročių, stiprinti organizmą, nes būtent šioje fazėje sustiprėja vaistų poveikis, geriau pasisavinami vitaminai ir mineralinės medžiagos. Manoma, kad tai apsivalymo, pasiruošimo bei įsigilinimo į save metas. Tikima, kad kuriami planai, sumanymai, projektai turi didesnę tikimybę būti įgyvendinti, sulaukti aplinkos pripažinimo. Rekomenduojama laipsniškai didinti fizinį krūvį, daugiau dėmesio skirti mitybai, užsiimti odos valymo ir puoselėjimo procedūromis. Rekomenduojamos vandens procedūros: vonios, kontrastinis dušas, pirtys, masažas ir atpalaiduojamasis meditavimas.


 

Priešpilnis – 2 fazė


Didėja saulės apšviesta dešinioji mėnulio pusė. Matydami danguje nepilną Mėnulio diską, nesuklyskite, ar tai yra priešpilnis, ar jau delčia. Priešpilnio Mėnulio pjautuvas ir delčios pjautuvas tesiskiria tuo, kad jų išgaubimai yra nukreipti į priešingas puses. Šiauriniame pusrutulyje priešpilnio išgaubta pusė visada yra nukreipta į dešinę, delčios – į kairę. Šioje fazėje Saulės gravitacija atsveria Mėnulio gravitaciją, taigi išorinės gravitacijos nėra. Manoma, kad labiausiai šioje fazėje yra stimuliuojama žmogaus krūtinės sritis ir, jei šiose kūno dalyse yra patologija, atitinkamu laiku ji gali paūmėti.
Gyvenant mėnulio ritmu, tai pats palankiausias metas organizmo valymo procedūroms: ypač tulžies, kepenų akmenų valymui, grožio procedūroms, badavimui, dietoms. Rekomenduojamas neriebus, vitaminingas maistas, arbatos, skatinančios šlapimo išsiskyrimą. Pažymima, kad tai tinkamas metas kirpti plaukus, nes šiuo metu nukirpti plaukai greitai atauga, būna sveikesni, jų galiukai neskilinėja. Taip pat tinkamas metas dažyti ir puoselėti plaukus. Manoma, kad tai labai palankus laikas fiziškai bei protiškai pailsėti, atsipalaiduoti ir sutvirtėti.
 

Pilnatis – 3 fazė


Matoma visiškai Saulės apšviesta mėnulio pusė. Astrologai pažymi, kad ši mėnulio fazė gali turėti didesnę įtaką žmogaus sveikatai. Įtampa, dirglumas, bloga emocinė savijauta, pablogėjęs miegas dažnai pasireiškia būtent šioje mėnulio fazėje. Psichiatrai Mėnulio įtakos žmogaus psichinei sveikatai taip pat kategoriškai nepaneigia. Statistiniai duomenys taip pat rodo, kad būtent per pilnatį išauga savižudybių skaičius bei padidėja gimstamumas. Per pilnatį visame pasaulyje užregistruojama daugiausia eismo įvykių, nelaimingų atsitikimų, smurtinės mirties ir traumų atvejų. Teigiama, jog Mėnulio pilnatis turi labai didelę įtaką žmogaus emocijoms bei nuotaikai. Manoma, kad pilnatis – labai netinkamas metas chirurginėms operacijoms, nes šiuo laikotarpiu žaizdos daug stipriau kraujuoja ir lėčiau gyja.
 

Delčia – 4 fazė


Saulės apšviesta Mėnulio pusė laipsniškai mažėja (iš dešinės į kairę). Vadovaujantis mėnulio kalendoriumi, patariama: nepradėti šiuo metu nieko naujo, nes tai gali baigtis kartu su mėnulio ciklu. Rekomenduojama užbaigti pradėtus sveikatingumo ciklus. Pastebėta, kad per delčią kūnas noriai atsikrato antsvorio, nes paspartėja medžiagų apykaita. Šis metas tinkamiausias iš organizmo šalinti šlakus, valyti veidą, viso kūno odą. Ypač rekomenduojama stiprinti kojas bei šalinti druskų nuosėdas pėdose. Nes būtent šioje fazėje stimuliuojama apatinė žmogaus kūno dalis. Manoma, kad per delčią kūnas geriausiai pasikrauna energijos, todėl sportas turi ypač teigiamą poveikį kūnui ir sielai. Būkite aktyvūs, nes įvairūs fiziniai krūviai padės pašalinti iš organizmo toksinų ir skysčių perteklių. Plaukų kirpti šiuo metu nerekomenduojama, nes sunkiai atauga ir būna plonesni. Tačiau būtent dėl to tai puikus metas depiliacijai. Manoma, kad delčios fazėje atliktos operacijos dažniausiai sėkmingos ir sveikstama greičiau. Žaizdos mažiau kraujuoja, mažesnė randų tikimybė.
 

Specialistų komentarai


Dr. Dalia Sekmokienė (Ajurvedos akademija)
Mėnulis, veikdamas žmogaus kūno vandenis, veikia fiziologinius procesus. Kai matome potvynį jūrose, žmogui tai metas, kada kartu su vandeniu (šlapimu, prakaitu, išmatomis) skiriasi šlakai, todėl rekomenduojama užsiimti valomosiomis procedūromis. Kai gamtoje atoslūgis, ir žmogus įgyja gebėjimą kartu su skysčiais įgerti, pasisavinti maitinamąsias medžiagas. Tai puikus metas atgaivinti odą kaukėmis, pasilepinti arbatomis, kurios suteikia jėgų, turi daug mineralų ar vitaminų. Taip pat svarbu tai, kad pradedant nuo jaunaties žmogaus gravitacijos centras slenka nuo galvos link kojų, todėl atskirų kūno dalių pojūčiai (sunkumas, lengvumas), atskirų fazių metu skirtingi. Fiziškai visos kūno dalys vienodo sunkumo, negali skirtingai sverti, būti kitokia masė, tik pojūtis skiriasi.
Vilniaus miesto universitetinės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjas Robertas SKALSKIS
Rytų medicina ir Vakarų medicina skiriasi, kaip skiriasi ir vartojami medicinos terminai, sąvokos, rekomendacijos ir gydymo metodai. Dažniausiai tradicinė medicina neigia netradicinius gydymo metodus. Mėnulis nuo seno buvo garbinamas ir aukštinamas. Susiformavusi nuomonė, išlikę prietarai dažnai verčia žmones „apkaltinti“ Mėnulio fazių kaitą, darančią įtaką fizinei ar psichinei sveikatai. Išsamių mokslinių tyrimų, kurie reikalauja tiek laiko, tiek finansinių resursų, įrodančių tiesioginę Mėnulio fazių įtaką žmogaus sveikatai, nėra. Galime remtis tik stebėjimais ir spėjimais. Žinoma, kategoriškai paneigti Rytų medicinos, astrologų išvadų bei rekomendacijų negalime. Tačiau reikia neužmiršti, kad besirūpinantis savo sveikata žmogus turi nuolat rūpintis organizmo priežiūra. Vadinasi, sveikatingumo kursai, odos valymas, reguliari, subalansuota ir visavertė mityba, relaksacijos procedūros turi būti neatskiriama žmogaus gyvenimo dalis, nesvarbu, kaip kinta Mėnulio fazės. Negalime paneigti rekomendacijų, kada palankus metas operacijoms, kintant Mėnulio fazėms. Tačiau tradicinės medicinos atstovai neturi galimybių derinti operacijų pagal Mėnulio kalendorių, daugeliu atvejų tai net neįmanoma (jei operacija yra neišvengiamai reikalinga, nors Mėnulio fazė ir nepalanki).

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Kristina
2011-03-30 16:06
As daugybe kartu esu isitikinusi,kad menulis turi itakos musu organizmui. Per pilnati blogai miegu,apetitas zveriskas. Visada papilneju. Per delcia,dazniausiai mane aplanko menesines. Ir augalu sodinima esu isbandziusi,tai tikrai matosi didelis skirtumas. Mes perdaug atitole nuo gamtos,todel kartais nekreipiame i fazes demesio!!!
Tomas
2009-03-12 10:52
Man miegas per pilnati visalaik pasireiskia apie 22h.. O energijos yra visai parai, kartais liejasi net per krastus. ( Cia kai Pilnatis kabo danguje :) )
Studentas
2009-03-09 10:12
as per pilnati labai daznai negerai jauciuosi. tas negerumas pasireiskia energijos trukumu, stresu ir nuolatiniu miego norejimu. bet tonussan pabandziau pavartoti, maisto papilda, tai dingo visi mieguistumai, visad energijos turiu pakankamai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai