Homeopatija gydo ne ligą, bet ligonį

Susidomėjimas homeopatija ir homeopatiniais vaistais vis didėja. Kuo homeopatinio gydymo principai skiriasi nuo įprastinio, homeopatiniai vaistai – nuo įprastų cheminių ir augalinių? Šiais klausimais kalbamės su Lietuvos homeopatų asociacijos prezidentu doc. dr. Almantu Bagdonavičiumi, jau 20 metų besidominčiu homeopatija.
 

Kaip susidomėjote homeopatija?


Viskas prasidėjo nuo paieškų, kaip padėti sau pačiam, kai įprastinė medicina mažai ką galėjo padaryti. Pavyko, paskui homeopatija susidomėjau giliau, galop įklimpau. Visai palikau savo specializaciją – veido ir žandikaulių chirurgiją. Ir kuo labiau gilinuosi, tuo labiau suprantu, jog neužteks ir viso gyvenimo, kad įminčiau visas jos paslaptis.
 

Kuo homeopatinio gydymo principai skiriasi nuo įprastinio, homeopatiniai vaistai – nuo įprastų cheminių ir augalinių?


Homeopatinio ir įprastinio gydymo principai skiriasi, vaistų parinkimo principai taip pat nesutampa. Homeopatija remiasi 3 pagrindiniais principais: minimalių dozių, vaisto išbandymo sveikame organizme, panašumo parenkant vaistą.
Homeopatai ligą supranta kaip organizmo gynybinių reakcijų išraišką. Organizmas ginasi nuo jį atakuojančių ligų sukėlėjų: virusų, bakterijų, pakeldamas temperatūrą, toksinus šalindamas per skreplius, slogos sekretą, odos bėrimus. Šios būklės – tai vis organizmo pastangos pašalinti toksinus. Išbandant homeopatinius vaistus, stebima, kaip viena ar kita medžiaga veikia sveiką organizmą, kokias reakcijas sukelia. Tarkim, pjaustydami svogūną, jaučiame, kaip užpuola čiaudulys, pradeda bėgti išskyros iš nosies, ašaroti akys. Tai ūminės slogos simptomai. Būtent dėl to, kad svogūnas sveikame organizme sukelia slogos simptomus, jis homeopatijoje yra vienas pagrindinių vaistų slogai gydyti. Kas sveikame organizme gali sukelti būklę, panašią į kažkokią ligą, tas gydo panašumo turinčias sergančio organizmo būkles. Homeopatai, gydydami ligą, stengiasi sukelti dirbtinę gynybinę reakciją. Kuo ji panašesnė į natūralią, tuo geresni gydymo rezultatą. Tai homeopatijos principas, kad panašus gydo panašų. Liga nėra slopinama. Mat, jeigu slopini jos simptomus, slopini ir organizmo gynybines reakcijas. Jei organizmo limfoje, tarpląsteliniame skystyje susikaupia daug toksinų ir organizmas šalina juos per odą bėrimais, odos gydytojas paprastai įvairiais tepalais ar vaistais nuslopina simptomus ir neleidžia toksinams šalintis natūraliai, grąžina juos atgal į vidų, o ne gydo iš esmės, stiprina organizmą.
 

Kažkodėl dauguma žmonių mano, kad augaliniai ir homeopatiniai vaistai yra vienas ir tas pat.


Apie 70 proc. homeopatinių vaistų yra augalinės kilmės. Dar 25 proc. jų yra mineralinės, 5 proc. – gyvulinės kilmės.
Homeopatiniai vaistai skiriasi nuo augalinių tuo, kad gaminami tam tikra technologija, daug kartų nuosekliai skiedžiant ir potencijuojant (suplakant) vaistines medžiagas. Jų dozės vaistuose yra minimalios. Kai kurie vaistai yra tiek praskiesti, kad veikliųjų medžiagų molekulių lieka labai mažai ar net visai nelieka. Svarbu yra vaistų informacija, kuri ypatingo vaistų ruošimo metu yra išsaugojama. Materija pašalinama, o informacija išsaugoma. Kaip jau minėjau, homeopatijoje vaistai skiriami minimaliomis dozėmis. Svarbiausia, kaip jau minėjau, ne vaistai, o patys gydymo principai. O homeopatiniai vaistai gali būti įvairių formų: žirneliai, ampulės, tepalai, tabletės.
 

Kokioms ligoms gydyti šie vaistai labiausiai tinka?


Pačioms įvairiausioms. Ir ūminėms, ir lėtinėms. Homeopatija puikiai gydo slogą, anginą, bronchitus ir gripą, ir šis gydymas užtrunka ne ilgiau negu gydant kitais būdais, cheminiais vaistais, o galutinis rezultatas – liga ne nuslopinama, o įveikiama nežalojant organizmo, stiprinant imuninę sistemą.
Bėda, kad į homeopatus dažniau kreipiasi sergantieji lėtinėmis ligomis. Nors tai yra suprantama. Homeopatų Lietuvoje yra daug mažiau negu šeimos gydytojų, todėl, susirgus ūmine liga, pas juos sunkiau patekti nei pas savo šeimos gydytoją. Homeopatija puikiai gydo virškinamojo trakto ir sąnarių, judėjimo aparato ligas, įvairias alergijas, urologines, ginekologines – žodžiu, visas ligas.
 

Sakoma, jei homeopatinis gydymas ir nepadės, tai bent ir nepakenks. Ar tiesa? Tai galima laikyti pagrindiniu homeopatijos privalumu?


Teisingai paskirtas homeopatinis gydymas tikrai nepakenks, o nemokšiškai paskirtas gali ir pakenkti. Negalėtų pakenkti tik tada, jeigu kažkokia medžiaga neveiktų, o homeopatija veikia, ir net stipriai. Bet ji neturi šalutinio poveikio. Šiandieninė medicina dažnai skiria vaistą, turinčių daug pašalinių reiškinių. Kartais pacientas net labiau kenčia nuo vaistų, o ne nuo ligos. O kad tai pagrindinis homeopatijos privalumas negaliu sutikti. Prisiminkime visus pagrindinius homeopatijos principus. Homeopatai vartoja net cheminius vaistus, kurie organizmą veikia neigiamai, pavyzdžiui, antibiotikus, kurie sukelia klausos sutrikimus. Tuo pačiu vaistu, pavyzdžiui, kanamicinu, paruoštu homeopatiškai, daug kartų praskiedus, galime puikiai gydyti sergantį žmogų, nebijodami šalutinių poveikių.
 

Ar išties homeopatija tokia veiksminga?


Taip. Šiuo metodu galima gydyti beveik visas ligas, nes homeopatijos esmė – surasti ir pašalinti ne ligos simptomus, o jos priežastis principu „panašus gydo panašų“. Vaistai, parinkti konkrečiam žmogui, veikia vidinę ligos priežastį, atitinka konkretaus žmogaus konstituciją, koreguoja visas organizmo sistemas. Galima sakyti, kad homeopatija gydo ne ligą, bet konkretų ligonį.
 

Ką dar reikėtų žinoti gydantis homeopatiniais vaistais?


Homeopatiniai vaistai turėtų būt laikomi tamsesnėje vietoje, kambario temperatūroje, toliau nuo elektromagnetinio spinduliavimo šaltinių. Cheminiais ir homeopatiniais vaistais puikiausiai galima gydytis kartu, tik jų gerti negalima vienu metu. Tarp cheminių ir homeopatinių vaistų vartojimo būtina bent 20–30 minučių pertrauka. Ne mažiau kaip 30 minučių pertrauka būtina ir tarp vaistų vartojimo ir valgymo.
 

Namuose išsiverčiate be cheminių vaistų?


Vandenilio peroksido, kitų cheminių dezinfekuojamųjų medžiagų turime, o rimtų cheminių vaistų – ne. Visa šeima vartojame natūralios medicinos priemones.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai