Slogos gydymo būdai

Sloga yra dažniausias peršalimo simptomas. Sloguoti pradedama, kai nosies gleivinėje apsigyvena rinovirusai. Dėl uždegimo gleivinė paburksta ir pradeda gaminti gausiai tekantį sekretą. Tuomet bendra savijauta pablogėja. Tačiau sloga išgydoma. Tereikia pasirinkti tinkamiausią gydymo būdą.
 

Šiuo metu yra gausus įvairiausių priemonių, kurios padeda palengvinti slogos simptomus ir juos gydyti. Tereikia išsirinkti tinkamiausią būdą – gydytis natūraliai, tai yra pasitelkiant liaudies medicinos pagalbą, ar vartoti medikamentus.
 

Medikamentiniai preparatai


Slogą palengvina vaistai, kurie šalina nosies gleivinės paburkimą. Tam yra įvairių priemonių: purškalų, lašų, tablečių. Vaistų sudėtyje yra simpatomimetikų, kurie sukelia nosies gleivinės kraujagyslių susitraukimą, todėl lengvina kvėpavimą pro nosį, ir užburkusi nosies gleivinė atslūgsta. Galima naudoti nosies lašus ar purškalą su ksilometazolinu. Nosies purškalai ir lašai vartojami 3–5 paras, nes nuolatinis vartojimas gali pakenkti nosies gleivinei.


 

Tarp tradicinės ir liaudies medicinos


Jeigu sloga tapo labai gleivinga, tai nosies purškalai ir lašai netinka. Tada galima pamėginti eterinių aliejų inhaliacijas su eukaliptu ar pušų aliejumi. Nosies plovimas druskos vandeniu taip pat padeda išsigydyti slogą. Nereikia pamiršti gerti daug skysčių – mažiausiai 2 litrus per parą. Tai skystina gleives ir padeda joms lengviau pasišalinti.
 

Liaudies medicinos patarimai


Liaudies medicina slogą rekomenduoja gydyti taip: vatos gabaliuką suvilgyti svogūno arba česnako sultyse ir 10 minučių įsikišti į nosį. Kartoti 3 kartus per dieną 2–3 dienas. Kai sloga stipri, į kiekvieną šnervę kas 2 ar 3 valandas lašinti po 5 lašus šviežiai spausto alijošiaus.
Kovoti su tik prasidedančia sloga padės lygiomis daliomis sumaišytų žolelių arbata: džiovintų gysločių lapai, liepų ir mėtų lapeliai. Šis mišinys pašalina nosies gleivinės uždegimą, sumažina sekreto tekėjimą iš nosies.
Arba po lygiai sumaišykite ramunių žiedlapių, erškėtrožių vaisių, citrinų žievelių, džiovintų arba šaldytų aviečių. 3 arbatinius mišinio šaukštelius užpilkite verdančiu vandeniu ir palikite 15 min. Vartokite po trečdalį stiklinės 3 kartus per dieną, 15 minučių iki valgio.

 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai