Širdies ir kraujagyslių apsauga

Pilnavertę kraujo cirkuliaciją organizme gali užtikrinti tik stipri, sveika ir išvalyta nuo šlakų širdies ir kraujotakos sistema.
 

Kraujotakos sistema susideda iš daugybės venų, arterijų ir kapiliarų. Nuo kraujagyslių sienelių elastingumo priklauso per kraują ateinančio organų maitinimo kokybė. Labai svarbu, kaip per kapiliarus krauju aprūpinami visi organai. Labai svarbi kraujo ir tarpląstelinio skysčio apytaka. Taip pat svarbus stambių arterijų ir smulkių kapiliarų sienelių pralaidumo lygis.
Kapiliarų pažeidimai yra beveik visų vidinių organų susirgimo priežastis. Tai reiškia, kad organas nepakankamai aprūpinamas krauju, ir negaudamas reikiamo maitinimo jis tampa silpnesniu. Jei kraujo judėjimas kapiliarais sulėtėja, jis ima tirštėti, kas pavojinga dėl trombų išsivystymo. Pačių mažiausių kapiliarų pralaidumo tarpelis savo dydžiu prilysta kraujo dalelei. Organizme susikaupus šlakams jie greitai užsikemša ir stabdo kraujotaką.
Širdis, kaip siurblys, pastoviai perpumpuoja kraują. Kraujas patenka į širdį vainikinėmis arterijomis. Jei arterijų pralaidumas sumažėja, tai širdis nepakankamai aprūpinama krauju. Ant arterijų sienelių auga aterosklerozinės plokštelės, kurios trukdo kraujotakai. Tuo metu, kada iki širdies atiteka nepakankamas kiekis kraujo atsiranda skausmai. Kraujagyslių aterosklerozė yra svarbiausia širdies išeminės ligos priežastis.
Širdies kraujagyslių pažeidimai, o taip pat kai kurios įgimtos ar įgytos ydos yra išemijos, normalaus širdies raumens darbo sutrikimo priežastis, kas trukdo jam greitai adaptuotis prie pasikeitusio krūvio. Todėl gydant širdies ligas didelis dėmesys kreipiamas į miokardo aprūpinimo krauju pagerinimą. Tam tikslui gali būti suleidžiamos gliukozės injekcijos, siekiant energijos širdies raumens darbui. Tačiau būna atvejų, kada per didelis gliukozės kiekis yra žalingas, kadangi organizmas negali jo įsisavinti. Tokiu atveju efektyvu gliukozę derinti su gintaro rūgštimi.


Hipertoninė širdies liga - tai pastovus arterinio kraujospūdžio padidėjimas. Širdis turi dirbti esant padidintai apkrovai, įveikdama didelį pasipriešinimą. Tokiu būdu širdyje įvyksta pakitimai: padidėja širdies apimtis, sustorėja sienelės ir sumažėja kraujagyslių, aprūpinančių širdį krauju, pralaidumas. Išeminės ligos atveju, kas dažnai eina kartu su hipertonija, negalima staigiai numušti kraujospūdžio, kadangi taip galima sutrikdyti širdies aprūpinimą krauju, iššaukti stenokardijos priepuolį ar netgi miokardo infarktą ar smegenų insultą. Svarbiausia krauju aprūpinti širdį, kad jos raumuo gautų daugiau energijos. Gintaro rūgštis šiam reikalui tinka kaip nepavojinga priemonė, kas ypač svarbu pagyvenusiems žmonėms, pagrinde ir kenčiantiems nuo šių ligų.
Profilaktinis gintaro rūgšties poveikis susijęs ne tik su aktyvia fermentų oksidacija, bet ir su pagrindinio mitochondrijų oksidacijos fermento aktyvumo sužadinimu. Metabolinių procesų pagerinimas širdies raumenyje ir vaikininės kraujotakos stabilizavimas sąlygoja gintaro rūgšties poveikį aritmijai.
Geras gintaro rūgšties ir novokainamido tarpusavio poveikis. Be to, kad tai teigiamai veikia miokardo metabolinius procesus, taip pat pagėrėja kalcio apykaita širdies raumens ląstelėse. Po reanimacijos periodo gintaro rūgštis teigiamai veikia centrinės nervų sistemos normalizaciją, sumažiną jautrumą stresui ir atstato morfologinius kraujo pakitimus galvos smegenyse.

 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai