Stiprus imunitetas – patikimas skydas nuo peršalimo ligų

Apie tai, kaip išvengti peršalimo ligų, pasakoja KMU Šeimos medicinos klinikos bendrosios praktikos gydytojas Gediminas URBONAS.
 

Peršalimo ligas dažniausiai sukelia virusai (jų žinoma apie 200 atmainų), kuriuos kosint ar čiaudint platina sergantys žmonės. Todėl svarbiausia ir patikimiausia profilaktika – vengti kontakto su sergančiaisiais peršalimo ligomis (galima užsikrėsti ir per sergančiojo daiktus – indus, knygas ir pan).
Susirgus pačiam, bent jau pirmąsias ligos paras reikėtų pabūti namuose, neiti į darbą, susibūrimus, t.y. neplatinti ligos sukėlėjų. Deja, šis patarimas dažniau išlieka tik teorinis, todėl privalu ieškoti kitų profilaktikos būdų.
Patikima išeitis – nuolatinis viso organizmo grūdinimas (nesvarbu, koks metų laikas), sveika subalansuota mityba, tam skirtų maisto papildų vartojimas.
Nereikėtų pamiršti laiku pasiskiepyti nuo gripo, ypač linkusiems į dažnesnius persišaldymus (tiems, kurie per metus serga 3–4 kartus ir dažniau).
Svarbu tinkamai rengtis atsižvelgiant į sezoną – nei per šiltai, nei per vėsiai, kad kojos ir galva būtų sausos ir šiltos.
 

Kaip grūdintis šaltuoju metų laiku?


Specialių pratimų ar procedūrų, kurie leistų išvengti peršalimo ligų, deja, nėra. Aišku, grūdinimąsi reikia tęsti ir atšalus orams. Kai nebegalima gamtoje, tai reikia daryti sveikatingumo kompleksuose ar namuose.
Nuo seno yra žinoma, kad organizmą stiprina vandens procedūros. Naudinga praustis šaltu vandeniu, tinka kontrastinis dušas. Kartu su fiziniais pratimais jie turėtų tapti neatskiriama gyvenimo dalimi.
Reikėtų geriau išnaudoti savaitgalius. Užuot ilgai sėdėjus prie televizoriaus ar pietų stalo, bet kokiu oru pasivaikščioti gamtoje, palakstyti stadione, apsilankyti baseine, pirtyje.
Ne mažiau svarbi darbo ir namų aplinka: ji turi būti ne tik jauki, neperkrauta, bet ir gerai vėdinama.
 

Kokie produktai stiprina organizmą?


Organizmą stiprina daug vitaminų turintys produktai – šviežios daržovės, vaisiai (ypač naudingi citrusiniai – apelsinai, greipfrutai, mandarinai, citrinos).


Verta prisiminti (ypač vegetarams), kad kai kurių vitaminų ir mikroelementų, o ypač tų, kurių reikia raudonųjų kraujo kūnelių gamybai, pakankamai yra tik mėsos produktuose.
Svarbiausia, kad kasdieninė mityba būtų visavertė: organizmas turi gauti ir baltymų, ir angliavandenių, ir riebalų. Reikia valgyti įvairius maisto produktus.
Medus, miško uogos – mūsų senolių „maistas ir vaistas“. Manoma, kad medus stiprina imunitetą, tinka tiek profilaktikai, tiek peršalus.
Tą patį galima pasakyti ir apie miško uogas – žemuoges, mėlynes, spanguoles ir visas kitas. Nesvarbu, kiek jų suvalgysime, – atsparumas ligoms nepriklauso nuo šių produktų kiekio. Svarbiau, kad jų dažniau atsirastų mūsų racione ir jos išstumtų saldumynus, mėsainius, dešrainius ir panašius produktus.
 

Ką rekomenduotumėte daryti tiems, kuriuos persekioja gerklės skausmai, slogos, kosuliai?


Jei kenčiate nuo nuolatinių peršalimų, pagalvokite, galbūt jūs pervargote, ir jūsų imuninė sistema neveikia taip gerai, kaip norėtųsi? Tokiu atveju reikėtų poilsio, ramybės ir geros nuotaikos.
Rekomenduočiau pasiskiepyti nuo gripo.
Virusinių infekcijų protrūkių metu reikėtų vengti masinių žmonių susibūrimo vietų, tiesioginio kontakto su sergančiais asmenimis.
Peršalimo ligų sezono metu (spalio–balandžio mėnesiais) verta pavartoti organizmo imuninę sistemą stiprinančių maisto papildų, vitaminų su mineralais ir mikroelementais, bičių pikio, žiedadulkių. Naudinga valgyti daugiau citrinų, spanguolių, obuolių, turinčių daug vitamino C. Galima gerti vitamino C tabletėmis.
 

Moksliniai tyrimai rodo, kad daug greičiau peršąlama patyrus stresą. Kaip reikėtų derinti darbą su poilsiu, kad tiek kūnas, tiek emocijos dirbtų tik „teigiamai“?


Tai klausimas ir atsakymas kartu. Pervargimas, stresas, be abejo, neigiamai veikia nervų sistemą, mažina atsparumą peršalimo ligoms. Dažnas persišaldymas gali būti ženklas, kad laikas sulėtinti tempą, pailsėti. Deja, XXI amžiaus civilizuotas gyvenimas – labai intensyvus, dinamiškas, ir tik nedaugeliui pavyksta apsiginti nuo streso pabėgant į mišką, medituojant, atliekant jogos, aerobikos pratybas ir panašiais dalykais. Mano patarimas būtų toks: darbus atlikite per penkias darbo dienas, o savaitgalį palikite poilsiui, žinoma, kiek galima aktyvesniam. Svarbiausia daryti tai, kas jums malonu: vaikščioti, išvažiuoti į gamtą, aplankyti draugus, sportuoti treniruoklių salėje ir pan. Antraip gali prireikti ir psichologo pagalbos.
Naudinga pavartoti ir vitaminų, kurių vaistinėse rasite dešimtis rūšių: galima rinktis pagal sudėtį, paskirtį, kainą ir kitus kriterijus. Konkrečiai pasirinkti turėtų padėti vaistininkas.
Vieni iš naudingų visiems prieinamų preparatų – tie, kurių sudėtyje yra ežiuolės. Vaistinėse rasite įvairių jų formų – sirupo, lašų, tablečių.
Vienas iš tokių - augalinės kilmės imunostimuliatorius Immunal. Dėl jame esančiospurpurinės ežiuolės vartojant preparato padidėja atsparumas infekcijoms. Immunal puikiai tinka peršalimo ligų ir gripo profilaktikai, kaip papildoma priemonė gydant antibiotikais lėtines infekcines ligas, kurios silpnina paciento ląstelių imunitetą. Norint, kad poveikis būtų pakankamas, preparato būtina vartoti bent savaitę.
Dėl bet kurių preparatų vartojimo reikėtų pasitarti su šeimos gydytoju.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

pjYXnyaFOQYvklez
2012-07-24 13:41
HiI read your articlel Tai Chi and Hearts. I waentd to know is there a wayFor a Tai Chi class to be billed to Medicare?ThanksJames BrownAutumn Healthcare
Rasa
2010-12-23 16:11
Visada po ranka turekite Transfer Factor kapsuliu (is krekenu) ir nereikes jums nei skiepytis, nei nuodytis cheminiais preparatais. Jusu imunitetas dirbs uztikrintai. Galiu atsiusti literaturos, suteikiu informacija, klauskite 864744460 http://transferfactor-jums.blogspot.com/
imunomoduliatorius
2010-12-09 01:11
kiekvienas zinome, kad VAISTAIS viena gala gelbejame, kita gala musame, nes nera vaistu, be pasaliniu efektu. Mielos mamos, kiekvienas jusu vaiku ir jusu negalavimas susijes tik su vieninteliu dalyku - netinkama imuniteto reakcija i aplinka. O ta aplinka yra ivairi: maistas,virusai, ekologija, vanduo, ir t.t .
Ne paslaptis, kad musu vaiku sveikata priklauso nuo imuniteto. ABSOLIUCIAI visos ligos atsiranda nuo jo netinkamo veikimo. Paimkime infekcijas- gripai, slogos, kiti infekciniai susirgimai kerta per tuos, pas ka neveikia tinkamai imunitetas (girdejome juk ne viena mama sakant, kad mano vaikas neserga niekuo, kuomet visa darzelio grupe iskritusi), kita ligu grupe- alergijos. Nebukite naivios - kol nepasalinsime priezasties - imuniteto netinkamas veikimas, liga gali persekioti visa gyvenima. Sunkesnes ligos (diabetas, hepatitai, tuberkulioze ir t.t) be tinkamo imuniteto veikimo visi medikamentai ir "gydymai " - tik simptomu malsinimas. Tradicine medicina gali pagelbeti tik ekstriniais atvejais (traumos, gyvybei pavojingos bukles, visokie ekstra atvejai, kuomet mediko isikisimas gali pagelbeti), visi kiti atvejai, kuomet (hroniskos ligos, onkologija, virusai, parazitai, bakterijos) neaiski susirgimo kilme ir priezastys gali tiesiogiai padeti tik imuniteto tinkamas veikimas. Imunitetas jautrus aplinkai ir tiesiogiai priklauso nuo igimtos ir igautos informacijos. Igimta informacija, tai visa tai, ka jus perdavete savo vaikui genetiskai ir pirmomis vaiko valandomis priespienio pagalba. Igyta informacija - tai visa, kas jus ir jusu vaika supo aplink. Aplinka galejo buti iskreipta, kuomet vaiko imunine sistema negavo tinkamos informacijos apie gresmes (sterili aplinka) - virusai, parazitai ir t.t.
kokie transfer faktoriu vartojimo efektai? Efektai labai ivarus, nes kiekvienas vaikas ar tai suauges zmogus yra individualybe, vieniems tai duoda zaibiska efekta (vaikams), kitiems tai trunka ilgesni laikotarpi (suaugusiems). Tik viena galima pasakyti, kad si priemone yra unikali sveikatinimo ir profilaktikos klausimais. Transfer faktoriu pagalba imuninei sistemai suteikiama informacija, kuri gal but buvo "pamesta" , uzpildomos informacijos spragos apie aplinkos gresmes (virusai, parazitai, grybai, alergenai ir t.t). Neitiketina, bet ju vartojimas yra absoliuciai be pasaliniu efektu. Pagrindiniai pasaliniai efektai -bendras organizmo stovio pagerejimas, padidejusi energija, pagerejusi nuotaika, gerontologinis efektas, pagerejusi emocine bukle, ligos atsitraukimas kai kuriais atvejais pries tai jai paastrejus, medikamentu toleravimas ir ju pasaliniu efektu mazinimas, ir aplamai visu organizmo sistemu geresnis veikimas. Liga viena nevaiksto -jei yra koks ryskesnis negalavimas, jis veikia daugeli organizmo sistemu. Transfer faktoriai, kurie moduliuoja imunine sistema (paskatina, jei ji veikia nepakankamai, arba ramina, jei ji veikia per daug aktyviai) gali ispresti problemas, kurios kartais gali atrodyti neisprendziamos.
kaip miela ir to negali buti...
gali tai buti ir tai jau patvirtina ne vienas transfer faktoriu vartojimo pavyzdys. Ir tai liecia ne tik vaikus, bet ir bet kurio amziaus zmones.
Tai nera vaistai, kuriuos galime aprasyti chemine formule ir nusipirkti vaistineje, tai nera maisto papildai, kuriuose mes matome iprastus mums vitaminus ir mineralines medziagas - tai yra transfer faktoriai, gamtos ir dievo dovana. Kam is ties rupi savo ir vaiku sveikata, kreipkites del informacijos, kuo galesime , tuo padesime.
naujos kartos imunomoduliatoriai transferfactor.Daugiau info www.transferfactor.lt
http://transferfactorlt.blogspot.com/
radistas
2009-11-19 17:51
norėjau sužinoti aoie gripo prevencija ,bet deja?
Sigita
2009-10-20 16:30
Manau nereikia organizmo apkrauti maisto papildais, bent jau as ir vaikui duodu tik geruju bakteriju kursa Erceflra pavgerti ir organizmas gauna geruju bakteriju ir taip isvengiame persalimo ligu.
Tianshi sveikatos filosofija
2009-05-05 11:06
http://www.tiens.projektas.lt/imunitetas.htm

tai projektas apie sveiką gyvenseną ir nuostabią galimybę susigrąžinti sveikatą Tiens produkcijos pagalba.
Akvilina
2009-04-20 02:57
as ir ziema, ir dabar pavasari tonussan kiekviena ryta vis isgeriu, tai imunitetas zymiai stipresnis pasidare
tante
2009-03-05 22:07
Beje, aš taip pat esu girdėjusi, kad Tonussan gerai veikia palaikant darbigumą ir energiją - bendradarbė vartoja, ir net išoriškai matosi,kad kurkas geriau jaučiasi, nei kad kada nors anksčiau ;) Sakiau reikės ir man pirmadienį užsukti į vaistinę..
Hermis
2009-03-01 14:11
as pora menesiu dabar ziema tonussan maisto papilda geriau, tai labai imunitetas sustiprejo, o ir energingesnis pasidariau. nesirgau dar si sezona jokiom persalimo ligom
Katė
2009-02-25 23:08
man stiprinti imuniteta patarė su tonussan. daktare sakė, kad kai nusilpes organizmas reikia pastoviai palaikyti jo atsparuma ligoms ligelėms. dar sakė, kad jau mokausi, tai ir preiš egsus padės, nes jis gerai veikia centrine nervų sistemą. tai ir vartoju va.
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai