20 patarimų, kaip taupyti apsiperkant

Svarstyti, kodėl ir vėl tiek daug išleista maisto prekių parduotuvėje, tenka kiekvienam. Kartais detektyvu virsta klausimas, iš kur maiše atsirado ši sausainių pakuotė arba kaip ir vėl įsigytas pats brangiausias mineralinio vandens butelis. „Sveikas žmogus“ tęsia straipsnių apie ekonomišką mitybą ciklą, kurio tikslas – padėti sutaupyti maistui ir sutaupytus pinigus išleisti savo malonumui.

 

Ciklą tęsiame net 20-čia patarimų, kaip parduotuvėje ar prekybos centre nepasiduoti pagundoms, nusipirkti būtent tai, ko atėjote, ir, žinoma, sutaupyti. Dažnai net ir mažiausios smulkmenos ilgainiui virsta ne tokiomis jau smulkiomis pinigų sumomis, o jau kažkada girdėti naudingi patarimai išgaruoja iš galvos, ir vėl įklimpstama į tą patį klaidų liūną. Išsikirpkite šiuos patarimus, pasikabinkite ant šaldytuvo ir vadovaukitės jais kiekvieną kartą eidami apsipirkti!

 

Neikite į nereikalingus skyrius

 

Paprastai būtiniausi produktai prekybos centruose ir parduotuvėse yra išdėliojami jų pakraščiuose, o vidurys užpildomas lentynomis su ne tokiomis reikalingomis prekėmis – gaiviaisiais gėrimais, užkandžiais, saldumynais. Kad nekiltų nereikalingų pagundų, eikite tiesiai į reikalingą skyrių ir net neužsukite į parduotuvės vidurį.

 

Pasidarykite pirkinių sąrašą

 

Nors galbūt manote, kad visas reikalingas prekes atsiminsite, tačiau vis tiek dažniausiai ką nors pamirštate, juk tiesa? Be to, einant į prekybos centrą be sąrašo dažnai krepšelyje atsiduria ir nereikalingų produktų, brangesnių jų pakaitalų arba klaidžiojant prisirinktų smulkmenų. Prekių sąrašą susidarykite grupuodami produktus pagal jų skyrius jūsų parduotuvėje (pieno produktai, daržovės, mėsa ir t.t.). Taip išvengsite klaidžiojimo ir ėjimo pro jau minėtus nereikalingus skyrius.

 

Į parduotuvę neikite alkani

 

Vienas seniausių, tačiau ir svarbiausių patarimų. Prieš eidami į parduotuvę pavalgykite pietus, o jei einate iš darbo, bent jau užkąskite, kad rinkdamiesi prekes neprisipirktumėte nereikalingų produktų. Alkanas žmogus visuomet prisirinks daug pilnesnį krepšelį, o jame atsidurs ir visai nereikalingų, nors tuo metu atrodžiusių tiesiog būtinų produktų.

 

Į parduotuvę eikite arba važiuokite dviračiu

 

Tai puikus būdas sutaupyti, kadangi panešti ar pavežti dviračiu galite daug mažiau pirkinių maišelių nei automobiliu. Dėl to prieš dedant į krepšelį kiekvieną produktą teks pagalvoti – ar man tikrai jo reikia?

 

Į parduotuvę eikite vieni

 

Geriausia į parduotuvę eiti vieniems, ypač be vaikų, kadangi jiems kyla daugiau pagundų, kurioms atsispirti gali būti sunku ir suaugusiems. Kai kurie tyrimai parodė, kad nereikalingų ar neplanuotų prekių dažniau įsigyja vyrai nei moterys, todėl šeimoje apsipirkimą turbūt geriausia palikti būtent joms.

 

Į parduotuvę eikite kuo rečiau

 

Išbandykite, koks apsipirkimo būdas jums patogiausias – kartą per savaitę ar kartą per mėnesį, tačiau jokiu būdu į parduotuvę neikite kasdien. Kiekvieną kartą į prekių krepšelį įsidedame bent porą neplanuotų prekių, taigi kuo dažniau apsiperkame, tuo daugiau tokių prekių įsigyjame. Be to, kasdieninis apsipirkimas sukelia ir nepageidaujamą stresą.

 

Planuokite savaitės meniu

 

Į parduotuvę dažnai einame nežinodami, ką gaminsime, arba žinodami tik tos dienos vakarienės planą. Tačiau susiplanuokite savaitės meniu iš anksto – taip žinosite, kokių tiksliai produktų reikės (planuodami iš anksto galėsite ir patobulinti receptus, įtraukdami kuo daugiau sveikų produktų), ir juos susipirksite kartu. Taip išvengsite ir pirkinių, apie kuriuos dažniausiai galvojama „o galbūt prireiks?“.

Žiūrėkite į viršutines ir apatines lentynas

Gamintojai prekybos centrams moka už tai, kad jų produktai būtų statomi lentynose akių lygyje. Dažnai šie produktai yra brangesni, todėl prieš rinkdamiesi prekę pakelkite akis į viršutinę lentyną ar pritūpkite prie apatiniosios – ten rasite ne prastesnių, tačiau bent šiek tiek pigesnių prekių.

 

Neimkite krepšelio

 

Jei į parduotuvę užėjote tik pieno ar duonos, neimkite krepšelio ar vežimėlio, taip net ir norėdami negalėsite prisirinkti neplanuotų produktų ir pirksite tik tai, ko ir atėjote.

 

Pirkite sezoninius vaisius ir daržoves

 

Sezoniniai, Lietuvoje užauginti vaisiai ir daržovės yra ne tik sveiki, bet ir nebrangūs. Žiemą – morkos, burokėliai, obuoliai, moliūgai, pupelės bus maistingi, sveiki ir pigūs pietūs, o štai egzotiški atvežtiniai produktai turi ir mažiau naudingųjų medžiagų, ir yra daug brangesni. Nepamirškite apsilankyti ir turguje – čia ūkininkų atvežti produktai dažnai būna pigesni, o galite ir pasiderėti.

 

Išbandykite prekybos centro prekės ženklo produktus

 

Labai dažnai prekybos centro ženklo produktai yra tokie patys, kaip ir kiti, tiesiog kitokioje pakuotėje ir...pigesni. Išbandykite bent kartą ir, jei produktai jums patiks, ilgainiui nemažai sutaupysite.

 

Įsiminkite dažniausiai perkamų prekių kainas

 

Kodėl? Kai parduotuvėje pamatysite vykdomas nuolaidas ir akcijas, žinosite, ar jos iš tiesų pritaikytos, ar tai tiesiog reklaminis triukas.

 

Tikrinkite kilogramo kainas

 

Ant pakuotės visuomet rašoma kilogramo ar litro kaina, taigi rinkdamiesi jos dydį pirmiausia pasitikrinkite būtent ją. Ne visada didesnė pakuotė yra pigesnė, nors labai dažnai taip manoma!

 

Pirkite mažiau supakuotų ir paruoštų produktų

 

Pora šimtų gramų supakuotų tarkuotų morkų kainuoja kelis kartus daugiau nei kilogramas neparuoštų daržovių. Galbūt perkant kaina nepasirodo labai didelė, bet paskaičiuokite – per mėnesį susidarys ne tokia jau maža suma. Nesirinkite ir jau pagamintų salotų ar užkandžių, jie ne tik daug brangesni, bet ir nenaudingi sveikatai.

 

Neatsisakykite nuolaidų kortelės

 

Įsigykite visų lankomų parduotuvių nuolaidų korteles. Taip, sekdami brošiūras ir akcijas, galite sutaupyti nemažai pinigų, kadangi didelė dalis nuolaidų taikomos tik kortelių savininkams. Nuolaidų kortelė nieko nekainuoja, o sutaupytą sumą galėsite išleisti savo malonumui!

 

Turėkite daugkartinio naudojimo maišelį

 

Taip ne tik sutaupysite keliasdešimt centų kiekvieno pirkimo metu, bet ir prisidėsite prie aplinkos saugojimo – juk plastikas yra vienas didžiausių teršalų.

 

Nesusigundykite smulkmenomis prie kasos

 

Šokoladukai, saldainiai, žurnalai, kramtomoji guma ir kitokios smulkmenos prie kasos dedamos todėl, kad laukdami ir nuobodžiaudami pirkėjai juos apžiūrinėtų ir net patys to nepajausdami įsimestų į krepšelį. O juk dažnai vienas šokoladukas kainuoja kiek, pvz., kilogramas miltų! Taigi, laukdami eilėje nesidarykite aplinkui ir jokiu būdu nenagrinėkite prieš jus išdėliotų gardumynų.

 

Būkite atidūs kasoje

 

Stebėkite, kokios kainos yra įmušamos kasoje, – dažnai paaiškėja, kad produktai lentynoje buvo supainioti, ir kaina išauga bene dvigubai, o kartais kasininkė nepritaiko nuolaidos arba įmuša to paties produkto kainą du kartus. Būkite atidūs!

Tikrinkite čekį

Net ir akylai stebėję kasą, dar kartą, iškart parduotuvėje, peržiūrėkite čekį – klaidų vis tiek gali pasitaikyti!

 

Saugokite čekius, veskite buhalteriją

 

Galite pasirengti kompiuterinį ar paprastą dokumentą ir jame vesti mėnesio buhalteriją. Rašykitės dažniausiai vartojamų prekių kainas skirtingose parduotuvėse. Turėdami tokį dokumentą žinosite, kur pigesni kepiniai, kur mėsa, kur pienas, o mėnesio pabaigoje turėsite tikslią maistui išleistų pinigų sumą.

 

Kituose numeriuose straipsnių apie ekonomišką mitybą cikle „Sveikas žmogus“ ne tik dalinsis patarimais, kaip sutaupyti apsiperkant, bet ir pateiks idėjų, ką pasigaminti iš nebrangių ir sveikų produktų, padės planuoti valgiaraščius, kartu skaitys etiketes parduotuvėse, kvies gaminti iš sezoninių produktų ir bus visapusiškas pagalbininkas virtuvėje taupant pinigus, bet ne sveikatą ir gerą skonį.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Ruta
2018-01-23 12:59
21. Gaminti maista namuose ir ne tai, ko labiausiai norite, o ko turite saldytuve daugiausiai.
22. Prisiminkite, kad brangiausios prekes parduotuvese dazniausiai sudedamos akiu lygyje.
Sutaupytus pinigus investuokite i akciju birza. Protingai investavus, pajamos po truputi dides, skaiciuojant normalu atlyginima ir uzdirbtus pingus is akciju. Manau ir pensijai taip galima susitaupyti, nes toliau galite gauti pinigu is akciju birzos.
Jeigu uzdirbate labai nedaug arba sunku susitaupyti, siulau pasimti paskola.

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai