Šiaurės rytų Europos urologų kongrese – nauji prostatos vėžio gydymo būdai

Šio rugsėjo viduryje Vilniuje įvyko tarptautinis Šiaurės rytų Europos šalių urologų kongresas, kurį organizavo Tarptautinė urologų asociacija kartu su Lietuvos urologų draugija. Visoje regionais suskirstytoje Europoje tokie kongresai vyksta kasmet, o regione, kuriam priklauso ir Lietuva, jis vyko antrą kartą. Pernai jį organizavo Suomija, šįmet – mūsų šalis. Tokio aukšto lygio renginys Lietuvos mokslininkams suteikė galimybę būti pastebėtiems ir išgirstiems, taip pat kartu diskutuoti ir spręsti šiandien aktualias urologijos problemas.
 

Sulaukė sėkmės


Vilniuje surengtas kongresas sulaukė didelės sėkmės – užsiregistravusių dalyvių buvo apie 600. Kaip kalbėjo Lietuvos urologų asociacijos pirmininkas Daimontas Milonas, kongreso metu vyko daug įvairių urologijos naujienų pristatymų, skaityta nemažai pranešimų, taip pat buvo surengtas satelitinis simpoziumas, kurio metu pristatytas daug diskusijų visame pasaulyje sukėlęs klinikinis tyrimas apie ilgalaikio prostatos vėžio gydymo hormonais naudą.
Kongrese, kuriame dalyvavo urologai iš tokių šalių kaip Latvija, Estija, Suomija, Norvegija, Švedija, Lenkija, taip pat ir Rusijos Sankt-Peterburgo miesto, galimybę pasisakyti turėjo tiek visame pasaulyje nusipelnę ir garsūs medikai, tiek ir jauni bei karjerą pradedantys specialistai.
„Šis Šiaurės rytų Europos šalių kongresas ypač svarbus jauniems mokslininkams – jie turėjo puikią galimybę tarptautinei urologų auditorijai pristatyti savo mokslinius pranešimus, – sakė gydytojas D. Milonas.
Vis dėlto daugiausia dėmesio buvo skiriama urologijos profesorių skaitomiems pranešimams apie naujus onkologinių ligų gydymo būdus.
 

Satelitinio simpoziumo tema – prostatos vėžio gydymas


Viso kongreso metu buvo perskaityta daugiau kaip 60 pranešimų apie įvairias urologines ligų – prostatos, inkstų, šlapimo pūslės ir kt. – diagnozavimo bei gydymo temomis. Tačiau pagrindinė konferencijos tema tapo prostatos vėžio gydymas ir profilaktika.



Kaip kalbėjo D.Milonas, pranešimuose buvo akcentuojamas neoperacinis šio vieno iš dažniausių vėžių gydymas bei hormoninė terapija.
Kaip jau minėta, kongreso delegatams buvo pristatytas ir vienas naujausių prostatos vėžio gydymo tyrimų. Šio tyrimo rezultatai aktualūs tiek medikams, tiek ir pacientams.
Klinikinis ilgalaikio prostatos vėžio gydymo hormonais (GnRH agonistais) tyrimas parodė, kad gydant šiuo būdu ilgesnį laiką nei praktikuota iki šiol, t.y. prieš radioterapiją, jos metu ir po jos, labai sumažėja prostatos vėžio progresavimas bei padidėja ligonių išgyvenamumas. Tyrimui atlikti viena pacientų grupė hormonais buvo gydoma 3 metus, kita – 6 mėnesius. Pirmosios grupės ligonių bendras išgyvenamumas per 5 metus padidėjo beveik 5 proc., o ligos klinikinis progresavimas pasireiškė tik 8,2 proc., tuo tarpu antrosios grupės ligoniams, gydytiems 6 mėnesius, liga progresavo 20 proc.
Pranešimus apie šį tyrimą skaitė tiesiogiai jame dalyvavę mokslininkai, tarp jų ir Europos urologų asociacijos pirmininkas Per-Anders Abrahamsson (iš Švedijos Malmės universiteto ligoninės). Satelitiniam simpoziumui pirmininkavo Europos urologų asociacijos regioninės veiklos vadovas prof.M.Marberger.
 

Tikimasi valstybės įsitraukimo


Atliktas ir pristatytas tyrimas parodo, kad prostatos vėžio gydymo srityje galima padaryti daug daugiau nei buvo nuveikta iki šiol. Taip būtų pasiekiama geresnių rezultatų ir viltį išgyventi turėtų vis daugiau žmonių.
Vis dėlto labai svarbu, kad Lietuvoje į šią veiklą įsitrauktų ir valstybė, ir jos institucijos. Šalyje spręsti prostatos vėžio gydymo problemą jau pradėta, tačiau reikia, kad šioje srityje dirbantys žmonės pradėtų naudotis atrastomis galimybėmis.
Apie šį tyrimą ir jo rezultatus kalbintas Europos urologų asociacijos pirmininkas P-A.Abrahamssonas sakė: „Dabar geriau žinome, kuriuos žmones galime gydyti hormonų terapija ir kuriems ji naudos neduoda. Taip pat geriau žinome, kaip kovoti su jos sukeliamais šalutiniais poveikiais. Jie neišvengiami, tačiau galima juos sumažinti. Be to, pats laikas pradėti ieškoti naujų gydymo būdų – tai įvyks per ateinančius 5–10 metų. Vis dėlto dar ilgai viena pagrindinių gydymo priemonių bus hormonų terapija“.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai