Ramigė - puikus mineralinis vanduo

Istoriniai šaltiniai byloja, jog XIII a. Nemuno žemupio dešiniajame krante stovėjo lietuvių pilis, vadinta Ramige. Šiandien jos vardu vadinamas Palangos kurorto lietuviškas mineralinis vanduo.
 

Kuo ypatingas mineralinis vanduo?


Mineraliniai vandenys, gaunami iš žemės gelmių, yra idealiai švarūs, juose mažiau žmogui ypač kenksmingo sunkiojo vandenilio. Tai labai svarbu, nes Pasaulinės Sveikatos Organizacijos duomenimis, apie 80 proc. visų ligų kyla dėl blogo vandens. Kalbant apie vandens švarą, turimas omenyje ne tik bakteriologinis užterštumas, bet ir kitos pakitusios vandens savybės, pvz., druskų ir elektrolitų fiziologinis disbalansas, blogos oksidacinės ir redukcinės savybės, etc.
Visi mineraliniai vandenys teigiamai veikia žmogaus organizmą, tačiau skiriasi savo chemine sudėtimi, fizinėmis savybėmis, skirtingai veikia.
Pasak Lietuvos S.Kneipo mokslinės medicinos asociacijos prezidento prof. Vytauto Meškos, Palangos mineralinis vanduo “Ramigė” priklauso sulfatiniams mažos mineralizacijos vandenims.
Jo analogai - visiems gerai žinomi Esentukio Nr. (Rusija) ir Karlovy Vary (Čekija), Ovča-Kupel (Bulgarija), Kontreksivilio (Contraxeville, Prancūzija), Bad-Išl (Bad-Ischl, Austrija) ir kt. šaltiniai. Paskaičiuota, kad tik 20.5 proc. visų pasaulio gydomųjų kurortų esama sulfatinio mineralinio vandens, tad “Ramigė” - unikalus, analogų Lietuvoje neturintis vanduo. Užsieniniai mineraliniai vandenys kol pasiekia vartotoją per ilgai išbūna vandens pilstymo gamyklų metalinėse cisternose ir buteliuose ant parduotuvių lentynų. Taip vanduo praranda nemažą dalį gydomųjų savybių.


 

“Ramigė” - vietoj vaistų


Moksleiviai ir mokytojai, studentai ir dėstytojai, autobusų vairuotojai ir keleiviai, mokslinių konferencijų, posėdžių rengėjai ir dalyviai - visi valgo nereguliariai. Tokiais atvejais sutrinka tulžies veikla, ji tirštėja, vystosi cholecistitas ir tulžies pūslės akmenligė. Šiomis ligomis serga vis daugiau žmonių, paprastai tokius ligonius reikia operuoti - šalinti uždegiminę tulžies pūslę ir tulžies akmenis.
Taigi visų pirma reikia valgyti reguliariai. Sulfatinis mineralinis vanduo “Ramigė” skatina tulžies susidarymą, jos išsiskyrimą iš kepenų į tulžies pūslę, o iš šios - į dvylikapirštę žarną, atskiedžia tulžį, gerina tulžies pūslės motorinę funkciją, biofizines savybes ir biocheminę sudėtį. Tai apsaugo nuo minėtų ligų, o susirgus padeda išgyti. Sistemingai vartojant “Ramigę” kraujyje sumažėja cholesterino, intensyvėja oksidaciniai (deguonies pasisavinimo) procesai, krinta svoris, iš organizmo geriau pasišalina medžiagų apykaitos produktai, - tai itin svarbu sergantiems inkstų ir kepenų ligomis arba gyvenantiems radionuklidais užterštoje aplinkoje.
Vaistai stabdo ligos procesus, o mineraliniai vandenys aktyvina sonogenezę (sveikimą), sutelkia, skatina organizmo gynybinius resursus (vegetacinės nervų sistemos reguliacines funkcijas, sudėtingus trofikos procesus, neurovegetacinį ir imunologinį reaktyvumą, didina kompensacines funkcijas, adaptaciją). Jeigu vaistus reikia vartoti ūmioje ligos stadijoje, tai gamtiniai gydomieji veiksniai labiau tinka tada, kai jau liga nugalėta, bet dar reikalingas tam tikras postūmis, tai yra vadinama ankstyvosios reabilitacijos metu.
Žinomų Lietuvos krepšinio komandų - “Lietuvos ryto”, “Atleto”, “Sakalų” - vyrai taip pat gaivinasi “Ramige”. Pasak Daliaus Barkausko, Lietuvos olimpinės rinktinės gydytojo, “Ramigę” verta gerti ne tik sportininkams, bet ir lankantiems aerobiką ar treniruoklių salę: “Sportuojant išprakaituojamas ne tik organizme esantis vanduo, bet ir kai kurie gyvybiškai svarbūs mikroelementai, pvz., kalcis, natris, fluoras, magnis, cinkas ir kt. Pratindamasis prie didelių fizinių krūvių, organizmas “išmoksta” ekonomiškai prakaituoti. Dažnai po pirmų užsiėmimų anksčiau nesitreniravę žmonės skundžiasi, kad skauda ir traukia raumenis, sunku net pajudėti. Dėl to kaltas skysčių ir mikroelementų trūkumas. Todėl gerkite saikingai gazuotą, nedaug angliarūgštės turintį (mažas angliarūgštės kiekis geriau malšina troškulį) sulfatinį mineralinį vandenį - būtent tokį kaip “Ramigė”. Be to, “Ramigės” kokybė nuolat kontroliuojama, o tai labai svarbu”.
 

Kas per daug, tas nesveika


“Ramigė” tinka ir sveikam, ir pasiligojusiam žmogui. Prof.Vytautas Meška juokauja: “Būtų geriau, kad netiktų”. Ir tuojau pat paaiškina: “Šiandien praktiškai neįmanoma rasti žmogaus, kuris nesiskųstų virškinimo sistemos arba neuroziniais sutrikimais, ateroskleroze, nepastoviu kraujospūdžiu ar antsvoriu. Todėl “Ramigė” naudinga daugeliui, tik reikia nepamiršti, kad ją būtina gerti dozuotai - apie 3-4 ml/kg kūno masės 3 kartus per dieną ir ne ilgiau kaip 4-5 savaites. Po 1-2 mėnesių pertraukos mineralinio vandens gėrimo kursą galima kartoti”.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Klausimas
2017-07-03 12:20
O kur to mineralinio vandens Ramigė galima isigyti,niekur apie jį daugiau nerašoma ir nėra jokios informacijos.,Man atrodo ta įmonė senai bankrutavusi.Nežinia kada įkeltas šis straipsnis...

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai