Kūno formų korekcija

Brazilijoje yra paprotys, kad kiekviena 18 gimtadienį švenčianti mergina gauna dovaną... Ne “Jaguarą” ir ne žiedą su briliantu, o nemažą pinigų sumą, skiriamą bet kuriai kūno daliai patobulinti. Tačiau apie gražias kūno formas svajoja ne tik brazilės, bet ir kitų tautų atstovės bei atstovai. Jei ir nepavyksta pasiekti trokštamo rezultato atitinkamai maitinantis ir lankant sporto salę, visuomet yra dar viena galimybė - plastinė chirurgija. Apie kūno formų korekciją kalbamės su medicinos mokslų daktaru, plastinės ir atstatomosios chirurgijos licencijuotu specialistu, Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos vadovu gydytoju Dariumi Radzevičiumi.
 

Riebalų nusiurbimas


Yra keli kūno formos korekcijos metodai. Kūno formas, siekiant patobulinti proporcijas, galima koreguoti nusiurbiant riebalus. Žinoma, ši procedūra nėra priemonė “numesti”, pavyzdžiui, 5 kg svorio, kadangi šalinamos tik riebalinio audinio sankaupos tose vietose, kur reikia korekcijos. Dažniausiai koreguojama pilvo, juosmens, šlaunų sritis, vidinė kelių pusė, sėdmenys. Tačiau riebalinis audinys gali būti šalinamas ir nuo kaklo, pasmakrės, blauzdų bei veido. Koreguotinos sritys visuomet parenkamos individualiai, išsamiai aptariant numatomą atlikti procedūrą su pacientu. Yra du riebalų nusiurbimo metodai - mechaninis ir ultragarsinis, tačiau metodas iš esmės neturi reikšmės rezultatui, kurį pamato pacientas. Egzistuoja kelios skirtingos nuomonės, kiek daugiausiai galima pašalinti riebalinio audinio vienos operacijos metu. JAV specialistai teigia, kad pašalinus 5-10 litrų riebalų rezultatai puikūs, o bendra pacientų būklė išlieka gera. Tačiau reikia prisiminti, kad ši operacija atliekama ne tam, kad būtų sumažintas kūno svoris, bet tam, kad būtų patobulintos jo formos. Kuo daugiau bus nusiurbta riebalų, tuo didesnis pavojus, nes kartu su riebaliniu audiniu netenkama kraujo bei skysčių, nors operacijos metu šie netekimai ir yra koreguojami. Didėja ir komplikacijų, pavyzdžiui, riebalinės embolijos, tikimybė. Mūsų klinikoje dažniausiai nusiurbiama iki 2 l riebalų.
Gana dažnai klausiama, ar nusiurbti riebalai po kurio laiko neatauga. Atsakymas vienareikšmiai neigiamas. Riebalai neatauga, nes procedūros metu sumažėja riebalinių ląstelių kiekis. Priaugus svorio, padidėja tik likusios ląstelės, tačiau ne ląstelių kiekis, todėl kūno proporcijos išlieka. Ne visuomet pakanka tik nusiurbimo, ypač kalbant apie pilvo sritį. Siekiant gero rezultato, gali prireikti derinti kelis metodus, pavyzdžiui, nusiurbti riebalus bei atlikti pilvo sienos plastiką. To gali prireikti staiga netekus svorio ar po nėštumo bei gimdymo, kai yra odos perteklius. Esant apdribusiai odai vidiniame šlaunų paviršiuje, dažniausiai taip pat nepakanka vien tik riebalų nusiurbimo, nes yra odos perteklius. Moterims, norinčioms koreguoti po gimdymo pakitusią pilvo formą, rekomenduojama kreiptis ne anksčiau kaip praėjus 6 mėnesiams po gimdymo. Per tą laiką audiniai traukiasi, gerėja raumenų tonusas. Atlikus pilvo plastiką, nerekomenduojama gimdyti 1 metus, nes operacijos metu ne tik pašalinamas odos perteklius, bet ir sutvirtinama pilvo sienoje esanti baltoji linija. Taigi gimdyti nerekomenduojama siekiant išvengti pavojaus vaisiaus vystymuisi dėl neelastingos pilvo sienos.
 

Implantai


Kūno formos gali būti koreguojamos ir naudojant implantus. Vieni iš dažniausiai naudojamų yra krūtų implantai, padedantys koreguoti krūtų formą po nėštumo bei tuomet, kai krūtys yra nuo paauglystės mažos ar jų nėra. Krūtų implantai neturi nieko bendro su pieno liauka, jie dedami po krūtines raumeniu arba po pieno liauka, tačiau su pieno latakėliais sąlyčio neturi. Moksliniai tyrimai patvirtino, kad implantai neturi įtakos nei žindymui, nei gimdymui ir nepadidina tikimybės susirgti vėžinėmis ligomis.


Pastaruoju metu Europoje, taip pat ir Lietuvoje, populiarėja sėdmenų formos korekcija, kuriai gali būti panaudoti implantai. Pacientai klausia, ar patogu, kai sėdmenys koreguojami būtent implantais, kaip tada sėdėti. Atsakymas paprastas - implantai dedami viršutinėje sėdmenų dalyje, todėl sėdėti tikrai netrukdo. Ši operacija atliekama ir Lietuvoje, Grožio terapijos ir chirurgijos klinikoje.
Koreguojant kūno formas gali būti atliekamas riebalų siurbimas ir sušvirkštimas į kitas kūno vietas. Pavyzdžiui, norint koreguoti sėdmenų formą, riebalai gali būti nusiurbti, pavyzdžiui, iš pilvo srities, ir sušvirkšti į sėdmenų sritį. Kiekvienas kūnas nepakartojamas, todėl visais atvejais kūno formos korekcijos metodai parenkami ir derinami individualiai, siekiant maksimalaus rezultato.
Be jokios abejonės, operacijos rezultatus visi norėtų pamatyti kuo greičiau. Tačiau reikalingas tam tikras laikas, kad kūnas prisitaikytų prie naujų pokyčių. Pavyzdžiui, nusiurbus riebalus po operacijos matomos mėlynės, audiniai būna patinę. Audiniai patinsta ir po kitų kūno formą koreguojančių operacijų. Dažniausiai jau per pirmą perrišimą pacientas mato, kad jo kūno formos pasikeitė. Per pirmą savaitę atslūgsta audinių patinimas, o po 3-6 mėnesių jau matomas galutinis rezultatas.
Atlikus operaciją, kiekvienas norime, kad pokyčiai išliktų ilgam. Tačiau nereikia pamiršti, kad žmogus sensta, kinta jo odos elastingumas, riebalinio audinio pasiskirstymas ir t.t. Jei pacientas save prižiūri, t.y. išvengia didelių svorio pokyčių, žalingų veiksnių, operacijos rezultatai yra ilgalaikiai.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai