Į pagalbą – moderniausios technologijos

Kojos – mūsų darbiniai arkliukai: jomis mes ir darbą pasiekiame, ir po darbų su draugais diskotekoje trypiame. Beje, damos tose diskotekose savo kojas kaip masalą vyrams pritraukti naudoja, tačiau dailiosios lyties atstovės daug dažniau susiduria su nemalonia gydytojų diagnoze – kojų venų varikoze.
 

Kokie pojūčiai turėtų sukelti nerimą? „Varikozės simptomus sąlyginai galima suskirstyti į juntamus ir matomus. Matomi – tai išsiplėtusios, vingiuotos venos, gumbiukai, o jutimai atsiranda daug anksčiau, – pasakoja GK klinikos kraujagyslių chirurgas med. dr. Rolandas Dagilaitis. – Tai sunkumas, nuovargis, ypač dienos pabaigoje, kojos atrodo kaip smėlio pripiltos. Vienas iš pagrindinių požymių yra naktinis mėšlungis.“
 

 

Klasikinis būdas – pasenęs


Mums į kraują įaugusi nuomonė, kad venų varikozę galima pašalinti tik klasikiniu chirurginiu būdu, yra pasenusi. Šiuo metu liga gydoma lazeriais. Ir nesvarbu, kokia ligos stadija. Klasikinės chirurginės ir lazerinės operacijos skirtumai nustebins ne vieną – jokio gulėjimo ligoninėje, nedarbingumo po operacijos, skausmo ar randų.
„Mūsų klinikoje operacija atliekama be narkozės, be pjūvių, be siūlių ir svarbiausia – be pooperacinio periodo. Pacientas jaučia tik nedidelį diskomfortą, kurį sukelia keletas įdūrimų ir nedidelis tempimas leidžiant šaltą skystį su vaistais. Jei pati operacija trunka apie 40 min., tai tas nemalonus pojūtis – tik apie 3 minutes. Panašiai kaip pas odontologą, jaučiamas atšaldymas ir nuskausminimas. Vėliau pacientas nejaučia nieko, tačiau gali normaliai bendrauti, pavyzdžiui, paprašytas pasisukti ar pan.
Be to, jei po klasikinės operacijos žmogus nuo poros savaičių iki mėnesio būna nedarbingas, parą ar dvi paras tenka gulėti ligoninėje (tai priklauso nuo operacijos apimties ir sudėtingumo), vėliau jis šlubuoja, negali gyventi visaverčio gyvenimo, tai po operacijos lazeriu pacientas keliasi ir eina, – vardija operacijos privalumus gydytojas. – Po tokios operacijos ne galima, o reikia vaikščioti, mankštinti koją, išsijudinti.“
Sutikite – tai skamba neįtikėtinai. Be abejo, tai ne masažo seansas, tačiau faktas, kad pacientas po kojų venų operacijos lazeriu GK klinikoje pats atsistoja ir žingsniuoja namo, įspūdį palieka.
 

Po operacijos


„Po operacijos pacientas dvi savaites turi nešioti II klasės kompresinę kojinę, – pooperacinius subtilumus pasakoja gydytojas. – Ją reikia užsimauti ryte, o vakare nusiimti, nes gulint horizontalioje padėtyje jos nereikia. Po aštuonių dienų pacientui leidžiama eiti į sporto klubą, minti dviratį, bėgti bėgimo takeliu.
Dažnai žmonės klausia, ar maitinančioms moterims galima atlikti tokią operaciją. Galiu drąsiai pasakyti, kad tikrai galima, nes nevartojami jokie vaistai, išskyrus šaltą vandenį su trupučiu lidokaino. Tai toks nuskausminamasis vaistas, kurį vartoja ir odontologai. Beje, į kitą dažną klausimą, ar galima kelti vaiką, taip pat atsakau – žinoma, galima,“ – nuramina gydytojas.
 

Lazeris lazeriui nelygu


Jei anksčiau klasikinė chirurgija buvo lyginama su lazerine, tai šiandien reikėtų kalbėti apie lazerių skirtumus, nes nuo to labai priklauso gydymo rezultatai. Galima džiaugtis tuo, kad Vilniuje įsikūrusioje GK klinikoje specialistai naudoja moderniausius ir geriausiai pasaulyje vertinamus lazerius.
„Iš karto pradėjome dirbti su II kartos lazeriu, vieni pirmųjų Europoje pasikeitėme šviesolaidį, –apie moderniausią klinikoje naudojamą aparatūrą pasakoja gydytojas. – Galbūt netgi ne tiek svarbu, koks lazeris, kiek tai, kad galiu drąsiai užtikrinti, jog operacija bus atlikta maksimaliai kokybiškai.“
„Šiais laikais modernioji medicina orientuota taip, kad gydytojas ir pacientas kartu kovoja su liga, pacientui paaiškinama, kokios procedūros jo laukia: gal pakanka kompresinių kojinių, gal reikia suleisti preparatų, operuoti, o gal apskritai nereikia nieko daryti, nes kojos tinsta visai ne dėl venų ligos. Daugelis mano, kad vienintelė galimybė, patekus pas kraujagyslių chirurgą, yra operacija. Taip būna ne visada. Tačiau pasitarti, sužinoti profesionalo nuomonę reikėtų,“ – pataria dr. R. Dagilaitis.
Pabaigai priminsime, kad savo sveikata turime rūpintis patys. Svarbiausia – nebijoti ir nedelsti.

Susiję straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai