2008-03-25

Kaip padidinti kraujo spaudimą

Kaip padidinti kraujo spaudimą
Kokios sveikatingumo priemonės, maisto produktai bei specialūs fiziniai pratimai padeda padidinti žemą kraujospūdį, pasakoja „Eglės“ sanatorijos vadovas medicinai gydytojas Arvydas BALČIUS ir kineziterapijos specialistė Genutė ANTANAVIČIENĖ.
 

Žemas kraujo spaudimas – ne liga


Žinoma, pasitaiko atvejų, kai kraujo spaudimas sumažėja sergant kokia nors liga – širdies funkcijos sutrikimais, infekcinėmis ligomis ir pan. Tačiau yra žmonių, kurių nuo pat gimimo žemas spaudimas ir visą gyvenimą būna apie 100/70 mmHg. Dėl to labai sulėtėja kraujo apytaka, mažėja bendrasis organizmo tonusas, savijauta tampa mieguista ir vangi.
Tai nėra pavojinga sveikatai, tačiau, kad savijauta būtų geresnė, hipotonikams reikėtų kai ką dėl savęs padaryti. Pavyzdžiui, rytais išgerti stiprios arbatos ar kavos puodelį, padaryti judresnę mankštą, apsiprausti šaltu vandeniu ar palįsti po dušu, pamasažuoti kaklo sritį.
Tie, kurių spaudimas žemas, turėtų daugiau vartoti maisto produktų, kuriuose yra geležies – kepenėlių, pupų, džiovintų abrikosų, razinų, morkų. Jiems reikėtų taip pat daugiau valgyti lašišos, tuno, sardinių, kopūstų, t.y. produktų, kurie turi folio rūgšties.
Gana dažnai žmonės domisi, kokios sveikatinimo procedūros tinka žmonėms, kurių žemas kraujospūdis. Naudingos visos aktyvios procedūros: tonizuojamasis povandeninis masažas (naudojant stipresnę srovę daugiau pakyla kraujospūdis), perlinės, sūkurinės vonios, grupinės ar asmeninės treniruotės. Šios priemonės kraujospūdį pakelia natūraliai.
Pavojingas yra staigus kraujo spaudimo kritimas, pavyzdžiui, patyrus šoką, staigiai daug nukraujavus operacijos metu ar įvykus traumai. Tokiais atvejais reikalinga kvalifikuota gydytojo pagalba.

2008 kovo 25
Parengė Nika Vagnerienė
Susijusi informacija

Lankytojų komentarai

aldona
2015-01-14 11:38
mama po insulto ,nevaiksto serga cukralyge spaudimas mazas 93,50,pastoviai sviruoja nepadeda kava .gulintis lzmogus,kuo pakelti
M
2014-03-18 14:15
Jeigu žemas spaudimas ir galva skauda bandykit sportuoti rytais, vakarais gerti kavą, ypač ženšenį. Geriausia tai rytinis begiojimas.
Vilma
2014-01-20 15:55
man 26m.manau kad zemas kraujospudis liga,ir nezinau kaip ja isigydyti,kiekviena diena buna 90/60 galvos skausmas nepakenciamas,nezinau ko imtis kad normalizuoti kraujospudi,gal kas turit patarimu? aciu...
Gabrielė
2013-09-14 16:01
Tai jeigu liga, kaip ji vadinasi? Nes aš irgi mažą spaudimą turiu.
..............................
2013-09-01 13:19
zemas kraujo spaudimas liga ir dar labai baisi liga...
kai krinta spaudimas tai brolis net kitaip supranta bet kieno pasakytus zodzius,pradeda pykt,rekaut,kalbet nesamones,o tada ir spaudimui laseliu nebenori gert,geria tonusana,tai kai sugirdom tai po 20 min jau vel normaliai kalba.O jau kaip jis jauciasi blogai kai nukrinta,o daktarai net demesio nekreipia,nes neistirta liga,ka jie sakys kai nesupranta kaip gydyt

Parašykite savo nuomonę

Jūsų vardas: El. pašto adresas:
Jūsų komentaras:
:) (happy) :D (super)
(hi) (red) (fu) (fool)
(weird) :P :( (hooray)
(bad) (think) 8| (ok)
Apsaugos kodas:
 
1558029131080824
Sveikas žmogus
Rubrikos
Naudinga informacija
Neradote ko ieškote?
Pabandykite pasinaudoti paieška:
© Sveikas žmogus 2016. Visos teisės saugomos