Žmogus – kaip kosminis embrionas

Šiuolaikinis gyvenimo stilius neurotiškas, todėl nenuostabu, kad dauguma žmonių mūsų visuomenėje patiria stresą, nerimą, depresiją. Klasikinėje medicinoje šios ligos gydomos specialiais vaistais, o pradinės ligų stadijos – psichoterapija. Ar gali žmogus pats sau padėti? Pirmiausia jis turi žinoti, kaip funkcionuoja jo kūnas, kokia jo energinė schema, kaip atsiranda mintys ir jausmai, tik tada jis gali savyje susivokti ir tvarkytis. Ką Rytų tradicinė medicina kalba apie depresiją ir nestabilią psichiką?
 

Žmogus ir šviesa


Rytuose sakoma, kad depresiją, džiaugsmo stoką, nusivylimą gyvenimu sukelia dvasinės šviesos-energijos trūkumas. Tai dvasinė šviesa, meilė, ateinanti iš kosmoso, o kartu ir mums šviečiančios saulės spinduliai. Kinų tradicinė filosofija moko, kad žmogus amžinybėje egzistuoja kaip kosminis embrionas, turintis 8 neįprastus kanalus-indus, nulemiančius jo misiją. (Žmogaus energinę schemą matote paveiksle.)
Neįprastus kanalus galime atvaizduoti fu-či oktogramos schema, kurioje alegoriškai užkoduota DNR esmė, naujo baltymo, naujos ląstelės atsiradimo esmė, netgi chromosomų esmė. Šias trigramas naudoja feng-šui specialistai, jų pagrindu sudarytos 64 heksogramos – tai pagrindinė „Permainų knygos“ sistema. Galimas kodinių DNR (dezoksiribonukleininės rūgšties) variantų skaičius genuose taip pat 64. Apskritai šie simboliai gali paaiškinti visas dangaus ir žmogaus paslaptis.
Kai kiaušialąstė susilieja su spermatozoidu, iš šio kosminio embriono ateina šviesos srautas, dar vadinamas trijų kūno dalių vektoriumi, suformuoja energinius centrus, kurie yra tarsi banginė informacija, koks turi būti sukurtas žmogaus kūnas, o kartu kaip turi vystytis jo individuali siela. Per pirmus penkis nėštumo mėnesius embrione susiformuoja neįprasti kanalai, atitinkantys kosminio embriono informaciją, o vėliai susiformuoja pats trijų kūno dalių kanalas (TR) bei dar dešimt kanalų, valdančių žmogaus organus. Gimimo metu žmogui duodamas perikardo kanalas (MC).
Žmogaus energinė schema mums rodo, kad žmogus turi tarsi dangišką lygį, kuriame yra aštuoni kanalai-indai, ir žemišką, kuriame yra organų veiklą reguliuojančių dešimt kanalų. Juos jungia trijų kūno dalių kanalas ir perikardo kanalas. Kadangi visą banginę informaciją iš kosminio embriono į pirmąją žmogaus ląstelę atneša šviesa, tai yra trijų ugnių kanalas, todėl žmogus visą gyvenimą yra priklausomas nuo dvasinės šviesos. Jeigu ši šviesa dėl įvairių žmogaus jausminio plano negatyvumų nepatenka į žmogaus organus reguliuojančius kanalus, jei neteisingai funkcionuoja TR ir MC – atsiranda nerimas, neurozė, depresija ar net šizofrenija.

 

Trijų kūno dalių kanalo prasmė


Neįprastų kanalų lygmuo per TR kanalą teikia energiją tiems žmonėms, kurie intuityviai vykdo tai, dėl ko buvo atsiųsti į mūsų planetą žemę. Toks žmogus visada jaus, ką turi daryti. O jo kūnas niekada nepatirs medžiagų apykaitos sutrikimų, nes TR kanalas tarsi aukštesniu lygmeniu reguliuoja mūsų medžiagų apykaitą. TR kanalo energija neteikiama žmogui, jei jis nerealizuoja tos kosminės idėjos, dėl kurios jis atsiųstas į žemę ir kuri užfiksuota jo energinėje schemoje. Ši misija jaučiama kaip nuolatinis noras kažką nuveikti, kaip sielos šaukiniai. Žmogus gimdamas atsineša tik jam skirtą užduotį, kuri kartu yra viso visuotinio vystymosi dalis. Kiekvienas žmogus yra individualus, turi tarsi savo partiją orkestre, bet, jeigu grojamas Bethovenas, jūs neturite groti Šopeno.
 

Perikardo kanalo prasmė


MC kanalas dalinai charakterizuoja mūsų ego, jis duodamas gimimo metu, kad žmogus mokėtų bendrauti su aplinkiniais ir žeme. Jei šis kanalas netinkamai funkcionuoja, žmogus gali susirgti psichikos ligomis. Žmogus turi mažinti savo ego poreikius, derindamas juos su visuomenės. Kartais žmogus visą gyvenimą daro tai, ko nenori, dirba tik dėl pinigų, nors jaučia pašaukimą visai kitiems dalykams. Tada jis pamažu tarsi nusišalina nuo aplinkos, nuo priverstinio darbo. Atsėlina apatija, melancholija ir liūdesys. O kartais visai prarandamas realybės jausmas ir prasideda šizofrenija.
 

Kaip įveikti stresą ir depresiją?


Viršutinę žmogaus energetinės schemos dalį galima susieti su idėjų pasauliu, o apatinį – su kūno funkcijomis, materialiu pasauliu. Abu juos jungia TR ir MC. Protinės ligos bei depresija prasideda, kai ryšys nutrūksta ir vienas pasaulis lieka nesusietas su kitu, šviesa kaip jungtis nebesieja šių žmogaus plotmių. Idėjos ateina iš dangaus, bet, jei žmogaus energinėje struktūroje nėra tuštumos, jei jis pilnas pasaulio minčių, ambicijų ir norų, jis negali kurti, šviesa negali įeiti ten, kur nėra tuštumos. Tokio žmogaus širdis (širdies energinis kanalas) negirdi energoinformacinės plotmės balso. Išorinis gyvenimo modelis visada toks, koks žmogus viduje. Jei viduje pyktis ir nusivylimai, kaltinimai, toks žmogus nuolat patirs šiuos dalykus iš aplinkinių. Negatyvios mintys ir jas lydinti energija kartais neturi galimybių išeiti iš žmogaus. Tada tai, kas pripildo žmogų, tarsi sprogsta. Žmogus siunta, puola į isteriją, maniakinę būseną. Kad kūryba eitų iš dangaus, o ne iš ego poreikių, teiktų džiaugsmą ir harmoniją, žmogus turi kultivuoti energinę tuštumą savyje, kad ją pripildytų dangaus šviesa ir idėjos.
 

Kultivuoti tuštumą padeda pasninkas, malda, meditacija, tyla


Depresiją padeda įveikti ir paprasta materiali šviesa. Būkite šviesiame kambaryje, galite žiūrėti ne tik į baltą, bet ir į įvairių spalvų šviesas paeiliui, tai padės harmonizuoti jūsų energijas.

Depresiją padeda įveikti geranoriškas bendravimas, kai mes mylime žmones ir jų nesmerkiame. Tada teisingai funkcionuoja sinpao (MC). Nesitikėkite santykyje su kitu žmogumi vien naudos ar gerumo. Kiti žmonės yra mūsų mokytojai. Juos prisišaukiame tokius, kokie reikalingi mums ugdyti. Taip pat atminkite, kad noras būti geriausiu ar aukščiausiu – taip pat viena iš depresijos priežasčių.
 

Pamėginkite augalų gydomąją galią


Ką kankina nemiga, atsipalaiduoti padės melisa, valerijonas, apynio spurgai.
Rytų išmintis teigia, kad per didelius psichologinius krūvius padeda įveikti prieskonių arbatos. Imbieras suteikia sugebėjimą įveikti sunkumus. Jis aktyvina protinę veiklą, gerina atmintį. Imbieras leidžia visą dieną būti žvaliam, šalina nuovargį po streso. Imbieras vysto tokius charakterio bruožus, kaip atkaklumas siekiant tikslo, narsumas, ryžtas.
Ciberžolė vysto žmoguje pastovumą, blaivų situacijos vertinimą, ramumą sprendžiant problemas. Vartojant ciberžolę su maistu, jūsų psichika palaipsniui tampa nebeimli tiems kasdienio gyvenimo veiksniams, kurie anksčiau erzino. Ciberžolė suteikia jėgos sugalvojant ir realizuojant ilgalaikius planus, išlaisvina nuo perdėto skubrumo, suteikia pasitikėjimo savimi. Kalendra suteikia tvirtumo reaguojant į bjaurius aplinkos reiškinius Kalendrą turėtų vartoti žmonės, dirbantys sunkiomis dorovinėmis ir psichologinėmis sąlygomis. Kardamonas suteikia charakteriui sugebėjimą atleisti įžeidėjui, padeda išvengti barnių šeimoje, geriau elgtis su žmonėmis. Kardamonas mažina godumą, pašalina mintis apie nereikalingus pirkinius.

Naudokimės tuo, ką davė gamta, bet kartu valdykime savo mintis. Svarbiausia visada atminti, kad mes patys esame šviesos idėja, dangaus poezija, įgavusi materialią struktūrą žemėje.

 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai