2008-03-25

Su džok

Tai visai neseniai, tik 1987m. atsiradęs gydymosi būdas, kurį išrado Pietų Korėjos mokslininkas Pak Dže Vu. Korėjiečių kalba su reiškia „plaštaka", džok - „pėda". Sudžok - taškinis plaštakų ir pėdų masažas.
 

Su džok terapijos principas


Spaudžiami tam tikri taškai plaštakose ir pėdose per kuriuos gali būti veikiami visi organai. Taškas, atspindintis pažeistą organą yra skausmingas. Beje, jis tampa skausmingas dar prieš pasireiškiant pirmiesiems ligos simptomams. Stimuliuojant skausmingą tašką, į atitinkamą organą eina elektromagnetinė banga, kuri „įjungia“ savigydos mechanizmą.
Terapijos trukmė individuali, priklauso nuo ligos, sunkumo laipsnio, skausmo intensyvumo. Kuo skausmingesnis taškas, tuo labiau yra sutrikęs organas. Kartais užtenka kelių dienų, o kartais gali prireikti ir mėnesių.
Yra tam tikra sistema, padedanti suprasti, kaip biologiškai aktyvūs taškai yra išsidėstę plaštakose ir delnuose. Tam nereikia sudėtingo ir ilgo mokymosi, pakanka šiek tiek vaizduotės. Nykštį pakelkime aukštyn – tai galva, tuomet smilius ir mažylis atitiks rankas, bevardis ir vidurinis pirštai – kojas, delnas atitinka kūną.
Juose yra dėsningai išsidėstę taškai, atitinkantys šiose kūno srityse esančius organus.
Su džok gali būti naudojama tiek profilaktikos, tiek ir gydymo tikslais.
 

Kokias ligas gydo


Sudžok šalininkai teigia, kad taikant šį gydymo būdą galima išsigydyti beveik visas ligas.
Greičiausiai poveikis jaučiamas esant stipriems skausmams, ūmiems susirgimams. Sergant lėtinėmis ligomis gali prireikti daugiau laiko, kol pajusite pagerėjimą.
Ne visi žmonės vienodai reaguoja į šią terapiją. Pasak šio metodo atradėjo Pak Dže Vu „Su džok„ padeda devyniasdešimčiai žmonių iš šimto.
 

Privalumai


Saugumas – galite nebijoti sau pakenkti. Jei spausite klaidingą tašką, terapija paprasčiausiai neduos jokio efekto.
Greitas poveikis – ypač efektyvu esant ūmiems skausmams. Kodėl gi nepabandžius masažuot skausmingą tašką?
Paprastumas – tam nereikia sudėtingų žinių. Supratus kaip veikia sistema, galite ją taikyti visą gyvenimą. Lietuvoje taip pat rengiami kursai, kur galima išmokti šio metodo.
Nieko nekainuoja – tereikia truputį laiko ir kantrybės
2008 kovo 25
Solveiga Barkauskaitė www.imunitetas.lt

Lankytojų komentarai

rita
2010-09-28 15:01
Loreta, sudžok terapija gali jums padeti, tik reikia daug dirbti - spaudyti tam tikrus taskus. Lietuvoje šį metodą sėkmingai propaguoja Arūnas Jonuškis, pasiskaitykite apie jį svetainėje www.keliasisave.lt , kitur internete.
karolina
2010-07-30 16:34
Laba, diena. As sergu diabetu , ar butu galima suzinoti ar imanoma, kad kasa vel pradetu dirbti taikant Su-Jok terapija ?
loreta
2009-09-10 17:01
Gydau Su-Jok akupunktura nuo 1995 metu, vedziau teorinius uzsiemimus Agnum centre Kaune.
Pavasari organizavome kursus, bet nesurinkome pakankamai norinciu (galvojome, kad pries vasara buvo nelabai tinkamas laikas), todel tai nukeleme rudeniui. Kreipkites i Kauno Ajurvedos centra ir pasidomekite.
Regina
2009-07-19 18:31
Laba diena,noreciau suzinoti kur rengiami Su Jok kursai,kada jie vyksta,kokia yra tu kursu kaina ir kokiame mieste.

Parašykite savo nuomonę

Jūsų vardas: El. pašto adresas:
Jūsų komentaras:
:) (happy) :D (super)
(hi) (red) (fu) (fool)
(weird) :P :( (hooray)
(bad) (think) 8| (ok)
Apsaugos kodas:
 
1558029131080824
Sveikas žmogus
Rubrikos
Naudinga informacija
Neradote ko ieškote?
Pabandykite pasinaudoti paieška:
© Sveikas žmogus 2016. Visos teisės saugomos