Praradote pasitikėjimą savimi? – keiskite įvaizdį

„Gerai savijautai, pasitikėjimui savimi kartais nepakanka vien sportiško kūno ir geros nuotaikos“, – sako profesionali įvaizdžio konsultantė kirpėja stilistė Džiuljeta Petrulienė.

 

Kas gi vis dėlto dar pakelia mums nuotaiką, suteikia energijos, drąsos siekti savo svajonių ir tikslų, daugiau bendrauti ir skleisti puikią nuotaiką aplinkiniams? Apie tai ir kalbame su pašnekove. Taigi kas galėtų padėti kai, rodos, kasryt keliamės vis ne ta koja ir niekas negerėja?

 

Manau, kiekvienai moteriai pasitenkinimo suteikia sėkmingas apsilankymas grožio salone, ypač kai rezultatai geresni nei tikėjosi. Kartais  tiesiog pakanka šiek pasikeisti. Kaip mes sakome, pakeiti įvaizdį, ir viskas sutvarko.

 

Beje, tam dabar, pavasarį, ypač palankus metas – atsigautume kartu su gamta. Tinkamai, harmoningai pakeitus įvaizdį, atsiranda kitas požiūris į save ir aplinką. Imame save labiau vertinti, mažiau nerimaujame dėl to, ką apie mus pagalvos kiti, jaučiamės visaverčiai, laimingi ir net sveikesni ir dailesni.


Bet ar tai daryti verta – juk dauguma mūsų priprato prie savęs veidrodyje?

 

Dažnai, pakeitus tinkamai įvaizdį, pasikeičia dauguma gyvenimo sričių, tokių kaip santykiai šeimoje, bendravimas su draugais  ir pažįstamais (taip pat ir naujais), net ir darbo kokybė ir kiekybė – atsiranda noras siekti tikslų, nebandytų užsiėmimų, iš gyvenimo išvejamas liūdesys.

 

Tai kas gi yra tas įvaizdžio keitimas? Ar pakanka pakeisti plaukų spalvą arba pasirinkti kitą kirpimą?

 

Na, tai daug plačiau. Jei sakytume paprastai, tai keičiant  įvaizdį keičiama visa išvaizda: parenkama šukuosena pagal veido formą, plaukų spalva – pagal prigimties tipus, makiažu išryškinami gražieji veido bruožai ir maskuojami trūkumai. Pagal figūros tipą parenkami drabužių siluetai ir stilius. Atsižvelgiant į prigimtines spalvas ir charakterį, priderinami aksesuarai, paryškinant individualumą ir išskirtinumą. Be to, prie įvaizdžio keitimo priskirtinas ir kūno formų tobulinimas.

Stengiamasi parinkti tinkamą mitybą, sporto, mankštos rūšį, laisvalaikio pomėgių, veiklos pobūdį, kartais reikalinga ir psichologinė pagalba.


Kas svarbiausia?

 

Svarbiausia yra harmonija, viso įvaizdžio suderinamumas. Naujasis įvaizdis turi ne tik pabrėžti gerąsias išvaizdos savybes ir paslėpti trūkumus, bet ir tikti prie charakterio, gyvenimo būdo, būtų komfortabilus.

Beje, įvaizdžio komponentai yra ir manieros, eisena, kalbos tonas, laikysena. Taigi, keičiant įvaizdį, šie komponentai taip pat koreguojami padedant repetitoriams, treneriams.

 

Tad pačioms, savarankiškai gali nepavykti? Reikia specialisto?

 

Įvaizdis, savęs pristatymas – tai lyg jūsų vizitinė kortelė, tad reiktų juo pasirūpinti atidžiau ir neklysti pasirenkant tiek plaukų stilių, tiek rūbų, aksesuarų formas ar makiažo spalvas. Viena netinkama detalė, vienas netinkamai parinktas komponentas (plaukai, makiažas, drabužiai, kt.) gali skleisti apie jus klaidingą informaciją, klaidingas asociacijas. Be abejo, neretai pačios ir kuriame savo įvaizdį intuityviai, taip, kaip atrodo mums geriau, patogiau. Bet ar visada išmanome, kaip viską suderinti, kaip harmoningai parinkti visus tinkamus mums asmeniškai (pagal figūros tipą, veido formą, charakterio ypatumus) įvaizdžio komponentus, kaip save pristatyti visuomenei iš tos pusės, iš kurios norėtųsi, kad matytųsi tik teigiamos mūsų savybes, kad netrukdytų jokie kompleksai ar nepasitikėjimas savimi...

 

Kada svarbu keisti įvaizdį?

 

Įvaizdžiu rūpintis daugiau mažiau verta visada. Įvaizdis gali būti pozityvus ir negatyvus. Dauguma mūsų vis dėlto renkasi pozityvų įvaizdį ir juo bando įtikinti aplinkinius savo pozityvumu, geranoriškumu bendraujant, bendradarbiaujant.

Labiau pasirūpinti įvaizdžiu derėtų ieškant naujo darbo, ieškant partnerio, integruojantis į visuomenę, dalyvaujant visuomeniniuose renginiuose, pobūviuose ir panašiais atvejais.


Ar akivaizdžiai matosi, kad pakeitusi įvaizdį moteris būna labiau savimi pasitikinti? O gal nepadės pakeistas įvaizdis, jei moteris savimi nepasitiki?

 

Kadangi turiu nemažai patirties šioje srityje, tai drąsiai galiu sakyti, kad, parinkus tinkamą įvaizdį, pakoregavus laikyseną, manieras, elgesį, moterys ima labiau savimi pasitikėti, labiau linkusios bendrauti, realizuoti save tiek asmeniniame gyvenime, tiek darbe. Patenkinta savimi, pamilusi save moteris yra labiau pastebima ne tik dėl pasikeitusios išvaizdos, bet ir dėl pasitikėjimo savimi, dėl šypsenos, dėl skleidžiamo džiaugsmo gyvenimui ir aplinkiniams. Ne veltui sakoma: pamilk save, ir kiti pamils tave. Jei tu pats nemoki mylėti savęs, kaip tave gali mylėti kiti?

 

Tad pabaigoje ką galėtumėte palinkėti mūsų žurnalo skaitytojoms?

 

Truputėlis dėmesio, meilės sau, ir gyvenimas taps smagesnis ir mielesnis. Nepabijokite pasikeisti, ypač jei pabodo rutina ir sau atrodote nemielos. Linkiu atrasti meilę sau tiek dėl savęs, tiek dėl artimų ir mylimų žmonių.

 


 

Įvaizdžio konsultantė Džiuljeta Petrulienė pataria

Įvaizdį pakeisti panorusiai su mūsų žurnalu bendradarbiaujančiai žurnalistei Dianai specialistė davė tokius patarimus.

Dianos duomenys:

ūgis 175 cm, platūs klubai,

odos spalva – rusva,

plaukų spalva – tamsi pilka.

 

Plaukai: Pagal veido formą rekomenduojama lengvai prakarpyti. Kirpimai gali būti asimetriški trumpi ir vidutinio ilgio su ilgais, į šoną šukuojamais arba labai trumpais kirpčiukais. Vengti vieno ilgio griežtų kirpimų ir tiesių (iki antakių ar vidurio kaktos) kirpčiukų.

Spalvą galima rinktis ryškesnę ir šiltesnę (tai švelnina formą ir jaunina veido bruožus). Labiausiai akių spalvą išryškintų ir suteiktų išskirtinumo vidutinio tamsumo vario, šokolado, persiko atspalviai.

 

Makiažas: Makiažui tinkamos šiltos natūralios spalvos – persiko atspalviai, tamsesni šviesesni rudi.

 

Apranga: Taikant rūbų siluetą pagal figūros tipą, rekomenduojama vizualiai šiek tiek paplatinti viršutinę kūno dalį. Tam tiks šviesūs marginti šalikai, skraistės, apsukti horizontaliai ties pečiais, susegti didesne sage (didelės, įdomios ir išskirtinės sagės, įvairūs neilgi aksesuarai apskritai šiam tipui labai tinkami viršutinėje kūno dalyje). Taip pat puikiai tinka raukiniai ties pečiais. Palaidinės iškirptė turėtų būti laivelio formos, palaidinės siluetas – keturkampio ar apverstos trapecijos formos, būtinai su rankovėmis.Viršutinė aprangos dalis gali būti šviesesnių ir margesnių atspalvių (apatinė, atvirkščiai – tamsesnių spalvų ir tiesesnių siluetų, linijų).

Palaidines, švarkus rinkitės neilgus, tuos, kurie baigiasi ties liemeniu ar šiek tiek žemiau. Venkite drabužių, kurie baigiasi ties klubais (plačiausia kūno dalimi), tai dar labiau vizualiai platins klubų liniją.

Bendras rūbų siluetas – siaurėjantis į apačią (pvz., kimono rankovėmis suknelė, siaurėjanti ties klubais, iki kelių ar šiek tiek aukščiau kelių), ilgis siekia kelius ar aukščiau kelių.

Tinkami aksesuarai – sagės, trumpesni karoliai, platesni diržai, užjuosti asimetriškai ar tiesiai ties liemeniu (jokiu būdu ne ant klubų), didesnės rankinės trumpesnėmis rankenomis.

Avalynė ryškesnė, tvirta storesne pakulne (nerekomenduojama aukšta platforma).

Na, be abejo, reikėtų atsižvelgti ir į patogumą, praktiškumą, charakterį, darbo pobūdį ir dar daug kitų aspektų. Tai tik bendros rekomendacijos pagal pateiktus duomenis ir nuotrauką.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai