Kūrybinga savo pašaukimo ir svajonių darbo paieška

Rytą džiugiai vykstu į darbą, laukiu jo pradžios, realizuoju savo sumanymus ir naudojuosi darbo vaisiais... Tokios dienų tėkmės (laimingos ir harmoningos) norėtume, tokios linkime kitiems. Bet ne visi mūsų rytai džiaugsmingi. Kaip juos tokius padaryti, kaip rasti ne bet kokį, o mėgstamą darbą?
 

„Įmonės net ir sunkmečiu ieško talentingų ir darbščių žmonių, nori pasinaudoti tinkamų darbuotojų aukštos kokybės paslaugomis, – Tarptautinės lyderystės akademijos lektorius ir vadovų koučeris kunigas jėzuitas Rytis Gurkšnys įvardijo nūdienės darbo rinkos ypatumus. – Ir šiuo metu yra labai daug galimybių, apie kurias net neįsivaizduojate. Jau keletą metų mokau kūrybingos darbo paieškos metodų. Mokau, kaip rasti, kaip išlaikyti mėgstamą darbą ir daugiau uždirbti. Daugelis seminarų dalyvių pastaraisiais metais, t.y. sunkmečiu, rado puikius darbus.“
„Sėkminga įmonė, geras atlyginimas, malonūs bendradarbiai...“ Ar tinkami šie darbo ieškančiojo ar norinčiojo darbą keisti prioritetai?
Pirmiausiai ugdykitės tinkamą požiūrį į darbą. Daugelis žmonių dirba darbuose, į kuriuos darbdaviai juos priėmė. Taip būtent jis, darbdavys, kuria dirbančiojo gyvenimo karjerą. Patys prisiimkite visą atsakomybę už savo ateities karjerą. Tai reiškia, kad į savo darbą žvelgiate taip, tartum būtumėte savo gyvenimo įmonės vadovas ir savininkas. Jūs ne ieškote darbo, bet parduodate savo asmenines paslaugas: talentus, sugebėjimus, jėgas, žinias, įgūdžius, laiką.
Mėgstamą darbą randantys žmonės jaučiasi savo „gyvenimo įmonės“ šeimininkais. Net ir dirbdami samdomą darbą, jie jaučiasi kaip savo asmeninės paslaugų įmonės direktoriai, atsakingi už procesus, planavimą, organizavimą, delegavimą ir rezultatus. Jie taip pat yra ir savo įmonės rinkodaros specialistai, kasdien pristatantys savo paslaugas pačiu patraukliausiu būdu. Jie atsakingi už savo paslaugų tobulinimą, savęs ugdymą ir mokymą. Jie kruopščiai tvarko savo asmeninius finansus. Toks požiūris – tai pirmasis žingsnis į mėgstamą darbą.
Pradėdami ieškoti darbo, klauskite savęs: „Kas aš esu dabar?“ ir „Kuo aš norėčiau būti ateityje?“ Įsivertinkite, kokių turite savybių ir įgūdžių, kuriuos galite pristatyti ir parduoti. Sudarykite sąrašą paslaugų, kurias galite atlikti taip, kad kiti jums už tai mokėtų. Prieš pokalbį su potencialiu darbdaviu atsakykite sau į klausimus: „Kokie mano pagrindiniai įgūdžiai?“, „Ką galiu puikiai atlikti?“, „Ką galiu duoti kitiems?“, „Už kokias paslaugas galėčiau gauti atlyginimą?“, „Kokius darbus dirbau anksčiau?“, „Kokie mano pasiekimai rodo, kad sugebu gerai darbuotis?“, „Ką galiu padaryti be didelių pastangų?“, „Ką labiausiai mėgstu savo darbe?“
Tikrai seksis darbe, kuris jums patinka, kuris teikia pasitenkinimą, įkvėpimo ir naujų jėgų, kuriuo mėgaujatės, kurį atlikdami pamirštate, kad egzistuoja laikas. Jei teisingai įvertinate savo talentus ir įgūdžius, jau atlikote pusę savo tinkamo darbo paieškos proceso.
Būtų pravartu žinoti apie efektyviausius būdus
Negali gauti to, ko nori, jei nežinai, ko nori. Paimkite popieriaus lapą ir aprašykite savo idealų darbą.
Įsivaizduokite, kad galite gauti bet kokį darbą pasaulyje, užrašykite, kokio darbo norėtumėte, kokių pareigų su džiaugsmu imtumėtės, kokie darbai darbo rinkoje jus žavi. Pasistenkite susitikti su žmogumi, kuris jau turi tą darbą. Paklauskite jo patarimo, kokių įgūdžių riekia tam darbui. Kaip galėtumėte juos įgyti? Kaip galėtumėte gauti tokį darbą? Kas dar galėtų jums patarti bei padėti?
Pašnekovai nepasiūlys konkrečių nuorodų, bet suteiks labai vertingų įžvalgų.
Negali pataikyti į taikinį, jei jo nematai. Todėl atsakykite sau: „Kokį darbą norėčiau dirbti po trejų, po penkerių metų? Kuo norėčiau būti ateityje? Kurioje įmonėje, kuriame mieste noriu dirbti? Kokio dydžio įmonėje norėčiau dirbti? Ar norėčiau dirbti gamybos, ar paslaugų įmonėje? Su kokiais žmonėmis? Kaip galėčiau prisiimti daugiau atsakomybės, įsipareigojimų? Kokias pareigas užimdamas jausiuosi patogiai, t.y. savo vietoje? Koks mano idealus vadovas ir kolegos? Kiek noriu uždirbti pradžioje ir po kelerių metų? Kokia bendravimo kultūra man priimtina?“
Kuo išsamiau apibūdindami įmonę, jūs kuriate savo idealios karjeros ateities viziją, pasirenkate vadovą ir kolegas.
Kuo aiškiau žinosite, kuo norite būti, kur dirbti ir kiek uždirbti, tuo lengviau darbdavys nuspręs, ar gali jums pasiūlyti darbą ir atlyginimą, kurio siekiate.
Taigi iš pradžių aš pats įdarbinu save – savo vaizduotę?!
Gebėjimai kurti aiškią, įkvepiančią ir didelę viziją yra lyderio savybės. Tuo lyderiai skiriasi nuo sekėjų. Tad ir ieškant darbo labai svarbu sugebėti sukurti penkerių ar dešimties metų savo gyvenimo viziją. Kai ją aprašysite, klauskite: „Ką turėčiau daryti kasdien, nuo šiandien, kad vizija taptų tikrove po penkerių metų? Ką kasdien darysiu, kad tai pasiekčiau? Kokius įgūdžius ugdysiuosi? Kokią informaciją kaupsiu? Su kuo susitiksiu, pasikalbėsiu? Kokiuose mokymuose, klubuose, konferencijose dalyvausiu?“
Lyderiai turi aiškią viziją ir nuolat ieško būdų, kaip tą viziją paversti tikrove.
Kokių dar savybių ir nuostatų prireiks šiuo keliu einančiam?
Nuolat prisiminkite, kad darbo rinkoje įgūdžių ir talentų paklausa visada didesnė nei pasiūla. Jūsų darbo paieška – tai 40–50 valandų darbo savaitė, darbas nuo ankstaus ryto iki vakaro. Kuo jūs aktyvesnis, tuo daugiau žmonių sutinkate, daugiau sužinote, daugiau galimybių išbandote ir greičiau randate darbą. Tas, kuris sėdi namie ir laukia skambučio iš darbo biržos ar darbdavio, tokių šansų turi nedaug. Kasdien susidarykite darbų sąrašą ir dirbkite visą dieną. Atsikelkite anksti, gražiai apsirenkite, gerai pavalgykite ir pradėkite darbuotis taip, lyg jau atėjote į savo mėgstamą darbą įmonėje. Sėskitės prie stalo, kompiuterio ir telefono. Pirmasis kontaktas telefonu – jau 8 val. 30 min. Tarkitės dėl ankstyvo pirmojo susitikimo laiko. Tai ne tik padidins jūsų pasitikėjimą savimi, bet ir sužavėsite savo šeimos narius ir tuos, su kuriais susitiksite.
Dar svarbu: niekada nemąstykite apie save kaip apie bedarbį. Mąstykite apie save kaip apie darbuotoją, kuris pereina iš vienos įmonės į kitą. Įvardinkite, kas kiekvieną dieną svarbiausia, ir darykite viską, kad tai puikiai atliktumėte. Darbo valandomis neskalbkite skalbinių, neplaukite indų, nesikalbėkite su kaimynais, netvarkykite kambarių ar kiemo. Išnaudokite kiekvieną minutę darbo paieškai. Susiraskite visą sąrašą potencialių darbdavių ir pasistenkite susitikti su visais, pristatykite save ir savo paslaugas.
Rengiuosi į susitikimą. Savo apranga ir išore pasirūpinau, bet neramu dėl paties pokalbio...
Ieškodami darbo esate panašus į pardavėją, kuris parduoda savo įmonės paslaugas, visą dieną ieško tinkamo pirkėjo. Internetu kuo daugiau sužinokite apie įmonę, jos struktūrą, rezultatus ir galimybes. Ši informacija padidins jūsų vertę darbdavio akyse. Atlikite namų darbus: išanalizuokite visą informaciją apie darbdavio situaciją ir tos srities rinkos tendencijas. Pasidomėkite jos konkurentų paslaugomis ir privalumais. Kuo geriau pasiruošite, tuo daugiau galėsite papasakoti, tuo geresnį įspūdį sudarysite ir tuo lengviau gausite tai, ko siekiate.

 

Kokios mano savybės jau yra pasiekimas?


Tam tikros srities įgūdžiai vertinami kiekvienoje įmonėje. Darbdaviai ieško inteligentiškų darbuotojų. Tai darbuotojai, kurie sugeba planuoti savo laiką, organizuoti darbus, teisingai nustatyti prioritetus ir veiksmingai spręsti problemas. Smalsūs darbuotojai taip pat vertinami, nes jie mažiau kaltina ir teisinasi, bet klausia. Darbdaviai vertina ir lyderystę – sugebėjimą prisiimti daugiau atsakomybės, siekti geresnių rezultatų, daugiau įsipareigoti ir siekti didžiausio asmeninio efektyvumo. Asmenybės vientisumas, t.y. kai darbuotojo žodžiai atsispindi jo darbuose, irgi svarbu. Nieko bloga nesakykite apie buvusį darbdavį. Visi vertina draugiškumą, švelnumą, atvirumą, paprastumą, bendradarbiavimą, nuolankumą. Ugdykitės teigiamus charakterio bruožus mokydamiesi iš žmonių, kurie daug pasiekė ir kuriais žavitės.
Kai turėsite aiškų ateities darbo paveikslą, nustebsite, kaip greitai rasite savo svajonių darbą. Kuo aiškiau darbdaviui galėsite įvardinti savo paslaugos vertę, tuo greičiau gausite norimą darbą ir atlyginimą.
Kai gerai žinosite, kas esate, tapsite tuo, kuo norite būti. Laimingai!

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

egle
2012-12-16 18:24
(super)

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai