Raudonoji grėsmė

Raudonieji spuogai - tai lėtinis odos uždegimas, pasireiškiantis vyresnio amžiaus (30-50 m.) žmonėms. Moterys serga dažniau, tačiau vyrams ligos eiga būna sunkesnė. Dažnai raudonieji spuogai visai nediagnozuojami, lengvesnės formos palaikomos paprastu bėrimu ar įdegimu ir tinkamai negydomos.
 

ETIOLOGIJA


Iki šiol nenustatyta, kodėl kyla raudonieji spuogai. Ligos eigą sunkina nemažai faktorių: saulė, stresas, karštis (darbas karštose patalpose, karšti garai), dažnas veido nušalimas, alkoholis (nepriklauso nuo dozės), neteisinga mityba (dideli kavos kiekiai, karšti gėrimai, gausus prieskonių vartojimas), fizinė veikla, didinanti kraujo priplūdimą į veidą, veido pūlinukuose randama erkutė Demodex folliculorum.


 

LIGOS PRADŽIA


Dažnai prasideda vasarą. Manoma, kad tai sąlygoja padidėjęs saulės poveikis, temperatūros svyravimai, nesaikinga mityba atostogų metu. Moterys neretai suserga preklimakteriniu laikotarpiu.
 

LIGOS EIGA


Liga prasideda švelniu, atsitiktiniu, vėliau nuolat besikartojančiu kaktos, nosies, skruostų ir smakro odos paraudimu (“peteliške”), išryškėja smulkios kraujagyslės (telangiektazijos), vienas po kito atsiranda raudoni soros grūdo dydžio ir didesni mazgeliai, kai kurių viršūnėlėse yra pūlinukai. Oda pleiskanoja, jos reljefas primena apelsino žievelę. Kartais mazgeliai padidėja 2-3 kartus, nosis sustorėja, deformuojasi, įgauna melsvai rausvą atspalvį (“alkoholiko nosis”). Ši ligos stadija vadinama rinofima ir pasireiškia tik vyrams.
Ligos eiga banguojanti - nuo paūmėjimo iki visiško požymių išnykimo - ir ne visiems vienoda. Vieniems apsiriboja odos paraudimu ir paviršinių kraujagyslių išsiplėtimu, kitiems gali pažeisti ir akis (sausumo, akių perštėjimo pojūtis, kraujo išsiliejimas junginėje). Ligos eigą sunkina minėti žalingi faktoriai.
 

GYDYMAS IR PROFILAKTIKA


Be jokios abejonės, būtina dermatologo konsultacija. Liga nėra pagydoma, tačiau padeda peroraliniai ir vietiškai veikiantys vaistai:
• tetraciklino grupės antibiotikai,
• metronidazolis,
• fotoapsauginiai kremai,
• suplakamieji mišiniai su siera, ichtiolu, cinku.
Ateityje numatoma gydyti vaistais, veikiančiais skrandyje randamą bakteriją Helicobacter pylori, sąlygojančią virškinimo trakto uždegimus ir opaligę, nes jau įrodytas ryšys tarp raudonųjų spuogų ir šios bakterijos. Kai kada (rinofimos atveju) galima operuoti.
Gydymo sėkmė labai priklauso ne tik nuo parinktų vaistų, bet ir nuo mitybos, bendro režimo, veido priežiūros, apsauginių priemonių vartojimo.
 

10 PATARIMŲ SERGANTIEMS RAUDONAISIAIS SPUOGAIS:


1. venkite odos priežiūros produktų, dirginančių odą. Atminkite, kad alkoholis, mentolis, šaltmėtė, eukalipto ir gvazdikėlių aliejus greičiausiai sukelia odos uždegimą;
2. venkite tiesioginių saulės spindulių, nešiokite plačiabryles skrybėles, naudokite fotoapsauginius kremus;
3. venkite drėgnų ir karštų patalpų;
4. nusiprauskite veidą, išsimaudę sūriame ar chloruotame vandenyje;
5. šaltomis vėjuotomis dienomis prisidenkite nosį ir skruostus šaliku. Slidinėdami nešiokite specialią slidininko kaukę;
6. prisitaikykite skutimosi priemones; verčiau rinkitės elektrines skutimosi mašinėles;
7. naudokite aštrių prieskonių pakaitalus, pvz., vietoj čili pipirų rinkitės kmynus ir oreganą;
8. 2 val. prieš valgydami sūrį, rūkytą kiaulieną, jautieną, actą ar konservuotą žuvį, išgerkite antihistamininių vaistų; išgerkite aspirino prieš valgydami mėsą, kiaušinius, pieno produktus;
9. venkite fizinės veiklos, sukeliančios perkaitimą ir stiprų veido raudonį. Gurkšnokite šaltus gėrimus ir apsipurkškite veidą vėsiu vandeniu;
10. išmėginkite permatomas makiažo priemones, turinčias žalsvą atspalvį. Jos padės užmaskuoti odos raudonį.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Vaiva
2015-01-06 17:37
Turiu šią bėdą metai.Mano nosis taip pat reaguoja į karštį ir šaltį.Ko aš tik ne iš bandžiau ir įvairius vaistus,ir patį naujausią lazerį už labai didelius pinigus. Patikėkit,paklojau didelius pinigus,bet nelabai kas padėjo.Diena būna geriau,kitą dieną vėl viskas iš naujo-raudonis,bėrimas ir t.t.Matyt reikia susigyventi su šia liga,bet sunkiai sekasi.Gal protingos galvos iš ras vaistus nuo šios baisios ligos.Iš tikrųjų labai daug žmonių serga šia liga.
Gediminas
2011-01-24 17:01
Skrandžio bakterijos, sukeliančios skrandžio opas, uždegimus ir vėžį,bei odos bėrimą, nustatymas be endoskopinio tyrimo(nereikia ryti žarnos). Daugiau informacijos www.gapromedica.lt
Sveta
2010-02-26 23:33
Sergu jau trečius metus. Viską darau kas įmanoma, bet niekas negerėja. Nepadėjo ir tai, kad išsigydžiau skrandžio bakteriją. Bakterijos neliko, o raudonųjų spuogų dar padaugėjo.
AS
2009-09-12 14:39
ORGANIZMO VALYMAS NEPADES. REIKIA I KLINIKAS VAZIUOTI IR ISSITIRTI SKRANDZIO BAKTERIJAS.
Jolanta
2009-02-26 15:45
As labai kompleksuoju del savo nosies.Ji labai reguoja i aplinka
(silta-salta)prieskonius,vyna,kartais rodos kad ji visada raudona,buna kad maziau bet visumoje labai kaiste ir persti netgi akis jauciasi kad apsitraukia lengva migla,patarkit ka daryti...ar cia ta pati liga?
VIDA
2007-12-08 20:59
Labai norėčiau daugiau sužinoti, kaip jūs gydėtės, ar baisus tas skrandžio tyrimas?Kokius vaistus skyrė po skrandžio tyrimo? MANE ŠI LIGA JAU BAIGIA NUKAMUOTI. Dirbu mokykloje, esu nuolat tarp žmonių , tarp paauglių.Labai kompleksuoju dėl raudonumo, o kai bijau parausti, paraustu dar labiau. AR GALI TĄ BAKTERIJĄ IŠVARYTI ORGANIZMO IŠVALYMAS?
gite
2007-02-15 00:25
iki siol itariau bet tiksliai nezinojau,kad sitie spuogai gali buti nuo skrandyje esanciu bakteriju.vau.isgydzius bakterijas,neliko spuogu.tik labai sunku priprasyti gydytoju,kad padarytu sios bakterijos tyrimus.beveik visi skrandzio gleivines uzdegimus laiko ’kad taip ir turi buti’nesamone ir dar karta nesamone,sveikame organe nei uzdegimo ,nei skausmo nebuna
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai