Apie plaukų dažymą: kaip išvengti pažeidimų

Gana dažnai moterys nežino ar neįvertina, kad plaukus galima visam laikui sugadinti net vieną kartą juos nudažius netinkamai. Tada naudojant net ir pačias geriausias plaukų priežiūros priemones nepavyks išsaugoti nei spalvos, nei pageidaujamo estetinio vaizdo, o dar blogiau, kad smarkiai pakenksime plaukams.

 

Kirpėjos stilistės Džiuljetos Petrulienės šį kartą klausiame, ką patartų moterims, norinčioms daugiau ar mažiau radikaliai pakeisti savo plaukų spalvą.

 

Turbūt ne viena, pamačiusi „peroksidinę“ blondinę, pagalvoja: ar jai negaila plaukų? Beje, nemaža dalis tokias procedūras netgi linkusios savarankiškai atlikti namuose. Ar galima šviesinimo procedūrą atlikti pačioms?

 

Plaukų šviesinimo procedūra išties yra gana sudėtinga ir, be abejo, kenksminga plaukams, todėl jos atlikti namie tikrai nerekomenduočiau.

Dažnai dėl žinių stokos šviesinant plaukus namie jie nenusidažo norima gražia spalva (dažniausiai vietoje gražios natūralios šviesios išeina negraži gelsva ar net vario spalva), o ir plaukai tampa pasišiaušę lyg šieno kupeta...

Plaukų šviesinimas reikalauja išmanymo, žinių, atsargumo. Plaukams suteikti atspalvį namų sąlygomis galima nebent skalaujant ramunėlių nuoviru. Tai plaukams suteikia švelnų, truputį šviesesnį aukso atspalvį.

 

Kuo tokia procedūra skiriasi atliekant kirpykloje?

 

Kirpykloje išanalizuojamas plaukų spalvos tonas, plauko struktūra ir parenkamas pats saugiausias, konkrečiai moteriai tinkamiausias plaukų šviesinimo būdas. Yra daug skirtingų plaukų šviesinimo būdų – vieni labiau tausojantys plauko struktūrą, kiti gana agresyvūs (priklauso nuo esamos plaukų spalvos, struktūros). Naudojami įvairūs šviesinimo dažai, pastos, kreminiai dažai ir įvairaus stiprumo emulsijos (nuo silpniausios, mažiausiai kenksmingos, iki stipriausios, labiausiai žeidžiančios plauko struktūrą, plauko žvynelius).

Namų sąlygomis pasirinkti dažų stiprumo, efektyvumo, agresyvumo nepavyktų. Dažus pirkdamos parduotuvėje, galime įsigyti pačius agresyviausius, nes jie skirti bet kurio tipo ir sandaros plaukui šviesinti (storam, žilam, tamsios spalvos plaukams, todėl emulsija ir dažai parenkami patys stipriausi ir agresyviausi).

 

Kaip atliekamas šviesinimas ir kodėl jis yra kenksmingas? Kiek drastiškai galima tai atlikti?

 

Norint minimaliai plaukui pakenkti, rekomenduojama natūralius, tamsiau nedažytus plaukus šviesinti vienu, dviem, retai trim keturiais tonais. Yra manoma, kad plaukų spalvą derėtų rinktis dviem tonais šviesesnę arba dviem tonais tamsesnę už natūralią. Taip pasirinksime tinkamai, t.y. tiks prie akių spalvos, odos ir bendros išvaizdos ir nepakenks plaukų struktūrai. Po to, be abejo, plaukus reikia maitinti kaukėmis, balzamais.

Plaukų šviesinimas – tai plauko pigmento (natūralaus ar dažyto, tamsesnio) blukinimas, kitaip – pigmento „išėmimas“ iš plauko (atidaromas plauko žvynelis ir sunaikinamas plauko viduje esantis pigmentas. Plauko žvynelis pažeidžiamas ir dažnai iki galo nebeužsidaro (tai priklauso nuo dažų agresyvumo), todėl nuo to plaukas lieka pasišiaušęs, išsausėjęs, ima trupėti). Šviesinant silpnesniais dažais, plauko pigmentas dalinai sunaikinamas ir įterpiamas papildomas norimo atspalvio pigmentas. Šiuo atveju mažiau žeidžiama plauko struktūra, plauko žvynelis mažiau praveriamas. Augalinių šviesinimo plaukų dažų nebūna, tai atliekama tik cheminiais, stipresniais dažais. Todėl visai nekenksmingo šviesinimo būdo tiesiog nėra.

 

Per kiek laiko galima pereiti nuo juodos iki blondinės?

 

Pereiti nuo juodos spalvos iki blondinės labai sudėtinga, net natūralius, nedažytus plaukus perdažyti į šviesius yra sudėtingas procesas. Juodus natūralius plaukus įmanoma pašviesinti maždaug keturiais penkiais tonais per daug nepažeidžiant plauko struktūros. Vadinasi, tapti visiškai balta blondine nerekomenduojama, nes plaukus galime pažeisti, jie išsausės, lūžinės, o ir gražią spalvą išgauti labai sudėtinga (dažniausiai būna gelsvoka).

Jei plaukai juodai dažyti, tapti blondine dar sudėtingiau. Juodų dažų pigmentas labai stipriai uždažo plauką, ir jį pašalinti tenka labai stipriais, agresyviais preparatais (šviesinamaisiais dažais to padaryti neįmanoma). Tad plaukas yra stipriai žeidžiamas, ir dažnai po šios procedūros gaunama ryški orandžinė ar raudona spalva. Šią spalvą reikia tonuoti tinkamo atspalvio dažais. Vadinasi, norint išgauti šviesią spalvą, tenka atlikti kelias dažymo procedūras. Ne visada, įdėjus daug pastangų, pasiekiamas norimas rezultatas, o ir plauko struktūra pakinta ne į gerąją pusę tol, kol nuauga (vadinasi, ilgam). Tokių bandymų namų sąlygomis vertėtų atsisakyti, kitaip laukia tikrai liūdnos pasekmės.

 

Kaip geriau iškentėti laikotarpį, kol iš juodos tampi blondine?

 

Be abejo, kai kyla mintis tapti blondine, norisi čia ir dabar. Bet ne visada tai įmanoma, ne visada tai rekomenduojama. Verčiau pasirinkti šviesėjimą palaipsniui, po žingsnelį. Taip šviesėsime saugiau (tausosime plauko struktūrą), tolygiau (be nepageidaujamų raudonų atspalvių) ir įdomiau (pereisime kelias plaukų spalvas nuo rudos iki šviesios, pabūsime kaskart kito įvaizdžio). Toks būdas atliekamas dažant plaukus sruogelėmis. Galima išgauti sruogeles rusvas, smėlio spalvos, pieno baltumo, tai priklauso nuo esamos plaukų spalvos ir dažų stiprumo.

 

Teko girdėti apie „balayage“ dažymo būdą. Kas tai yra?

 

Yra įvairiausių šviesinimo technikų ir įvairiausių terminų, vienas jų „balayage“. Tai šviesinimo būdas nenaudojant sruogelėms būdingo būdo – su folija, tokio dažymo rezultatas primena nuo saulės pablukusius plaukus, naudojant kelis artimus šviesesnius ir tamsesnius atspalvius. Namie naudoti šį būdą derėtų atsargiai, nes galima nušviesinti nelygiai, plaukai atrodys pridažyti netvarkingai.

 

Ar keičiant į tamsesnę, plaukai nesigadina? Ar nuo netinkamo dažymo plaukai gali imti slinkti ir ką daryti, kad to nebūtų?

 

Keičiant į tamsesnę plaukų spalvą, plaukai labiau tausojami negu šviesinant. Tamsinant nenaudojami stiprūs dažai (įmanoma tamsinti ir pusiau cheminiais, neagresyviais dažais), šie dažai plauko žvynelį praveria nedaug ir iš plauko neišblukina pigmento. Be to, įterpiant papildomą pigmentą, dažnai plaukas gauna ir naudingų medžiagų – aliejaus, mineralų.Tad plaukai ne taip sausinami, labiau blizga, sveikiau ir gražiau atrodo.

Netinkamai šviesinant, gali būti pažeistos plaukų šaknys, tad plaukai ima slinkti, galima pažeisti šaknis negrįžtamai, tada gresia nuplikimas. Norint to išvengti, geriau patikėti plaukų šviesinimą specialistams, išmanantiems šį darbą, jo subtilybes.

 

O kas spalvą blukina? Juk kartais vos po kelių plovimų plaukai nebetenka spalvos?

 

Spalvą blukina netinkamai pasirinktas šampūnas, balzamas, kitos plaukų priežiūros priemonės ir netinkamas vanduo, ypač chloruotas baseino vanduo.

Kaip prižiūrėti dažytus plaukus, ar skiriasi nuo natūralių nedažytų palukų priežiūros?

Nusidažius plaukus derėtų žinoti, kad prižiūrėti juos teks kur kas labiau. Tai yra maitinti, drėkinti, tausoti, naudoti kur kas daugiau gydomųjų priemonių.

Dažytiems plaukams derėtų naudoti specialius šampūnus, balzamus ir kaukes. Priemonės, skirtos dažytiems plaukams, juos maitina, išsaugo plaukų spalvą, suteikia papildomo blizgesio, palengvina plaukų šukavimą. Netikslinga naudoti priemonių, skirtų natūralių plaukų ar riebių plaukų priežiūrai, nes jose nėra spalvą saugančių preparatų, tad spalva greičiau nusiplaus, plaukai praras blizgesį.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai