Būtinos priemonės „plaukų vaistinėlėje"

Kiekviena moteris ar vyras džiaugiasi, turėdami gražius, vešlius plaukus. Tai lyg mūsų vizitinė kortelė, nes pirmas įspūdis sudaromas gražia ir tvarkinga išvaizda, o viena iš gražios ir tvarkingos išvaizdos „sudedamųjų dalių“ – tai visų pirma tvarkingi plaukai – išplauti, tinkamai pakirpti ir sušukuoti,“ – sako plaukų stilistė kirpėja Džiuljeta Petrulienė. Kirpėjos klausiame, ar galima viso to pasiekti namų sąlygomis ir kokių priemonių reikia turėti.

 

Taigi kokių priemonių reikia turėti, norint tinkamai susitvarkyti plaukus patiems namuose?

 

Išėjusios iš kirpyklos atrodome gražiai, išpuoselėtais plaukais. Tačiau kasdien į kirpyklą nevaikštome tiek laiko, tiek ir finansiniais sumetimais, tad galime pabandyti turėti mini kirpyklą savo namuose. Tam reikės įsigyti tinkamų pagal plaukų struktūrą priežiūros priemonių, taip pat priemonių šukuosenai suformuoti. Plaukų priežiūros priemonės skirstomos į plaukų plovimo, plaukų skalavimo, gydymo ir formavimo. Visas šias priemones reikėtų rinktis pagal savo plaukų struktūrą, odos būklę.

 

Plaukų priežiūra prasideda nuo galvos trinkimo. Tam naudojami įvairios paskirties šampūnai. Kaip vis dėlto išsirinkti tinkamą?

 

Be abejo, pirmiausia renkamės pagal plaukų struktūrą (pagal tai, ar plaukai riebūs, sausi, normalūs ar mišrūs), taip pat reikia atkreipti dėmesį į galvos odą – ar ji riebi, sausa, normali ar probleminė.

Tad ne kiekvienas šampūnas tinka kiekvienam plaukų tipui.

Šampūnas skirtas plaukams išplauti, nešvarumams, dulkėms, formavimo priemonėms pašalinti, nedirginant galvos odos, tad turi būti maža rūgštinė reakcija (pH 5,5 – normalios odos rūgštingumo lygis) Nepatartina nuolat naudoti tą patį šampūną, nes plaukai ir galvos oda „pripranta“ ir norimo poveikio, laikui bėgant, nebesulauksime.

Šampūnuose yra įvairių veikliųjų medžiagų. Vienos jų skirtos plaukams ir odai išvalyti, kitos saugo odą nuo perdžiūvimo. Yra įvairių augalų ekstraktų (medetkų, dilgėlių, ajerų, mėtų ir t. t.), skirtų įvairioms problemoms šalinti, taip pat eterinių aliejų plaukams ir galvos odai apsaugoti, gydyti, maitinti ir drėkinti.

 

Kaip veikia skirtingo tipo plaukams skirti šampūnai?

 

Į riebiems plaukams skirtus šampūnus dedama sieros (ji reguliuoja riebalų išsiskyrimą), cinko salicilato (padeda šalinti suragėjusias, negyvas odos ląsteles). Augalų ekstraktai ramina ir tonizuoja galvos odą, slopina uždegimą (medetkos, jonažolės, ramunėlės, gyslotis, šalavijas, alijošius). Taip pat naudojamas degutas, jis reguliuoja odos riebumą ir naikina pleiskanas. Dilgėlių, ajerų ekstraktai, kurių būna tokio tipo šampūnuose, skatina plaukų augimą, aktyvina kraujotaką.

Sausų plaukų šampūnai sudėtyje yra specialių polimerų, silikonų, kurie drėkina plaukus ir padengia kiekvieną plaukelį apsaugine plėvele. Šie šampūnai taip pat būna praturtinti vitaminais, mineralais, eteriniais aliejais, augalų ekstraktais (alavijų, apynių, ženšenio), kurie padeda atkurti plaukų, odos drėgmę, normalų pH.

Šampūnai dažytiems plaukams turi specialių medžiagų, kurios padeda išsaugoti spalvą, drėkina.

Šampūnus, skirtus pleiskanoms, kitiems sutrikimams šalinti, reiktų naudoti tinkamai ir saikingai, pasitarus su odos gydytoju, nes šie šampūnai gali sausinti, pažeisti plaukus, jų struktūrą ir galvos odą.

Riebiai galvos odai ir sausiems plaukams naudojamas specialios sudėties šampūnas, kuris nesausina sausų plaukų, tačiau gydo, reguliuoja odos riebinimąsi.

Vis dėlto šampūnai skirti plaukams, odai valyti, o ne jų struktūrai atkurti ar pažeidimams šalinti. Tam skirti gydomieji, maitinamieji, drėkinamieji plaukų priežiūros preparatai – kondicionieriai, kaukės, losjonai.

 

O kaip veikia kondicionieriai ir kaip juos naudoti?

 

Kondicionieriai skirti plaukams apsaugoti nuo žalingų aplinkos veiksnių (karščio, šalčio, UV spindulių), plaukų struktūrai atkurti, taip pat drėkinti. Jie padeda plaukus geriau iššukuoti, išsaugoti dažytų plaukų spalvą.

Renkantis kondicionierių reikia atkreipti dėmesį į paskirtį. Kondicionierius naudojamas po plaukų trinkimo šampūnu, nuskalavus užtepamas nedidelis kiekis kondicionieriaus ir palaikoma tiek, kiek nurodyta instrukcijoje. Tada nuskalaujama. Yra ir nenuskalaujamų kondicionierių, jie purškiami ant drėgnų išplautų plaukų. Jų paskirtis – apsaugoti plaukus nuo saulės ir temperatūrinio poveikio (džiovinimo, saulės UV spindulių), sauso oro, šalčio ir t. t. Šių kondicionierių sudėtyje yra kur kas mažiau atkuriamųjų, gydomųjų medžiagų nei nuskalaujamuose kondicionieriuose, todėl vis dėlto vertėtų naudoti nuskalaujamą kondicionierių plaukų struktūrai atkurti, drėgmei palaikyti, maitinti, o tada papurkšti nenuskalaujamu (nuo žalingų išorinių veiksnių). Jei galvos oda riebi, o plaukų galai sausi, kondicionierių teikia tepti tik ant plaukų galų, galvos odos tepti nevertėtų, nes ims dar labiau riebintis.

Jei galvos oda riebi ir plaukai normalūs ar net riebūs, tuomet pakanka juos papurkšti nenuskalaujamu kondicionieriumi (šis neturi riebinančio poveikio).

Jei plaukai banguoti, garbanoti, juos derėtų taip pat labiau maitinti nuskalaujamais kondicionieriais, kaukėmis ir papurkšti nenuskalaujamu kondicionieriumi, nes šie plaukai yra sausesni ir linkę išsausėti, lūžinėti.

 

Paminėjote kaukes. Kokios jos būna ir kaip jos naudojamos?

 

Plaukų kaukės naudojamos plaukų išsausėjimui, lūžinėjimui mažinti ir gydyti. Be abejo, yra specialių kaukių, serumų ir riebiai galvos odai riebalų išsiskyrimui reguliuoti, bet dažniausiai pasitaiko maitinamosios, plakų struktūrą atkuriančios kaukės, kurių sudėtyje yra gydomųjų augalų ekstraktų, eterinių aliejų, vitaminų, mineralų, keratino, proteinų ir daugybė kitų veikliųjų medžiagų.

Plaukų kaukė naudojama ant drėgnų išplautų plaukų. Kaukę tolygiai paskirstome per visą plaukų ilgį, pamasažuojame pirštų pagalvėlėmis, prašukuojame stambiomis (plačiais, retais dantukais šukos) šukomis, palaikome tiek, kiek rekomenduoja kaukės instrukcija (nuo10 min. iki 1 valandos), po to nuskalaujame šiltu vandeniu (išskalauti reikia kruopščiai, nes likučiai kaukės gali erzinti galvos odą, apsunkinti plaukus, jie greičiau taps riebūs).

 

O kas yra plaukų serumai? Kam jie reikalingi?

 

Didesniam gydomajam poveikiui pasiekti naudojami serumai, ampulės. Jų sudėtyje yra labiau koncentruotos gydomosios medžiagos(augalų ekstraktai, aliejai, veikliosios medžiagos). Šiais preparatais rekomenduojama gydyti stipriai pažeistus plaukus kartą per savaitę, o mažiau pažeistus – kartą per mėnesį.

Tokios gydymo priemonės naudojamos ir salonuose, ir namų sąlygomis (apdengiant plaukus šiltu rankšluosčiu šildymo poveikiui išgauti).

Riebiai galvos odai normalizuoti naudojami losjonai, serumai, turintys specialių medžiagų, kurios reguliuoja odos riebinimąsi, aktyvina kraujotaką, stabdo slinkimą, skatina plaukų augimą. Jų taip pat būna nuskalaujamų ir nenuskalaujamų. Nenuskalaujami losjonai turi gydomąjį poveikį iki kito plovimo, taigi veikia ilgiau.

 

O kokia aliejų paskirtis?

 

Plaukų aliejų paskirtis – apsaugoti plauką nuo žalingų aplinkos poveikių, maitinti, drėkinti, suteikti žvilgesio. Aliejai gaminami iš įvairių augalų lapų, vaisių, žiedų, medienos, šaknų, žievės ir medžio dervų. Jų kokybę nulemia į sudėtį įeinantis aliejaus kiekis, koncentrato stiprumas. Kuo sudėtyje daugiau aliejaus, tuo stipriau preparatas gydo, maitina plaukus.

Aliejus naudojamas po plaukų plovimo šampūnu ir praskalavimo kondicionieriumi. Nedidelis aliejaus kiekis paskirstomas ant plaukų galų ir nenuskalaujamas. Tačiau reikia žinoti, kad per didelis aliejaus kiekis gali apsunkinti, riebinti plaukus.

 

Dar pabaigoje vienas, manau, daugelį dominantis klausimas. Ar vis dėlto geriau, kai visos priemonės vienos linijos (t. y. vieno gamintojo?)? Ir, jei taip, tai kodėl?

 

Be abejo, geriau visas reikiamas plaukų priežiūros priemones rinktis vieno gamintojo, nes jos dažniausiai viena kitą papildo, praturtina reikiamais vitaminais, mineralais, aliejais. Dažnai vienos linijos produktų šampūnas praveria plauko žvynelius, kad plaukas geriau pasisavintų tos pačios linijos kaukę ar balzamą, o šis pamaitinęs uždaro žvynelius, kad medžiagos išliktų plauko viduje. Tad, pasirinkę skirtingų gamintojų produktus galime tikėtis mažesnio gydomojo ir maitinamojo poveikio.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai