Jūsų kojų jaunystė

Kojos nešioja visą mūsų svorį, todėl už tokį atsakingą ir uolų darbą laikas pradėti jomis labiau rūpintis. Taip prasidėjo pokalbis su viena moterimi, kuri beveik kasdien ateina į mano vaistinę pasikalbėti apie savo vaikus, anūkus ir, aišku, apie ją kankinančias ligas. Kokios ligos dažniausiai užklumpa atėjus pavasariui ir atšilus orams? Kodėl taip aktualu apie jas kalbėtis? Viena iš dažniausių „sezoninių“ problemų yra venų ligos. Pastebėjau, kad ne tik ši moteris skundžiasi patinusiomis ir skaudančiomis kojomis. Tokius skundus galima išgirsti kone iš kas antros moters ir iš kas ketvirto vyro jau ankstyvą pavasarį, kai atšyla oras ir visi padeda į šalį šiltus batus. Ši moteris skundėsi, kad ją kankina blauzdų skausmas, pėdos ir kulkšnys būna patinusios, ji jaučia tarsi po kojas “skruzdėlės bėgiotų“. Vakarop šie simptomai beveik visada sustiprėja, tačiau kojas palaikius pakeltas, kiek atslūgsta. Nebegaliu vaikščioti “dramblio“ kojomis, prašau man pagelbėti kaip ir praėjusį pavasarį“, - paprašė mano pažįstama. Noriu pasidalyti savo patirtimi, kaip išvengti šių simptomų, ir patarti, kaip galima gydytis nuo šios ligos.
 

Patinusios pėdos, kulkšnys, sunkumo jausmas, blauzdų skausmas - tai pirmieji besiplečiančių venų požymiai. Vėliau ant blauzdų ir šlaunų atsiranda mažų, melsvai raudonų “žvaigždučių”, dar vėliau išryškėja venos - tamsiai mėlyni iššokę raizginiai. Pažeistas vietas skauda, atsiranda niežulys, oda tampa sausa.
Visa tai vadinama venų varikoze. Ši liga dažniau kamuoja moteris nei vyrus. Kai išsiplečia poodinės venos, susidaro į mazgus panašių darinių. Jų atsiranda dėl venų vožtuvų veiklos sutrikimų. Venų vožtuvai užtikrina kraujo tekėjimą viena kryptimi. Tačiau, veikiami svorio jėgos, jie gali nusilpti - venose pradeda “užsistovėti” kraujas. Kojos patinsta ir sustorėja, atsiranda skausmas, niežulys. Vienas iš rizikos veiksnių yra paveldimumas. Tačiau yra ir kitų rizikos veiksnių.
Pirmiausia - tai antsvoris. Atsiradus antsvoriui, padidėja spaudimas viršutinėje šlaunų dalyje ir taip sulėtėja kraujo apytaka, atsiranda jos nepakankamumas.
Hormonų pusiausvyros svyravimai brendimo, nėštumo ir menopauzės periodu taip pat turi įtakos lėtiniam venų nepakankamumui vystytis.
Varikozę skatina darbas, verčiantis ilgai stovėti ar sėdėti, nejudrus gyvenimo būdas. Dėl silpnos kraujo apytakos atsiranda patinimų, plečiasi venos.
Daugelio moterų kojos ypač kenčia dėl aukštakulnių batelių. Juos avint priekinė pėdos dalis turi išlaikyti apie 90 proc. svorio. Sunkus darbas tenka mūsų kojoms! Nebūtina atsisakyti gražių elegantiškų batų, tiesiog jais reikia rečiau avėti. Kasdieną geriausiai avėti batelius žemu, maždaug 2-4 cm aukščio kulniuku.
Žinoma, tinimo priežasčių gali būti įvairių: širdies, inkstų ligos. Todėl būtina kreiptis į gydytoją. Tik gydytojas nustatys ligą ir tinkamai jus gydys.


Laiku pastebėjus kojų venų plėtimąsi ir laiku pradėjus gydytis, ligos vystymąsi galima sulėtinti ar net visai sustabdyti.
Moteris, atėjusi į mano vaistinę, dėvėdavo specialias kojines, bet jų nepakako. Venų sieneles stiprina įvairūs tepalai iš natūralių augalų. Kadangi esu vaistininkė, o ne gydytoja, didelį dėmesį skiriu vaisto sudėčiai. Todėl savo pažįstamai rekomendavau Ginkor gel. Į jo sudėtį įeina ginkmedžio ekstraktas ir trokserutinas. Jei venos išsiplėtusios nesmarkiai, tokie preparatai vartojami vieną du mėnesius du kartus per metus. Sunkesniais atvejais kojas reikia tepti nuolat.
Venotoninį gelį labai tinka pasiimti į keliones. Jis lengvai įtrinamas ir pasižymi lengvu šaldomuoju poveikiu. Apatinei blauzdos daliai patepti užtenka ne daugiau kaip žirnio dydžio gelio kiekio.
Ligos progresavimui sustabdyti, ligos sukeliamiems simptomams palengvinti, reikia geriamųjų venotoninių vaistų. Jie gerina veninio kraujo mikrocirkuliaciją, mažina kojų skausmą, tinimą ir lėtina ligos progresavimą.
Vienas iš populiariausių preparatų ir pirmos eilės vaistas šiuo metu yra sudėtinis preparatas Ginkor fort. Ginkor fort ne tik sumažina venų sienelių pažeidimus, bet greitai ir veiksmingai slopina uždegimo mediatorių atsipalaidavimą, sumažina skausmą bei nemalonius jutimus. Šio preparato sudėtis - ginkmedžio ekstraktas, trokserutinas ir heptaminolio hidrochloridas. Vaistas didina venų tonusą ir reguliuoja venų prisipildymą krauju. Norint gauti maksimalų poveikį, Ginkor fort būtina derinti su sveiku gyvenimo būdu: vengti ilgai būti saulėje, ilgai stovėti, nepatogios avalynės, antsvorio.
Savo pažįstamai priminiau, kad Ginkor fort reikia gerti du kartus per dieną. Jeigu skausmas labai stiprus, tuomet tris dienas preparatą galima vartoti dvigubomis dozėmis: po 2 kapsules 2 kartus per dieną. Vaistą rekomenduočiau užgerti stikline vandens.
Po keletos dienų moteris vėl sugrįžo į vaistinę. Pagalvojau, kad kas nors atsitiko. Bet ne... Ji sugrįžo padėkoti, kad jos nekankina kojų skausmas, ji nebejaučia sunkumo, “skruzdėlių bėgiojimo”, kojos nepatinsta. Pasidžiaugiau ir aš, tik priminiau, kad, pasijutusi geriau, ji nenustotų gerti Ginkor fort kapsulių ir tepti kojų Ginkor gel, nes šis vaistas skirtas tam, kad skausmas negrįžtų.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

As
2008-06-20 15:26
Geras vaistas ir žymiai pigesnis t.y 10 lt. už kitus, o poveikis nė ką prastesnis.

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai