Apie plaukų kankinimą ir kiti svarbūs pastebėjimai

Turbūt nėra moters, kuri nesirūpina savo šukuosena, – juk visos norime atrodyti gražios ir tam naudojamės įvairiausiomis šukuosenos formavimo priemonėmis. Be abejo, jas renkamės kuo mažiau žalojančias plaukus, bet kaip nepadauginti ir dėl gražios šukuosenos nepaaukoti savo plaukų? Tai pasiaiškinti mums padės plaukų stilistė Džiuljeta Petrulienė, jau 18 metų dirbanti šioje srityje.
 

Ką gi, pradėkime nuo plaukų trinkimo. Teko skaityti tokį teiginį esą yra nerašyta taisyklė: į šaltą orą neikite drėgnais, ką tik išplautais plaukais. Ir ne tik todėl, kad galima peršalti. Plaukai bijo staigių temperatūros svyravimų. Kaip čia išeina – plaukai bijo šalčio, o kartu galima rasti rekomendacijų skalauti šaltu vandeniu arba naudoti ledukus...


Taip, skalauti plaukus šaltu vandeniu yra rekomenduojama. Nes perskalaujant šaltu vandeniu suaktyvinama galvos odos kraujotaka, pristabdomas plaukų slinkimas, plaukai greičiau auga. Tačiau visai kas kita eiti į šaltą orą drėgnais plaukais. To tikrai reiktų vengti, nes nuo labai didelės temperatūros kaitos plaukai ima skilinėti, šiauštis, o ir peršalti, susirgti didelė rizika.

 

Kas atsitinka plaukams, kai, atvirkščiai, trenkama per karštu vandeniu?


Trenkant plaukus labai karštu vandeniu, galvos odoje esančios riebalinės liaukos ima labiau išskirti riebalą, tuomet galvos oda ir plaukai itin greitai vėl tampa riebūs.
 

Internete teko skaityti tokį vienos moters pasisakymą: Niekad neplaunu prieš planuodama išeiti į lauką. Geriau išsiplaunu vakare, kad kitą dieną plaukai jau būtų bent iš dalies atgavę natūralią apsaugą, nebūtų tokie pažeidžiami. Jei tai tiesa, ar nedaro klaidos moterys, kurios trenka plaukus kasdien?


Kasdien trenkant plaukus yra pašalinamas plaukų ir galvos odos apsauginis sluoksnis, tas, kuris saugo nuo žalingų aplinkos veiksnių – šalčio, karščio, saulės spindulių. Kad būtų aiškiau – tai tas pats, kaip žiemą išeiti pasivaikščioti nuogam arba kaitintis saulėje be apsauginio kremo.
 

Ištrinkusios galvą plaukus stengiamės pamaitinti. Ar neribotai naudodamos balzamus plaukams nepakenksime?


Pasirinkus tinkamą balzamą, jį naudoti galima neribotai. Yra skirtingo poveikio balzamai – sausiems plaukams, riebiems, pasipūtusiems, besišiaušiantiems ir t.t. Tačiau nuskalaujamą balzamą reikia kruopščiai išskalauti, nes likę balzamo likučiai gali suerzinti galvos odą, suriebinti plaukus ir kt.
 

Pereikime prie plaukų džiovinimo. Visos esame girdėjusios, kad karštis kenkia, bet kaip sutvarkyti plaukus? Kaip naudoti džiovintuvą saugiai?


Nuo labai karštos oro srovės galvos oda greitai tampa riebi,o plaukai sausėja, triūšta, lūžinėja. Todėl, prieš džiovinant plaukus džiovintuvu, derėtų juos supurkšti specialia priemone, apsaugančia nuo karščio, ir džiovinti ne pačia karščiausia srove.


 

O kaip dėl plaukų fiksavimo priemonių, pvz., lako? Ar ilgesniam laikui užfiksuojantis lakas nėra pavojingesnis, o gal apskritai yra tokių priemonių, kurios pavojaus apskritai nekelia, kad ir kaip dažnai naudosi?


Lakas naudojamas plaukų formai sutvirtinti ir purškiamas ant plaukų paviršiaus. Į plauko vidų ar ant odos lakas nepatenka, tad galima nesibaiminti – jokios grėsmės plaukams nėra. Žinoma, lako sudėtyje yra alkoholio, kuris šiek tiek plauką sausina, taigi naudoti jį vis dėlto reikia saikingai.
Priemonės, kurių sudėtyje yra naudingų aliejų, vitaminų, mineralų, pavojaus plaukams nekelia. Tačiau kuo daugiau yra priemonėje gerųjų ingredientų, tuo ji yra silpnesnės fiksacijos ir plaukams formuoti gali būti per silpna.
 

Kirpyklose naudojamos tinkamos priemonės, bet ar kasdien darant šukuosenas plaukai nenukenčia?


Nuo priemonių plaukai kenčia mažiausiai, jose dažnai būna ir plauką maitinančių medžiagų (aliejų, vitaminų, mineralų). Labiau plaukus sausina, degina karšti formavimo įrankiai – sukimo žnyplės, tiesinimo žnyplės, tas pats džiovintuvas ir kt.
 

Dabar šiek tiek apie dažymą. Sakoma, kad plaukus reikia dažyti, kai galva neplauta, bet kartais kirpėjos prieš dažydamos plaukus išplauna...


Plaukus dažyti reikia neplauta galva todėl, kad natūralus apsauginis sluoksnis (galvos odos riebalai) apsaugotų galvos odą ir plaukų šaknis nuo cheminių dažų. Jei dažai ne cheminiai, o augaliniai ar pusiau augaliniai, jais reikia dažyti švarius plaukus. Tokie dažai nei plaukams, nei odai nekenkia.
Cheminiais dažais derėtų dažyti tik ataugusias plaukų nedažytas šaknis. Jau prieš tai dažytus plaukus kaskart iš naujo perdažyti reiktų atsargiai – tai kenkia plauko struktūrai, jį sausina.
 

Teko girdėti, kad ilgiau šukuojant plaukus atliekamas puikus galvos masažas. Kaip tai veikia ir kokios šukos tam tinkamiausios?


Toks masažas labai gerai veikia galvos odą, skatina kraujotaką, stabdo plaukų slinkimą, skatina jų augimą. Be to, tai teigiamai veikia visą nervų sistemą, atpalaiduoja. Masažą galima atlikti ir pirštų pagalvėlėmis sukamaisiais judesiais judinant plaukų šaknis, kaskart paspaudžiant stipriau. Taip pat yra specialios masažinės šukos. O apskritai šukas geriausia rinktis pagamintas iš medžio, plastiko, ar net kaulo ir tikrai vengti metalinių, aštrių šukų, nes jos gali sužaloti galvos odą, draskyti plaukus.
 

Sako, kad jei plaukai ilgi, geriausia miegoti susipynus plaukus į kasą. O gal norint, kad plaukai pailsėtų, geriau palaidi?


Palaidi ilgi plaukai gali trukdyti ramiam nakties poilsiui. Juos galime prispausti, suvelti, ir tai plaukams tikrai nebus geriau nei supynus į kasą. Tik reikia vengti aštrių plaukų gumyčių, kurios plaukus drasko, laužo, pjausto.
 

Dažna moteris skundžiasi prasta plaukų būkle, skilinėjančiais galiukais, sulėtėjusiu augimu, išbando daugybę produktų, bet ne visada jos padeda...


Be abejo, pirmiausia labai svarbu nustatyti prastų plaukų būklės priežastį. Nes tai gali būti paveldėta genetiškai, tai gali būti rimtos vidaus organų ligos priežastis, vitaminų, mineralų trūkumas ir daugybė kitų priežasčių. Nes vien puoselėti plaukus išoriškai gali pasirodyti per maža. Žinoma, kasdienė priežiūra naudingomis priemonėmis geriau negu nieko, tačiau tai negali smarkiai pagerinti labai silpnų, prastai augančių plaukų būklės. Optiškai būklė gali kuriam laikui pagerėti, bet vis dėlto derėtų rasti to priežastį ir gydyti rimčiau.
Ypač pavasarį pasirūpinkime savo grožiu – valgykime daugiau vaisių, daržovių, grūdų ir gerkime kuo daugiau tyro vandens. Juk nuo to, kaip maitinamės, priklauso mūsų odos ir plaukų grožis.
 

Ir maistas, ir plaukams tinka


Svogūnas
Jei plaukai slenka arba galvos oda greitai riebaluojasi, pleiskanoja, derėtų ją įtrinti svogūnų sultimis.
Lukštų nuoviras stiprina tamsius plaukus, suteikia jiems blizgesio, be to, nelieka specifinio svogūnų kvapo.
Beje, chna maišant ne su vandeniu, o su lukštų nuoviru, plaukai nusidažo natūralesne spalva, ne taip greitai nublunka nuo saulės, neparausvėja.
Citrina
Galvos odai maitinti ruošiamas toks mišinys. 5 šaukštai alyvų aliejaus truputį pašildoma ir sumaišoma su pusės citrinos sultimis. Šiuo mišiniu galvos oda įtrinama vakare, o ryte išplaunama . Tokia procedūra atliekama 3–4 kartus per mėnesį . Gali būti ir toks mišinys: 2 kiaušinių baltymai, šaukštas migdolų aliejaus ir pusės citrinos sultys. Viskas gerai sumaišoma, sutepama galvos oda ir po 30 minučių nuplaunama.
Česnakas
Plaukų šaknis stiprina ir pleiskanas naikina česnakas. Tinktūrai gaminti imama 1 dalis šviežių česnako skiltelių ir 3 dalys 70 laipsnių spirito. Palaikoma 7–8 dienas šiltoje vietoje, po to nukošiama.
Arba 4 dalys šviežių česnako skiltelių be žievės ir 10 dalių 96 laipsnių spirito. Palaikoma 7 dienas, nukošiama, pridedama po kelis lašus kmynų, pankolio ir mėtų eterinio aliejaus. Naudojama galvos odai įtrinti.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai