Plauti galvą kasdien ar neplauti?

Neretai moterys tarpusavyje diskutuoja, ar sveika kasdien plauti galvą. Kada to reikia, o kada šio įpročio reikėtų vengti? Įdomu, ką galvoja profesionalai? Apie tai diskutavo Ąžuolyno sporto klubo grožio salono kirpėja modeliuotoja Alma Matusevičienė ir „Salon+” Kaune kirpėjos Neringa Išorienė ir Aušra Sidokerskienė.
 

Kas turi įtaką plaukų plovimo dažnumui?


Alma Matusevičienė ir Neringa Išorienė: Plaukų plovimo dažnumą lemia daugybė veiksnių: plaukų struktūra, jų ilgis, plotis, galvos odos problemos, žmogaus darbo sąlygos, pobūdis ir t.t. Pagal gyvenimo būdą susiformuoja ir tam tikri galvos plovimo įpročiai. Juk yra žmonių, kurie, ryte palindę po dušu, kartu išsiplauna ir galvą. Ir nebūtinai todėl, kad ji nešvari.
Gana dažnai taip elgiasi tie, kurie dažniau pasirodo plačiajai visuomenei: televizijos atstovai, įstaigų vadovai, žurnalistai ir pan. Be abejo, jiems labai svarbi yra estetinė išvaizda.

 

Neretai moterys sako: „negaliu išeiti į darbą ryte neišplovusi galvos...“. Kokia jūsų nuomonė? Ar reikia kasdien plauti galvą?


Alma: Taip, taip moterys ir sako, ir daro. Ir aš plaunu galvą kasdien dėl estetinio vaizdo ir, kaip sakoma, „plaukai nenukrenta“.
Neringa: Plaukų plovimo dažnumą, manau, turėtų nulemti realus poreikis. Pavyzdžiui, jeigu jūsų galvos oda riebi, plaukite plaukus kasdien. Tačiau, jeigu galvos oda sausa, tikrai nerekomenduočiau to daryti kiekvieną dieną.
Aušra: Jei dažnai naudosite įvairias plaukų formavimo priemones, tokias kaip lakas, putos, vaškas, jūsų plaukai greičiau susiriebaluos ir juos reikės dažnai plauti.
Neretai moterys daro klaidą – tepa ir plaukų šaknis, naudodamos kaukę plaukams. Kauke paprastai reikia ištepti tik plaukus neliečiant jų šaknų, tuomet plaukai nesusiriebaluos.
 

Ar tiesa, kad jeigu plaukai yra ploni, juos reikia plaukti kasdien?


Alma: Netiesa. Kartais tiesūs ar garbiniuoti ploni plaukai būna sausi, todėl dažnai jų plauti tikrai nereikia. Pasitaiko atvejų, kai ploni plaukai greičiau riebaluojasi, tuomet juos galima plauti kasdien arba kas antrą dieną.
Neringa: Taip, manau, kad plonus plaukus reikėtų plauti dažniau, – jie greičiau sukrenta, netenka purumo, greičiau riebaluojasi. Galima panaudoti sausą šampūną. Papurkštas ant plaukų šaknų, jis sugeria riebalus, pagerina plaukų tekstūrą ir estetinį vaizdą.
Tačiau minėtas šampūnas galvos plovimą atstoja vienam vakarui.


 

Kai yra riebi galvos oda, ar geriau plauti galvą du kartus per savaitę, ar kasdien?


Alma: Kai galvos oda yra riebi, pirmiausia, reiktų parinkti tinkamą šampūną, sureguliuoti mitybą. Gal valgote per riebiai? Gal labai mėgstate saldumynus? Maistas turi didelę įtaką plaukų kokybei. Jei galvos oda riebi, plaukus reikėtų plauti kasdien arba kas antrą dieną. Šiuolaikinėje visuomenėje nepriimtina vaikščioti riebaluotais plaukais.
Aušra: Jei galvos oda riebi, manyčiau, kad galvą reikėtų plauti du kartus per savaitę.
Neringa: Tai labai individualu. Pirmiausia reikėtų paieškoti priežasties, kodėl galvos oda yra riebi. Gal vartojote vaistus, sirgote? Gal išgyvenote stresą?
Pritariu kolegei, kad plaukus reikėtų plauti kasdien arba kas antrą dieną.
 

Dermatologai pataria, kad jei yra pleiskanų, galvą reikėtų plauti kas antrą dieną. Kokia Jūsų nuomonė?


Alma: Dermatologams prieštarauti negali, jie baigė medicinos mokslus, turi patirties gydydami ligonius. Ką galėčiau pridurti? Kol yra pleiskanų, galvą reikėtų plauti šampūnu nuo pleiskanų kas antrą dieną, kol jas išnaikinsite. Po to plaukite plaukus paprastu jums tinkamu šampūnu.
Neringa: Vėlgi priežastis gali būti jūsų organizmo viduje. Gal odos seborėja, gal žvynelinė, gal stresas? Sausos ar riebiosios pleiskanos – tai vidinės būsenos išraiška ir pasekmė. Pradėkite nuo šampūno pasirinkimo: jei įsigijote šampūną nuo pleiskanų, dar nereiškia, kad jis jums tiks. Kiekvienam gal padėti skirtingos sudėties šampūnai, nors ant visų jų etikečių bus užrašyta „šampūnas nuo pleiskanų“. Bandykite vieną, kitą, trečią priemonę, kol atrasite sau tinkamą. Tuomet vieną dvi savaites kas antrą dieną juo plaukite plaukus. Po to, kai pleiskanų sumažės, plaukite juo tik 1–2 kartus per mėnesį pagal poreikį.
 

Dažnas galvos plovimas dažniau yra įprotis ar poreikis?


Alma: Ir viena, ir kita. Vienam žmogui, – tai įprotis, kitam –poreikis. Tai tarpusavyje susiję dalykai. Aišku, jei žmogus dirba atsakingą darbą, dažnai matomas viešumoje (pavyzdžiui, aktoriai, atsakingi asmenys, šou žvaigždės ir pan.), tai dažnas galvos plovimas tampa kasdieniniu poreikiu.
Neringa: Kai mano klientės, turinčios ilgus plaukus beveik „iki užpakaliuko“, pasakoja, kad juos plauna kasdien, tai tikrai yra įprotis, o ne poreikis. Juk tai sunkus darbas.
Tačiau svarbiausia, kad gerai jaustumėtės.
Aušra: Dažnas galvos plovimas priklauso ir nuo metų laiko. Vasarą dažniau prakaituojate, žiemą plaukus kaitina galvos apdangalai, veikia temperatūrų svyravimai (šaltis, dargana, šiluma). Taigi plaukai greičiau riebaluojasi, todėl dažniau juos ir plaunate.
 

Ar tiesa, kad, kasdien plaunant plaukus, jie greičiau ir labiau riebaluojasi?


Alma: Ne, nes riebalinių liaukų veikla priklauso nuo vidinių dalykų: racionalios mitybos, vidinės ramybės, genetikos ypatumų. Prisiminkime, kaip mes atrodome, kai susergame, kai pakyla temperatūra? Arba pažiūrėkite, kaip atrodo merginų plaukai prieš egzaminą. Stresas, susirūpinimas, bemiegės naktys bematant pakeičia plaukų išvaizdą. Jie tampa sulipę, riebaluoti, neišvaizdūs.
Aušra: O aš manau, kad, plaunant galvą kasdien, jie prie to pripranta ir greičiau riebaluojasi.
Neringa: Mano nuomone, nereikėtų plauti galvos kasdien, prakaito liaukos, veikiant šampūnui, greičiau išskiria riebalus, todėl kas plauna galvą kasdien daro sau lyg ir meškos paslaugą.
 

Kuo skiriasi plaukų priežiūros priemonės, naudojamos kasdieniniam galvos plovimui? Kaip reikėtų teisingai pasirinkti?


Alma: Kasdieniniam galvos plovimui rinkitės švelnesnės sudėties šampūną, kuris tausotų jūsų plaukus, o kai yra kokia problema, pavyzdžiui, yra pleiskanų, plaukai slenka, yra sausi ar riebaluoti, – rinkitės šampūną pagal poreikį.
Aušra: Kasdieniniam plovimui vėlgi rinkitės šampūną ir kondicionierių pagal poreikį. Pavyzdžiui, jeigu jūsų plaukai yra sausi, tai kasdienai naudokite plaukus drėkinančius šampūnus ir kondicionierius. Jeigu jūsų plaukai yra riebūs, nereikėtų naudoti maitinamųjų šampūnų ir kaukių.
 

Taigi apibendrinkime mūsų pokalbį. Kokias pateiktumėte išvadas mūsų skaitytojams?


Alma: Plaukite galvą taip dažnai, kaip tai diktuoja jūsų šeštasis pojūtis – intuicija.
Aušra: Svarbiausia išmokite pasirinkti jums tinkamas plaukų priežiūros priemones, tuomet plaukams nepadarysite žalos. Ypač saikingai naudokite plaukų formavimo priemones.
Neringa: Mūsų plaukai yra neatskiriama mūsų organizmo dalis. Jei plaukas atrodo negyvybingas, jei neliko tamprumo ar blizgesio, pagalvokite ne tik, kad laikas jau išsiplauti galvą. Gal jiems trūksta vitaminų, meilės ir dėmesio?
Dėkojame visoms grožio specialistėms už pareikštas mintis. Tikėkimės, kad kiekviena skaitytoja apmąstys jų patarimus, atsirinks, kas įdomu ir svarbu būtent jai. Gal ko nors pasimokys, gal ką nors išbandys.. Ir ko gi mes nepadarome dėl grožio!

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

samanta
2015-04-11 22:45
ar kasdein galva galima plauti ar nesveika plaukam(weird)

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai