Nusiskusti ar bandyti išsaugoti?

Dauguma vyrų teigia, kad grožis jiems nesvarbus, tačiau ne baimė nuplikti - ji kamuoja kone kiekvieną stipriosios lyties atstovą. Todėl neretai, norėdami nuslėpti smarkiai praretėjusį viršugalvį, jie nusiskuta plikai, juolab kad šiais laikais tai madinga, stilinga ir seksualu. O ką daryti tiems, kurie neketina skustis? Ar pastangos išsaugoti plaukus beviltiškos? Komentuoja „Cutrin“ kosmetikos specialistė Aušra Jučinskaitė.
 

Tėvas nupliko, nupliksiu ir aš?


Kodėl vieni vyrai iki gilios senatvės džiaugiasi vešliais, sveikais plaukai, o kiti – jau 20-ies ima nenumaldomai plikti. Priežastis, dėl ko iš pažiūros visiškai sveikas žmogus ima plikti, galima būtų suskirstyti į dvi pagrindines grupes: vidines ir išorines. Vidines plaukų slinkimo priežastis lemia amžius, paveldimumas, hormonai. Pavyzdžiui, yra toks hormonas dihidrotestosteronas, kuris kaupiasi galvos odos paviršiuje ir skatina plaukų slinkimą. Vyrų organizme šis hormonas kaupiasi greičiau, tad vyrų nuplikimas dažnesnis. Didesnis dihidrotestosterono kiekis nulemtas genetiškai. Nuo paveldimo plikimo dažniausiai kenčia vyrai: 58 proc. vyrų ir 45 proc. moterų, vyresnių kaip 50 metų, pradeda dalinai plikti. Šis polinkis gali būti paveldimas tiek iš tėvo, tiek iš motinos pusės.
Prie išorinių plikimo priežasčių priskiriamas stresas, depresija, stiprių vaistų vartojimas, netinkama mityba, geležies trūkumas.
Iš tiesų paveldimumas turi įtakos plaukų grožiui, jų būklei, tačiau jis reiškia tik polinkį. Pvz., jeigu šeimoje yra sergančiųjų vėžiu, tikimybė, kad ši liga pasireikš vaikams, didesnė negu nesergančiųjų šeimoje. Tačiau tai tik prognozė, kuri nebūtinai turi išsipildyti. Tas pats ir kalbant apie plikimą. Kita vertus, žinoti apie savo genetinį polinkį plikti labai sveika, nes galima laiku tuo susirūpinti.
Taip pat plaukai gali pradėti slinkti sergantiesiems vėžiu, inkstų nepakankamumu, centrinės nervų sistemos ligomis, patyrusiems galvos traumas, dėl įvairių fizinių bei cheminių dirgiklių.

 

Su plaukų slinkimu kovojo ir faraonai


Plaukų slinkimą stabdančių priemonių paieškos šaknys gilios – dar prieš 3,5 tūkst. metų egiptiečiai su plaukų slinkimu bandė kovoti įtrindami galvą liūto, krokodilo, žąsies ir begemoto taukais, sumaišytais su medumi ir paprika.
Suprantama, kad šis kremas buvo prieinamas tik plinkantiems turtingiesiems, faraonams. Praėjo daug laiko, panacėja dar neatrasta ir veiksmingų priemonių paieškos nesiliauja. Ar tai reiškia, kad vyrai turėtų susitaikyti ir laukti, kol plaukai visiškai išretės? Specialistų teigimu, tikrai ne, nes priemonių, galinčių padėti sustabdyti plaukų slinkimą yra.


Kad retėjantys plaukai netaptų vyro kompleksu, būtina kuo greičiau ir tinkamai jais pasirūpinti. Norintiesiems sustabdyti plaukų slinkimą reikėtų kreiptis į specialistus, nes kiekvienu atveju turi būti parinktas individualus gydymas. Kartu turėtų būti gydomos ir plaukų slinkimą sukėlusios ligos.
Plaukų ir odos būklė atspindi mūsų organizmo būklę. Kad plaukai būtų gražūs ir žvilgantys, turime sveikai maitintis, antraip, jeigu organizme trūks geležies, kalcio, vario, A, C, E, B grupės vitaminų, polinesočiųjų riebalų rūgščių ir kitų biologiškai veiklių medžiagų, plaukai nušiurs.
 

Saugoti krentančius ar stiprinti sveikus?


Kadangi vyrai linkę trinkti galvą kone kasdien, jiems būtina parinkti švelnų šampūną, kuris neerzintų odos ir neišbalansuotų odos paviršiaus rūgštingumo (pH). Be abejo, vyrams taip pat patartina naudoti balzamą ar kondicionierių. Plaukų balzamai ir kondicionieriai – nėra tik moteriškos priemonės.
Plaukų augimas susijęs su stadija, kurios tuo metu yra plaukų folikulai, ir su paties plaukų folikulo būkle. Todėl, norint sustiprinti plaukus ir atkurti jų normalų augimą, būtina gerinti ir folikulų būklę, ir jų supančių odos audinių būklę. Antraip, kai plaukai nepakankamai aprūpinami maistingomis medžiagomis, jų folikulai degeneruoja. Tada aktyvaus plaukų augimo laikotarpis (anageno) trumpėja, o plauko ramybės (telogeno) stadija palaipsniui ilgėja. Pamažu plaukai tampa plonesni, greičiau iškrenta ir pagaliau nustoja augti.
Todėl, specialistų teigimu, veiksmingiau yra ne stengtis išsaugoti slenkančius plaukus, o stimuliuoti plauko folikulo veiklą. Tada iš jo išaugantis plaukas bus sveikas ir stiprus.
 

Vyrams – savas šampūnas


„Cutrin“ įmonė gamina skirtingas priemonės nuo plaukų slinkimo vyrams ir moterims, nes skirtingos jų slinkimo priežastis. Vyrams dažniausiai aptinkamas androgeninis plikimas (95 proc.), kai organizme dėl hormono testosterono veiklos folikulo vystymosi fazė sutrumpėja ir dėl to išauga ne stiprus plaukas, o švelnus pūkelis.
Atsižvelgiant į vyraujančią vyrų plaukų slinkimo priežastį, ir buvo sukurti specialūs produktai – šampūnas Bio+ Stimulant Shampoo ir serumas Bio+ Stimulant Serum. Šių priemonių sudėtyje yra medžiagų, kurios stimuliuoja plauko folikulo veiklą, skatina ląstelių atsinaujinimo procesą, taip pat stabdo hormono (dihidrotestosterono), skatinančio plikimą, poveikį, todėl lėtina plaukų slinkimą.
Tyrimų rezultatai parodė, kad Bio+Stimulant produktai akivaizdžiai lėtina plaukų slinkimą ir greitina naujų plaukų ataugimą – 55 proc. tyrime dalyvavusiųjų tai pastebėjo jau per pirmąsias tris savaites.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai