Efektyviau nei kremai

Vienas iš moderniausių kosmetikos gaminių yra serumai. Kas tai, kuo jie skiriasi nuo kremų? Ar mokame tinkamai juos naudoti? Apie tai kalbamės su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Odos ir venerinių ligų klinikos gydytoja dermatologe Natalja Jasaitiene.
 

Kuo serumas skiriasi nuo kremo?


Serumai yra gaminami aliejaus ir vandens pagrindu. Pagrindinė serumo sudedamoji dalis – speciali medžiaga enhensery (angliškai „pagerinti, padidinti“), kuri sustiprina visų serumo sudedamųjų dalių poveikį odai. Dėl didesnio biologiškai veiklių medžiagų kiekio serumai yra dešimt kartų efektyvesni nei kremai.
Dažniausiai serumų tekstūra – mikroemulsija – yra lengvesnė ir skystesnė nei kremų. Ji padeda apsaugoti sudedamąsias produkto dalis nuo oksidacijos.
Serumus sudarantys senėjimą stabdantys, odą drėkinantys ingredientai (hialiurono rūgštis, kolagenas, placenta ir kiti) yra pasisavinami greičiau ir efektyviau nei kremų.
Paprastai serumas naudojamas, kai reikalingas stipresnis ir gilesnis produkto poveikis odai.
Beje, serumą galima naudoti kartu su kremu ar kita veido odos priežiūrai skirta priemone.

 

Serumai gali padėti


• Gerinti, atjauninti odos išvaizdą
• Aktyvinti kraujo apytaką, optimizuoti riebalų liaukų veiklą
• Normalizuoti drėgmės balansą odoje
• Šalinti nepageidaujamą pigmentaciją, veiksmingai balinti odą
• Mažinti uždegimą, prisotinti odą maistingomis medžiagomis
• Gerinti ir išsaugoti odos elastingumą, mažinti raukšles
• Teikti antioksidacinį poveikį, gerinti kraujagyslių būklę
• Saugoti odą nuo žalingo aplinkos poveikio
 

Serumų rūšys


„Prieš naudojant serumą, pirmiausia reikėtų apsispręsti, kam jis reikalingas. Serumai būna skirti veidui, paakių, kaklo ar dekoltė zonoms. Serumo poveikis gali būti labai skirtingas. Pavyzdžiui, maitinamasis serumas stabdo odos senėjimą, drėkinamasis – lygina, skaistina odą, o antiseptinis mažina odos uždegimą“, – teigia gydytoja dermatologė Natalja Jasaitienė. Serumas nėra universalus produktas, jis atlieka tik vieną funkciją. Dėl didelės veikliųjų medžiagų koncentracijos jis veikia tiesiogiai, specifiškai ir gali panaikinti tik vieną kosmetikos problemą. Tarkim, išlyginti raukšles, įveikti spuogus, sumažinti hiperpigmentaciją, pristabdyti senėjimą, tonizuoti odą, gerinti jos mitybą.
Kosmetikos kompanijoms, gaminančioms serumus veido priežiūrai, yra keliami tam tikri reikalavimai. Tarkim, gaminant serumą paakiams, jo veikliosios medžiagos neturėtų pakenkti akims. Tai reiškia, kad jo pH turėtų būti 7, kaip ir ašarų.
 

Koks serumų poveikis?


Poveikis priklauso nuo paskirties, serumai jaunina odą, gerina jos išvaizdą, didina odos elastingumą, daro mažiau pastebimas raukšles. Naudojant serumus ilgesnį laiką, gerėja kraujo apytaka, riebalinių liaukų veikla. Serumai gali mažinti pigmentaciją, balinti odą, slopinti odos uždegimus, saugoti nuo žalingo aplinkos poveikio.


 

Kaip juos naudoti?


Serumai greitai susigeria, jie turėtų būti naudojami pirmiausia iš visų paeiliui naudojamų kosmetikos priemonių.
Kelis serumo lašelius užtepkite ant odos. Ant viršaus užtepkite dieninį ar vakarinį kremą. Jis išsaugos veikliąsias serumo medžiagas odoje ir apsaugos, kad neišgaruotų vanduo.
Jeigu nenorite naudoti abiejų produktų vienu metu, dieną tepkite kremą, vakare – serumą. Kodėl būtent taip? „Dienos metu odai reikia priemonių pagal odos tipą, o vakare ir naktį dėmesį reikėtų koncentruoti į ląstelių regeneravimą ir odos drėkinimą – kūnui ir odai ilsintis, miego metu, oda sveiksta ir atsinaujina kur kas efektyviau”, – pataria Natalja Jasaitienė.
Nepamirškite, kad serumai yra didesnės koncentracijos nei kremai, todėl naudokite jų nedidelį kiekį, tolygiai paskirstydami po kuo didesnį plotą.
Arba naudokite serumą du kartus per dieną (ryte ir vakare). Ryte – drėkinamąjį ar turintį vitamino C, o vakare, nuvaliusios veidą, – maitinamąjį. Jei reikia ir norisi, po jo užtepkite ir maitinamojo kremo.
 

Rekomendacijos


Serumus galima naudoti nuo 18–20-ties metų. Kursas – 2–3 savaitės. Poveikis odai išlieka nuo kelių mėnesių iki pusės metų. Po to kursas turi būti kartojamas.
Serumus nuo odos senėjimo galima naudoti ne anksčiau nei nuo 30–35 metų amžiaus.
Serumų negalima naudoti, jei esate alergiškos bet kuriai sudedamajai produkto daliai.
Serumai netinka naudoti reguliariai, o tik šalinant konkrečias odas problemas.
Prieš pirkdami serumą, pasikonsultuokite su specialistais, kad padėtų pasirinkti jums tinkamą produktą.
 

Kada serumų nenaudoti?


Pasak dermatologės, serumo negalima naudoti tamsaus gymio veido odai. Kodėl? Dauguma serumų turi odos balintąjį poveikį, todėl gali skirtis kaklo ir veido odos atspalvis.
Šaltuoju laikotarpiu – žiemą, ankstyvą pavasarį nerekomenduojama odai naudoti antiseptinių koncentratų (jie rekomenduojami vasarą), kurie gali per daug džiovinti odą.
Taip pat nenaudokite serumo, jeigu yra išsiplėtusių kraujagyslių ir papilomų, nes tai gali paskatinti proceso aktyvinimą ir darinių augimą.
 

Kokios serume esančios medžiagos naudingos kovojant su odos senėjimu?


Senstančios odos ląstelėms daugiau reikia deguonies, drėgmės ir vitaminų. Brandžiai odai naudingi maitinamieji serumai su mimozos, burnočių, baltosios arbatos ekstraktais. Jie stangrina odą, mažina paviršines raukšles ir apsaugo nuo gilesnių raukšlių susidarymo. Juodieji serbentai, Barbadoso vyšnios pasižymi stipriu antioksidaciniu poveikiu.
Granatų, šaltalankių serumas skatina ląstelių atsinaujinimą, gerina kolageno sintezę. Oda tampa glotnesnė, įgauna natūralų švytėjimą.
Jūrų dumblių ekstrakte gausu baltymų, angliavandenių, vitaminų, mikroelementų. Jūros dumbliai drėkina saugo odą, slopina jos sudirginimą.
Alaus mielių ekstrakte gausu B grupės vitaminų, fermentų ir mineralinių druskų. Jis riboja odos riebalų išsiskyrimą, valo ir patempia odą.
Panaudojus serumą ilgesnį laiką, oda keičiasi: ji lygėja, gražėja, tampa išraiškingesni veido bruožai.
Pastaba: kartais vaisių serumas gali sukelti alergiją, todėl prieš naudojimą išbandykite produktą ant mažo odos plotelio, pavyzdžiui, ant rankos riešo ar prie ausies.
Maitinamąjį poveikį odai suteikia serumai, kurių sudėtyje yra vaistinės agurklės, baltųjų narcizų žiedų aliejų arba juodųjų serbentų, žaliosios arbatos ekstrakto.
Kapsulėse esantis serumas yra didelės koncentracijos, todėl jo pakanka keleto lašų: ant švarių pirštų galiukų užlašinkite serumo ir jį švelniai įmasažuokite į odą.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai