Mezoterapija: veido ir kūno grožis be skalpelio

Oda – didžiausias mūsų organas, kuris, beje, labai aiškiai parodo, ar esame sveiki ir kaip greitai senstame. Graži ir sveika oda – tai ne tik išorinės odos priežiūros priemonės, bet ir pakankamas vitaminų, mineralų ir kitų maistinių medžiagų kiekis. Kaip užtikrinti, kad visos šios medžiagos pasiektų mūsų odą? Vienas efektyviausių būdų – mezoterapija. Apie jį papasakojo Lietuvoje viešėjusi medicinos mokslų daktarė, gydytoja – dermatokosmetologė Elena Jevgenija Rumianceva, sertifikuota tarptautinė lektorė, Valleks M estetinės medicinos ir aparatinės kosmetologijos skyriaus mokslinė konsultantė.
 

Skirta grožiui ir ne tik


Mezoterapija – tai procedūros, kurių metu labai plona adatėle 2–10 mm odos gylyje nedidelėmis dozėmis įterpiami veiklūs preparatai. Kokie preparatai bus vartojami, priklauso nuo problemos, kurią norima spręsti. Šiuo metu mezoterapija taikoma 3 pagrindiniams tikslams. Visų pirma, šis metodas naudojamas estetinėje kosmetologijoje. Tam tikros mezoterapijos programos („Mezolift“) skirtos amžiaus nulemtų kūno ir veido pakitimų profilaktikai ir jiems koreguoti. Taikant šias programas, naudojamos priemonės, kurios skatina odos regeneraciją, veikia kaip antioksidantai, didina odos stangrumą. Kitos mezoterapijos programos („Mesofat“) skirtos celiulitui gydyti, lokalioms kūno riebalų sankaupoms mažinti.
Tačiau mezoterapija neapsiriboja tik estetine medicina. Tai yra ir vienas gydomųjų dermatologijos metodų, kuris padeda kovoti su akne ir jos padariniais. Be to, mezoterapija tinka alopecijos (nuplikimo) problemoms spręsti. Tiesa, dažniausiai sėkmingai išgydoma tik simptominė alopecija. Taip pat šis metodas veiksmingas gydant rožinius spuogus (rozacea), išsiplėtusius kapiliarus (kuperozė) ir kt.
Trečioji mezoterapijos taikymo kryptis šiuo metu aktyviai plečiama ir susijusi su tuo, kad šį preparatų vartojimo būdą įdiegia vis daugiau ir kuo įvairesnių specialybių medikų, pvz., otorinolaringologai, neurologai ir kt. Taigi mezoterapija gali būti skiriama siekiant numalšinti skausmą, gydant reumatologinės ligas, traumas patyrusius ligonius ir kt.

 

Kokie preparatai vartojami?


Mezoterapijoje naudojami specialūs preparatai, skirti būtent šiam metodui, t.y. injekcijoms į dermą. Vadinasi, negalima tiesiog nusipirkti vaistinėje vitaminų ir pritaikyti jų mezoterapijai. Tiesa, yra mezoterapijos priemonių, kurios naudojamos paviršiniu būdu. Tokiu atveju prieš tai per veidą perbraukiama specialiu daug adatėlių turinčių voleliu, tada tepama speciali kosmetikos priemonė. Kiekvieno preparato indikacijoje turi būti nurodyta, kokiam vartojimo būdui jis skirtas.
Mezoterapija iš kitų estetinės kosmetologijos ir dermatologijos metodų išsiskiria tuo, kad neturi momentinio poveikio. Tai ne botulino toksinas, kuris akimirksniu pakeičia veido kontūrus, raukšlių gylį. Mezoterapija – tai visų pirma terapija, t.y. gana ilgas procesas, skirtas išeikvotoms organizmo atsargoms papildyti biologiškai veikliomis medžiagomis. Todėl būna atvejų, kai, greitai nesulaukę norimų rezultatų, pacientai nusprendžia nutraukti gydymą Tačiau, specialistų teigimu, visi jie po kurio laiko dažniausiai sugrįžta, nes suvokia, kad tai puikus būdas išsaugoti ir pagerinti odos kokybę.


 

Kaip rasti gerą specialistą?


Mezoterapijos rezultatas priklauso ne tik nuo vartojamų priemonių kokybės, jų saugumo ir veiksmingumo, bet ir nuo specialisto, jo įgūdžių ir darbo šioje srityje praktikos. Gydymo sėkmė priklauso ir nuo specialisto gebėjimo įvertinti paciento estetinę būklę, nes tai nulems gydymo programos parinkimą. Beje, mezoterapija idealiai dera su kitomis kosmetinėmis veido ir kūno procedūromis (botulino injekcijos, plastinė chirurgija ir t.t.). Taigi kiekvienu atveju gydytojas kosmetologas turi įvertinti galimų procedūrų saugumą ir parinkti tokias, kurios šiuo momentu jo pacientui yra tinkamiausios.
Mezoterapijoje naudojami preparatai suaktyvina medžiagų apykaitą, normalizuoja kraujotaką, lipidų koncentraciją, naikina fibrozinį audinį. Papildomas mezoterapijos efektas pasiekiamas per poveikį odos receptoriams.
Veido, kaklo, dekoltė srityje naudojamos įvairios mezoterapijos technikos: derminis ir epiderminis napažas (paviršinio sluoksnio badymas), mikropapulės. Jų dėka vyksta kokybiniai pokyčiai odoje, aktyviau gaminasi kolagenas ir elastanas, spartinami odos regeneracijos procesai. Tai leidžia sugrąžinti odos tonusą ir stangrumą, išsilygina raukšles. Po mezoterapijos procedūrų oda įgauna sveika spalva, tampa gaivi.
 

Kada laikas mezoterapijai?


Žinoma, injekcijos – ne pati maloniausia procedūra. Kita vertus, mezoterapija leidžia įterpti preparatus (vitaminus, aminorūgštis, mineralus) į dermą, dėl ko gaunamas rezultatas – kokybiniai pokyčiai odoje, kurio neįmanoma pasiekti vartojant kad ir brangiausius kremus, t.y. paviršiniu būdu. Be to, poveikis išlieka ilgam.
Amžiaus ribų šis metodas neturi. Mezoterapiją gali paskirti gydytojas ar specialistas, atsižvelgdamas į tam tikrus požymius, ją galima skirti tiek jauniems, tiek brandaus amžiaus žmonėms. Kaip žinoma, daugiausia kosmetologų pacientų yra tarp 30–50 amžiaus moterų, kai senėjimo procesą dar galima valdyti. Tačiau, mezoterapija gali būti taikoma ir visai jauniems žmonėms, pvz., kai oda užteršta. O ir kitos estetinės problemos – riebalų sankaupos, celiulitas – kamuoja pacientes nepaisant amžiaus.
 

Kiek laukti pirmų rezultatų?


Specialistų teigimu, tai labai individualu. Būna, kad ir po vienos procedūros, rezultatai jau matomi, tačiau būna, kad ir po keturių jokių teigiamų poslinkių nėra. Tuokiu atveju būtina analizuoti situaciją, aiškintis, kodėl nepasiekiama norimas efektas? Tuomet reikia arba pakeisti gydymo taktiką, t.y. vartojimo būdą ir mezoterapijos preparatų parinkimą, arba koreguoti visą gydymo programą. Jeigu specialistas ir po dešimties seansų gydymo programos nekoreguoja, reikia keisti tokį specialistą.
 

Ar mezoterapija populiarėja?


Mezoterapija žinoma nuo 1952 m., o jos estetinė kryptis susiformavo maždaug prieš 15 metų. Vyrauja nuomonė, kad šis terapijos būdas nėra labai populiarus, tačiau kasmet atliekamos apklausos šią išankstinę nuostatą paneigia – mezoterapija ne tik domina, bet ir toliau stebina savo naujais preparatais. Pvz., neseniai rinkoje pasirodė nauja daug žadanti priemonė, sudaryta 61 preparato pagrindu, skirta alopecijai gydyti. „Suprantama, kad, dienos šviesą išvydus tokiam unikaliam preparatui, didėja susidomėjimas ir šiuo preparatu, ir atitinkamai mezoterapija, kur šis preparatas naudojamas. Itin džiugu, kad naujovėmis domisi ne tik specialistai, bet ir pacientai“, – sako kosmetologai.
 

Indikacijos

:
- celiulitas, lokalios riebalų sankaupos;
- odos senėjimas (raukšlės, atoniška oda, odos spalvos praradimas, taip pat ir senėjimo prevencija);
- aknė, randai po aknės;
- „antras pagurklis“;
- kraujagyslių patologijos (išsiplėtę veido kapiliarai);
- alopecija;
- veido ir kūno odos atkūrimas po plastinių operacijų, cheminių šveitimų ir kt.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai