Atlėpusias ausis galima priglausti

Siekiant turėti gražią išvaizdą, atlėpusios ausys – jau problema. Ypač ji svarbi vyrams, nes jų plaukai ausų neuždengia. Žmogus jaučia kompleksą, psichologinį diskomfortą. Ką daryti? Ogi ryžtis plastinei operacijai, kurios metu atlėpumas pašalinamas. Apie tai kalbamės su plastinės chirurgijos specialistu, atlikusiu daugiau nei 700 atlėpusių ausų korekcijų-operacijų, chirurgu Gintaru KARALEVIČIUMI.
 

Geriau sutvarkyti iki mokyklos
„Žiūrint į žmogaus veidą, pirmiausia krenta į akį nosis, akys ir ausys. Akys galbūt labiausiai patraukia dėmesį bendraujant, nosis galbūt šiek tiek, o ausis pastebime mažiausiai, nebent jos yra atlėpusios,“ – sako chirurgas.

Chirurgas pataria ausų formos korekcijas atlikti ikimokyklinio amžiaus vaikams, kol jie patys į deformacijas dar nekreipia dėmesio. Problemų atsiranda vėliau, einant į mokyklą. Tuomet vaikai iš jų pradeda šaipytis, vadina atlėpausiais. Atsiranda psichologinis diskomfortas. Kad taip nenutiktų, šią ydą „sutvarkyti“ iki mokyklos suolo.
Specialistas pabrėžia, jog jis vaiką operuoja, kai jis pats to nori, o ne tėvai. „Tai jo kūnas, ir jis pats turi nuspręsti“, – sako gydytojas. Operuojami vaikai nuo šešerių metų. Anksčiau neverta, nes ausis dar tik auga ir galima pažeisti tam tikras augimo zonas.
Rezultatai – iškart
Bijančius, kad po operacijos reikės gulėti ligoninėje, nuraminame – šios procedūros ambulatorinės, gydymas stacionare nereikalingas. Praėjus operacijai, jau po pusvalandžio ar valandos galima vykti namo. Prisižiūrėti nėra sunku, gydytojai viską pasako, kaip ir ką daryti. Pati operacija trunka nuo 45 min iki 1,5 val., priklauso nuo deformacijos sudėtingumo. Siūlės nesimato, nes visi pjūviai atliekami ausies užpakaliniame paviršiuje.
Operacijų yra keli tipai. Vienas, kai užtenka palenkti ausies kremzlę iki normos, kitas – kai reikia pašalinti dalį kremzlės, norint suteikti reikiamą formą. Šios operacijos yra kiek ilgesnės, po jų daugiau patinsta.
Atlėpusių ausų korekcija – tai plastinės operacijos, kai rezultatai matosi iškart. „Pirmas paras ausis apibintuojame tam, kad jos netintų,“ – teigia G.Karalevičius. Tvarstį chirurgas rekomenduoja nešioti apie tris paras, o po jų – tik naktį, kad ausų nepažeistų besitrinanti patalynė.


Kalbant apie komplikacijas, galimas ir paraudimas, ir supūliavimas, ir pakraujavimas – kaip po bet kurios eilinės operacijos. Tačiau, pasak gydytojo, tų komplikacijų yra labai minimalus procentas.
Pooperaciniams randams išlyginti paprasčiausia ir patogiausia naudoti silikono pleistrą ar gelį. Pasak gydytojo, šis būdas praktiškai neturi šalutinio poveikio. Randas, gydomas silikono pleistru ar geliu, tampa minkštesnis, lygesnis. Priemones su silikonu gydytojas rekomenduoja pradėti praėjus savaitei po operacijos ir naudoti apie aštuonias savaites, po to pasitarti su gydytoju dėl tolimesnio gydymo. Anot gydytojo, šiuo metu praktiškai geriausias randams gydyti ir profilaktikai yra gelis Dermatix
Kaip sako gydytojas, pacientų amžius labai įvairus. Yra pasitaikę ir pensinio amžiaus žmonių. Operuoti niekada nėra vėlu.
Operacija atliekama suleidus vietinių nuskausminamųjų. „Jei žmogus jautresnis, duodame ir lengvų raminamųjų vaistų, kad jie sumažintų operacijos baimę, įtampą, – sako chirurgas. – Be to, operacijos metu su žmogumi kalbame, bendraujame, kad būtų drąsiau. Taip ir laikas greičiau prabėga“.
Vienodų ausų nebūna
„Vienodų ausų, kaip ir pirštų antspaudų, nėra,“ – teigia gydytojas. Šį skirtumą galima panaudoti net asmenims atpažinti.
To paties žmogaus ausų dydis skiriasi nuo pusės centimetro iki centimetro, ko mes nematome. Netgi kaukolės atžvilgiu ausys yra nevienodame aukštyje. Tai galima nesunkiai pastebėti panešiojus naujus akinius – ilgainiui patys akiniai prisitaiko prie ausų skirtumo.
Atlėpusių ausų korekcija – labai individualus reikalas. Kaip sako gydytojas, tai labai priklauso nuo psichologinės būsenos. Vieni su tokia ausų forma susitaiko ir į nekreipia dėmesio, o kitus kasdien matant save veidrodyje tai erzina, atsiranda psichologinis diskomfortas. Tada ir ryžtamasi operacijai.
Po operacijos, jei reikia, skiriama nuskausminamųjų. Nerekomenduojamas kietas maistas – kad kuo mažiau judėtų žandikauliai ir nekiltų skausmas. Taip pat reikėtų vengti fizinio krūvio, riboti sporto būrelių lankymą iki kelių mėnesių po operacijos, kad vaikas neužsigautų ir nepažeistų ausų. „Yra ir specialūs sportiniai tvarsčiai, kurie sulaiko prakaitavimą, juos taip pat galima uždėti ant ausų, kad būtų išvengta tiesioginės traumos,“ – sako gydytojas.
Be atlėpusių ausų, pasitaiko ir kitokių ausų deformacijų. Pvz., ausų traumos, kurias reikia koreguoti, įvairūs odos augliai ausų srityje – ir gerybiniai, ir piktybiniai, nuo auskarų susidarę randai.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

jurga
2011-05-08 15:55
be to sis gydytojas labai geras specialistas todel ir klianturos daugiau turi !!!!!!!!! jis dirba ir privaciai ir neprivaciai.o kaip specialistas geras ir pasizymejas tai tas 700 yra visiskai mazas skaicius!!!!
Sima
2010-12-15 16:27
Atsigauk pries tai komentavusi(-es).jis operuoja ir vln ir siauliuos,taip kad jei domina labai tas kiekis tai domekis,o ne savo kvailus komentarus reiksk..
???
2010-04-12 13:22
Reiketu rengiant straipsni remtis tikslia informacija. "daugiau nei 700 atlėpusių ausų korekcijų-operacijų" - tokiu skaiciumi gali pasigirti tik Kauno ar Vilniaus med. centrai.

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai