Kaip išsaugoti brandžios odos grožį?

Brandi oda – labai plati sąvoka. Galima matyti labai blogos būklės keturiasdešimtmetės odą ir puikiai atrodančią šešiasdešimtmetę. Kokie dalykai yra būtini brandžios odos priežiūrai? Gera kosmetika, masažas, mityba, genai ar dar kas? Pasak dermatologės Nataljos JASAITIENĖS, realiai moters odos amžius tiesiogiai susijęs su jos organizme vykstančiais hormoniniais pokyčiais. Odos brandumą mes suprantame kaip klimakterinio periodo pradžią, kai sumažėja estrogenų gamyba. Apsaugoti odą nuo pakitimų, susijusių su amžiumi, reikia kuo anksčiau, tik kiekvienai amžiaus grupei kosmetinės priemonės yra skirtingos. Bėgant metams dermoje mažėja kolageno ir elastinių skaidulų, todėl oda ima senti, tampa mažiau elastinga, veido ir dekoltė srityje atsiranda raukšlių, silpnėja raumenys, sausgyslės, raiščiai. Tai normalus senėjimo procesas, be abejo, priklausantis ir nuo genetikos bei išorinių aplinkos veiksnių.
 

Kaip pasipriešinti natūraliai vykstančiam odos senėjimui?


Odos kokybei daro įtaką sveikas gyvenimo būdas, mityba ir nuotaika.
Atkreipkite dėmesį į savo gyvenimo būdą: ką valgote, kaip ilsitės, kiek laiko miegate? Brandesniame amžiuje reikalingas didesnis gyvenimo komfortas tiek mums, tiek mūsų odai. Todėl visų pirma atsisakykite žalingų įpročių – rūkymo, alkoholio, kelių puodelių stiprios kavos per dieną. Stenkitės maitintis sveikesniu ir natūralesniu maistu, įtraukdami į kasdieninį racioną daugiau įvairių rūšių daržovių, aliejų, žuvies produktų.
Siekite ir geresnės gyvenimo kokybės dažniau būdami gryname ore, apsilankydami sporto klubuose. Taip pat reikėtų nepiktnaudžiauti aktyviais saulės spinduliais, pirtimis ar soliariumais, nes minėtos procedūros odai gali ne tik padėti, bet ir pakenkti. Šiluma ne tik valo ir gražina, bet taip pat džiovina bei sendina odą, ypač kai ja naudojatės nesaikingai. Ir dar. Labai svarbu naudoti kokybišką kosmetiką, skirtą brandžios odos priežiūrai. Ji padės ilgiau išlaikyti odos grožį.



 

Kokios medžiagos svarbios brandžios odos priežiūrai?


Pasak dermatologės Nataljos Jasaitienės, odos priežiūros priemonės visų pirma turi būti kokybiškos. Svarbiausia sudedamoji dalis – ypatinga vitamino A forma retinolis, kuris naudojamas odos priežiūrai jau daugiau nei 30 metų, jo teigiamas poveikis odai yra neginčytinas. Taip pat odai svarbios askorbo, glikolio, salicilo rūgštys. Šiuolaikinis mokslas mums siūlo biopeptidus, susintetintus fermentus ir hormonų analogus, kurie teigiamai įvertinti odos priežiūrai.
Valomieji tonikai turėtų būti be alkoholio, o šveitikliai, serumai, o kremai – skirti būtent brandžiai veido odai. Kremų sudėtyje, be minėtojo retinolio, turėtų būti ir vaisių rūgščių (jie neutralizuoja laisvuosius radikalus, skatina jungiamojo audinio regeneraciją), lipidų ir vitaminų E, D, C.
Vyresniame amžiuje oda būna ne tik sausesnė, bet ir jautresnė, todėl drėkinamuosius ir maitinamuosius kremus, kaukes reikėtų rinktis švelnesnius. Tinka kosmetikos linijos, kurios yra be parabenų, dažų, tai padės apsaugoti jūsų odą nuo išsausėjimo, sudirginimų ar alerginių reakcijų. Kokybiška vyresniojo amžiaus moterims skirta kosmetika skatina ląstelių atsinaujinimą, gerina odos mikrocirkuliaciją, lėtina senėjimo procesą. Pavyzdžiui, sausai glembančiai veido ir kaklo odai naudokite maitinamuosius kremus, kuriuose yra daugiau lipidų (saugo nuo didesnių temperatūros svyravimų), nesočiųjų riebalų rūgščių. Rytą ir vakarą paakių zonas patepkite specialiu paakių kremu, kuris mažina raukšleles, juodus akių ratilus, „maišelius“. Atsižvelgiant į odos būklę, specialiąsias kosmetikos priemones galima naudoti reguliariai arba 20–30 dienų kursais.
 

Kodėl brandžią odą reikia šveisti?


Bėgant metams ląstelės atsinaujina ne taip greitai, kaip anksčiau. Oda papilkėja, suglemba, atsiranda pigmentinių dėmių. Šveitimo procedūra paskatina kolageno ir elastino sintezę, atkuria odos sluoksnius, naikina raukšles, formuoja veido ovalą. Šios procedūros atliekamos lazeriu, ultragarsu ar naudojant rūgštis, fermentus. Cheminių pilingų veiklioji medžiaga – rūgštis, nuo jos koncentracijos, kokybės ir aktyvumo priklauso pilingo gylis.
 

Kokie šiuolaikiniai metodai gali grąžinti odai jaunystę?


Fotorejuvenizacija (fotoatjauninimas) – tai modernus metodas, taikomas grožio industrijoje. Frakcinis odos atjauninimas lazeriu –tai naujausias odos atjauninimo metodas pasaulyje, kurį galima išbandyti ir Lietuvoje. Frakcinio lazerio spindulys veikia būtent ten, kur susiformuoja raukšlės, todėl laukiamas rezultatas akivaizdus: išsilygina smulkios raukšlelės, oda tampa stangresnė, traukiasi išsiplėtusios odos poros, lyginasi raukšlės, randeliai, atsiranda švelnus odos patempimo efektas.
Mezoterapija – nechirurginis odos atnaujinimo būdas, kuris leidžia odai būtinoms biologiškai veiklioms medžiagoms tiesiogiai prasiskverbti į odos ląsteles, aktyvinti ląstelių metabolizmą. Vitaminams, mikroelementams, aminorūgštims, fermentams, antioksidantams mikroinjekcijomis patekus į odą, stimuliuojama kolageno ir elastino gamyba, gerinama odos struktūra iš vidaus, išlyginamos raukšlės, atkuriamas odos tonusas, stangrumas, gerinama odos išvaizda.
Jei išvardintų procedūrų nepakanka, kad moteris būtų patenkinta, į pagalbą galima pasitelkti plastikos chirurgo rekomendacijas.
 

Brandžiai odai svarbu:


· Vengti stipraus šarminio muilo.
· Nenaudoti kosmetikos priemonių, kurių sudėtyje yra alkoholio, dažų, šarmų, kvapiųjų medžiagų.
· Odą nuolat maitinti (šaltuoju metų laiku – ryte) ir drėkinti (šaltuoju metų laiku –vakare).
· Kartą per savaitę pasidaryti maitinamąją kaukę.
· Palepinti veido ir kaklo odą arbatžolių nuovirų pavilgais.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai