Kruopšti rankų priežiūra išsaugo odos švelnumą ir sveiką nagų blizgesį

Sakoma, kad moters amžių pirmiausiai išduoda rankos. Jos, beje, atskleidžia ir nugyventų metų kraitį, ir žmogaus socialinį statusą, profesiją, kenksmingus įpročius… Kaip prižiūrėti rankas, kad jos išliktų dailios? Ar iš tiesų dabar – po kaitrių vasaros saulės vonių, rudens gėrybių tvarkymo ir konservavimo – pakanka dėmesio pailsusioms mūsų rankoms? Apie tai kalbamės su Kauno “Evelitos” kirpyklos manikiūrininke Nadežda SUŠINSKIENE.
 

Rankos po vasaros. Kaip jos atrodo?


Nuo saulės po vasaros smarkiai išsausėja rankų oda. Ji šerpetoja, pleišėja. Be abejo, saulės spindulių klasta atsiliepia ne tik rankų odai, bet ir nagams. Jie taip pat išsausėja, pradeda lūžinėti.
Be to, vasarą rankos dažniau negu kitu metų laiku mirksta vandenyje (daugiau plauname, skalbiame, maudomės ir t.t.). Vadinasi, rankas dirgina didesnis geležies bei chloro kiekis - mūsų vandens sudėtyje itin gausu šių medžiagų. Atsainus požiūris į rankų priežiūrą per atostogas taip pat daug ką reiškia (”Juk į darbą nereikia, pailsėsiu nuo manikiūrų”). Taigi nenuostabu, kodėl rudeniop rankoms ima stigti nepriekaištingos išvaizdos.
 

Ar lakavimas gali apsaugoti nagus nuo žalingo aplinkoje esančių cheminių medžiagų poveikio?


Taip. Patartina nagus lakuoti nuolat (kad ir bespalviu laku). Anksčiau manikiūro specialistai rekomenduodavo tris savaites nagus palakavus, ketvirtąją daryti pertrauką ir leisti nagams pailsėti. Dabar patariama nedaryti jokių pauzių, nes lakas padeda apsaugoti nagus nuo žalingo įvairių stipriai veikiančių cheminių medžiagų (jų mūsų aplinkoje gausu) poveikio.
Indų plovikliai, jeigu moterys plauna indus be pirštinių, smarkiai išsausina nagus. Dėl to jie ima skilinėti, laupytis. Kai šis procesas pasiekia nago geluonį, nagas nesugeba atsinaujinti.
Dažna moterų klaida klaidingas koncentruotų indų plovimo priemonių naudojimas. Koncentruotus indų ploviklius būtina skiesti vandeniu. Kai kurios moterys, tai pamiršusios, kasdien žaloja rankų odą ir nagus, nes plauna indus be pirštinių. Koncentruoto ploviklio jos pila tiesiog ant kempinytės, kuria trinamas indų paviršius. Taigi tiek indų plovikliai, tiek kiti cheminiai namų priežiūros preparatai gali smarkiai pakenkti rankų odai, nagams. Ir tada manikiūrininkės pagalba rankoms, ko gero, jau nepadės - reiks gydytojo dermatologo konsultacijos.


 

Kaip atlikti klasikinį manikiūrą?


I. Dilde suteikite nagams deramą formą. Nagus reikėtų dildyti prieš mirkymą. Jei mėginsime tai daryti po mirkymo, nagai labiau pleišės.
Kietiems nagams naudojamos kristalinės dildės. Minkštesniems ir silpnesniems - stiklinės. Yra ir popierinių dildžių. Dildę reikėtų rinktis pagal nagų struktūrą ir pojūčius, kurie atsiranda, kai dildomi nagai. Jeigu nemalonu, dildymas kelia šiurpą, vadinasi, dildė nagams nėra tinkama.
Sunkiai sekasi pasirinkti dildę? Išeitis - porą kartų apsilankyti pas tą pačią manikiūrininkę. Ji, įvertinusi nagų struktūrą, kvalifikuotai patars, kuria dilde reikėtų naudotis.
II. Pamirkykite pirštus šiltame muiluotame vandenyje. Manikiūras turi būti daromas, kai odelės aplink nagus yra išmirkusios (po maudymosi vonioje odelės taip pat pakankamai išmirksta).
III. Atstumdykite odelę aplink nagus. Pirmiausia odelę reikėtų patepti specialiu minkštikliu - tada ją daug lengviau atstumti. Minkštiklių pasirinkimas šiandien - labai platus.
Patepus odelę minkštikliu, reikia minutę kitą palaukti. O tada jau galima pradėti odelę stumdyti. Tam reikia naudoti medinę mentelę. Jeigu nenaudojamas minkštiklis, atsiranda rizika pažeisti nago šaknį, nes kai nagai išsausėję, odelė tiesiog prilimpa prie jų ir sunkiai stumiasi.
IV. Pakelkite odelę nuo nago ir apkarpykite (arba
nustumkite medine mentele). Nėra vieningos nuomonės, ar odelę reikia kirpti, ar nustumti medine mentele. Kai kurios moterys yra įpratusios kirpti žirklutėmis ar replytėmis, o kitos - tik pastumia. Mat pakelta nuo nago odelė išsausėja. Kitą dieną patepus kremu, jos negyvas sluoksnis paprasčiausiai nukrenta.
Pakarpyti galima nebent ties nago šonu išryškėjusias aštresnes atplaišėles (jos vėliau trūkinėja ir pleišėja). Šias atplaišėles reikėtų nukirpti, kad toliau neplyšinėtų.
V. Dar kartą dilde nudildykite nagų krašto nelygumus. Po šių procedūrų, kai nagai po mirkymo visiškai išdžiūvę, neretai vėl pasimato nagų krašto nelygumų. Todėl vėl praverčia dildė - ja reikėtų baigti nagų apdailą.
VI. Imkitės lako. Geriausiai būtų patepti nagus jiems skirtu kremu ir lakuoti juos tik… kitą dieną (arba nors po 1-2 val.). Mat patepus nagus kremu, į juos įsigeriantys riebalai trukdo įsigerti lakui.
Kita išeitis - palakuoti nagus, palaukti, kol lakas nudžiūs, ir tuomet jau tepti kremu.
• Jeigu rengiatės darytis manikiūrą. Iš pradžių reikėtų apsilankyti pas manikiūrininkę. Ji nudildys nagus tinkama forma. Savarankiškai išgauti gražią ir tinkamą liniją gana sunku. Po meistro dildytis nagus - kur kas lengviau. Tada mėnesį galima darytis manikiūrą ir pačiai.
Beje, pas manikiūrininkę reikėtų apsilankyti bent du kartus iš eilės. Antrą kartą - būtinai po savaitės ar 10 dienų. Mat jei odelė aplink nagus ilgą laiką buvo nekarpoma, ji priprato prie “laisvės”. Todėl pirmą kartą nukarpyta, ji labai greitai atauga - taip organizmas reaguoja į stresą. Kai odelė aplink nagus nukarpoma antrą kartą, organizmas priešinasi daug švelniau.
• Kad oda būtų švelni lyg aksomas. Gausiai prisitepkite rankas aliejumi (galite netgi ne kosmetiniu, o valgomuoju) ir užsimaukite gumines pirštines. Pabūkite pusvalandį ar valandą. Nustebsite ištraukusios rankas iš pirštinių - aliejus bus susigėręs, o rankos - sausos ir švelnios. Beje, kuo rankoms šilčiau, tuo geriau absorbuojasi aliejus. Todėl mūvėdamos guminėmis pirštinėmis galite šiltu vandeniu plauti indus.
• Rudenėjant orams, atidžiau prižiūrėkite odelę aplink nagus. Rudeniop odelė aplink nagus keičiasi - pasidaro jautresnė, ima skilinėti. Todėl jos priežiūrai patartina vartoti specialų aliejų. Jis efektyvesnis už tos pačios paskirties kremą, nes geriau absorbuojasi. Odelę apie nagus aliejumi patartina teptis keletą kartų per dieną, o nakčiai - tiesiog privalu. Šią kosmetinę nagų priežiūros priemonę laikykite prie lovos. Užtepkite ant kiekvieno nago ir kruopščiai įtrinkite.
• Jei norite, kad jūsų rankos būtų be priekaištų, atsiminkite: darbas, kurį atliko manikiūrininkė, trumpalaikis. Gražiomis rankomis ilgai galėsite džiaugtis tik tada, kai įdėsite ir savų pastangų.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai