Sausra reikalauja drėgmės

Odos sausumas ir pleiskanojimas sustiprėja žiemą, nes tuo metu odą veikia šaltas, vėjuotas oras, taip pat dėl centrinio šildymo sumažėjusi patalpų drėgmė. Yra pastebėtas ryšys tarp vandens kiekio raginiame odos sluoksnyje ir aplinkos ore. Sausėjanti oda tampa šiurkšti, nelygi, praranda elastingumą, vientisumą, joje atsiranda įtrūkimų, pro kuriuos gali patekti įvairūs mikroorganizmai ir sukelti uždegimą. Todėl visiems svarbu, kokia yra pagalba odai žiemą.
 

Žiemą oda sausėja, nes...


Odą sausina įvairūs išorinės aplinkos veiksniai: maža santykinė oro drėgmė, stiprus vėjas, šaltis.
Odą sausina netinkama jos priežiūra: dažnas prausimasis, ypač karštu vandeniu ir naudojant šarminės reakcijos muilus, stiprus odos trynimas rankšluosčiu.
Įtakos odos sausėjimui turi paveldimumas, natūralus odos senėjimas, netinkama mityba, taip pat sausumą didina kontaktas su įvairiais dirgikliais (skalbimo priemonės ir pan.), tam tikros ligos (endokrininės, odos), vaistų vartojimas (pvz., diuretikų).
 

Kokie procesai vyksta odoje?


Odos sausumas yra susijęs su pablogėjusia odos barjerine funkcija ir padidėjusiu vandens netekimu. Apsauginę odos funkciją atlieka epidermio raginis sluoksnis, jo paviršiuje yra besilupančios ragėjančios ląstelės, kartu su jomis pašalinami įvairūs mikroorganizmai, toksinai ir pan. Apatinės raginio sluoksnio ląstelės glaudžiai sutvirtintos lipidinės kilmės medžiaga – ir ši visuma atlieka barjerinę funkciją. Kai šis barjeras pažeidžiamas (veikiant šalčiui, vėjuotam orui, dėl šildymo sumažėjus drėgmei), plonėja lipidų sluoksnis, sutrinka reikalingų dalelių gamyba, oda po truputį netenka drėgmės, praranda elastingumą, vientisumą, sausėja, pleiskanoja, joje atsiranda įtrūkimų, pro kuriuos gali patekti mikroorganizmai ir sukelti uždegimą ar kitą odos ligą.


 

Pagalba odai – drėkinamasis kremas


Pamėginkite Helosan Original kremą, kuris yra skirtas kasdienei odos priežiūrai ir turi lengvą antiseptinį poveikį. Kremas ypač tinka labai sausai ir trūkinėjančiai odai. Kadangi kremo sudėtyje nėra sintetinių kvapiųjų medžiagų, turi lengvą ir gaivų aromatą, kurį jam suteikia eukalipto aliejus, be to, kremas pasižymi natūraliu pH 6,5, todėl yra tinkamas įvairaus amžiaus žmonėms.
Helosan Original patartina naudoti kasdienei odos priežiūrai. Kremas tinka, kai sausa rankų, veido oda, ypač tinkamas trūkinėjančios odos priežiūrai. Kadangi kremas turi lengvą antiseptinį poveikį, tai tinka nedidelėms traumoms, odos nutrynimams, įbrėžimams, suskirdimams ar sudirgintai odos priežiūrai, pvz., po skutimosi ar oro sąlygų paveiktai odai (nuo šalčio, vėjo).
 

Patarimai, kurie padeda išvengti odos sausumo


▪ Reikėtų atsižvelgti į patalpos, kurioje esate, temperatūrą. Geriausia patalpų temperatūra +18 – +20ºC, oro drėgmė – 40–50proc.
▪ Išsimaudžius po dušu ar vonioje, odą reikėtų gausiai ištepti kremu.
▪ Nusimaudę labai sausai nešluostykite kūno – kremai ir losjonai geriausiai įsigeria į drėgną odą.
▪ Maudydamiesi naudokite mažiau muilo ir druskų, nes jie ardo jautrios odos apsauginį sluoksnį.
▪ Klaidingas patarimas – gerti daug vandens, nes tai esą neleidžia odai sausėti. Deja, taip nėra. Jei organizme yra pakankamai vandens, daugiau jo nebus pasisavinama, ir odai tai nepadės.
▪ Nenaudokite kremų, kurių sudėtyje yra tirpiklių, nes jie ardo odos ląsteles.
▪ Sauna, prakaitavimą skatinančios sporto rūšys ir plaukiojimas chloruotame vandenyje neigiamai veikia odą, išplauna vertingas apsaugines medžiagas, kurias susigrąžinti odai sunku. Norėdami jai padėti, tuoj pat po procedūros patepkite drėkinamuoju kremu.
 

Gamta – odos sergėtoja


Žolelių vonios
Odos sudirgimą ramina ir niežėjimą mažina mėtos vonia.
Kraujažolė pasižymi kitomis savybėmis – ji minkština sausą ir suskerdėjusią odą. Vonelės iš kviečių, avižų, kukurūzų gydo odos uždegimą, minkština suragėjusią odą, mažina niežėjimą.
Ramunėlės ir apyniai mažina uždegimą, taip pat didina odos atsparumą infekcijai, skatina naujų ląstelių susidarymą.


Žolelių kaukės
Odą žiemos metu atgaivina žolelių kaukės. Žiupsnelį ramunėlių, liepžiedžių, levandos ir šalavijų reikia sutrinti, paskui žoles užpilti verdančiu vandeniu. Truputėlį pravėsusią, bet dar šiltą užtepti ant veido. Arba susmulkintus ramunėlių, liepžiedžių, šalavijų, mėtų ar rožių žiedlapius užplikyti verdančiu vandeniu, į gautą masę įlašinti kelis lašus augalinio aliejaus. Atvėsus mišiniui, tepti veidą ir palaikyti apie 10–20 minučių.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai