Neinvazinės kūno korekcijos galimybės

Tęsiame žurnale „Sveikas žmogus“ nuo 2007 metų dvyliktojo numerio spausdinamą straipsnių ciklą apie funkcinę mediciną ir senėjimo prevenciją. Šį kartą skaitykite apie estetinės medicinos naujoves ir kūno korekcijos galimybes.
 

Daugelis žmonių nori būti ne tik sveikesni, bet ir gražesni. Šiandien sparčiai besivystantis estetinės medicinos mokslas ir naujos technologijos leidžia tobulinti kūno formas ir išvaizdą vis efektyvesniais būdais. Grožio samprata labai individuali. Kiekvienas iš mūsų turime savo „idealų aš“, kurio norėtume siekti. Laimei, šiuo metu galima pasinaudoti saugiomis ir veiksmingomis neinvazinėmis (nechirurginėmis) procedūromis, padedančiomis laipsniškai suformuoti norimas „linijas“ norimose kūno vietose.
 

Nuo ko pradėti?


Pirmiausia vertėtų objektyviai įsivertinti savo padėtį ir nusistatyti tikslus. Tam reikia: a) atidžiai nusirengusiems apžiūrėti save veidrodyje (kartais tai nėra malonus užsiėmimas, bet jis būtinas), b) išsimatuoti kūno matmenis (kaklo, liemens, klubų, šlaunų, blauzdų apimtis, odos storį svarbiose mums vietose), c) įvertinti esamus pakitimus, pavyzdžiui, celiulito požymius (tam daugiausiai mums gali padėti kūno ir atitinkamų jo dalių fotografijos, nes jos leis įvertinti ir keitimosi rezultatus), d) pasisverti ir paskaičiuoti kūno masės indeksą (jis turi būti ne daugiau kaip 20–25), o dar geriau ir riebalų bei raumenų kiekį procentais (tai galima padaryti su kūno kompoziciją tiriančiomis svarstyklėmis). Duomenis ir nuotraukas reikia išsaugoti vėlesniems palyginimams.
Turint objektyvius duomenis, jau galima nusistatyti norimus tikslus. Jie gali būti bendresni (pavyzdžiui, numesti antsvorį, padidinti kūno bendrą raumeningumą, „sustangrinti kūną ar tam tikras vietas“) arba specifiškesni (pavyzdžiui, sumažinti ar padidinti kurias nors apimtis, pašalinti ar sumažinti celiulito požymius probleminėse vietose ar pan.).
Turint tikslus, kitas žingsnis būtų susidaryti konkretų planą, kaip jų siekti. Priemonės visada turėtų būti kompleksinės ir apimti tiek bendrus dalykus, daugeliu atvejų savaime gerinančius išvaizdą norima linkme (pavyzdžiui, sumažinti kūno svorį ir riebalų kiekį, padidinti raumenų masę ir stangrumą), tiek specifiškesnes intervencijas (pavyzdžiui, specialia aparatūra sumažinti riebalų sankaupas ar celiulito požymius probleminėse vietose, sustangrinti ir pagražinti odą ir pan.). Reikėtų išskirti du skirtingus dalykus: antsvorio mažinimą ir kūno korekciją. Norintieji pakoreguoti kūno formas, gali ir neturėti antsvorio, tačiau siekia tik sumažinti riebalų sankaupas nuo tam tikrų specifinių kūno vietų. Tobulėjant technologijoms, tai padaryti vis lengviau, saugiau ir paprasčiau neinvazinėmis, nechirurginėmis priemonėmis. Problema šiuo atveju yra tai, kad nors pagrindinius ir svarbiausius tikslus galima pasiekti pasitelkus kelias žemiau aprašomas palyginti nebrangias procedūras, grožio pramonė siūlo begalę įvairių intervencijų ir kosmetikos priemonių, kai kurios iš jų neduoda jų kainą atitinkančios praktinės vertės ir kartais gali būti skirta daugiau rinkodaros bei psichologiniams tikslams. Dėl to vartotojams sunku išsirinkti optimalias svarbiausius jų poreikius atitinkančias (ir galimybes neviršijančias) priemones. Tam gali padėti žinojimas, kaip veikia ir kaip gali konkrečiu atveju padėti vienas ar kitas metodas.
 

Optimalus kūno korekcijos kompleksas


Laimei, kad šiuo neramiu ir ekonomiškai sunkesniu metu tobulinti ir gražinti savo kūną lėšų, viršijančių vidutines galimybes, dažniausiai nereikia. Jau atsiranda estetinės medicinos kabinetų ar centrų, atsisakančių prašmatnių interjerų ir visko, kas nereikalinga, tačiau suteikiančių kuo platesniam klientų(-čių) ratui optimalias savo apimtimi ir kaina paslaugas, susidedančias iš tikrai veiksmingų ir būtinų konkrečiam tikslui pasiekti procedūrų. Dažniausiai to užtenka susitvarkyti su dauguma svarbiausių klientų problemų ir padeda pasiekti matomus rezultatus mažiausiomis sąnaudomis. Pagrindinės procedūros tokiais atvejais yra: a) kūno masės sumažinimas pritaikytu klientui mitybos režimu (o ne labai griežta dieta, kuri dažnai baigiasi svorio padidėjimu) ir specialiu riebalus „deginančiu“ fiziniu krūviu, b) norimų kūno formų gražinimas ir kūno stangrinimas norimose vietose specialiais fiziniais pratimais (šiuo metu geri specialistai jau gali parinkti fizinius pratimus, pakeičiančius kūno apimtis ir formas bei „linijas“ norima kryptimi), c) dvi pagrindinės neinvazinės estetinės medicinos procedūros, leidžiančios gražinti ir tobulinti norimas vietas vietiškai (lipokavitacija, t.y. perteklinio riebalinio audinio naikinimas specialiu žemo dažnio ultragarsu, ir limfodrenažas, naudojant vakuuminį masažą ir/arba presoterapiją). Visas priemones reikia taikyti kompleksiškai, nes vienas kuris nors metodas norimo rezultato gali ir neduoti. Pavyzdžiui, net ir labai intensyvios fizinės pratybos gali nepakankamai sumažinti celiulitą ar riebalų sankaupas lokaliose vietose (pavyzdžiui, ant šlaunų, sėdmenų arba ant pilvo), kita vertus, jokia intervencinė terapija bus nepakankamai efektyvi nemažėjant kūno antsvoriui, nepadarius mitybos sveikesnės ar neturint reikalingo fizinio aktyvumo.


 

Neinvazinės procedūros – vietiniam gydomajam ir estetiniam poveikiui gauti


Dažniausia optimalų rezultatą duoda (mažina celiulitą, šalina lokalias, vien tik bendrinėmis priemonėmis nepašalinamas riebalų sankaupas, gražina odą probleminėse vietose, tobulina kūno formas ir kt.) palyginti nebrangus neinvazinių estetinės medicinos procedūrų kompleksas, susidedantis iš: a) lipokavitacijos, t.y. perteklinio riebalinio audinio naikinimo specialiu, žemo dažnio ultragarsu, b) limfodrenažo, atliekamo naudojant vakuuminį masažą ir/arba presoterapiją.
Lipokavitacija. Terminas kilo iš lotyniško žodžio cavitas, reiškiančio „ertmė“. Gydomąjį poveikį sukelia žemo dažnio (25-50 kHz) ultragarso bangos, riebaliniame audinyje suformuojančios „sprogstančias“ ir riebalines ląsteles sunaikinančias mikropūsleles. Vis didėjančios ir dėl to „sprogstančios“ pūslelės išlaisvina milžinišką kiekį energijos (iki 100 kg/cm2), suplėšančios riebalinių ląstelių sienelę ir išlaisvinančios joje esančius riebalus, kurių 90 proc. pasišalina į limfą ir 10 proc. iš karto į kraują. Kavitacinis poveikis dėl specifinės jų sandaros pasireiškia tik riebalinėse ląstelėse, tuo tarpu kiti audiniai (raumenų fibrilės, odos epidermio ląstelės, kraujagyslių sienelės endotelio ląstelės) dėl jų daug didesnio atsparumo ir elastingumo išlieka visiškai nepažeistos. Daug mokslinių tyrimų įrodė lipokavitacijos efektyvumą ir saugumą. Lipokavitacijos metu gydomąjį poveikį sukelia ne pats ultragarsas, bet jo riebaliniame audinyje sukeltos vis didėjančios ir „sprogstant“ didelį energijos kiekį, „suplėšantį“ riebalines ląsteles, atpalaiduojančios mikropūslelės. Pakankamai suardytos riebalų ląstelės paprastai neatsinaujina (tuo tarpu vien tik dieta trumpalaikiu periodu riebalines ląsteles tik sumažina ir, vėl pradėjus persivalgyti, jos greitai padidėja). Šio tipo ultragarsas dėl savo žemo dažnio labai skiriasi nuo jau seniai medicinoje naudojamo daug didesnio dažnio (0,8-3MHz) ultragarso, ir jų nereikia painioti. Procedūra yra saugi, neskausminga ir paprastai trunka apie 20–40 min. ar net kai kuriais atvejais 60 min., priklauso nuo kūno ploto.
Limfodrenažas. Tai metodas, leidžiantis riebalus iš riebalinio audinio išstumti (pašalinti) į limfą ir taip pagreitinti jų pasišalinimą iš organizmo. Riebalų pašalinimo procesas tęsiamas riebalus, jau esančius limfoje, „išstumiant“ į kraują, kur jie turėtų būti perdirbami ir sudeginami. Limfodrenažinį poveikį galima gauti atliekant dvi skirtingas procedūras: vakuuminį masažą ir presoterapiją (kompresinę terapiją). Vakuuminis masažas daromas naudojant neigiamą slėgį sukuriantį aparatą pro specialias taures ar specialų volelį, „išspaudžiantį“ riebalus į tarpląstelinį skystį ir limfą. Šis metodas ypač tinka, kai norima limfos drenažo poveikį išgauti lokalioje, pavyzdžiui, sėdmenų, srityje. Presoterapija (kompresinė) atliekama naudojant specialius kojas arba rankas apgaubiančius vibruojančias slėgio bangas sudarančius aplikatorius, labai suaktyvinančius bendrą limfos apytaką norimoje srityje (paprastai kojų, rankų arba pilvo srityje) ir tiesiogine prasme išstumiančius limfą iš periferijos į stambiąsias limfagysles bei kraujagysles. Limfos drenažo, taikomo estetinės medicinos tikslais, efektyvumą labai padidina prieš tai daroma lipokavitacija, nes tuo atveju daug riebalinių ląstelių yra suplėšytos, ir išsilaisvinusius riebalus pašalinti yra daug lengviau. Pavyzdžiui, be ultragarsinės intervencijos vakuuminio masažo procedūros metu riebalus „išstumti“ į limfą yra sudėtingiau, ir procedūros gali būti ne tokios efektyvios, jų gali reikėti daugiau. Presoterapija taip pat labai padeda pabrinkusioms, patinusioms kojoms ir net po vienos procedūros labai sumažina kojų apimtis, jas pagražina bei „palengvina“. Ši intervencija taip pat labai veiksminga atsiradus limfos sąstoviui rankose ar kojose po traumų, operacijų, įvairių ligų. Poveikis paprastai pastebimas jau iš karto po procedūros.
Taigi, darosi aišku, kad geriausią rezultatą gali duoti kompleksinis gydymas, susidedantis iš viena po kitos atliekamų ir viena kitą papildančių procedūrų, kurias ir kurių mechanizmus supaprastintai galima būtų apibūdinti taip: a) pradedama nuo žemo dažnio ultragarso lipokavitacijos, „suminkštinančios“ riebalinį audinį, naikinančios riebalines ląsteles ir išlaisvinančios riebalus, b) toliau atliekamas vakuuminis masažas, kuris išsilaisvinusius riebalus „išstumia“ į limfą, c) procedūros tęsiamos atliekant presoterapiją, labai pagerinančią limfos apytaką ir riebalus iš limfos „išstumiančio“ į kraują bei taip sudarančio sąlygas jų sudeginimui.
Siekiant tikrai negrįžtamo ir maksimalaus rezultato reikėtų po procedūrų komplekso 30-60 min. „paminti“ elipsinį treniruoklį ir nepersivalgyti vėl, taip galutinai išdeginant jau kraujyje esančius riebalus. Riebalai galutinai pasišalina tik per 2–3 dienas, todėl tuo metu rekomenduojamas griežtesnis mitybos režimas ir fizinis aktyvumas. Po procedūros „atsipalaidavus“ ir valgant netinkamą maistą, ypač pyragaičių, ledų, kepinių, riebių padažų ar kitokio riebaus maisto pavidalu, gali atsirasti rizika, kad riebalai, esantys kraujyje, gali vėl „nusėsti“ nepageidaujamose vietose.
Gydant aprašytu kompleksiniu būdu, vienos procedūros metu galima pašalinti keliasdešimt cm3 riebalinio audinio iš lokalios tikslinės vietos, o tai tikrai daug. Be to, reguliariai po 30–60 min. minant elipsinį treniruoklį ir laikantis sveiko mitybos režimo bei niekada nepersivalgant, galima be alkio jausmo numesti 2–4 kg antsvorio per mėnesį. Tik šiuo atveju pirmiausiai plonėsiančias vietas jau „rinksis“ pats mūsų kūnas, bet tai nėra blogai, nes daugeliu atveju jis „renkasi“ „teisingai“.
 

Ir dar


Aprašytas priemonių kompleksas pasižymi tikrai labai geru kainos ir kokybės santykiu ir padeda daugumai žmonių. Tačiau ypatingais atvejais ar galint tam skirti papildomų lėšų, gali būti naudojama ir daug kitų priemonių bei procedūrų, padedančių spręsti specifinius uždavinius. Tai ir raumenų stimuliacija ir anticeliulitiniai įvyniojimai, ir specialios gydomosios kosmetinės priemonės ir sudėtingesnės intervencinės procedūros, tokios kaip lazerio terapija ar mezoterapija. Svarbu žinoti, kad, jeigu norite būti gražesni, šiuolaikinė estetinė medicina gali tikrai jums padėti. Labai dažnai – efektyviais ir saugiais bei gerą kainos ir kokybės santykį turinčiais būdais. Būkite atkaklūs, motyvuoti ir tikrai pasieksite tai, ko norite.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Elley
2009-08-20 20:42
Idomu būtų sužinoti ar tai veiksminga? kiek procedūrų prireiktų norint atsikratyti 5-10 kg antsvorio?
perla
2009-01-11 14:27
labai aciu.straipsnis pastumejo kuno formas pabandyti pakoreguoti butent straipsnyje nurodytais budais.ziuresiu kokie bus rezultatai..
perla
2009-01-11 14:27
labai aciu.straipsnis pastumejo kuno formas pabandyti pakoreguoti butent straipsnyje nurodytais budais.ziuresiu kokie bus rezultatai..

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai